Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konya Hadim (Doga harikesı Yerköprü selalesi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhaba arkadaşlar. 4 gunluk yıllık iznimde ya Nevsehir Peribacaları Yada 2000 yılında mezun oldugum Konyanı Hadim ilcesine gitmeyi kararlaştırmıştım. Kısmet Konya Hadim' e imiş...

İlk fotolar Funda nın alıştırma fotoları. (Motor hareket halinde iken foto cekemiyordu.))

Pazartesi gunu Adanaya Amcamları ziyaret edip geldikten sonra depoyu fulleyip.Km yi sıfırlıyorum. Bu arada Adana git gel ve gezmelerimiz sonucu Ekonomik kullanımda 200 km de 5.5 lt yakmış.

Kargıpınarında oturan ablamlara ugradık. Bir gece burada kalıp Sabah erken yola cıkacagız.

Benzinimizi aldıgımız Mezitli Shell den kargıpınarına 25 km olmuş. Yola cıkma zamanı..

Artık benimde Top casem var. Shade Marka 40 lt lik. Motor kucuk olmasına ragmen guzel durdu.. Depo üstü cantamıza da yeterince dolu.

Kanlıdivane ye küçük bir ziyaret. Devamında yoldan kareler...

Silifke Karaman yol ayrımı.... Buradan sonrası yollar zorlu olacak...

Silifke kalesi.

Hepimizin cok iyi bildigi Keklik Kafe... Ayrıca buradaki Petrolde Ermenek yolu soruyorum. Sagolsunlar cok yardımcı opldular. Ermenek yolu bakımda oldugu için cok tozlu ve mıcırlı oldugunu soylediler. Birde karayolları haritası verdiler... Buradan :tesek sunuyorum. Silifke Shell personeline

Yolun zorlu olacagını tahmin ediyordum ama bukadarını beklemiyordum...Hava aşırı ruzgarlıydı. Karamana kadar bazan sagımızdan bazan karşımızdan olmak üzere sürekli rüzgar yedik

Göksu nehrinin guzel manzaraları eşliginde Degirmendere' ye geldik ve ilk molamızı verdik.. Menude Sıkma ve ayran vardı. Okadar acıkmışız ki foto cekmeyi unuttuk.

Yola cıkmak uzereyken ekir geldi. (Hepsini bize vermediler) Tadımlık aldık.

Yoldan kareler ve Tabelalar..

Mut Shell de tekrar depomuzu fulluyoruyoruz. 167 km yol yapmışız ve ne tesaduf yine 5.5 lt benzin aldı. 18 tl.

Sertavul dayız. Setavulun meşhur Et lokantalarından birine oturduk. Menü sac kavurma Coban salata suzme yogurt ve petek bal.. Afiyet olsun..

Yola devam

Kazımkarabekir, Guneysınır ve Sarıoglan'ı gecip Hadim yoluna geliyoruz. Torosların arasından gecen yolun fotoraflayabildigimiz bir bölümü.

Hadim'e iyi ce yaklaştık.

2.5 yılımın gectigi Hadim meslek yuksek okulu.

Yol yorgunu olmamız nedeni ile kısa bir hadim turundan sonra Belediye oteline yerleşiyoruz. Fotolar ertesi gunun sabahından. Ve işte süpriz. Arka lastigimiz patlamış. Fundayı bırakıp Hadim Shell'de lastigi şişirmeye gidiyorum. Gitmişken bir de benzin aldım.

Burada Tam görünmüyor ama gezi başlangicindaki foto ya bakarak 356 km yol katendigimi görüyorum. 167 km de depoyu fullemişdim. 7 lt . 24 tl aldı. Lastigimiz cok az hava kaçırıyordu. yaptırıp yaptırmamak arasında kararsız kaldık. Yol durumumuzun ne olacagını bilmiyorduk ve yanımızda hiç latsik tamirat malzemesi yoktu. Zaman kaybedecegimiz belliydi ama yine lastigi yaptırıp oyle yola devam kararı aldık ve lastigi yaptırdık... Lastikci sedece yamayı yaptı. Jantı sokup takma işlemini kendim yaptım

İşte Doga harikası Yerköprü Selalesinden görüntüler

Yolda zinciri fazla gerdigimi farkettim ve burada kücük bir zincir ayarı yaptım. Sonrasında dönüş yolu...

Karaman da yemek molası verdik. Bu mola dönüş yolunda verdigimiz son mola oldu. Göçmen Afet evlerine kadar durmadan geldik. Karaman dan. Erdemliye 3saat 15 dakikada geldik. Bu sure Giderken gecen zamanın neredeyse yarısı kadar

Yol kenarında Cilek satan silifke halkı. Ekmegini taşdan cıkartan köylülerimiz..

Konyadan aldıgımız cam sakızı coban armaganı hediyeler.

Toplamda 724 km yol yaptık.

Mersin İmam hatip lisesinin karşısındaki Shell de Depoyu tekrar fulledim. Dönüş yolunda başka yerden benzin almadık. Dönüş yolunda 9.2 lt benzin yakmış.. 30tl.

Torosların eteginden giden virajlı yollarda motor kullanmak gercekten cok zevkli oluyor. Motorumuzyol boyunca bizi hiç üzmedi.... Yorumlarınız şimdiden teşekkürler.... Arkadaşlar photobucket dan foto atmayı ilk defa deniyorum inşallah fotolar görünür....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ben bu kdr çok fotoyu bir arada görmedim bak bak bitmiyo emeginize saglık güzel ve uzun km li geziymiş ben artık uzun yol yapamıyorum resmen benzini içiyo yeni motorum:( paylaşım için saolun
    Motosiklet mucidi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler; güzeL bir gezi gercekten.. BRAVO
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    sizi tebrik ederim ama gercekten cok uzuldum

karamana geliyorsunuz bi haber verseydınız burdada gezerdik birlikte duruyorsunuz yemek yıyorsunuz ama demek ki kontor yoktu sizde

neyse canınız sagolsun
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizi tebrik ederim ama gercekten cok uzuldum

karamana geliyorsunuz bi haber verseydınız burdada gezerdik birlikte duruyorsunuz yemek yıyorsunuz ama demek ki kontor yoktu sizde

neyse canınız sagolsun
    Aslında benim niyetimde Ürgüp tarafına gitmek vardı. Son anda Konya gitme kararı aldık. Yani biraz ani bi karar oldu. Kısmet olur da birdaha gidersek bu kez haber veririm...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    yuzdunmu kardesım orda sakın yuzmedım demeeee

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı snrsimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuzdunmu kardesım orda sakın yuzmedım demeeee
    Üzgünüm ama yüzmedim. Çünkü yüzme takımlarımızı yanımıza almamıştık. Ayrıca su bayagı soguktu.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Emeğinize sağlık teşekkürler paylaşım için
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    elinize sağlık süper 1 yol gezisi.

Motosikleti
    keeway150 sl
    paylaşım için teşekkürler
    bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    şahane gezmişsiniz, fotoğraflar da süper olmuş. hele o şelaleye bittim. teşekkürler.

YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    ..... Fotolarınız sayesinde ,her ne kadar canımın kavurma ve bal çekmesine sebep olmuş olsanızda Harika gezmişsiniz,çok güzel fotolar.Şelale doğa bir harika.Emekleriniz için çok teşekkürler.Tekerinize sağlık.SEVGİLER....

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    saol fotolar için gitmiş gibi oldum ha :D
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    harika bir gezi olmus bu kadar fotoyu yuklemek icin gosterdiğiniz sabır takdire şayan
    elinize ayagınıza saglık

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    şelale gerçekten çok güzel,heleki geziniz ayrı bi güzel.
    300 400 km leri görünce sıkıntı bastı bi an, arabayla olsa kendi kendime bitmez bu yol derdim, ama motor olunca ayrı. kazasız nice gezilere inşallah :p
    fotolar mükemmel

Motosikleti
    cbf150
    güzelbir rota emeğine sağlık bende uzun rotalarda gezerim ama gittiğim yerden geri aynı yoldan gelmek istemem farklı yolları tercih ederim muhtemelen aynı geziyi tekrarlarsın ozaman muttan ermenek üstü hadime gidersen daha kısa olması lazım torosların içinde süper manzaralar seni bekliyor kazasız belasız nice gezilere

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    paylaşım için çok teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler