Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marmaranın , Bursa-Banbırma Arası Sahil ve Koyları

Motovento
    REKLAM ALANI
    taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Bilindiği üzere 06.06.2009 tarihinde , Enduro Clup Festivaline katılmayı panlamıştık.
    Farklı bir rota ve bilinmedik mekanlar olsun istedik.

Mudanya yolu sabahın 07:30 unda bir başka güzeldi.

Mudanya sokakları da şampiyonlar için bir başka güzeldi

Tiriliye yolunu sanırım hepimiz biliyoruz fakat bu güzellikleri tekrar hatırlatmadan geçemiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 PM ----------

Serhat kardeşimiz , bize yol arkadaşı oldu ve yolculuk onunla daha da keyifli idi. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Eşim ve ben.
    Uzun bir aradan sonra eşimle yol almak ve onu mutlu görmek beni mutlu etti. Gerçi, birazcık aklı oğlumuz Efe'de kalmıştı ama...

Tiriliyede kısa bir kahvaltı molası verdik.

Bu fotograftan da anlaşıldığı üzere , sanırım bu yaz eşimle daha çok gezeceğiz.

Yola çıkmadan , bir-iki fotograf da ben çekeyim dedim ve sonuç...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:54 PM ----------

Fotograf makinasını eşime teslim ediyorum ve kaldığımız yerden yolumuza devam ediyoruz. Rotamızın devamını fotograflarla tarif etmeye çalışayım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 PM ----------

Yol hakkında bilgi aldığımız ve ayak (motor-traktör) üstü hoş sohbet ettiğimiz amca ile teyze ve bir de bıdık köpekleri.

Kendisi bayağı bir kabardığına göre sanırım köyün kabadayısı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

Kartallar yalnız uçar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic

Kapıdağ Yarımadası

Merhaba Taglis,

Marmara denizinin kirlilik konusunda içler aıcı halini biliyoruz. Ancak benim yazlığımın bulunduğu Büyükova isimli köyde bu konu sanki bir istisna.
    Siz rotanızı biraz daha uzatsaydınız zaten Büyükovayı görecektiniz.
    Büyükova Kapıdağ yarımadasının en kuzey ucunda 250 haneli köyüyle saklı kalmış bir cennettir. Atlas dergisinin 2005 yılı yaz aylarının birisinin kapağında bu koy cennete açılan kapı diye reklam edilmiştir.
    İşte büyükovanın resimleri :

Sanırım yaz sonu bende motorumla Büyükovaya doğru bir yolculuk yapacağım. Haberleşmek isterim.
    Gelirseniz sizi evimizde misafir edebilrim.
    Şu anda iş yerimdeyim, kendi bilgisayarımda evimizin ve denizin daha güzel resimleri var.

Şimdiden görüşmek üzere...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    adamım ne güzel yerlermiş oralar... en kısa zamandan bende gezmeliyim oraları.............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Geçen kış o güzergahın küçük bir kısmında yol almıştım. Gerçekten de harika yerler. Alternatif rotalar insana gezdiğini çok daha fazla hissettiriyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yarım Kapıdağ turunu ben de attım, muhteşem yerler. Yalnız dönüşte geçe kalmamak için Balıkesir-Bursa yolundan döndüm, gelecek sefer kıyıdan geçeyim artık

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Serhat la aynı sırt çantasından kullanıyormuşuz onu fark ettim..
    Nurhan la aynı bişiler kullanmıyoruz ben artıkın scooter cıyım
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok iyi yapmışsınız güzel olmuş...

Motosikleti
    Versys '07
    geçen sene aynı güzergahı bende kullandım.Mudanyadan girip bandırmadan çıktım.Sonra kapıdağ yarımadasına Tatlısu tarafından girip Ocaklardan döndüm.Ama bir gece kapıdağda çadırda kaldım gerçekten görülmeye değer yerler...
    ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler cok güzel bir gezi olmus ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel yerler paylaşmışsınız sağolun
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Çok hoş resimler,ne güzel yerler görmüşsünüz Türkiye gerçekten bir cennet,siz de şahit olmuşsunuz.
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çok güzel olmuş gezin arabayla gezdim oralarda keyif almadım resimlere bakarken keyif aldım

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Cihanne dostum, bilgiler için teşekkürler. Gerçekten sizin oralar da güzelmiş. Durum müsait olursa, elbet ki sizlere katılmak isterim.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamım ne güzel yerlermiş oralar... en kısa zamandan bende gezmeliyim oraları.............
    Sana söylemiştim dostum. İşlerini ayarlayıp davetimi kabul etseydin , bu güzellikleri kendi gözünle görüp yaşamış olacaktın. Artık bir sonraki davetime iştirak edersin sanırım.

Alıntı voyagerx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen kış o güzergahın küçük bir kısmında yol almıştım. Gerçekten de harika yerler. Alternatif rotalar insana gezdiğini çok daha fazla hissettiriyor.
    Kesinlikle

Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat la aynı sırt çantasından kullanıyormuşuz onu fark ettim..
    Nurhan la aynı bişiler kullanmıyoruz ben artıkın scooter cıyım
    Dost kalmak için bir şeylerin ortak olması gerekir mi bilmem ama illaki ortak bir şey istersen "İÇİMİZDE GİZLİ OLAN VE ARA SIRA AÇIĞA ÇIKAN ENDUROCU RUHU YETER" diye düşünüyorum.

Alıntı gtunerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi yapmışsınız güzel olmuş...
    Eyvallah.

Alıntı emrahkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene aynı güzergahı bende kullandım.Mudanyadan girip bandırmadan çıktım.Sonra kapıdağ yarımadasına Tatlısu tarafından girip Ocaklardan döndüm.Ama bir gece kapıdağda çadırda kaldım gerçekten görülmeye değer yerler...
    ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler...
    Kesinlikle şahane yerler, yollarının bozuk olmasına rağmen tekrar gidilesi yerler.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler cok güzel bir gezi olmus ...
    Teşekkürler.

Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yerler paylaşmışsınız sağolun
    Teşekkürler.

Alıntı coldplay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoş resimler,ne güzel yerler görmüşsünüz Türkiye gerçekten bir cennet,siz de şahit olmuşsunuz.
    Türkemizin cennet olduğunu biliyoruz fakat kirletildiği yerleri görünce üzülüyoruz. Özellikle Marmara denizinde gönül rahatlığı ile yüzülememesi sebebi ile o güzelim koyların zevkini tam çıkaramıyor insan.

Alıntı salih425 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş gezin arabayla gezdim oralarda keyif almadım resimlere bakarken keyif aldım
    Katılıyorum , arabayla pek keyifli olmuyor. İnsan motosiklet üzerinde kendini daha özgür hissediyor.
    Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilindiği üzere 06.06.2009 tarihinde , Enduro Clup Festivaline katılmayı panlamıştık.
    Farklı bir rota ve bilinmedik mekanlar olsun istedik.

[/COLOR]Serhat kardeşimiz , bize yol arkadaşı oldu ve yolculuk onunla daha da keyifli idi. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

ben de sizlere çok teşekkür ederim, gerçekten harika bir gündü

fakat şunu belirtmemişsin; güzergahımızın en güzel yerleri bayramdere - dutliman arasındaydı.
    arkadaşlar, maalesef makinenin pilleri bittiği için oralara ait fotolar alınamadı. bahsettiğim yerler bakir kalmış.. mutlaka görmelisiniz.
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Bursa'dan bir gezi paylaşıldığını görmek gerçekten çok güzel.Fotoğraflar da aynı şekilde.Kazasız sorunsuz nice gezilere.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

yucelll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oooo sonunda yeniköyü(bayramdere) birileri keşfetmiş gezmiş.:D

arkadaşlar inanın yeniköy den başlayıp kurşunlu ve devamındaki yolları motorunuzla yavaş yavaş gezin inan çaresi olamayn hastalıklı insan bile o güzellikte iyileşir ;) ben de eklicem yeniköy dut limanına az kala gittiğim yerleri elicem.

Yeniköye gelen arkadaşlar haber verirlerse orada sohbet edebiliriz.Ben yaz boyu yeniköy ve çevresinde cross yaparım.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    harika bir gezi olmuş, resimler de ayrıca şahane. içim gitti be....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler