Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Antalya-kemer-kumluca-finike-elmalı-korkuteli Gezisi 330 Km

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bugün (17/12/08) eşim ve benim nadir izin günlerimizden bir tanesi ve havanında 23 derece olacağını öğrenince, o günümüzü iyi değerlendirmek istedim. İşe öncelikle benim aklımda olan yaklaşık 350 km lik parkurumu eşimi ikna etmekle başladım. Önce Kemer gezisi diye başlayan parkurumuz müteakip Adrasan Kumluca derken Kahvaltı bitiminde benim kafamdaki rotaya eşim bir ara "tamam" deyince bir anda kahvaltıyı bırakıp motorumun başında hazırlıklara başlamıştım bile...

İşte Rotamız...

Ve ben...

Hazırlıklarımızı kısa bir sürede yapıp oğlumu kreşe bıraktıktan sonra bir gaz açtım, ikimizde Kemer Tabelası önüne gelmiştik bile..

İki heybe çantamda tam dolu idi. İki adet kıyafet vardı. Hem yazlık hem kışlık.. Bu arada Kemer'i geçince Tekirova civarında ki ağaçlar altın sarısına boyanmış mis gibi çam havası alıyorduk.

Bu harikulade SONBAHAR manzarası yaklaşık 25 km devam etti.. (Bu arada eşimi giden bir motosiklet üzerinden titretmeden resim çekebildiği için tebrik ederim)
    [URL=http://imageshack.us]

Yol ve hava harika idi. Yol aldıkça, gazı karbüratöre körükledikçe, motor sesini duydukça, çoştum desen fazla olmaz. İçim bir anda kıpır kıpır olmuş, yolun ve tabiatın büyüsüne kapılmıştım.

Önceleri eşim "Hayır" demiş olmasına rağmen o da çoşkusunu bana belli etmemeye çalışıyordu..

Şimdiden Kumluca dağların arasından görünmüştü. 110 km lik kısım harika bir manzara ve havada geçmiş yolculuğumuzun keyfi A kalite idi..

Nihayet Kumluca tabelasını gördüğümüzde bende eşimde çok mutlu idik. Çünkü Antalya'da olmanın ayrıcalığını yaşıyorduk. 17 Aralık tarihinde 23 derecelik bir hava..

Eşim ise Kumluca girişinde yapılmış duvar boyama sanatına ilgi duymuştu. (Grafitti idi sanırım)

Kumluca'yı çok beğendik. Yolları temiz, düzenli ve belediye dolmuşları yeşil turuncuya boyası çok hoştu. Sanırım yeşil Çamı turuncuda portakalı temsil ediyordu...

Güzel havada sanki herşey gaz kolumun altında idi.. Finike'ye gelmiştik bile...

Bu arada Finike'de girişteki parkta çay içmeyi ihmal etmedik hemen yakınında Torosların tatlı suyu Akdeniz ile birleşiyordu.. (Bu arada Finike de Mevlana Petrol den alışveriş yapmayınız -PO- Çok Kabalar) >:( >:( >:(

Artık Finike'den ayrılmış Elmalı Dağ yoluna girmiştik. Google Earth den baktığım kadarı ile 1400 metreye kadar çıkacaktık. Hemde motosikletle hemde ARALIK 17 de.. Ha! Gayret... Bırrrrrrr....

Finike Elmalı yolunun yaklaşık 20.km de bir eşşek birde sıpasını gördük, çok tatlılardı.. Eşim o anda deklanşöre basmıştı bile.

Yol gittikçe hırçımlaşıyor, zig zaglar yapmaya ve yükseklik almaya başlamıştık. Sanki yolun eğlenceli kısmını bitirmiştik..

Bu resimde hava cidden soğumuştu. Yaklaşık 1000 metrede idik. Acaba parkur konusunda rşim mi haklıydı? Yoksa tam bir Aralık ayında yapılan çılgınlık mıydı?

Motosikletim sanki canavarlaşmış, yolu gördükçe gazı yedikçe açılıyordu. Ancak benim ellerim üşümeye hemde ciddi şekilde başlamıştı bile. Oysa daha Elmalı'ya 30 km vardı..

Hava iyice soğumuş zirve yaptığımızda (1200 metre) görmeyi planladığımız AVLAN gölü (krater) yok olmuştu. Yoktu. Sadece yol vardı.. Resmin solundaki azıcık bir birikinti vardı.. :cene: :sok: :sok: :cene:

En nihayet Elmalı ve burada eşime donduğumu üstüme kışlıklarımı giyeceğimi söylüyorum..
    :-X

Eşimde dondu ama çaktırmıyor.. :-X

Ben üstüme takviye yapacağım..

Eşimde üşümüş.... :D :D

Kışlık takviyeleri yapınca acıktığımızı hissettik.. EEE! Nevalemiz; sıcak demli çay, ton balığı, mısır, ceviz, incir ve kayısı kurusu idi...

Artık Elmalı geride kalmış, Korkuteline doğru devam ediyorduk. Herşey tekrar mükemmel oldu. Yol bir harika idi. Tüm motorsever arkadaşlara tavisyem Elmalı-Korkuteli yolu mükemmel bir viraj aheste inişler çıkışlar çok hoş.. Bu arada 1400 metrede olmamıza rağmen üşümede eser yoktu. Hatta bende eşimde ısınmıştık.. Soğuk sanki yok olmuştu.. :cene:

Hava 1400 metrede sımsıcak olunca eşim kendini aynadan çekiyor..

İşte uzaklardan Korkuteli..

Eşimde atkısını çıkarmayı unutarak poz veriyor.... Oysa hava tekrar 20 derece civarı.. :D

Ehhh.. Yaklaşık 260 km deyim... Antalya'ya az kaldı.. Bu arada Migros kavşağında MOTORİZE 07 üyesi Rider arkadaş bizleri tanıyor ve selamlaşıyoruz.. Şu internet nelere kadir...

En nihayet garajdayız.. Bravo bizlere tam 330 km... O0

Eşimi bu zorlu kış günü 330 km lik parkuru tamamladığı için çok teşekkürler... :tesekkürler:
    :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala: :hopala:

SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ohh bi gezi daha
    çok güzel fotoğraflar..kazasız belasız nice geziler...

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    çok güzel bi rota..çok güzel bi gezi..
    tebrikler..
    (simdi antalyada olmak wardı..)
    :D
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcu ruhuna yakışanı yapmışsın abi eşinde izin verince mis gibi geziler çıkıyor ortaya devamını diliyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yollar çok güzelmiş. tebrikler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

muyago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    super bir gezi olmus, yalniz bisey dikkatimi cekti, kasklariniz full face degil.... guvenlik icin full face kullanirsaniz cok daha iyi olur diye dusunuyorum...
    1. YAMAHA Donemi

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    güzel gezi olmuş manzaralar harika...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx

Biz gittiğimizde şu yolun ne kadar rampa olduğunu bilirsin abi ; orada o zaman 130 yapmıştık )

Güzel bi gezi olmuş , kazasız belasız nice gezilere abi...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    güzel gezi, sağlıkla...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi.fotoğraflardan en çok sonun cuyu beğendik birbirinizi hala cok seviyorsunuz ben ve eşim gibi allah mutluluğunuzu bozmasın daha nice gezilereeeeeeee

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Ne güzel, sıcak şehir torpili Nazar değmesin inş. harika gezi olmuş

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Eşinle beraber yaptığın gezi çok harika olmuş. Ağaçların arasından giderken çekilen fotoğraflardaki yeşil ve sarı tonlar ayrı bir güzellik katmış. Yol nevalesi için afiyet olsun derken paylaşımda bulunduğun için teşekkür eder gezilerinizin devamını dilerim.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Özgürlük ruhu bu olsa gerek :D

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    YoLLar dayanmaz ; Tebrikler...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selçuk abi bu gezinin üstünden daha ne gezilere imza attın onları da paylaş arkadaşlar görsün gv 250 nin performansını.referans olmuş olursun almayı düşünenlere
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Eeee.. Antalya burası... Kışı keyifli... Gündüz kışın 15 derecenin altına inmez... Ne diyim.. Bizde yazın sıcaktan perişan oluyoruz dimi....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok güzel olmuş. bende imreniyorum. kazasız belasız nice gezilere.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    fotolar için teşekkürler
    yüregine tekerine saglık ; ayrıca bu sogukta o kadar yol tebrik gerektiriyor
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten etkileyici.Allah kaza bela vermesin.nice gezilere inşallah

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Güzel gezi olmuş tekerinize sağlık
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)