Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bulgaristan Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Bir süredir planladığımız İstanbul - Filibe (Plovdiv) - Sofya - Varna - Burgas - Malko Tarnovo - İstanbul güzergahını bitirdik.

Geziyi iki motosikletle yaptık; Piaggio MP3 ve Honda Deauville çok fazla kopma olmadan tamamladık. Gezinin Bulgaristan kısmı Türkiyeye göre çok daha rahat ve zevkli geçti zira; gerek yollar, gerek polis, gerekse araç şöförleri Türkiye nazaran çok daha motosikletli dostu. Komşu AB girmeyi hak etmiş.

Kapıkulede kuyuruk çok uzundu, bu sebeple dönüşte burayı kullanmamaya karar verdik. Önümüzdeki araç 4,5 saattir yerinden kıpırdamadığın söyleyince aralardan kaçarak; Triptik, yurtdışı çıkış pulu, pasaport kontrolü, Bulgaristan için trafik sigortası yaptırdık ve toplam 1,5 saat sonra hiç aranmadan, Bulgar görevlilerin sempatik sohbetleri eşiğinde Bulgaristana girmeyi başardık (Özellikle MP3 hakkında çok fazla soru sordular).

Gayet güzel manzaralı yollardan geçerek, Filibeye ulaştık ve direkt otelimize yerleşip sızdık, ancak ertesi gün ikimizde baş ağrısı ile erkenden uyanıp, motosikletlerimiz yıkattık ve Filibeyi keşfe çıktık.

Bulgarların ve Türklerin yardımlarına rağmen (teşekkürler Yuri, Martin, Ali ve Mesut) yolumuzu sıkca kaybettiğimiz için bir adet navigasyon cihazı edinmeye karar verdik. Artık çok başarılı olmasada yolumuzu bulabiliyoruz

İkinci durak Sofya. Trafik İstanbuldan kötü bi türlü buraya ısınamadık, iki gün kalmayı planlamıştık ama, sadece bir gece geçirip Varna'ya gitmeye karar verdik, ama piaggio bayine uğramadan da edemedik MP3 Türkiyeden biraz daha ucuz Dükkan sahibi oldukca hoş karşıladı bizi, gitmemiz gereken yerlerin bilgisayardan haritasını çıkartı, GPS üzerinde işaretledi, istediğimiz parçaları Türkiyeye kadar göndereceğini söyledi.

Türk elçiliği hem yardım sever hemde Garmine komşu

Varnaya doğru yola çıkıyoruz,

Happy Grill Restorant zincirini kalitesi Mcdonal's gibi her yerde aynı, dağ başında bile

Geç saatte Varnadayız photoshop ile bu kadar düzeltebildim

1877-1878 Osmanlı Rus Harbi Müzesini (93 harbi) gezin, içeride pek fotoğraf çekemedik maalesef

Karadeniz çokda kara değil

Ve son durak Burgas yolu :( zaman çok çabuk geçti tekrar gelmek için planlar yapılmaya başlandı

Burgas, düşündüğümüzden büyük, güzel ve temiz

Burgas'da Hotel Bulgariada Türk olduğumuzu öğrenince fiyatı 80 USD dan 40 USD a düşürüyorlar ama, çok geç başka otelde rezervasyon yaptırdık bile :(

Vee Malko tarnovo üzerinden Türkiyeye dönüş. Bu sefer kuyruk yok, Bulgar görevliler gene motosikletlerle ilgileniyor, kendi motosikletlerini gösteriyor sohbet ede ede 10 dk da işlemlerimizi bitirerek gene aranmadan Türkiyeye giriyoruz. 80 km kadar stabilize yolda motosiklet kullandıktan sonra otobana çıkıyoruz. Bildik Türkiye trafiği, Bulgaristanda araçların bizi sıkıştırmadan ve motorculara saygılı şekilde araç kullanmalarına alışmıştık. Otobanda adeta dikiz aynamıza sürterek geçen araçlar bizi bir anda kendimize getiriyor

Sonuç: Bizi giderken hırsızlık, gasp, rüşvet vs. eylemler ve bozuk yollar için uyarmışlardı ama;
    1- Motosikletin üzerinde anahtarı 5-6 saat unutmama rağmen döndüğümde yerindeydi,
    2- Açıkta bıraktığımız yelek vs. gibi eşyaları döndüğümüzde hep yerinde bulduk,
    3- İnsanlar bizim gibi sıcak kanlı ve yardım sever,
    4- Çoğu yerde Türkçe anlaşabiliyorsunuz,
    5- Yollar dar ama, muntazam sürpriz yok,
    6- Yeme içme ucuz ve kaliteli,
    7- Şöförler diğer avrupa ülkelerindeki gibi motorculara karşı duyarlı (yol vermek için sağa yanaşsanız bile, sizi sıkıştırmıyorlar şerit müsait olduğunda şerit değiştirerek, en uzak çizgiden solluyorlar)
    8- Motosiklet sürmenin keyfine varılabilecek en yakın ülke
    Sinan Er bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler arkadaşlar Gerçekten cok beğendim Yeni kültürler yeni yerler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düz çizgi arkadaşım,süper bi gezi olmuş.Bide arada sırada Avrupa'ya kopup gitmek isteyenler için yaptığın işlemleri ve önerilerinide iliştiriverirmisin başlığa?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    çok güzel yerler .. resimlerin devamını bekleriz .. mp3 çok güzelmiş.. yurdışında fiyatı ne kadar acaba (:
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    sonunda gerçekleştirdiniz gezinizi demek.çok güzel olmuş.paylaşım için tşk'ler
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yerler .. resimlerin devamını bekleriz .. mp3 çok güzelmiş.. yurdışında fiyatı ne kadar acaba (:
    Resimleri ilk mesaja ekledim. Motosiklet kullanmaktan pek fazla resim çekemedik. MP3 e gelince Bulgaristanda 12,882 Leva yani yaklaşık, 1300 YTL bkz rsm: 38 Türkiyeden 1000 YTL daha ucuz

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz çizgi arkadaşım,süper bi gezi olmuş.Bide arada sırada Avrupa'ya kopup gitmek isteyenler için yaptığın işlemleri ve önerilerinide iliştiriverirmisin başlığa?
    Fazla bir şey yapmadık. Bildik pasaport ve vize işlemleri dışında sadece gümrük kapısında, Triptik istediler ve pasaporta taşıt pulu yapıştırdı bizimkiler, beynelminel ehliyete gerek yok. Bulgaristan tarafında da en az 1 aylık trafik sigortası yaptırıyorlar hepsi bu.

Güzel gezi olmuş belli..
    Fotolarda çok güzel..
    Anlatımın ve paylaşımın için ayrıca teşekkürler..
    Bizede kısmet olur inşallah..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Motosikleti
    CFMOTO 650 MT

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    ChİpSEt07 adlı ( ERDAL ) kankamla benim yediğim içtiğim ayrı gitmez 4 yıldır ewden atılınca o bize ben ona giderim ( gerçi atılmasakda gideriz de ) bisde 2 arkadaş böle bi gezi yapcaz ama yurdumun görülesi yerlerinde paramız yetmez bizim oralara

gezi çok güzel olmus CAKALAZ abimin de dediği gibi kültür
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    YK200GY-2 ENDURO
    Alıntı oğuz-AnTALyA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ChİpSEt07 adlı ( ERDAL ) kankamla benim yediğim içtiğim ayrı gitmez 4 yıldır ewden atılınca o bize ben ona giderim ( gerçi atılmasakda gideriz de ) bisde 2 arkadaş böle bi gezi yapcaz ama yurdumun görülesi yerlerinde paramız yetmez bizim oralara

gezi çok güzel olmus CAKALAZ abimin de dediği gibi kültür
    sen tezgahtan ben kredi kartından derken elbet bizimde okadar paramız olur inş. :D

Motosikleti
    ben nx4 u alınca ıkımız bıner yıne de gezerız kanka

Manavgat şimdilik . . .

benim hayallerimdeki turlardan biri bu esasinda.

Istanbul-Selanik-Sofia-Varna-Istanbul diye bir gezi dusunuyorum ama bu yaz gecti. Askerlik kisa donem olursa 2009 yazi mutlaka yapacam, uzun donem askerlik olursa alternatif bir plan yapmak gerekecek...

Selanik ve Varna'da kalacak yerim var, Sofia'da da artik otelde kalirim.

Varna'ya daha once gittim, gercekten tatli bir yer. Esasinda Selanik'e daha cok gitmek istiyorum. Yani hersey yolunda giderse ilk hedefim Selanik ama baslamisken Sofia'ya da gitmek istiyorum.

Ekleme yapayim: Sofia'ya da gittim, ama sadece 1 gece oradaydim. Tam olarak gormek istiyorum.

Motosikleti
    bizde görmek istiyik yaw
    Manavgat şimdilik . . .

Alıntı oğuz-AnTALyA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde görmek istiyik yaw
    1 sene beklersen resimleri gosteririm

Farkli yerleri ziyaret etmek gercekten guzel bir duygu. Keske zaman ve para olsa.

Motosikleti
    Alıntı ali777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 sene beklersen resimleri gosteririm

Farkli yerleri ziyaret etmek gercekten guzel bir duygu. Keske zaman ve para olsa.
    walla abi erdalla benim için zaman değilde sanırım para sorun baya bı sorun resimleri de yazdım bi köşeye 1 sene sonra olmasın küserim ha admin abiye de şikayet ederim beni kandırdı diye
    şaka bi yana inşallah gezersin abiciğim
    Manavgat şimdilik . . .

Motosikleti
    Mondial 151Rs

türkiyeye girerken yollar bozuluyormu banamı ole gelıyor olun öbür tarfı yol bozuk gibi geldi.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    abi hakkaten sankı tam o levhanın sınırına kadar bulgar asfaltı daha dusgun gosukuyo değil mi ?
    Manavgat şimdilik . . .

slm fotograf makinanızın markası ne acaba merak ettim ? ben pek begenmedim foto kalitesini..

Alıntı hikayeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm fotograf makinanızın markası ne acaba merak ettim ? ben pek begenmedim foto kalitesini..
    jpg dosyalarinin ozelliklerine gore DV006 diye bir kamera ve Fuji Finepix A500 kullanilmis.

Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

türkiyeye girerken yollar bozuluyormu banamı ole gelıyor olun öbür tarfı yol bozuk gibi geldi.
    Bulgaristandan dönerken, bu son gördüğümüz asfalt oldu, otobana çıkana kadar 80 km toprak yol var Türkiye tarafında (karayolları yol genişletmek için çalışıyor, sanırım daha sonra asfalt dökecekler).

Alıntı hikayeci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım beğenmediğiniz kamera "Force" burada yayınlamadığım bir kaç resim için makinanın ayarını yakın çekime (makro) getirmiştim sonra unutup, bi kaç tane makro ayarda uzak çekim yapınca sonuç böyle oldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler