Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YBR ile 2210 km ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Son 6 aydır kafamdaydı bu gezi işi, nereye gideceğime bir türlü karar verememiştim fakat ;
    nisan ayında geçtiğim kazdağlarının etkisinde kaldığımdan rotam'ın bir kısmı mutlaka oradan geçecekti.
    Sonunda bir arkadaşımın dürtmesiyle marmaris - gökova - akyaka'ya gitmeye karar verdim.

Bir gece öncesinden tüm hazırlığım bitmişti. Lastik tamir seti , alet edevat vs. ...

12 Temmuz cumartesi sabahı 06,30 da bastım marşa .

28876 km. Motor!a bindim içimde öle bir korku vardı ki evime bir daha dönemeyecekmişim gibi ...

Atladım motoruma soluğu eskihisar - topçular feribotun'da aldım. İnsanların gözleri üzerimde rahatsız oluyorum bu durumdan ama kaçış yok.

Güneş şimdiden yakmaya başladı işim zor ...

2 saat 30 dakika'da Bursa'ya giriyorum. Giriş yolunda önümdeki araba'nın arka cam'ı durup dururken patladı tüm cam parçaları
    önümde döküldü. Ucuz atlattım. Cam'ın patlama bahanesiyle durup bir iki fotoğraf çektim.

Sinek gözlüğümün iç tarafında ölmüş, nasıl olmuş anlamadım
    Hiç durmadan Susurluk'a kadar devam ediyorum. Ortalama hızım 80/90 km/h. Kamyoncularla yolda iyi anlaşıyoruz.
    Polislerle selamlaşıyorum bile hatta fakat görünürde hala benden başka motosikletli yolcu yok.

Susurluk'ta yemek molasından sonra ga kesmeden Balıkesir^de ufak bir mola. Hava iyice yakmaya başladı.

Yol'da fotoğraf çekmek çok zahmetli iş oldu benim için çünkü , makine ufak değil cebine koy çek olamıyor :(
    Güneş tam tepemde Aydın otoban'ına giriyorum. Hava 39 derece yüzüm sıcak rüzgar'dan yanıyor. Bot'umun içi kavruluyor
    Durmak yok yol'a devam.

Hiç durmadan (benzin alımı hariç) iyi bir kondisyon'la tam 12 saatte istanbul'dan Marmaris - Akyaka'ya iniyorum.
    İşin kötü tarafı hiçbir yerde boş oda yok. O yorgun halimle zar zor bir oda'ya attım kendimi. Ciddi yorulmuştum.

Gece o şekilde bayıldım, akşam gibi arkadaş aradı 'sabah alıyorum seni tekne turuna çıkıyoruz' dedi. Sonra öylece uyudum yine.

Akyaka'da güzel bir sabah vardı. Neyse bindik tekne'ye koy koy gezmeye başladık.

Genel'de ege ve akdeniz'in çoğu sahil şeridinde deniz pek temiz değildir. Size tavsiyem gittiğiniz yerlerde mutlaka bir tekne turu'na katılın özellikle Ege'de.

İnanılmaz temiz koy'lar vardı. O kadar berrak tı ki insan girmeye çekiniyordu.

Yine akşam ettik. Bir gün batımı fotoğrafı. Gerçi 5'te batmıyor güneş ama o saatte dağın arkasında kaldığı için şimdi çekmek durumunda kaldım Ama olmuş sanırım

Cumartesi çıktım istanbul'dan yol'a günlerden oldu pazartesi. Marmaris Dalyan'a gitmek için sabah düştüm yol'a.
    Akyaka'ya 70 km uzaklıkta mükemmel bir belde.

yol üzerinde gördüm bordo tabela'yı daldım içeriye. Geyik kanyon'una doğru.

Yolculuğun en çok zevk aldığım kısımlarından biriydi Geyik kanyon'u yolu.

1 saat kadar geyik kanyon'unda oyalanıp gaz kesmeden Dalyan'a girdim. Önceden ayarladığım pansiyon'a gittim.
    Yükümü indirip makine mi kaptığım gibi soluğu köyceğiz göl'ünde aldım. Çok merak ediyordum burayı , zira ertesi gün etrafını dolaşacaktım motorla.

Akşam dalyan merkezi dolaşırken tekne turu satışı yapan arkadaşlar'a köyceğiz gölünün etrafından Kaunos Antik kentine nasıl giderim diye sordum.
    Görevli arkadaşlar diyaloğumuzu aynen aktarıyorum ;
    - selamünalyeküm , şu kaunos'a motorla nasıl giderim ? köyceğiz gölünün etrafından dolaşılıyormuş galiba.
    - ne gerek var atla burdan sandal'a 2 liraya geçirsinler seni.
    - yok ben motorla gidicem oraya gezicem tarihi yerleri.
    - kardeşim ordan'da gidersin çok yakın zaten ne gerek var 200 km yol yapmaya. atla git burdan en güzeli
    - yok ben motorla gidicem göl'^ün etrafını dolaşıcam
    - kardeş sen manyakmısın nasıl bir yol orası bilemezsin
    - tabiiki manyağım motorla gelmişim istanbul'dan buralara '' deyince kahkahalar koptu :D
    Bana güzel bir Dalyan kataloğu verdiler sağolsunlar harita'da içindeydi

Ertesi sabah yani 15 temmuz Salı günü aldım haritayı çıktım yola. Köyceğiz göl'ünün diğer tarafından başladım.
    Çok tatlıu virajlar , zevkli yollar vardı. Heryerde durasım geldi ama ... Çok konuştum fotoğraflarla başbaşa bırakayım sizi biraz.

Bana çok ilginç geldi bu beyaz yapraklı bitki.

Köyceğiz gölü'nü bitirip Ekincik koyu'na geldim. 1 saat kadar burda denize girdim takıldım.
    Mesafe uzunluğundan kimse gelmiyor olacak ki çok sakin bir plajı vardı.

Sonra Ekincik'ten çıkıp Kaunos'a devam ettim. Haftaiçi olduğundan kimsecikler yoktu. İzin istedim motosikletim'le şehir'in içine girdim.

Burası Kaunos Kaya Mezarları. Google'da daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Bana Sümela Manastırı'nı anımsattı.
    Onun kadar olmasa da insan hayrete düşüyor nasıl deldiniz o şekilleri verdiniz diye.

Bugün'ü de bitirdikten sonra ertesi sabah yine Akyaka'ya arkadaşımın yanına dönüyorum. (çok ısrar etti kıramadım)

Güzel bir kahvaltı'dan sonra Akyaka'ya 30 km uzaklıkta yolu gayet bozuk olan Akkoy'a gidiyoruz.
    Burası çok hoşuma gidiyor suyu inanılmaz temiz.

Yine bir günü bitirirken gün batmadan bir gün batımı fotoğrafı daha )

Birkaç Akyaka fotoğrafı.

16 Temmuz sabah'ı 6,30 yola düşüyorum yine yola.
    Motosiklet'le tur'a çıkmış olan dostum emrah'la çanakkale'de buluşmak üzere sözleşiyoruz.
    O sabah 9'da dikili'den düşüyor yola ve Çanakkale'de Truva Antik kentinde buluşuyoruz.

Çandarlı taraflarında kaskımın içinden arı giriyor ve yüzüme çarpıyor, hayvancağız korkudan iğnesini batırıyor şakağıma.
    Hemen çekiyorum sağa kask'ı çıkardığm gibi şişiyor şakağım. Hemen bir merhem müdahalesi sonra yola devam.
    Arı fotoğraf çekmeme sebep oluyor. yoksa duracağım yok :D

Ve sonunda Kazdağları. Bu manzara beni başka yerlere götürüyor. Herneyse bir çay içiyorum manzara'ya karşı.

Tertemiz dağ havası ve manzara'sı yol'da durmam için neden oluyor. Bol bol fotoğraf çekiyorum burda.

Ezine üzerinden Truva'ya geliyorum , ama Emrah ortalıklarda yok. Yarım saat gecikmeyle geliyor paşam.

1 saat kadar Truva'da takıldıktan sonra feribot'a atlayıp Eceabat'a ordan Gelibolu üzerinden Edirne - Enez'e gidiyoruz.
    Gelibolu'dan sonra yol kalabalık ve otomobil şoförleri inanılmaz can sıkıcı.

Tam'da sivrisineklerin mesai'ye başladığı dakikalar'da giriyoruz Enez'e ve sivrisinek yağmurundan kurtuluş yok.
    Kask'ın hali ortada. Saatime bakıyorum 14 saat 45 dakika'da gelmişim Marmaris'ten enez'e.
    İşin ilginç tarafı kendimi çok iyi hissediyorum gram yorgunluk yok (red bull yaptı sanırım)

Paşam ertesi gün tutturdu motorlarla gezelim diye. Gezdikte ama gezme canım çıktı.

Paşam kum'a soktu bizi. Bi güzel makinelerin içine ettik kumda :D

Enez'de geçirdiğim 2 günden sonra c.tesi sabahı yine 6,30 da yola düştüm 3 saat 30 dakika'da istanbul'a evime geldim.

Kilometre saatine baktım 2210 km yol yapmışım. Toplamda 230 ytl benzin harcamışım. Artık gerisini siz hesaplayın.

Kusura bakmayın çok kopuk ve çok sıkıcı bir yazı oldu ama fotoğraflar çok kısıtlı oldu ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    two-wheeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTO GUZZI BREVA 750İ

süper.

çok güzel bir tatil yapmışsın.fotoğraf çekimleri mükemmel.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşım hem altındaki hem elindeki makinayı güzel kullanıyorsun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gerçekten çok güzel bir gezi olmuş yalnız bana hiç de sıkıcı gelmedi
    :rendeer:Eskişehir Enduro:rendeer:

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    çok güzel gezi olmuş ellerine sağlık,kısmetse bende ağustos ortası fethiyeye gitmek istiyorum heralde en iyi güzergah burası gibime geliyor

komando,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Öncelikle Tebrik ediyorum güzel gezi ve güzel fotoğraflardı bir ybr kullanıcısı olarak okurken imrenmedim değil insan isterse makine küçük cc li de olsa böyle bir gezi yapabiliyor örnekleri mevcut tekrar tebrik ediyor nice uzun kilometreler diliyorum
    Vatan toprağı mukaddestir kaderine terk edilemez. Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    tvs apache
    ..tebrikler 10 numara gezi yapmıssın beni imrendirdin haftayada inş. ben aynı istikamete yola koyuluyorum akkoy denizi muhteşem burda şile denizini gördükçe gitme isteğim daha da fazlalastı emeğine enerjine yüreğine sağlık arkadasım.. maşaallah.benim resimleride görürsünüz inş.
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım ellerıne saglık tek tek okudum keske buralarda senın gıbı takılan bı motorcu arkadasım olsa sen herseyın hakkını vermıssın senı tebrık ederım gozumuz gonlumuz acıldı fotoraflarınla ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ellerın dert gormesın kırklerelı den selamlarla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    tek kelime ile harika tebrik ediyorum ybr ile yapılmayacak yol yok....

--volkan-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    babaçiye katılıyorum gerçekten makinalara hükmetmişsin ellerine makinalarına sağlık nice uzun kilometrelere saygılar...

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    Teşekkürler herşey çok güzel olmuş
    www.kalyoncumotor.com

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    helal Olsun Motoru Sıkıştırmadan Gitmişin Anlaşılan şişirseydin Kesinlikle Sorun Açardı Motor

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Çok güzel bir gezi, mükemmel fotoğraflar.
    Elinize, gözünüze sağlık. helal olsun ybr'ye.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Süper gezi olmuş birkaç güzel fotoğrafı şu başlık ile paylaşırsan iyi olur:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...or-enduro.html
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Çok güzel bir gezi raporu olmuş. 15-20 gün sonra bunun çok çok azı mesafede bir gezim olacak. Şimdi daha da çok yüreklendim.

Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Versys '07
    çok güzel bi gezi fotolar da harika tebrikler paylaşım için teşekkürler

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Çok güzel fotoğraflar, çok güzel manzaralar yakalamışsın hocam... Yola çıkmadan önce sitede bir duyursaydın keşke... Marmaris'te yardımcı olmak, en azından soğuk birşeyler ikram etmek isterdim...
    ...Sergerdan...

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Tek kelime:HaarikaEmeğine sağlık hocam.Bu sayede YBRnin sağlamlığı kalitesi bir kez daha vurgulanmış oldu.Bu arada red bull gerçekten o kadar etki ediyor mu yauw
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Küçük cc motorlarla böyle bir gezi çok zor oluyor. Hafta sonu 200cc motorumla yaylaya çıktım yaklaşık git gel 200km idi fakat yokuşlarda hız 60km hızın üzerine çıkamıyordu genelde ise 80-90 km hız yapabiliyordum. Hep biz 4 tekerleklilere kızıyoruz ama resmen trafikte sorun olacak bir durumda ilerliyordum . Üç şeritli yolda en sağ şeritte kamyon ve tırlar kimi yavaş kimi hızlı şekilde ilerliyordu hızım en sol şeritte gitmeye yetmediğinden ( En sol şeritte 150 nin üzerinde hızla giden arabalar bulunduğundan genelde sağ şeritten gidiyor her hangi bir aracı sollamam gerektiğinde ise orta şeride geçiyordum . Motorum yeteri kadar güçlü ve hızlı olmadığından ani hızlanamıyor ve sollama olayını hızlı bir şekilde yapamıyordum . Ben sollamaya çalışana kadar orta şeritte arkadan gelen ve en soldaki arabalarla yarış halinde olan diğer arabaların önünde kalıyor ve onların kornaları eşliğinde tekrar sağ şeride geçiyordum . Yanımdan spor motorlar hızla ve rahatça diğer arabaların arasında kayarak trafiği tehlikeye atmadan geçiyordu. Yani tamam imkansızlıktan küçük cc motorlara biniyoruz ama şunu itiraf edelim özellikle uzun yollarda küçük cc motorlar bir rezalet o yüzden bu tür uzun geziler sonrası rahat bir yolculuk oldu demeyelim bari. Resmen motorumdan tiksindim .
    mODİFİYE cANAVARI

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Emeginize saglık arkadaşlar gerçekten güzel gezmişsiniz. Motorun kalitesi belli zaten. Yan cantalarda gayet güzel durmuş ama bu yan cantalarla artcı alamassınız sanırım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)