Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun bir yol hikayesi; 4500 km ve 45 gün: EPiSODE-1

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Uzun bir yol hikayesi; 4500 km ve 45 gün: EPiSODE-1

Marmok festivali için gereken hazırlıkları tamamlayıp, 16 haziran 2008'de Bandırma feribotu ile yola düştük; ben ve motorum...

İlk molamızı Akhisar yakınlarında bir köftecide verdik üzerine keyif kahvemizi de alıp tekrar düştük yollara... Amaç bir yerlere varmaktan çok, yolda olmanın dayanılmaz keyfine varmak... Onun için festival tarihinden yaklaşık 5 gün önce yollara koyulduk...

O kadar çok yol üzerinde uğramam gereken eskimeyen dostlar vardı ki, nereden başlayacağımı bilemedim. Hedef Ortaca ve Gökova körfezi... Üniversite yıllarından kalan arkadaşlığımızı 30 yıllık bir zaman dilimine sığdırdığımız bu hayatta; görmek ve gönül almak için çaldık kapılarını eskimeyen dostlarımın...

Üniversite yıllarından beri kafasında kurduğu yaşam biçimini gerçeğe dönüştürmüş olmanın huzuru ile geçmiş yılları konuştuk. Bahçesinde çiftlik ortamı ve bağ-bostan tarzı bir şekil yapmış. Her şeyi kendi imkanlarıyla yetiştirip, kotarıyor. valla HELAL olsun demekten ve bu güzel ortamın tadını çıkarmaktan başka bir şey gelmedi elimden...

2 gece misafirleri oldum, yerleştikleri bu güzel cennet beldede köyde açılan kilim dokuma ve el sanatlarıyla ilgili ne varsa her şeyi tamamlamışlar. Kendi yoğurt ve ayranlarını, yumurtalarını vs vs kısaca her türlü temel ihtiyaçlarını çözer bir durumda yaşayıp duruyorlar. İmrendim doğrusu...

Marmaris taraflarında kimselerin pek ayak basmadığı küçük koylarda deniz keyfini yaşadık. Hayatı; sadece bize ait bir dünyanın parçasında bulup, tadını çıkardık. Kalabalık ve izdihamın olmadığı huzurlu ortamlar yarattık bencilce. Bizim denizimiz, bizim kumsalımız, bizim ormanımız, bizim deniz çıyanımız(!) dediğimiz...

Daha gidilecek ve görülecek çok canlar olduğu için, dolu dolu yaşadığımız ama doyamadığımız bu güzelliği noktalandırıp, askerlik döneminden kalan bir başka güzel arkadaşlığın devamını tadlandırmak üzere Marmaris-Datça yolu üzerinde Çubucak ormaniçi dinlenme yerine doğru yola koyulduk. Çok sevip saydığım 22 yıllık bir geçmişe sahip olan buradaki diğer dostlar arasında doğanın güzelliğini soludum. Ailece yedik içtik, güldük eğlendik. Vuruş ailesinin misafiri olarak bu güzel yerde doyumsuz anlar yaşadım. Teşekkürler...

Akıp giden zamanla beraber Marmok festival tarihi de yaklaşıyordu. Çadır keyfinin en uç noktalarında yaşandığı bu harika yere de veda edip tekrardan motosikletimle beraber Aktur'a doğru yola koyulduk. Yola çıkarken ne kadar km ve ne kadar zaman harcayacağımı hesaplamadığım için; içim rahat, gönlüm ferah ve yolum açık olarak sadece gitmeyi düşünüyordum, nereye olursa... Gitmek; varmak için değil, yolda motosiklet üzerinde olmak için...

Bütün gezim boyunca 787 tane resim çekip, 4800 km yol yaptım. 45 gün süren bu maceramın basit ama zevkli halini tek bir topic altında toplama şansım olmadığı için, her bölümü ayrı ayrı başlıklar halinde sevgili motosikletçi kardeşlerimle paylaşma fikrini benimsedim. Yaşadıklarım o kadar güzel, paylaştıklarım o kadar değerliydi ki, satırlara değil gökyüzünün sonsuzluğuna yazıp resmetmek sevdası vardı içimde..

Denizin dibine dalmaktan, arı kovanlarından bal süzmeye, Bodrum'da suyun dibine uçak enkazı batırmaya kadar pek çok farklı, zevkli ve renkli etkinliklerde bulundum. Onun için başlangıç turumun ardından Marmok ve sonrası için çektiğim resimleri, gezdiğim yerleri farklı topicler halinde sizlerle paylaşacağım, şimdilik kalın sağlıcakla... Yolunuz, farınız, şansınız hep açık olsun... -DEVAM EDECEK-
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    abi tekerine sağlık, görebildiğimiz kadarıyla çok güzel bir gezi olmuş resimlerin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz haberin olsun...
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Slm

Sevgili Alpaslan Ağabey harikasın
    Yine bir HULK klasiğini bizlerle paylaştığın için yürekten teşekkürler...
    [B]ŞEHİT'lerle yeşillendi allandı.
    YİĞİT'lerle bir sehpada sallandı.
    Çekti TUĞ'u HİLAL'lendi GÜL'lendi NAMUS'un İZZET'in AR GÜL'ü MUHSİN....[/B]

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    alparslan abi merahaba ben mehmet, Ceyhan'dan selamlar.. cok güzel yerler gezmişsin abi.emeğine sağlık.fotolar cok güzel,deniz de bir harika görünüyor. enkaz batırma projesini tv de izlemiştim.Balıkların çoğalması ve farklı türlerin yaşaması beklenen bir proje. neyse buralara da yolun düşerse bekleriz abi.. kal sağlıcakla...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Çok güzel gezmişsiniz.

Ama büyük haksızlık bu... Nasıl imrendim anlatamam...

Teşekkürler paylaştığınız için...
    Üç boyoz bir kola

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    güzel kareler, insana yola çıkma arzusu veriyor. Devamını bekliyor olacağım

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çok güzel bir gezi olmuş sanırım.Paylaşım için çok teşekkürler.

Bu arada uzaktan net olmayan çekimlerinizde acayip Jack Nicholson'a benziyorsunuz

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    güzel bir gezi daha

Motosikleti
    mondıal 151rs
    abi çok güzel ....
    ne guzel hem zamanın var hem cesaretın..
    karpuz,peynır somun ekmek olayına bıttım ben ...yemekde benım olayım bu dur.. kahvaltıda bıle yerım (tabiki eşim izin verdıgı sure)

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Her şey çok güzel de arkadaşının evi ve yaşam biçimi ayrı bir güzel, hayallerdeki gibi...
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)