Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara Kesikköprü Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu forumda daha önce motorize ekip tarafından açılmış konuyu okuyup resimleri de görünce ben de Kesikköprü Gölü'ne gitmeye niyetlenmiştim. Beraber gideceğimiz arkadaşımın durumları bir türlü müsait olmayınca ben de kendim gitmeyi düşündüm. Aynı topicteki CBF150'nin verdiği yüzeysel tarife göre yola geçtiğimiz Pazar günü yola çıkmaya karar verdim.

Yolu bilmeyen biri için ilk gidiş biraz endişe verici olabiliyor. 95 km kadar gittikten sonra yolun sağında bir çeşme görünce mola verdim. Burada Kesikköprü'ye ayrılan yolu kaçırmış olabileceğim endişesini yaşadım ve birilerinin geçmesini bekledim. 10 dk sonra ilk gelen kişiden yaklaşık 700-800 mt sonra sağa ayrılan yola girmem gerektiğini öğrendim. Bundan yaklaşık 5 dk sonra da Ankara plakalı bir araç beni görünce durdu ve "Biz Kesikköprü Gölü'ne gitmek istiyoruz da, geçtik galiba" diye aynı endişeyi bana yansıttı.

İlk defa gidecekler için şunu söyleyeyim: Bala'yı geçip birkaç köyü de geçtikten sonra sağ tarafta kapatılıp terkedilmiş küçük bir benzinlik var. Bu binayı ve yanındaki çeşmeyi gördüğünüzde Kesikköprü yol ayrımına yaklaştınız demektir. İşte motorum ve bu sıcakta bana hayat veren çeşme

Bu çeşmeden sonra sağa doğru kıvrılarak giden bir rampayı tırmanıyorsunuz ve virajı tamamladıktan sonra hemen sağa ayrılan bir yol görüyorsunuz. Küçük te olsa üzerinde Kesikköprü yazan beyaz bir tabela var. Yolu kaçırmazsınız.

Ancak bu yola girdikten sonra durum bir felaket. Yer yer asfalt ciddi biçimde bozuluyor ve 25 km kadar da böyle. Zavallı Mondi'm ile adeta Enduro yapacağım hiç aklıma gelmezdi Yer yer düzelen asfalta kanıp gazı fazla açmamak gerekiyor. Hemen bir viraj veya tepeden sonra karşınıza ne çıkacağı belli olmuyor ve yavaşlamak için az zamanınız oluyor. Bir kez asfalttan bozuk bölüme süratli girince akıllandım ve bundan sonrasını daha tedbirli gittim. Motorumu 14 aydır kullanıyorum ve şu an 11.620 km'de. Ancak bu 25 km'lik mesafede çektiği eziyeti şu ana kadar yaptığı toplam kilometrede inanın yaşamamıştır.

Yolun yarısına yakın bir yerde hafif sağa ayrılan bir yolun başında "Kesikköprü Boru Hattı" yazan bir tabela var. Aldanıp o yöne girmeden devam edin. Yol sizi köye götürecek. Artık oradan birilerine sorarak göle ulaşmanız çok kolay.

İşte çektiğim resimlerden bir kaçı ve kısa bir video linki.

Ve bu da kısa bir video: http://media.putfile.com/Kesikkopru-Golu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    ben oraya bisikletle gitmeye çalıştım da kırıkkale üniversitesinin orda pes ettim
    facebook.com/kaskafa

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    O kadar yol gidipte Göle girmedinmi yüzmedinmi yalnız gittiysen sıkıcı olmuştur.Bizimki çok eğlenceli olmuştu.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben oraya bisikletle gitmeye çalıştım da kırıkkale üniversitesinin orda pes ettim
    Bisikletle mi??? Aman Allahım. yarı yoldan döndüğün halde 5-6 kilo vermişsindir sanırım.

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yol gidipte Göle girmedinmi yüzmedinmi yalnız gittiysen sıkıcı olmuştur.Bizimki çok eğlenceli olmuştu.
    Slm CBF150, göle girdim tabii ki. Yalnızlık bakımından pek sıkıntı çekmedim çünkü balık tutan bir kaç kişiyle sohbet imkanım oldu. Orada bulunduğum sürede ayaküstü 5-6 kişiyle sohbetlerimiz oldu. eh bu da yalnız giden biri için kurtarıcı bir durum en azından

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    güzel bi yermiş motoru alınca ankaradaki inş bütün gezilerde olcam hayırlısıyla....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Video güzelmiş, elinize sağlık, iyi sürüşler

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle mi??? Aman Allahım. yarı yoldan döndüğün halde 5-6 kilo vermişsindir sanırım.
    zaten o aralar 55 kiloydum.Kilo vermedim ama gerçekten bacaklarım iflastı ve de düştüğüm için sağ kolum gidikti
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Tek başına o yola çıkmaya cesaret edebildiğin için tebrikler. Gerçekten de bulması hiç bilmeyen için gerçekten de çok zor. (ben bir kere gitmeme rağmen bir daha git deseler zor bulurum ) Bizim yazıda yolda enduro yaptık dediğimizde ne demek istediğimizi de anlamışsın böylece Kendine iyi bak, bir daha ki geziye beraber gitmek umuduyla ...

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ozgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek başına o yola çıkmaya cesaret edebildiğin için tebrikler.
    Tek başına yola çıkmakta ayrı bir tad veriyor ozgr, tüm riskleri bilmen ve buna göre tedbirini alman gerekiyor tabii ki yola çıkmadan önce. Mesela hiç bir zaman yanıma tornavida, anahtar takımı, yedek buji ve ampül almamıştım bu geziye kadar. Sadece lastik tamir köpüğümü alır basar giderdim. Hatta bu sefer sargı bezimi oksijenli suyumu bile çantaya koydum ne olur ne olmaz diye

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    merhaba. kesikköprü gölüne nasıl gideceğimi araştırırken bu siteyi buldum. tarigfiniz sanrıım yardımcı olacak. böylece bu siteyide farkederek üye oldum. tesadüf bende de 125 kt var alalı 12 gün oluyor 2. el benimki 2006 model. ebdne bundan sonra bu forumdayım. selamlar.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Paylaşım için sağol. İyi bir anı olmuş senin için.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler