Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ankara bursa seyahati-yağmurda 600km-

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşlar ankaradan bursaya yaptığım yağmur nedeni ile uzun saatlerimi alan
    ve fz6 fazerimle yaptığım bu geziyi sizlerle paylaşmak istedim.
    sürmekten zevk alan bir motorcu yağmurdan gocunmasın.cidden trafiğe uyarak yavaş gitmek te çok zevkli.özellikle su geçirmeyen ekipman şart.
    ancak bu gezide eskişehirde çok rahatsız eden ancak biraz da bursada olan yoldaki çiziklere dikkatinizi çekmek istiyorum.
    cidden her şey bir yaan bu yolu neden bu hale getirirler anlamış değilim.maksat 4 tekerlileri durdurmak.ama adamlar iplemiyorki.olan biz 2 tekerlilere oluyor.cidden ankaradan polatlı girişinde baya bir korku yaşadım.birden düz giden motor kendi başına gitcek gibi oldu.daha sonrasında ise bunları gördüğümde yavaş geçtim ama cidden dikkat edin diyorum.
    bunun dışında yol boyundaki btün durduğum benzinlik personeli insanlar çok yardımsever çok iyi insanlar.onlardan burayı okuyan olmaz belki ama hepsine tek tek teşekkürler.
    yolculuk toplam 998.8 km geçti ve 52.31 litre benzin yaktım.
    malum yağmur nedeni ile fotoğraf çeşitliliği pek olamadı.üstelik yolculuğun büyük kısmı gece geçti.
    gerisini fotoğraflar anlatsın:
    *-*--*-*-*-*-*-*
    fosforlu kıyafetler gece işe yarıyor galiba:

yağmuru bol yemiş fazerin ilk görüntüleri:

yol boyunca japon olmasa da çinli arkadaşlar vardı benim mtru çektiğimyerlerde yanına:

ben karanlık adamım abi:

bizim depo neden küçük traş olabilmek için büyük depo çok benzin almak mı şart?

arkadaş motoruna baya bir atraksiyon yapmış görün istedim

bu arkadaşların sohbeti ve nes cafe güzeldi

abi binebilirmiyim demedi eleman bir zıplayışta motor tepesindeydi.bu tiplere dikkat.hoş çocuktu ama motoru devircek diye biraz tırstım

bu abim motoruyla kapışma teklif etti cesaret edemedim,anahtar kaptırmak ta vardı sonunda

yağmur ilerliyor ama yorulmak yok

bu arkadaşa ekstra minnetkarım.lastiğin indiğini o olmasa az kalsın fark etmiyordum.motorunun aküsünü söktü ve benim pompayla şişirdik(tuhaftır ama yanıma pompa almasaydım lastik inmezdi değil mi?şaka bir yana benzincide bile hava olmayabilir yanınızda pompanız olsun mutlaka)

bu iki arkadaş süper dost canlıları ya.çok şeker insanlar.inegöle gelmeden son benzinlikte gece çalışıyorlar:

yıllarımı verdiğim okulumun anfilerimizin önü-uludağ tıp

yıllar sonra dersliklerimizi çektim:

bu çamlar ekildiğinde hatta bunları ilk gördüğümde ya bunlarda büyüyüp ağaç mı olcak diye düşünmüştüm.yıllar ne çabuk geçmiş.bomboştu bu yeşil alanlart zamanında bomboş:

stajlarımı yaptığım hastahanem-uludağ tıp

ya bu kampüste tek ağaç yoktu.yürüdüğümüz çamurlu yollar ağaç dolu cennet köşesi olmuş ya:

keşke üniversiteyi şimdi okuyor olsaydım:

bu çardak 18 yıldır aynı yerinde.o vakitler oturduğum kişi görürse sevnir bu fotoğrafı:

arkadaşın kardeşinin düğünü vardı gittiğim gün tesadüfe bak.düğün uzarsa diye motoru baya sıkı kitlemek gerek değil mi?

düğünde en mutlu an takı töreni:

arkadaşım ve babası(kusura bakmasınlar yol hali kıyafet hiç uygun değildi)malum yol hali yedek kıyafet yoktu

arkadaşımın ufak kardeşi ve yerdeki cüce de ikiz oğullarından tekiz(paintle kesip bir yere yapıştırınca ikiz tamamlanacaktı:

ikizin ikincisi:

arkadaşın dedesi:

gelinimiz:

arkadaşım ve eşi:

arkadaşın dedesi.bekar ve hala eş arıyor8ilgilenebilecek yada yardımcı olacaklara duyrulur):

düğünde son anlar:

şimdilik bu kadar ama fotolar daha var yarın devam edecek:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Patlamış mısırları hazırladım.
    Biralar da dolapta.
    Devamını okumaya hazırım anlayacağın.
    Tam techizatlı olarak.

Hızlı ol biraz.
    Memleketi özledim..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    Doktor çamur dolu yolların şimdi kocaman ağaçlar oduğunu görmek çok güzeldi gerçekten. Bir ara fidan dikme organizasyonu yapalım bizde. Özellikle kıraç İç Anadolu topraklarında şart

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    fidan dikme organizasyonu super fikir dedigin gibi anadoluya sart ama agac yerde olmali insallah onumuzdeki kış yaparız boyle bir organizasyon. Gezin cok güzelmiş her gezi yazisindaki gibi icin sızlayarak okudum umarim gun gelir bizde yapabiliriz.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Paylaşım için tşk. Gerçekten güzel gezi olmuş.Bu arada fazer'in uzun yol performansından ve konforundan biraz bahsedermisin?

Alıntı murti06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara fidan dikme organizasyonu yapalım bizde. Özellikle kıraç İç Anadolu topraklarında şart
    Umarım böyle bir organizasyon olur

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haydaa düğün olsada oynasak yaw canım cekti resimler güzel devamını beklıyoruz
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    XL 700 Transalp
    hocam ne güzel yapmışsın... hem motola gidip güzel bir macera hem de düğünde sevdiklerinin yanında olmak ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    Yapma etme gitme derken süper bir gezi olmuş abicim

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı Bin9yüz85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma etme gitme derken süper bir gezi olmuş abicim
    Dün Murat'la konuştum Bizim Daktır gittimi Bursa'ya dedim? gelmiş bile deyince
    Tebrik ederim büyük cesaret hemde yağmurda. Kaç günde gittin geldin daktır

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok icten, sıcak bir paylasımdı, tesekkurler...
    Uludag Üniv. Kampüsü gercekten cok güzel, orada okumak kısmet olmadı belki asistanlıkta...

cemalozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okuya okuya prof olacam
    doktor beni unutma sabırla bekliyom ama bi kaç aya sonra yardım teklif ettigine pişman olacannn, tekerin düz bassın dileklerimle...

Motosikleti
    cuma akşamından pazartesi gecesine kadar sürdü gezim.pek yorucu olmadı.sadece yağmur işte.
    bir de bursanın genelini pek gezemedim.malum kimse gelmeyince bende kendi çevremde takıldım.bir dahakine başka gelen olursa inşallah ben de başka mekanları çekeceğim.
    bursadaki en has arkadaşım.hüseyin.kendisi bursanın yangınlarını söndürmekle meşgul bir zat dir:

çinli minli ama milleti motor merakı sardı.japona para yetmiyor.bursadaki komşumun zip i.alet o kadar ufak ki 1 metrelik apartman antresinde kayboluyor:

annem ve çiçekleri:

görükleyi bilenler-ben gibi uzun zamandır uğramayanlar -epeydir görmeyenler ve bil umum eski dostlar(belki yolunuz bu sayfaya düşer)işte doyasıya görükle:

ben okurken bursada çevre yolu felan yoktu.tesadüfe bak yol görükle ile kampüs arasından geçmiş.

bu fotoğrafta yıllarca önce arkadaşlarımızla ve sevgililerimizle takıldığımız göl vardı.şimdi otaban geçmiş üstünden.her şeyi beğendim de gölün ve yanındaki tahta kulubenin üstünden otoban geçmiş ya o hüzünlendirdi.zaten şimdiki gençlerde bu tür şeylerden pek zevk almıyormu ne?

göl dediysek yapay göletti işte.başında ateş yakar gitar dinlerdik.yeride tam bu noktaydı:

göletin olduğunu düşündüğüm yere yakından bakalım:

daha bitmedi.foto çok vakit yok.beni izlemeye devam edin

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Bursa sayfasındaki notunuzu gördüm fakat aynı günlerde ve aynı yağmurda Tekirdağ yolunda olduğum için görüşmek nasip olmadı..
    Kazasız belasız bitirdiğinize sevindim..
    Esen kalın...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi daha .

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    GT650R
    Murat abi harika olmuş, amaaaaaaaa
    şu resimleri koyarken düzeltte koy, ekranı çevirip bakacam ben o resimlere ya.
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki
    Yazık yollarda çok çile çekmişe benziyorsun, hele yalnız çok zor.

Motosikleti
    haydi bir kaç mesaj yazın da sayfa atlasın.bütün resimleri buraya koymayayım.var biraz daha foto.
    fazer uzun yolda asvalt iyi ise süper.110-120 gibi hızlarda motor üstünde olduğunuzu hissetmiyorsunuz bile.
    bu arad benim lastikler michelin.ıslak kuru hiç fark etmiyor.yol tutuş mükemmel.tabii fren testi yapmadım.ama acil fren dışında kaydırmayacaklarınıo biliyorum.
    bu sayfaya foto ekleyemiyorum.çok oluyor bari boş da olsa bir kaç şey yazın da sayfa geçsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Titan 125(mavilim), XT600(Haydut)
    Alıntı heartbreaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık yollarda çok çile çekmişe benziyorsun, hele yalnız çok zor.
    ya bu yalnız gezinin zorluğunu ben anlamıyorum nesi zor. Grup sürüşünden çok daha rahat. Yalnız gezmeninde ap ayrı bir tadı var arkadaşlar yapmayın böyle her tek kişilik gezide böyle mesajlar. Yalnızda gayet zevkli oluyor beğenmeyen kalabalık gezer

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi abi, teşekkürler

Motosikleti
    ya hadi ama bir iki mesaj yazın sayfa atlasın.resim koycam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler