Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Unutmadık Unutturmuyacagız {gaziantep Mt}

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    25 Aralik 1921 gaziantep için büyük bir gün 6713 şehit vererek düşmanı bu şehirden kovuşumuzun 86. yıl dönümü ne mutlu bize atalarımızın dedelerimizin kanlarıyla yıkanmiş bu topraklar da yaşiyoruz bunun bilinçiyle hareket ediyoruz onlara yapılan zülümleri okudukca dinledikce daha iyi anliyoruz bu toprakların kıymetini unutturmakda istemiyoruz onlara yapılanlari unutturmuyacagızda....

bu vesileyle arkadaşlar Gaziantep MT olarak bu hafdaki gezimizi gaziantep savunmasında şehit düşmüş veya o günleri hatırlatan yerleri gezip sizinle paylaşmak istedik.

ilk ziyaret yerimiz Gaziantep şehitligi

duarımız onlarla

şehitkamil anıtı
    12 yaşindaki kamil annesiyle beraber yolda yürürken fransız askerleri kamilin annesının pecesını acmak ister kamil yerden taş alarak annesını kollamaya çalişir bunun üzerine fransız askerlerinin sungulerine magruz kalarak oracıkda can verir bu 12 yaşindaki cocuk(ŞEHİTKAMİL)

14 şehit anıtı

İŞTE YİNE FRANSIZ ASKERLERİ TARAFINDAN ELLERİ BAGLANARAK KURŞUNA DİZİLEN 14 COCUGUN ÖYKÜSÜ

Burdan türkiyenın ilk şavaş müzesıne gidiyoruz

ve şavaş müzesinden ayrılıyoruz

2 gün sonra kurtuluş törenındeyiz bu fotografları ceken sitemizin degerli üyelerinden ALPERENCE(YANLİZKURT) Hayali abiye teşekürü bir borç bilirim hayali abi saygilar...

nasılda duruyor şanli bayragımız

bu keratalar hayali abinin oğluları bayrak sevdasi bu yaşta başlamiş

bu törene gölge düşüren tek şey benim için türkiyenın kanayan yarası turban sırf türbanlı diye annelerimizi kardeşlerimizi halkın oturdugu bölgeye alınmaması burda aklıma şehitkamil geliyor sırf annesının pecesını actı diye düşmana saldıran oracıkda şehit düşen Kamil VE ANTEP SAVUNMASINI BAŞLATAN OLAY

ve mehmetcık geciyor ayakta alkışlanarak

ve tören sonu

ANTEPLİ ŞAHİN
    Ben Antepliyim, Şahin’im ağam.
    Mavzer omzuma yük.
    Ben yumruklarımla dövüşeceğim.
    Yumruklarım memleket kadar büyük.

Hey, hey!
    Yine de hey hey!
    Kaytan bıyıklarım, delişmen çağım
    Düşman kurşunlarına inat köprü başında
    Memleket türküleri çağıracağım.

Bu dağlarda biz yaşarız,bu dağlar bizim dağımız.
    Namusumuz temiz, bayrağımız hür
    Analarımız, karımız, kızımız, kısrağımız
    Burada erkekçe dövüşür

Bir bayrak dalgalanır Antep kalesi üstünde
    Alı kanımdaki al, akı alnımdaki ak
    Bayraklar içinde en güzel bayrak
    Düşüncem senden yanadır

Hep senden yanadır çektiğim kahır
    Bu senin ülkende, senin gölgende
    Düşmesin kara kalpaklar, kirlenmesin duvaklar
    Korkum yok ölümden kâfirden yana
    Alacaksa alsın beni şafaklar.

Hey, hey!
    Yine de ey hey!
    Al bayraklar altında kara bir kartal gibi
    Yaşamak ne güzel şey.

Bir sır var bu mavzerde, attığım gitmez boşa
    Çıkmış bir eski savaştan
    Türk ün bir karış toprak parçası için
    Destanlar yazacağız yeni baştan.

Yıktım toprağın üstüne bir sarı kurşunla birini
    Çıktı karşıma biri,
    Çıktıkça çektim tetiği Bismillâhlar la beraber
    Vurdum alnından kâfiri.

Bu kaçıncı kurşundur, bu kaçıncı bismillâh
    Bu kaçıncı ölüdür?
    Bir türkü söylenir siperlerde her sabah
    Vurun Antepliler namus günüdür!

Ben Antepliyim Şahin’im ağam
    Mavzer omzuma yük
    Ben yumruklarımla dövüşeceğim
    Yumruklarım memleket kadar büyük...

Bülent bakiler

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL IN SÖSLARİYLE BİTİRMEK İSTİYORUM SÖZLERİMİ BEN ANTEPLİLERİN GÖZLERİNDEN NASIL ÖPMEMKİ ONLAR YANLİZ ANTEP İ DEGİL TÜM ÜLKEYİ KURTARDILAR

GAZİANTEP MT DEN SEVGİLER SELAMLAR
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    arkadaşlar elinize sağlık gerçekten anlamlı bir gezi yapmışsınız inşallah yakın zamanda sizlere bu tarz gezilerinizde eşlik ederim selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

ellerinize sağlık çok anlamlı bi paylaşım...
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Gaziantep'li dostlarımı böyle bir aktivitede bulundukları için yürekten kutluyorum.özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde,böylesi birlik,beraberlik ruhunu yücelten geziniz çok anlamlı olmuş.kutluyorum.sevgilerimle.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    helal olsun hemşerilerim size bizim 29 ekimde yaptığımızı siz antebin kurtuluşunda gerçekleştirdiniz (şahinbey vuruldu köprü başında analar ağlar dertli başında uyan şahinim uyan uyanmazmısın diz çökmez düşmana yalvarmazmısın)

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Güzel bir topik olmuş.

Duygulanmamak mümkün değil.Topraklarımıza giren devletleri yeni nesillere iyi anlatmalıyız.Sadece DÜŞMAN diyerek geçiştirmemeliyiz.Fransız, İngiliz Yunan demeliyiz. Yahya Kemal BEYATLI'nın deyişiyle "Milli muhabbetleriyle milli kinleri olmayan milletlerin, milli şuur da olamaz."

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    1914 yılında, I. Dünya Savaşı başladığı zaman Gaziantep 83 bin nüfuslu bir liva merkezi idi.30 Ekim 1918´de imzalanan Mondros Mütarekesi ile İtilaf Devletleri paylaştıkları topraklara sahip olmak amacıyla harekete geçerken, 17 Aralık 1918´de İngilizler Antep´e girmiştir. Bir yıl süren bu işgale Fransızlar tepki göstermiş, 1918 Eylül´ünde yapılan İngilizlerin Musul üzerindeki “Nezaret Hakkı” ndan vazgeçmeleri ile önce Suriye daha sonra Antep, Urfa ve Maraş boşaltılmıştır.

Bunun ardından Fransızlar 29 Ekim 1919´da Kilis´i, 5 Kasım 1919´da Antep´i işgal ettiler. 1920 yılının başında ise ünlü Antep Savunması başlamış oldu. 1 Nisan 1920´de başlayan Gaziantep savunması 11 ay sürdükten sonra açlık yüzünden sona ermiştir. Savunma süresince Fransızlar şehre 70.000 mermi atmış, 6.000 Antepli şehit olmuştur. Bu olağanüstü savunma sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi 6 Şubat 1921 tarihli toplantısında Antep´e "Gazi" ünvanını vermiştir. 15 Mart 1921 tarihinde Londra´da Türk Dışişleri Bakanı ve Fransız delegasyonu Antep, Adana ve çevrelerinin Türklere geri verilmesi hususunda mutabakat sağlamıştır. Nitekim bu antlaşma Ankara Antlaşması ile son şeklini almış ve 25 Aralık 1921´de son Fransız askeri Antep´ten ayrılmıştır.

27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emeğinize ve yüreğinize sağlık babcan..
    Yüreğime çiçeğe su verdiniz..
    Allah dualarınızı kabul yolunuzu açık etsin..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    Allah'u teala o günleri bu millete (o acıları) yaşatmasın. söyleyecek ne söz nede kelime bulamıyorum. O zaman öyle bir açlık varmış ki, çocuklar artık hayvanların otladığı otlarla karnını doyurmaya çalışırlarmış. Bir fare bayat bir ekmeği bulmuş yuvasına götürürken, bir parça ekmek için fareyi kovalayıp ekmeği alıp yemişler. Aman yarrabi ne zorluklarla karşılaşmışlar. Silah yok ama kocaman memleket sevdalısı yürekleri varmış. Son teknoloji düzenli bir orduya karşı elde ne varsa onunla savaşmışlar. Ruhları şad olsun.
    Gaziantep' e kefen bayraklı kale denmesinin sebebini biliyor musunuz? Ben anlatayım. Gaziantepteki çeteler ankaradan yardım isterler, Ancak Ankara zaten batı cephesinde var olan tüm kuvvetini kullanmaktadır. Cesaretlerinden dolayı tebrik yazılı üç kere farklı tarihlerde mektup göndeririler. Ancak yarımın şu an için mümkün olmadığını belirterek. Sebebi ise Sakarya savaşları ve daha sonrasında yapılacak büyük taarruzla düşmanı yurttan atmaktı. Bu yüzden Ankara Gaziantep' e ne asker nede cephane ve erzak gönderebilirdi.
    En sonunda zaten 11 aydan beri sürekli toplarla dövülen ve açlıkla mücadele eden çeteler fransızlara teslim mektubu göndermek zorunda kalmışlardır. Fransız komutan Çetelerin hile yaptığını zannederek O zaman kaleye beyaz bir bayrak dikeceksiniz diye cevap gönderir. Halk o kadar yokluk içindedir ki kaleye asacak beyaz bir bayrak bulamazlar. zaten kapısını çaldıkları eşrafta teslim olacağımıza açlıktan ölürüz diye geri çevirir. Bunun üzerine çeteler kaleye kefen asmak zorunda kalırlar. Büyük taarruz sonunda müttefikler kaybedince yapılan anlaşma gereği Fransızlar işgal ettiği yerleri terk etmek zorunda kalırlar.
    Ve buradan televizyonda oynayan karayılan ve benzeri Gaziantep savunmasını anlatan dizileri kınıyorum. Sebebide Düşman Gaziantep'e geldiğinde Ermeniler coşkuyla düşman askerlerini Karşılamış ve düşman askerlerine her türlü yardımda bulunmuşlardır. Ancak dizlere bakarsanız sanki çetelerle ermeniler ittifak içerisinde düşmanla savaşılıyormuş gibi gösteriliyor. Bu anlayışı kınıyorum.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    helal size çocuklar, hepinizi alnınızdan öpüyorum...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    YEMEHE DT 125 R(inş.) KTM 640 adventure
    ruhları şad olsun allah rahmet eylesin!sizlerde saolun arkadaşlar emeğinize sağlık

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    elinize sağlık abiler...
    Allah şehitlerimize rahmet etsin...
    facebook.com/kaskafa

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çok güzel yapmışsınınız, tebrik ederim
    GKN MOTORS

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    şehidlerimize Allahtan rahmet dilerim ruhları şad olsun, onlara minnettarız, bu güzel paylaşım için teşekkürler..

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bravo arkadaşlar. Sizlerle gurur duydum.
    Üç boyoz bir kola

allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun da..

unutturmuyacağız diye bişey yok..
    ömrümde duymadım bu kelimeyi....
    unutturmayacağız olabilirmi acaba o yazmaya çalıştığınız kelime?

unutturmuyacağız-----> unutturmayacağız

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babalar duyarlılık için teşekkürler.memleketimizi her ucu bucağı ile sevelim.
    başka türkiye yok
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Konuya cevap yazarak Gösterdiğiniz hassas ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elinize sağlık gerçekten anlamlı bir gezi yapmışsınız inşallah yakın zamanda sizlere bu tarz gezilerinizde eşlik ederim selamlar
    Ahmet kardeşim inşallah oda olur
    Alıntı volkan tantürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık çok anlamlı bi paylaşım...
    sagol arkadaşim
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun hemşerilerim size bizim 29 ekimde yaptığımızı siz antebin kurtuluşunda gerçekleştirdiniz (şahinbey vuruldu köprü başında analar ağlar dertli başında uyan şahinim uyan uyanmazmısın diz çökmez düşmana yalvarmazmısın)
    teşekürler topragim
    Alıntı serdar23_Bilgem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir topik olmuş.

Duygulanmamak mümkün değil.Topraklarımıza giren devletleri yeni nesillere iyi anlatmalıyız.Sadece DÜŞMAN diyerek geçiştirmemeliyiz.Fransız, İngiliz Yunan demeliyiz. Yahya Kemal BEYATLI'nın deyişiyle "Milli muhabbetleriyle milli kinleri olmayan milletlerin, milli şuur da olamaz."
    serdar hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum elazığ ya selamlar
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize ve yüreğinize sağlık babcan..
    Yüreğime çiçeğe su verdiniz..
    Allah dualarınızı kabul yolunuzu açık etsin..
    sagol murat kardeşim
    Alıntı cycle27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'u teala o günleri bu millete (o acıları) yaşatmasın. söyleyecek ne söz nede kelime bulamıyorum. O zaman öyle bir açlık varmış ki, çocuklar artık hayvanların otladığı otlarla karnını doyurmaya çalışırlarmış. Bir fare bayat bir ekmeği bulmuş yuvasına götürürken, bir parça ekmek için fareyi kovalayıp ekmeği alıp yemişler. Aman yarrabi ne zorluklarla karşılaşmışlar. Silah yok ama kocaman memleket sevdalısı yürekleri varmış. Son teknoloji düzenli bir orduya karşı elde ne varsa onunla savaşmışlar. Ruhları şad olsun.
    Gaziantep' e kefen bayraklı kale denmesinin sebebini biliyor musunuz? Ben anlatayım. Gaziantepteki çeteler ankaradan yardım isterler, Ancak Ankara zaten batı cephesinde var olan tüm kuvvetini kullanmaktadır. Cesaretlerinden dolayı tebrik yazılı üç kere farklı tarihlerde mektup göndeririler. Ancak yarımın şu an için mümkün olmadığını belirterek. Sebebi ise Sakarya savaşları ve daha sonrasında yapılacak büyük taarruzla düşmanı yurttan atmaktı. Bu yüzden Ankara Gaziantep' e ne asker nede cephane ve erzak gönderebilirdi.
    En sonunda zaten 11 aydan beri sürekli toplarla dövülen ve açlıkla mücadele eden çeteler fransızlara teslim mektubu göndermek zorunda kalmışlardır. Fransız komutan Çetelerin hile yaptığını zannederek O zaman kaleye beyaz bir bayrak dikeceksiniz diye cevap gönderir. Halk o kadar yokluk içindedir ki kaleye asacak beyaz bir bayrak bulamazlar. zaten kapısını çaldıkları eşrafta teslim olacağımıza açlıktan ölürüz diye geri çevirir. Bunun üzerine çeteler kaleye kefen asmak zorunda kalırlar. Büyük taarruz sonunda müttefikler kaybedince yapılan anlaşma gereği Fransızlar işgal ettiği yerleri terk etmek zorunda kalırlar.
    Ve buradan televizyonda oynayan karayılan ve benzeri Gaziantep savunmasını anlatan dizileri kınıyorum. Sebebide Düşman Gaziantep'e geldiğinde Ermeniler coşkuyla düşman askerlerini Karşılamış ve düşman askerlerine her türlü yardımda bulunmuşlardır. Ancak dizlere bakarsanız sanki çetelerle ermeniler ittifak içerisinde düşmanla savaşılıyormuş gibi gösteriliyor. Bu anlayışı kınıyorum.
    evet yahya dediklerin dogru
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal size çocuklar, hepinizi alnınızdan öpüyorum...

Alıntı motorize ekip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhları şad olsun allah rahmet eylesin!sizlerde saolun arkadaşlar emeğinize sağlık
    ilgin alakan için teşekürler
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık abiler...
    Allah şehitlerimize rahmet etsin...
    sagol kardeşim
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yapmışsınınız, tebrik ederim
    teşekürler
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehidlerimize Allahtan rahmet dilerim ruhları şad olsun, onlara minnettarız, bu güzel paylaşım için teşekkürler..
    sagol arkadaşim
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo arkadaşlar. Sizlerle gurur duydum.
    bu bir görevdir aslında
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun da..

unutturmuyacağız diye bişey yok..
    ömrümde duymadım bu kelimeyi....
    unutturmayacağız olabilirmi acaba o yazmaya çalıştığınız kelime?

unutturmuyacağız-----> unutturmayacağız
    öyle kelimeler olur yorgunluk belirtileri 3 saat sürerse bir topık açmak halıyle kelimeleri yanliş yaza biliyorsun kardeşim
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babalar duyarlılık için teşekkürler.memleketimizi her ucu bucağı ile sevelim.
    başka türkiye yok
    sagol gürsel kardeşim selamlar..
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tüm Şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum :(
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)