Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tekirdağ-kiyiköy-sergen Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Hepinize merhaba.Ayın 11’inde yapmış olduğumuz Tekirdağ-Kıyıköy-Sergen gezisini sizlerle paylaşmak istedim.Güzergah;Tekirdağ-Çorlu-Çerkezköy-Sefaalan-Saray-Kıyıköy-Sergen(zaruri yemek ihtiyacı için)-Vize-Saray-Çerkezköy-Çorlu ve Tekirdağ.Arkadaşımla beraber keyifli bir gezi oldu.Tekirdağ’da sabah 11.30’da ve 32 dereceyle başladığımız gezi akşam saat 21’de son buldu.Sıcaklık yer yer 24 dereceye kadar düştü.Toplam kat ettiğimiz mesafe 320 km oldu.Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.Tabi en çok yorumu neye yapacağınızı çok iyi biliyorumKeyifli seyirler ve okumalar.
    (İlk fırsatta ekip halinde böyle bir gezi yapmak ümidiyle)

Çorlu’ya girişimiz.

muhteşem bir fabrika inşaatı.Arkadaşım işi dolayısıyla dayanamayıp çekti resmini.

Çerkezköy’e giriş.Buradan da geçtiğimiz günlerde motosiklet faciasının olduğu yeri arkadaşıma göstermeye gidiyoruz.

Kazanın olduğu yerde çalışmalar devam ediyor. Bunu daha önce de yazmıştım zaten. Kavşak trafiğe kapalı.İnşallah bundan sonra kazalar olmadan tedbirler alınır.

Çerkezköy-Çatalca Saray yolu arası harika bir yol.Asfalt çok güzel.Etraf orman.Virajlar harika.

Ve Saray istikametine dönüyoruz.

Binkılıç ve Sefaalan köyleri..Buralar da artık İstanbul sayılıyor.Özellikle hafta sonları herkes İstanbul’dan buralara gelip piknik yapıyor.Yazlığı olan da çok.Harika evler var.Demek ki her şey deniz değilmiş…(Artçıma hitaben)

Şanlı bayrağımız.

Saray’a giriş ve sağa Kıyıköy istikametine dönüş.

Güngörmez Köyü.Manda sütü ürünleriyle meşhur.Küçücük şirin bir köy.

Kıyıköy.Şirin bir liman köyü.Balığıyla(özellikle de kalkan) meşhurYazın canlı,kışın ölü bir yer.Ama ben kışın daha çok seviyorum.

[URL=http://img523.imageshack.us/my.php?image=pic027hn0.jpg][IMG]http

Çok önceleri orada ölen askerin mezarı.Buraya kışın ektiğim iki ağacı sulamak için uğradık.Ağaçlar o kadar sıcağa rağmen kurumamıştı.Bu ağaçları ekerken başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum:gördüğünüz gibi toprak çok sert.Neredeyse kayalaşmış.Motoru bile rahatça orta sehpaya alabilirsiniz.Kışın çok kötü bir havaydı.Daha önce niyetlendiğim ama ancak fırsat bulabildiğim anda atladım arabama ve gittim.Yanımda götürdüğüm küçük kürekle hiçbir şey yapamadım.Etrafında da yerleşim yeri olamayan bir yer burası.Ve ben de toprağı kazamıyordum.En yakın yer restauranttı ve o da 400 m aşağıdaydı.Böyle bir ortamda nasıl kürek bulabilirim diye ümitsizce etrafa bakındım.Yürümeye başladım.Restaurantın etrafı duvarlarla çevriliydi.Giriş kapısı da bayağı uzaktı.Duvardan atlamaya karar verdim.Bir ayağımı tam duvarın öteki tarafına atmıştım ki bir de ne göreyim!Bir tane bahçe küreği orada yerde duruyordu.’’Öylesine ıssız bir yerde,kapanmış ve bahçesinde hiçbirşeyin olmadığı bir restaurant bahçesinde sadece bir kürek orada uzanmış beni bekliyordu’’dedim.Tüylerim diken diken olmuştu.Çok etkilenmiştim.Tabi siz bunu okuduktan sonra ne düşünürsünüz bilemem ama bu olay beni çok etkilemişti.Belki de bir tesadüften başka bir şey değildi.Bu gidişimde yine yürüyüp bahçesine girip izinle su aldığım ablanın oğlu da askere gidecekmiş.Suyu ne için istediğimi söyleyince ağlamaya başladı.Ben de fırsat buldukça sulamasını rica ettim.Peki bu asker nasıl ölmüştü?Kışın köy kahvesine girip çay içerken sorduğumda orada oturan yaşlı bir amca ‘’aynı köyden iki asker;aynı kızı seviyorlar,nöbet esnasında biri diğerini vuruyor’’

Aya Nikola Manastırı.Fazla söze gerek yok.Tanıtım tabelası okunabiliyor diye yazmadım.

Kıyıköy’den ayrıldıktan sonra,aldığım ani kararla kendimizi iyice toza toprağa bulandırmaya karar verdik.Yaklaşık 23 km tozun toprağın içinde, ‘’ete’’ doğru sürdük.’’Bismillah’’ deyip kendimize bir ziyafet çektik.Küçük, etiyle meşhur bir köy.Adı Sergen.

Daha sonra da Vize-Saray-Çerkezköy-Çorlu-Tekirdağ güzergahıyla akşam tam 21’de evimizdeydik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    baya guzel bir gezi olmuş ama fotolar ufak resımler buyuk olsa daha iyi olacaktı paylaşimin için teşekürler arkadaşim...

ayrıca konunun acılalı 1 saat olmuş nerdeyse 1 tek yorum yok emege saygı arkadaşlar bu resımlerı buraya atmak için en az 1 saat ugraşmiştır arkadaşimiz ama karşiliginı alamamiş bu tum geziler için gecerli....

neden böyle oluyor anlamiş degilim...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    ilk defa bu kadar çok resim atıyorum.büyük ebat seçmiştim ama olmamış.siz hangi ebadı seçiyorsunuz atarken resimleri?çok üzüldüm çünkü çok uğraşmıştım.kolay şekilde değiştirilmesi varsa, söylerseniz sevinirim.resimlerin üzerine tıklayınca büyüyor.gezdiğim gördüğüm yerleri zor da olsa buraya ekledim ve yazdım.takdir sizden.
    ilgin için teşekkürler.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    oLayyyy budur ! güzeL
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Güzel bir gezi olmuşta, fotoğraflar neden bu kadar büyük
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuşta, fotoğraflar neden bu kadar büyük
    özer kardeş,şaka bir yana,böyle bir aksilik çıktı işte.neden olduğunu anlayamadım.daha önce koyduğum gibi koydum resimleri.bu sefer böyle oldu.yazdığım gibi,büyütmek için üzerine tıklarsınız.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Çok güzel resimler.Ancak büyük olsa daha da güzel olacaktı.Teşekkürler.Resimleri büyütebilirsin ama yine çok uğraşman gerekecek.Büyük resim gönderebilmen için resize image yazan yerin solundaki kutucuğu tıklayıp 640X480'i seçmen yetirli.Bir sorum olacak cevaplarsan sevinirim.Manastıra nereden gidiliyor?Daha ayrıntılı cevap verebilirmisin?

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    @a vagrant

keşke haberim olsaydı sergene gelirdim.sergernin hemen altındaki sogucak köyü nenemlerin köyü ve ben pınarhisarda oturuyorum.
    neyse bidahaki sefere nasip
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel resimler.Ancak büyük olsa daha da güzel olacaktı.Teşekkürler.Resimleri büyütebilirsin ama yine çok uğraşman gerekecek.Büyük resim gönderebilmen için resize image yazan yerin solundaki kutucuğu tıklayıp 640X480'i seçmen yetirli.Bir sorum olacak cevaplarsan sevinirim.Manastıra nereden gidiliyor?Daha ayrıntılı cevap verebilirmisin?
    Arkadaşım Yeniçeri kusura bakma.Geç yazabildim.Unutmuşum bu geziyi
    Kıyıköy'e girişteki kaleden çıkar çıkmaz dümdüz (Vize yolundan) git.Kaleden çıkıp dümdüz Vize yolundan yaklaşık 200-300 m(daha az da olabilir) sonra sağa aşağıya yol iniyor.Aya Nikola Manastırı diye ufak tabela var.O yoldan aşağı dere boyuna ineceksin.Yolun Solunu takip et.Göreceksin hemen.Umarım anlamışsındır?İyi gezmeler.Bu aralar gidersem haber veririm.

Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @a vagrant

keşke haberim olsaydı sergene gelirdim.sergernin hemen altındaki sogucak köyü nenemlerin köyü ve ben pınarhisarda oturuyorum.
    neyse bidahaki sefere nasip
    Bir dahaki sefere o taraflara gidersem,haber vereceğim buradan.
    Bu arada kusura bakma,geç cevap verdim.Bayağı olmuş bu geziye bakmayalı.

Tutkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA AFRİCA TWİN

Kutlarım

Çok güzel bir gezi yapmışsın kutlarım. Fotoğrafların da çok iyi.
    Kıyıköyü ben de çok severim doğrusu. Her yıl mutlaka giderim bir kez de olsa. Orada çok güzel manzaralar var. Ben de bir fotoğraf tutkunuyum. Orada çekilmiş çok güzel fotoğraflarım var. Selamlar.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    resim lerin boyutunu 640x480 yaparken yanındaki '' resize image'' kutucuğunu işaretlemeyi unutmuşsun sanırım

olsun emeğe saygı diyorum
    tebrikler..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim lerin boyutunu 640x480 yaparken yanındaki '' resize image'' kutucuğunu işaretlemeyi unutmuşsun sanırım

olsun emeğe saygı diyorum
    tebrikler..
    sorun o değil tutkun.hotlink for forums yerine thumbnails i alıp yapıştırmışım hep.
    HOTLINK FOR FORUMS ! i seçiyoruz arkadaşlar.duyurulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)