Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kendimi Dağlara vurasım geldi(Gaziantep Malataya)

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili motosiklet sevdalıları Pazar günü sabahın bir körü uyandım ağlayan bebenin meme istemesi gibi bir duygu galiba bu canım yol istiyor abi yolll...

Bu arada üzülerek belirteyim benim iki tane velet var ben resimleri yüklmeden makinayla oynamışlar resimlerin birçoğunu mahvetmişler hepsi birbirine karışmış çok tereddüt ettim yükleyim yüklememekte en azından sağlam kalanlarını siz sevgili dostlarımla paylaşmağa karar verdim...

Gaziantepten sonra ilk mola yerim narlı idi harika buz gibi bir havada sabah kahvaltısı mükemmeldi bizim ANTEP şivesi ile (aptal sofrası)

Ve gölbaşındayım asıl zevk asıl mutluluk asıl bana ALLAHIM iyiki beni motorcu yaratmışsın ,iyiki ben motor kullanıyorum iyiki böyle virajların varmış dedirten yollar ...

))) Birde ne göreyim benimle süzüle süzüle yolculuk eden harika bir arkadaş...

Cennet dedikleri şey böyle biyer olsa gerek

Ve erkenek tüneline varmadan meşhur Cumalinin yerindeyiz Cumali amcanın sattığı kayısılar,mevsimine göre meyveler meşhurdur bunlardan geçtikte inanın kendisi sattığı şekerlemelerden daha şirin bir insan ,ayrıca buranın bir özelliğide bu yaz aylarında bile elini 30 sn den fazla suda tutabilene yeme içme herşey bedava)

Cumali amcanın yerinde ve bu yörede satılan kenger sakızı(yayla sakızı)kenger sakızı kenger denilen dikenli bitkisinin köklerinden damlayan reçine ile yapılan doğal hakiki bir sakız değişik hoş bir tadı ve kokusu vardır

Veee erkenek tünelini çıktıktan sonra yaklaşıl bir 17 km sonra sakın ha sakın erkeneğe girmeden balpet petrol istasyonu bitişiğindeki kamyoncuların uğrak yeri (İHTİYARIN YERİ)NE uğramadan ihtiyarın kavurmasından yemeden oradan geçmeyin haaaa haram olur valla gerçi ihtiyar biraz çok bağırıp çağırıyor amma olsun vallahi helal olsun kavurmamı tereyağımı lokummu yiyorsunuz vallahi anlamıyorsunuz

Ve virajların en babası ile yüzyüzeyiz bazan insanı ürkütüyor biliyormusunuz

Ve işte burası varya bir erkeğin hayatında en önemli en acılı en duygusal en en en enlerinin yaşayacağı bir yer benimde askerliğimi yaptığım 2. ordu er eğitim alayı(şoför okulu)

Bir su ve yeşillikler cenneti malatya

Malatyanın meşhur kanalboyu şehrin göbeğinde akan pırıl pırıl berrak bir su ve çevre güzelliğine inanılmaz bir katkı

Ve hani o meşhur malatya malatya bulunmaz eşin diyor ya türküde hani kerneğe gitmeğe yeminlimisin? işte o meşhur kernek....

Malatyanın neyi meşhurdur elbette kayısısı ve kayısı döneri değilmi?

Eeeee artık yolcu yolunda gerek değilmi bizimde bizi seven bir eşimiz iki tanede dostlar başına dünyalar güzeli oğlumuz var yani özlemişlerdir babalarını)))
    Birazda geceye kalmamanın verdiği bir telaş ile süratli sayılabilecek bir şekilde ilerlerken yolun ortasında adımları küçük fakat ömürleri büyük bu tarihe tanıklık edengillerden sevgili dost ile karşılaşıyorum kendimide tehlikeye atarak arkamdan gelen araca dur işareti yapıyorum (bu arada korkuyoruzda manyakmısın lan sen bir tosbaaa için niye durdurdun bizi derler diye) neyseki arkadaki araçtakilerde benden daha canayakınlarmış ailecek indiler arabadan biraz sevdikten sonra bıraktılar sevimli dostumuzu

Ve biraz yorucu bir okadarda hoş zevkli tadına doyum olmayan bir yolculuktan sonra evimize döndük haaaaaa unutmadan erkenekte Cumali daynın yerinde dönüşte malatyalı motorcu arkadaşlarla karşılaştık sağolsunlar çok sıcakkanlı canayakın arkadaşlardı hemen beni karşıladılar ağırladılar meyve yedirdiler onlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum baştada demiştim ya veltler makina ile oynamışlar resimlerin bazılarını silmişler Malatyalı arkadaşlarıun yalnızca bu birtane resmi kalmış umarım kusuruma bakmazlar .Sevgili motosiklet sevdalıları yol aşıkları umarım başınızı ağrtmamışımdır kalınız sağlıcakla....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Hayali abi ilk yorumu ben yapayım o zaman

Her Zaman oldugu gibi mükemmel gezmişsin abicim Gölbaşın'dan sonraki yollar çok güzel görünüyor abi en kısa zamanda geçmek lazım oralardan resimleri çok beğendim abi süper kareler yakalamışsın bizde o saatlerde Rumkale'de Titaniği batırmaya çalışıyorduk ama batıramadık kısmet değilmiş Kendine iyi bak abi görüşmek üzre...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Abi çok güzel gezmişsin helal olsun kahvaltıda süper pide bile var...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Güzel ülkemin güzel toprakları, ve dahi güzel insanları...
    hepsine selam olsun.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    hayali abi tekerine sağlık güzel gezi yapmışsın. paylaşımın için teşekkür ederim. harika resimler. harika virajlar inş kış gelmeden bizde yapabiliriz. harunun dediği gibi bizde rumkalede tekne batırmaya uğraşıyorduk ama ben yüreğim ağzımda gittim. malum yüzme bilmiyorum derinlik 70 m
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    abi eline ayağına sağlık çok güzel bi gezi olmuş. abi sana zahmet bide mardine gitsende oralarıda bi görsek sana yakın o taraf
    allah kaza bela vermesin
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

kaptanpoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600
    Paylaşım için sağolasın. Sayende gezip görmüş, yemiş içmiş kadar olduk.
    Dürüst esnaf malını %20 karla satar, Hırslı esnaf malını %50 karla satar,biz karından vazgeçtik.Bu memleketin bir karış toprağının maliyetini ödeyebilecek babayiğit varsa gelip alsın!!

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok uğraştım ama motorun ne olduğunu çözemedim )))

Teşekkürler fotolar için )))
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Tebrikler abicim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel gezi olmuş eline sağlık
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor sanırım kawasaki vn 800

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    oy oy oy abime bak sen baya gezmiş yol yapmiş hayranım senin bu motorculuk anlayişina abicigim allah yolunu acık etsın kaza bela vermesin daha nice gezilerde görüşmek üzere

Cuma gunu toplantıdan sonra yanındayız abi......

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tubiş o motor suziki INTRUDER 800 cc senın hayalın nasıl TA sa benımkide suziki INTRUDER inşallah ikimizede kısmet olur almak kız............
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İnşallah ))))))))))))
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Neyse en azından 800cc olduğunu bilmişim

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    paylaşım için çok teşekkürler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Güzel gezi olmuş açıkçası. İnsam bizi de çağırır .
    May the Force be with McLaren Mercedes

Erkengel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    hayali abi ellerine saglık süpersin abi yolun hep açık olsun böyle güzel fotolarını hep bekliyoruz.cuma yanına ugrayacagız ekiple abi kal saglıcakla
    GSR600 27 J 9552
    2009 Minik kurabiye
    Hiç bir zaman koruyucu meleğinden hızlı gitme::159::

Motosikleti
    mondi 150MC
    super bi yolculuklar olmus tebrık ederım hayırlı surusler...

Harbiden çok güzel gezi.Fotolar da harika eline sağlık abi.Memleketim cennet yaw.Bu arada ben tünelin çıkışındaki Cumali amcanın oğluyum.Güzel çalışmalarını bekliyorum.Tekerinin altına taş gelmesin bol geziler...

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oradaki şoför okulu kapandı... Ah ah.... Bende oraya gittim askere ama, izmir gaziemir'e yolladılar."Burada acemi eğitimi artık yok!" dediler, kağıt yazıp izmire gönderdiler onca insanı.Yazık günah... (Yol parası bile vermeden)
    Ama malatyada bir gece kaldım.Biraz gezme fırsatı buldum. Gerçekten harikaydı.Sonra doğru izmir, kışlaya...

Çok güzel gezi olmuş elinize sağlık.Hatıralarımı canlandırdınız.

süper sunum olmuş eline sağlık
    [B]Büyük ALTAy 1914[/B] [B]İzmir / Bozyaka[/B] [COLOR="Red"][B]MEKAN[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)