Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeme-içme-konaklama Rehberi

Motovento
    REKLAM ALANI
    washburn24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 '11
    yer: antalya
    mevkii:olympos
    otel adı:orange pansiyon
    tavisye edilen şey: tatil yapmak: )

açıklamalar: arkadaşlar eğer olymposa gidip hem doğayla iç içe olmak, hem tarihi biryerde olmak hemde kumsalda dolaşıp denize girmek istiyorsanız kesinlikle olympos a gitmelisiniz..
    ordaki pansiyonlar arasında en mantıklısı orange olduğunu düşünüyorum. tabi normal otel beklentinizin olmaması lazım. bungalow ağaç evlerinde kalıyorsunuz.harika kahvaltıları var özellikler krepleri: ) ve akşam yemeğinde de yaklaşık 10 çeşit açık büfe yemeği var.. fiyatlar kahvaltı ve akşam yemeği dahil 30-40 lira arası bişeydi... tavsiye ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Yer: Muğla/Fethiye
    Mevki: Çalış Beldesi
    İşletme adı : Çiğdem Pansiyon
    Hizmet alaka süper. Sabah kahvaltı fena değil. Akşam yemeği mutlaka her akşam ana yemek et. Araçsız gidecek olanlar için de güzel bi yer çünkü civarındaki biçok plaja ücretsiz servisi var. Akşamlarıda ikinci bir ücretsiz servis bir akşam çalışa bir akşam fethiyeye olmak üzere sürekli gezdiriyolar sizi. Odalar da bi pansiyon için güzel. Ama pansiyonseverler için tavsiye ederim. Tertemiz havuzuda var...

Tekeriniz düz bassın.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    henüz yok :(
    Ankara- Kazan
    yolumuzun üzerindeyse ve acıkmışsak mutlaka dönüyoruz şehir merkezindeki meşhur kavurmacıyı buluyoruz. 2 katlı büyük bir restoran, temiz servis güzel
    kavurması çok meşhur ve süper fakat öğlen 12 de bitiyor, tüm çalışanlar hücum ediyor.. kavurma kalmamışsa, saç kavurma yada pideler de müthiş

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    Sehir: Balıkesir/Ayvalık

Mevki: Tansaş yanı Sıra Büfeler

Rest./Otel adı: Avşar Büfe

Diger Açıklamalar: Ufak bir mekan ama çok lezzetli ayvalıktostu yapıyorlar Ayvalıkta ayvalıktostunu anca orda yiyebilirsiniz

NOT: Tostun Yanında Turşu Biber Tavsiye Edilir
    Benim İçin Hayat 1.Raundda Stili Tanınır 2. Raundda Rekabet Edilir 3. Raundda Nakavt Edilir..

Motosikleti
    henüz beklemede
    ozaman bende bir yer yazıyım;
    YER:kıyıköy/saray
    MEKAN:Teyfik ustanın yeri
    TAVSİYE EDİLEN:veni vidi vici..
    Arkadaşlar denizi ormanı ve dereyi bukadar iç içe göremezsiniz süper bir tatil köyü ve istanbula 114 km. öyle güzel bir yeri görmek çok zor olmasa gerek..:D
    namk bunu beğendi.

silverwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 600S

olympos

Olympos
    Nihat Restorant

Olymposun muhteşem gecesinde kumsalda yıldızların denizi mutlu ettiği yerde güzel yemekler yiyebilirsiniz.şahsen ben hiç aklımda yokken,manzara bir yandan beni almışken,arkadan zeki müren,müzeyyen senar nameleriyle beni büyüledi ve sonucu 3 duble oldu
    Her zaman acemi kalacak motorcu....
    .....Bandit S Rider.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mekan :Öz-Et Köftecisi
    Cumhuriyet Meydanı,Vatan Hastanesi arkası
    Tavsiye edilen:1943 den beri lezzeti değişmeyen gerçek köfte.
    namk bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    mekan: kirli ahmet'in yeri köfteci
    yeni sanayi akpet arkası.
    tavsiye edilen: karışık kebap köfte.

Mayıs cafe & restaurant

Anadolu yakasının en merkezi yerlerinden Kozyatağında bulunan bu sempatik ve lezzetli tadlara sahip mekanı sizlerle paylaşmak istedim. Genellikle bayanların rağbet ettiği , akşam yemeklerinde romantik ortamı ile ilgi çeken Mayıs cafe & restaurant dünya mutfağının başarılı bir temsilcisi. Yemekler gerçekten lezzetli , fiyatlar ise ortalamanın altında , misafirlerinizi ağırlamak için çok uygun. Giderseniz çikolatalı suflesini denemeden çıkmayın...... Sahibi de bir Goldwingci..........

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem bu topigi ben istemistim açalim diye, procum da sagolsun açmisti.
    Ben bile yazmamisim.

Aslinda topigin açilis amaci nerde ne yenirden ziyade, motosikletle yapilacak geziler için uygun rotalari yazmak ve tabi dogal olarak, kalacak yer ve yemek yenilecek lezzetli temiz esnaflari da anlatmakti.

Hatta demistik ki herkes kendi memleketini anlatsa,çok faydali bir topic olur.
    Ama basta da yazdigim gibi fikir babasi oldugum halde ben bile yazmamisim.

Tabi geç kalmis sayilmayiz.

Neyse ben asil amaçladigim sekilde bir post yazayim, siz de benim yazdigima uygun kendi bildiginiz yerleri yazarsaniz,sahane bir dokuman olusturabiliriz.Ya da en bastan baslayip, ayri bir topic mi açsak.
    Bu biraz eksik kalmis gibi.
    ???
    Neyse ben biraz dusuneyim.
    Sonra karar veririm.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem bu topigi ben istemistim açalim diye, procum da sagolsun açmisti.
    Ben bile yazmamisim.

Aslinda topigin açilis amaci nerde ne yenirden ziyade, motosikletle yapilacak geziler için uygun rotalari yazmak ve tabi dogal olarak, kalacak yer ve yemek yenilecek lezzetli temiz esnaflari da anlatmakti.

Hatta demistik ki herkes kendi memleketini anlatsa,çok faydali bir topic olur.
    Ama basta da yazdigim gibi fikir babasi oldugum halde ben bile yazmamisim.

Tabi geç kalmis sayilmayiz.

Neyse ben asil amaçladigim sekilde bir post yazayim, siz de benim yazdigima uygun kendi bildiginiz yerleri yazarsaniz,sahane bir dokuman olusturabiliriz.Ya da en bastan baslayip, ayri bir topic mi açsak.
    Bu biraz eksik kalmis gibi.
    ???
    Neyse ben biraz dusuneyim.
    Sonra karar veririm.
    Dur Coq, senden önce ben yazayım bir tane

Efenim, Kadiköy bildiğiniz veya duyduğunuz üzere İstanbulumuzun güzide semtlerinden biri olarak Motosiklet müdavimlerinin vazgeçemediği bir buluşma yeridir (En azından benim iş yerinin önünde biz, kafe çalışanı Martian Marka motosikletli Sinan ile her sabah buluşuyoruz Motorları da yanyana çekeriz ooohh...)

Kadıköyde en iyi yemek yenecek Marmara et Lokantası ismini taşıyan, ve bit pazarı sokağının başlangıcında bulunan yerdir. Hıdır bey sahibi, aşçısı vs dir. yemeklerinin tazeliğinden ve lezzetinden şüphe olmamakla beraber, esnaf lokantası olması hasebiyle son derece ucuzdur

Sabah kahvaltısında rakipsiz, inanılmaz Ev Yapımı poğaçaları ile Eyfel pastanesini kim unutabilir ki (en azından ben ve Sinan hiç unutmayıp her sabah uğruyoruz) Deereotlu olanı ayrı bir nefasettir yanına genç çırak ama bir o kadar çay ustası pastane sahibinin oğlunun sunduğu tavşan kanını hatırlatmama gerek yok sanırım. Barış Manço Kültür Merkezi ni geçince FEN dersanesi karşısında efsanevi Bahariye Su Börekçisi (yine bazılarınızın 'olur mu abiy, oranın Kürt böreği esas daha güzeldir' dediğini duyar gibiyim ama tartışmaya girmeyeceğiz, -di mi Sinan?-)

Benim özellikle sevdiğim ama öğle/sabah/akşam farketmediği, her an yenebildiği için belli bir zamanı zikretmediğim Balık Ekmek, muhakkak Muhsin Ertuğrul sahnesinin hemen arkasında denize bakan büfede yenmelidir. İşin ben ve Sinan gibi ehilleri yanına acılı şalgam suyunu eklemeyi elbette unutmayacaktır

Gezilip görülmesi gereken en önemli yerleri, hepimizin, benim ve Sinanın da bildiği gibi, Moda Çay Bahçeleri (özellikle romantik deniz manzarası eşliğinde), Antikacılar Çarşısı (bu çarşının kaldırım kısmında Malatyalı bir çay ocağı vardır ki, Türk Kahvesi dillere destandır (en azından Sinan ve Benim dillerimize). Çarşı içinde ki Çiya Lokantası gerçekten süpper fiyatları ile sadece gezilip görülebilecek bir mekandır, eski bakır kazanlara, yemek teçhizatlarına bakıp çıkılmalıdır

Motorcular için ennn önemlisi, tranvay yolunu takip ederken kesinlikle dikkatli olunmalıdır. Burada hergün yere kapaklanan ve yardı ettiğimiz birkaç kişi olur. (En azından Sinan ve Ben kapaklanıyoruz, kimsede yardım etmiyor bu güzide semtimizde lan)

Herkese iyi geziler, kazasız belasız sürüşler ve bir başka mekanımızın tanıtımına kadar esenlikler ( di mi lan Sinan...)
    diplomat055 bunu beğendi.
    Poturdak

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet arkadaslar.
    Bu topic açilirken, asil amacimiz biraz sonra asagida okuyacaginiz metin turunden bir bilgi kaynagi olusturmakti.
    Yeni bir topic açmakla bu topice devam etmek konusunda kararsiz kaldim.
    Simdilik buraya yazayim.
    Yeni topic daha iyi olur derseniz, yenisini de açariz.
    Nasilsa bedava.
    Sizin ekleyeceginiz tanitim yazilari da asagidaki gibi olmasa bile benzer nitelikte olursa, sahane bir index olusturabiliriz.
    Hadi bakalim kolay gelsin....

MUSTAFAKEMALPASA/BURSA

Efendim Türkiye’yi çok fazla bilmedigim için ancak kendi memleketimi tanitabilecegim.
    Zaten herkes kendi memleketini tanitsa, topic amacina ulasmis demektir.

Mustafakemalpasa;
    Bursa-Balikesir arasinda 40 bin civarinda nüfusa sahip bir ilçedir.
    Siz bu ilçeyi, kemalpasa tatlisi, ya da peynir tatlisi adiyla bilinen meshur tatlisindan hatirlayacaksiniz.

Nasil?
    Nefis görünüyor degil mi?

Nasil Gidilir?

Istanbul’dan gidecek olanlar önce Bursa’ya oradan da Izmir yoluna çikacaklar. Bursa trafigiyle bogusmak istemiyorsaniz, Terminalden hemen once baglanti yolunu kullanarak, direk Izmir yoluna çikabilirsiniz.
    Yaklasik 70 km sonra Karacabey sapagini geçeceksiniz.
    5-6 km sonra saginizda Karacabey harasini goreceksiniz.
    Harayi geçer geçmez, hemen solunuzda Jokey kulübünün yaris ati yetistirme çiftligi gibi bir sey var.
    Zaten disarida atlari gorursunuz.
    Ilerde, Mustafakemalpasa girisi tabelasini goreceksiniz.
    Asagida Google haritasindan yol tarifini isaretledim.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...ye&ie=UTF8&z=9

Izmir’den gidecek olanlar, Akhisar-Manisa-Balikesir üzerinden once Susurluga varacaklar. Orada mola verip, meshur Susurluk ayrani ve tostunu yedikten sonra, Bursa istikametine devam edecekler. Yaklasik 20 km sonra saginizda Tat konserve fabrikasini goreceksiniz.
    Onu geçer geçmez, bir iki km sonra sagda Mustafakemalpasa giris tabelasi sizi sehre davet edecek.

Google olayi da soyle.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...2,5.795288&z=8

Ankara’dan Mustafakemalpasa’ya gelmek isteyen arkadaslar, Eskisehir-Bozüyük-Inegol-Bursa istikametini takip edecekler.
    Bursa’dan bilindigi uzere Izmir yoluna çikilacak ve gerisi İstanbuldan gelenlere tarif ettigim gibi.
    Google seysi.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...5,5.795288&z=8

Mustafakemalpasa’ya Neden Gideyim?

Efendim aslinda ilçe olarak çok da kayda deger bir yer oldugunu soyleyemeyecegim ama çevresinde ilginizi çekecek guzel seyler var.
    Bunlari sayayim, gidip gitmemeye siz karar verirsiniz.

SUUÇTU ŞELALESİ

Efendim bu selaleyi duymus ve hatta ziyaret etmis olanlariniz mutlaka vardir.
    Yine de ben kisaca bahsedeyim.
    Suuçtu selalesi ilçeye 17 km uzaklikta, motosikletle gidilmesi çok zevkli bir guzergahtadir.
    Size resmini de göstereyim.

Su 38 metreden dökülür ve yazin en sicak günlerinde bile sizi üsütecek kadar serin bir havasi vardir.
    Selalenin üstundeki alabalik tesislerinde, kiremitte alabalik yemenizi siddetle tavsiye ederim.

Onunda vesikalik resmini koyayim tam olsun.

Bu da google seysi.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...,0.362206&z=12

TÜMBÜLDEK KAPLICALARI

Efendim, eskiden olsa mutlaka gidin super falan derdim ama bugun için ayni seyi soylemem pek mumkun degil.
    En son 3 sene kadar once gittim ve harabe halindeydi.
    O zamandan bu zamana bir gelisme oldugunu zannetmiyorum.
    Fakat motosiklet ve doga tutkunlari için ilginç bir merkezdir burasi.
    Dandik bir hamami vardir ama hamamin etrafinda belediyeye ait kiralayabileceginiz evler mevcuttur.
    Burayi merkez alarak, çevrede sahane doga turlari atabilirsiniz ki gerçekten de kesfedilmeye deger dogal guzelliklere her yonden yakindir. Suçtu selalesine de yakindir ve bir baglanti yolu bulunur.

Google olayimiz.

http://maps.google.fr/maps/ms?ie=UTF...,0.362206&z=12

AYVAİNİ MAĞARASI

Ilçeye yaklasik 30 km uzakliktadir.
    5.5 km uzunluga sahip bir magaradir . Gorulesi macera yasanasi bir yerdir.

Google olayi

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...,0.724411&z=11

Arkeolojik Mevzular

Ilçenin tarihi I.S. 300 gibi bir tarihlere tekamul ediyor ve bununla ilgili bir çok tarihi eser gun isigina çikarildi.
    Fakat onceside var.
    Filler, mamutlar gibi.
    Arkeolojiye merakli arkadaslar,gidin görün.

NERDE KALINIR?

Zurnanin zirt dedigi yer iste burasi.
    Turistik bir sehir olmadigindan çok fazla otel yok.
    Ama bu hiç yok anlamina gelmiyor tabi.
    Fakat ozellikle ailecek gideriz diyenler için tek seçenek var?
    Hande Otel.
    Temiz rahat bir oteldir.
    Fakat fiyati tuzlu gelenler için ucuz bir iki seçenek daha var.
    Benden duymus olmayin ama eger kalabalik bir gurup olarak gidecekseniz, kalma yerini belese getirme ihtimaliniz var.
    Gitmeden once belediye baskaniyla irtibat kurarsaniz, en azindan ögretmen evi kullaniminiza açilacaktir.

NE YENIR?

Iste Mustafakemalpasa’ya gitmek için en iyi neden.
    Tatlisini zaten biliyorsunuz.
    En iyisi Dondurmaci Ahmet diye bilinen, koprubasinda kuçuk bir dukanda, hem servis yapip hem de paket olarak tatli satan yerdir.
    Orada hem tatlinizi tatli tatli yer, hem de isterseniz, daha sonra evde yapmak uzere, tarifiyle birlikte tatli satin alabilirsiniz.

Oradan çikinca hemen karsi tarafinda, tahil yolunda Peynirci Sabri vardir.
    Oradan kelle peyniri almadan geçmeyin.
    Sabri kendini peynir sanatina adamis bir arkadasimizdir ve oradan ne alirsaniz alin yanilmazsiniz.

Mustafakemalpasa’da en unutamayacaginiz lezzet ise, sabah ve geceyarisi alkolu fazla kaçirdiktan sonra içeceginiz, kendine has çorbasidir.
    Kelle diye satilir ama aslinda et çorbasidir.
    Inanilmaz bir lezzeti vardir ve her usta o lezzeti tutturamaz.
    Ustayi nerden bilecez diyorsaniz ben buradayim canim.

Mustafakemalpasa’da çorbayi guzel yapan pek çok usta vardir ama ben ozellikle iki yerin çorbasini çok begenirim.
    Birisi Emin usta.
    Tahil meydaninda kuçuk bir dukkani vardir.
    Kime sorsaniz gosterirler.
    Ikincisi ise, eski garaj çikisinda ismini yanlis hatirlamiyorsam, Mavi Kose isimli lokanta.
    Her ikisinin de çorbasi nefistir.

Sulu yemekler ve benzeri konusunda, postahane karsisinda çarsi izgarayi tek geçerim.
    Ne yerseniz yeyin, agzininizi sapirdatacaksiniz.

Caniniz köfte çekerse, dugun salonu karsisindaki arada Yenice Izgara size sahane bir kofte yedirecektir.
    Piyazi da guzel yaparlar.

EGLENCE

Dunyanin en buyuk açikhava discosu buradadir.
    Arabanizi istediginiz yere çekip, teybi açarak gobek atabilir, dans edebilirsiniz.
    Polis gelene kadar eglence sinirsizdir.
    Içkili restoran arayanlar için, Etibank Parki yolu uzerinde yan yana iki restoran vardir ve nezih yerlerdir.
    Caniniz yuzmek isterse, ilçeyi ikiye ayiran bir dere var.
    Ama yuzme havuzu seçeneginiz de var tabi.
    Ilçe de iki tane yuzme havuzu mevcut ve bir hayli de guzeller.

MOTORUNUZ BOZULURSA!

Coq kardesiniz bu ihtimali de dusundu.
    Etibank parkina giderken kuçuk bir sanayi sitesi vardir.
    Orada guvenilir bir servis var.
    Bir markanin da yetkili servisi ama hangisi bilmiyorum.
    Probleminizi kisa zamanda halledeceklerdir.

Bunlarin disinda herhangi bir problemle karsilasirsaniz, bana haber verin yeter.
    3500 km uzaktayim ama isinizi hallederim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar.
    Bu topic açilirken, asil amacimiz biraz sonra asagida okuyacaginiz metin turunden bir bilgi kaynagi olusturmakti.
    Yeni bir topic açmakla bu topice devam etmek konusunda kararsiz kaldim.
    Simdilik buraya yazayim.
    Yeni topic daha iyi olur derseniz, yenisini de açariz.
    Nasilsa bedava.
    Sizin ekleyeceginiz tanitim yazilari da asagidaki gibi olmasa bile benzer nitelikte olursa, sahane bir index olusturabiliriz.
    Hadi bakalim kolay gelsin....

MUSTAFAKEMALPASA/BURSA

Efendim Türkiye’yi çok fazla bilmedigim için ancak kendi memleketimi tanitabilecegim.
    Zaten herkes kendi memleketini tanitsa, topic amacina ulasmis demektir.

Mustafakemalpasa;
    Bursa-Balikesir arasinda 40 bin civarinda nüfusa sahip bir ilçedir.
    Siz bu ilçeyi, kemalpasa tatlisi, ya da peynir tatlisi adiyla bilinen meshur tatlisindan hatirlayacaksiniz.

Nasil?
    Nefis görünüyor degil mi?

Nasil Gidilir?

Istanbul’dan gidecek olanlar önce Bursa’ya oradan da Izmir yoluna çikacaklar. Bursa trafigiyle bogusmak istemiyorsaniz, Terminalden hemen once baglanti yolunu kullanarak, direk Izmir yoluna çikabilirsiniz.
    Yaklasik 70 km sonra Karacabey sapagini geçeceksiniz.
    5-6 km sonra saginizda Karacabey harasini goreceksiniz.
    Harayi geçer geçmez, hemen solunuzda Jokey kulübünün yaris ati yetistirme çiftligi gibi bir sey var.
    Zaten disarida atlari gorursunuz.
    Ilerde, Mustafakemalpasa girisi tabelasini goreceksiniz.
    Asagida Google haritasindan yol tarifini isaretledim.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...ye&ie=UTF8&z=9

Izmir’den gidecek olanlar, Akhisar-Manisa-Balikesir üzerinden once Susurluga varacaklar. Orada mola verip, meshur Susurluk ayrani ve tostunu yedikten sonra, Bursa istikametine devam edecekler. Yaklasik 20 km sonra saginizda Tat konserve fabrikasini goreceksiniz.
    Onu geçer geçmez, bir iki km sonra sagda Mustafakemalpasa giris tabelasi sizi sehre davet edecek.

Google olayi da soyle.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...2,5.795288&z=8

Ankara’dan Mustafakemalpasa’ya gelmek isteyen arkadaslar, Eskisehir-Bozüyük-Inegol-Bursa istikametini takip edecekler.
    Bursa’dan bilindigi uzere Izmir yoluna çikilacak ve gerisi İstanbuldan gelenlere tarif ettigim gibi.
    Google seysi.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...5,5.795288&z=8

Mustafakemalpasa’ya Neden Gideyim?

Efendim aslinda ilçe olarak çok da kayda deger bir yer oldugunu soyleyemeyecegim ama çevresinde ilginizi çekecek guzel seyler var.
    Bunlari sayayim, gidip gitmemeye siz karar verirsiniz.

SUUÇTU ŞELALESİ

Efendim bu selaleyi duymus ve hatta ziyaret etmis olanlariniz mutlaka vardir.
    Yine de ben kisaca bahsedeyim.
    Suuçtu selalesi ilçeye 17 km uzaklikta, motosikletle gidilmesi çok zevkli bir guzergahtadir.
    Size resmini de göstereyim.

Su 38 metreden dökülür ve yazin en sicak günlerinde bile sizi üsütecek kadar serin bir havasi vardir.
    Selalenin üstundeki alabalik tesislerinde, kiremitte alabalik yemenizi siddetle tavsiye ederim.

Onunda vesikalik resmini koyayim tam olsun.

Bu da google seysi.

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...,0.362206&z=12

TÜMBÜLDEK KAPLICALARI

Efendim, eskiden olsa mutlaka gidin super falan derdim ama bugun için ayni seyi soylemem pek mumkun degil.
    En son 3 sene kadar once gittim ve harabe halindeydi.
    O zamandan bu zamana bir gelisme oldugunu zannetmiyorum.
    Fakat motosiklet ve doga tutkunlari için ilginç bir merkezdir burasi.
    Dandik bir hamami vardir ama hamamin etrafinda belediyeye ait kiralayabileceginiz evler mevcuttur.
    Burayi merkez alarak, çevrede sahane doga turlari atabilirsiniz ki gerçekten de kesfedilmeye deger dogal guzelliklere her yonden yakindir. Suçtu selalesine de yakindir ve bir baglanti yolu bulunur.

Google olayimiz.

http://maps.google.fr/maps/ms?ie=UTF...,0.362206&z=12

AYVAİNİ MAĞARASI

Ilçeye yaklasik 30 km uzakliktadir.
    5.5 km uzunluga sahip bir magaradir . Gorulesi macera yasanasi bir yerdir.

Google olayi

http://maps.google.fr/maps?f=d&sourc...,0.724411&z=11

Arkeolojik Mevzular

Ilçenin tarihi I.S. 300 gibi bir tarihlere tekamul ediyor ve bununla ilgili bir çok tarihi eser gun isigina çikarildi.
    Fakat onceside var.
    Filler, mamutlar gibi.
    Arkeolojiye merakli arkadaslar,gidin görün.

NERDE KALINIR?

Zurnanin zirt dedigi yer iste burasi.
    Turistik bir sehir olmadigindan çok fazla otel yok.
    Ama bu hiç yok anlamina gelmiyor tabi.
    Fakat ozellikle ailecek gideriz diyenler için tek seçenek var?
    Hande Otel.
    Temiz rahat bir oteldir.
    Fakat fiyati tuzlu gelenler için ucuz bir iki seçenek daha var.
    Benden duymus olmayin ama eger kalabalik bir gurup olarak gidecekseniz, kalma yerini belese getirme ihtimaliniz var.
    Gitmeden once belediye baskaniyla irtibat kurarsaniz, en azindan ögretmen evi kullaniminiza açilacaktir.

NE YENIR?

Iste Mustafakemalpasa’ya gitmek için en iyi neden.
    Tatlisini zaten biliyorsunuz.
    En iyisi Dondurmaci Ahmet diye bilinen, koprubasinda kuçuk bir dukanda, hem servis yapip hem de paket olarak tatli satan yerdir.
    Orada hem tatlinizi tatli tatli yer, hem de isterseniz, daha sonra evde yapmak uzere, tarifiyle birlikte tatli satin alabilirsiniz.

Oradan çikinca hemen karsi tarafinda, tahil yolunda Peynirci Sabri vardir.
    Oradan kelle peyniri almadan geçmeyin.
    Sabri kendini peynir sanatina adamis bir arkadasimizdir ve oradan ne alirsaniz alin yanilmazsiniz.

Mustafakemalpasa’da en unutamayacaginiz lezzet ise, sabah ve geceyarisi alkolu fazla kaçirdiktan sonra içeceginiz, kendine has çorbasidir.
    Kelle diye satilir ama aslinda et çorbasidir.
    Inanilmaz bir lezzeti vardir ve her usta o lezzeti tutturamaz.
    Ustayi nerden bilecez diyorsaniz ben buradayim canim.

Mustafakemalpasa’da çorbayi guzel yapan pek çok usta vardir ama ben ozellikle iki yerin çorbasini çok begenirim.
    Birisi Emin usta.
    Tahil meydaninda kuçuk bir dukkani vardir.
    Kime sorsaniz gosterirler.
    Ikincisi ise, eski garaj çikisinda ismini yanlis hatirlamiyorsam, Mavi Kose isimli lokanta.
    Her ikisinin de çorbasi nefistir.

Sulu yemekler ve benzeri konusunda, postahane karsisinda çarsi izgarayi tek geçerim.
    Ne yerseniz yeyin, agzininizi sapirdatacaksiniz.

Caniniz köfte çekerse, dugun salonu karsisindaki arada Yenice Izgara size sahane bir kofte yedirecektir.
    Piyazi da guzel yaparlar.

EGLENCE

Dunyanin en buyuk açikhava discosu buradadir.
    Arabanizi istediginiz yere çekip, teybi açarak gobek atabilir, dans edebilirsiniz.
    Polis gelene kadar eglence sinirsizdir.
    Içkili restoran arayanlar için, Etibank Parki yolu uzerinde yan yana iki restoran vardir ve nezih yerlerdir.
    Caniniz yuzmek isterse, ilçeyi ikiye ayiran bir dere var.
    Ama yuzme havuzu seçeneginiz de var tabi.
    Ilçe de iki tane yuzme havuzu mevcut ve bir hayli de guzeller.

MOTORUNUZ BOZULURSA!

Coq kardesiniz bu ihtimali de dusundu.
    Etibank parkina giderken kuçuk bir sanayi sitesi vardir.
    Orada guvenilir bir servis var.
    Bir markanin da yetkili servisi ama hangisi bilmiyorum.
    Probleminizi kisa zamanda halledeceklerdir.

Bunlarin disinda herhangi bir problemle karsilasirsaniz, bana haber verin yeter.
    3500 km uzaktayim ama isinizi hallederim.
    orası benım memleketım ya oraları ozlettınız bana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:14 ----------

Mevki: Altınoluk Dereboyu
    Restoran/Otel Adı: Rıhtım Cafe Bar
    Tavsiye Edilen Şey: Alkol - Canlı Muzık - İskele - Deniz
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Mevki: Altınoluk Şehir içinde çarşıda
    Restoran/Otel Adı: Balkes Fast Food
    Tavsiye Edilen Şey: Kokoreç - Tavuk Ekmek
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Mevki: Altınoluk Bent Şelalesi
    Restoran/Otel Adı: Bent şelalesi (şahin deresi)
    Tavsiye Edilen Şey: Manzara - Şelale(yiyecek içecek satılan bır yer yok)
    Mevki: Altınoluk Liman
    Restoran/Otel Adı: Balıkcılık Tesisleri
    Tavsiye Edilen Şey: Akvaryum - Balık ekmek - Vardar dondurması
    Mevki: Altınoluk Köyü
    Restoran/Otel Adı: Helikopter Tepesi - Köy - Caybahcelerı - Çam cafe
    Tavsiye Edilen Şey: Çay - Gözleme - Manzara -Tarihi Yerler
    Mevki: Altınoluk Doyran Köyü
    Restoran/Otel Adı:Doyran köyü
    Tavsiye Edilen Şey: Çok güzel bır manzaraya sahıptır doyran köyü orda bır gozleme ıle ayran tavsıyemdır ve tabıkı havanın tadını cıkarmanızın
    Mevki: Altınoluk/Avcılar köyü
    Restoran/Otel Adı:Avcılar tepesi
    Tavsiye Edilen Şey:Köyün yolu biraz bozuktur ama race gıbı makınalarla cıkılmıcak kadarda kötüdür sakalı olmayan motorlar az da zorlansalar cıkarlar ve cıkabıldıgınız yere kadar cıkıp aşşagı bakmanız gunun yorgunlugunu ustunuzden atar cunku ayaklarınızın altında ayvacıktan baslayıp ayvalıga kadar ve adalarla dolu bır korfez olucak
    Mevki: Altınoluk Narlı
    Restoran/Otel Adı: Narlı köyü
    Tavsiye Edilen Şey:Köy Kahvesinde bir çay ve manzara
    Mevki: Altınoluk Dere Boyu
    Restoran/Otel Adı: Orsa Cafe Bar
    Tavsiye Edilen Şey: Kokteyler
    Mevki: Altınoluk Sanayi
    tamirci Adı: Pınar Marine
    Tavsiye Edilen Şey: Altınoluk sanayısınde her turlu yardımınıza kosacak olan bır kısı her turlu arızada yardımcı olabılecek bıryer marine adı cunku asıl branş denız motorları ama mondıal bayı fakat aklınıza gelebılıcek tum motorların bakımında anlayan ve parça sıkıntısı olsa bıle sızı yolda bırakmayacak olan bı turlude olsa bı servıs....
    Mevki: Kucukkuyu Liman
    Restoran/Otel Adı:Linda Cafe
    Tavsiye Edilen Şey:Ayvalık tostu muhtesem
    Mevki: Kucukkuyu Mıhlı Çayı
    Restoran/Otel Adı:Mıhlı Çayı
    Tavsiye Edilen Şey:Bent şelalesınden gelişmiş bir şelale :D gozlemesı mangalı ve şelalesini tavsiye ederim
    Mevki: Kucukkuyu Kazdağları 3.km
    Restoran/Otel Adı:Yeşilköy kahvesi
    Tavsiye Edilen Şey:dagların zevkı cok guzel bır köy hıc bırseyını kaybetmemıs kendınızı eskı zamanlarda hıssetceksınız
    Mevki: Kazdagının zirvesi
    Restoran/Otel Adı:Çay bahcesi
    Tavsiye Edilen Şey:Kazdagının zırvesınden aşagı bakarak tost ve çay
    daha cok sey var fakat uykum geldi yarın devam ederım
    -kuckkuyu -ayvacık -altınoluk -güre-akcay-edremıt-burhanıye-oren-gömec-ayvalık-sarımsaklı-cunda-bozcaada buralar gorulmesı gereken yerler bır ucundan dıger ucuna 100km kadar bır yol sadece ama 1aya sıgdıramayacagınız yerler var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:31 ----------

Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehir: Balıkesir/Ayvalık

Mevki: Tansaş yanı Sıra Büfeler

Rest./Otel adı: Avşar Büfe

Diger Açıklamalar: Ufak bir mekan ama çok lezzetli ayvalıktostu yapıyorlar Ayvalıkta ayvalıktostunu anca orda yiyebilirsiniz

NOT: Tostun Yanında Turşu Biber Tavsiye Edilir
    oraya bakıcam ben ayvalıgı hep gece gıtmek zorunda kaldım ıslerımden dolayı ve acık bır cafe vardı 24saat 4kere gıttım 4kerede oraya gıttım sabah gerı dondum altınoluga ve tostu cok kötüydü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:34 ----------

Alıntı weasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akçay ayvalık taraflarında çadırlı kamp alanları varmı acaba? varsa ne taraflarda ? yardımcı olabilecek kişi/ya da kişiler varsa şimdiden teşekkür ederim
    akçay altınoluk arasında var

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Akçay-Altınoluk derken aklıma geldi bak:

Düşler Vadisi (Altınoluk/Güre):

Kahvaltısı muhteşem. Mekan çok güzel. Yemek ve havuza girme imkanı da var (zeytinliklerin içinde havuza girebiliyorsunuz, ilginç bir deneyim). O tarafa gidiyorsanız mutlaka gidin derim. Özellikle de kahvaltıyı es geçmeyin (cidden iyi).

Güre'de Çamlıbel Köyü yoluna girdikten sonra Düşler Vadisi tabelalarını takip edin. Köy mezarlığından sonra sağa sapacaksınız. Yolun son 200 metresi toprak yol ama düzgün.

Acayip bir manzara, vadi, dere, zeytin ağaçları, köprüler. Servis düzgün. Gidip görün derim.

Sitesi de varmış (harita falan var):

http://www.duslervadisi.com/

Bir de Edremit'e yolu düşenler için tabii ki:

Cumhuriyet Lokantası (Edremit):

Her şey güzel. Oldukça eski, köklü bir lokanta. Çocukluğumdan beri bilirim burayı. Hiç bozmadılar. Hep güzel yemek yedim. Şiddetle tavsiye ederim burayı da. (Et yemekleri, sulu yemekler, zeytinyağlılar...)
    Ağır metal insanı...

alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Mevki: Assos, Sokakağzı
    Restoran/Otel Adı: Aristo Motel
    Tavsiye Edilen Şey: Konaklama-Rakı-Balık
    Diğer Açıklamalar: özellikle Plajda güneşlenirken 5 çayında özenle hazırlanmış kurabiye ve böreklerin plaja çay ile servis edilmesi çok hoştu.
    Carpe Diem or Carpe Diem

Çok beğendim. Paylaşım için saol…

kızılcahamamda milli parka girmeden hemen önce solda iki katlı küçük bi mekan SULTAN KÖFTE çocuk parkının bitişiğinde yeni açılmış bahçeli bahçesinde beyaz deri koltukları çimenler içinde müthiş bir yemek için kesinlikle tavsiye ediyorum fiyatları makul kredi kartı geçerli biz köfte yedik tereyağına batırılmış bazlamayla beraber servis ediliyor yemek üzerine gelen kavun ve üzüm çayın önünden müthiş gidiyor

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı nibiru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yer: Fethiye/Ölüdeniz
    Mekan: Sugar Beach
    Açıklama: Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Özellikle çadırcıysanız. Size ikinci sınıf insan muamelesi yapıyorlar, şikayet etmek istediğinizde karşınızda muhatap bulamıyorsunuz.
    Sugar Beach ve tatil kampüsü tabelasını gördüğünüz yerden hızla uzaklaşın derim. Geçen yaz internetten bulduğum ve bana acayip çekici gelen bir tatil planı yapmıştım. Alakalı web sitesi bu: http://www.tatilkampusu.com/
    Web siteleri gayet güzel olmuş, bahsi geçen aktiviteler şahane ama kazın ayağı hiçde öyle değilmiş.
    Bu adamlar resmen dolandırıcı. tam 2 ay öncesinden yer ayırtıp rezervasyon yaptım ve paralarınıda göndaerdim. Tatilime iki hafta kala adamları arayıp yer durumunu teyit edeyim dedim, hani ne olur ne olmaz diye. İki-üç kez aramama rağmen resmen beni oyaladılar ve açıkça ne olduğunuda söylemiyorlar ve biz size dönücez vs vs. tatilime 3 gün kala "yerimiz yok ama buyrun gelin biz size fethiye merkezden nasılsa bir otel ayarlarız" cevabını verdiler. Şaka gibi 2 ay öncesinden ücreti ödenmiş bir rezervasyona bunu yaptılar. Eşim ve ben çalıştığımız yerlerden izinlerimizi önceden ayarlıyoruz ve değiştirme şansımız yok, ayrıca temmuz ayının ortasında sezonun en kalabalık zamanı hadi yer bul bulabilirsen. Bulursun bulmayada fiyatı ne olur kimbilir. Sinirim tepemde iki gün geçirmiştim. Neyseki paramı geri ödediler.

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle gitmemeniz gereken otel :

Antik Hotel

İzmir Urla-Sığacık (şu kavaka yelleri diziniz çekildiği belde)
    Sığacık çok güzel bir yer ve mutlaka gidilmesi gerekir. Fakat kalacağınız yere çok dikkat edin. Bizim gibi sadece yatağa 70 TL vermeyin (2kişi)

1) Otelde (tabi otelse pansiyondan daha kötü) ilk gün giriş katında oda verdiler ve değiştireceğiz dediler ama 5 gün aynı yerde kaldık.
    2) Odada temizlik istememize rağmen hiçbir şekilde bir toz dahi alınmadı heryer pislik içinde.
    3) 5 günde (hergün istememize rağmen) sadece 1 kere havlu değiştirdiler. Gerekçe havluları yokmuş.
    4) Odalarda TV yok.
    5) Duş desen çok kötü.
    6) Kahvaltı 70TL ye dahil değil. Kahvaltılı 100TL iki kişi.
    7) sabahın kötünde millet gelip kimse yok diye bağırıyor ayrıca otel içinde çocukların oynaması da cabası

Daha sayacağım birçok şey var aman dikkat edin. Bizim ağzımız yandı siz yanmayın. Bu arada bu otelin karı-koca sahipleri var ve bu diyaloglar onlarla bizim aramızda geçmiştir ve otelden ayrılırken bayan olan işletmeci " sizi iyi ağırlayamadık galiba" bizde evet hiç memnun kalmadık diyip indirim talep ediyoruz dediğimizde bu zaten indirimli fiyat diyince parayı verip Allah'a havale ettik..

Fakat sığacıkta mutlaka gidilesi bir cafe var. BİRTAT CAFE-REST mutlaka sabah gidip menemen yada zeytin yağlı sahanda yumurta ve akşamda manisa kebabı yiyin parmaklarınızı yiyeceğinize %100 garanti veriyorum. İşletmeci Ali bey etinden yumurtasına domatesinden biberine kadar tamamen organik ürünler kulllanıyor. (gözlerimle gördüm) Zaten kokusundan anlayacaksınız.
    Hiçbirşey imkansız değildir...

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    İğneada yolu üzerinde "Manyetik Alan" diye tabir edilen yerde yol üzerinde normal olarak ismi "Manyetik Alan Restaurant" olan yer..

Kesinlikle tavsiye ediyorum.. Güveçte Köftesi, Alabalığı müthiş.. Alabalığı siz siparişi veriyorsunuz 150-200 m ilerideki alabalık çiftliğinden balığınızı yakalayıp güveç yapıp getiriyorlar.. Lezzeti müthiş.. Her türlü ızgarada var..

Tabela da kocaman "Alkolsüzdür" yazmaktadır ama alkolsüz pek gitmeyeceği için el altından verilmektedir..

Ayrıca yemek yemeye vaktiniz yoksa ya da geçerken karnınız toksa, oturup çay isteyebilirsiniz iki şekilde çay gelmektedir. Ya bardakta ya da direk çaydanlık halinde isteyebilirsiniz, fiyatları gayet makul..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)