Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyenin en güzel köşesi "Köyceğiz" 2 (Ekincik)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    (www.motodolu.com sitesinin gezi rehberindeki kendi yazımdan alıntıdır)
    Ekincik koyu Türkiyenin pekçok güzel koyundan biri ama pekçok yönden bir eşi yok.Örneğin,oldukça uzun plajı yeryer ince yer yer iri kumlardan oluşmaktadır,neredeyse 3 tarafı karayla çevrili koy günün büyük bölümünde sütlimandır,dalış meraklıları için aşşağıda görmeye değer pekçok şey vardır,koydaki gezi tekneleri ile Köyceğiz,İstuzu ve Dalyana ulaşmak mümkündür,amatör balıkçılar için verimli bir bölgedir,belediye tesisleri her türlü hizmeti sunmaktadır,pansiyonlar ve oteller uygun fiyata konaklama şansı vermektedir,ulaşımı oldukça kolaydır,virajlı 2 şerit yollar Köyceğizden-Ekinciğe ormanın içinden 30 km boyunca uzanır.
    SUALTI VİDEOLARIM (Mutlaka bakın)
    www.youtube.com/watch?v=WuOV1lwWWf4
    www.youtube.com/watch?v=D541TsH4Nno
    www.youtube.com/watch?v=ZMCjsm3vpf8
    www.youtube.com/watch?v=6R23PoVpS6A

Motosikletler için belediye tesislerinde park yeri ücretsiz olarak bulunmaktadır,yine girişde ücretsizdir.Plaj voleybolu sahası,piknik yerleri,şezlong-şemsiye,hertürlü sıcak-soğuk yiyecek-içecek bulma imkanı vardır.

Shot at 2007-07-05

Shot with DSC-T30 at 2007-07-05

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Denizden gidersen iyi hoş ama,karayolu ile gidilirse hem çok uzak hemde o güzelim sahil yakınlarındaki yarım yamalak bırakılmış çirkin yapılar insanın canını sıkıyor.

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Bu kadar güzel bir coğrafyanın bize sunduğu imkanları değerlendirememek doğanın verdiği güzelliği görmeden gelip sorumsuzca davranarak çevre katlimı yapmak bu sonuçları doğuruyo sanırım.Güzelim yerde su altı dünyasında ot ve taştan başka bi kare yakalayamamak.Fotoraf çeken arkadaşın acemiliği oldugunu sanmıyorum bu işte insanımı biliyorum.Artık şaşırmıyorum insanıma sadece çok üzülüyorum doğa katlimı ve bilinçsizlik karşısında.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    güzel bi paylaşım..elinize sağlık...
    KIRMIZI BOĞA..

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    memleketimi görmek ne güzel.ekinciği seçmek gerçekten harika bir seçim olmuş.paylaşımın için teşekkürler.içim çok kötü oldu askerde.memleketimi özledim
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    Alıntı sporcu_32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar güzel bir coğrafyanın bize sunduğu imkanları değerlendirememek doğanın verdiği güzelliği görmeden gelip sorumsuzca davranarak çevre katlimı yapmak bu sonuçları doğuruyo sanırım.Güzelim yerde su altı dünyasında ot ve taştan başka bi kare yakalayamamak.Fotoraf çeken arkadaşın acemiliği oldugunu sanmıyorum bu işte insanımı biliyorum.Artık şaşırmıyorum insanıma sadece çok üzülüyorum doğa katlimı ve bilinçsizlik karşısında.
    Evet malesef hergeçen yıl aşşağısı daha bi çoraklaşıyor,birkaç yıl önce bacağım kalınlığında mürenalar vurduğum,renk renk deniz yıldızları,deniz tavşanları gördüğüm,kiloluk çipuraların çevremde dolaştığı,zarganaların insandan korkmadığı,siyah süngerlerle kaplı ekincikte artık canlı görmek için aramak gerekiyor.

Alıntı sahinbirinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memleketimi görmek ne güzel.ekinciği seçmek gerçekten harika bir seçim olmuş.paylaşımın için teşekkürler.içim çok kötü oldu askerde.memleketimi özledim
    Şahin kardeşim,daha sırada sultaniyesi,göceği,gökovası,kazancısı...ve daha pekçok güzel yer var sırada,motodolu.com sitesinin anadolu gezi rehberi için yazacağım tanıtım yazılarını diğer forum sitelerine de aktarıyorum ki cennet Köyceğizimiz hakettiği ilgiyi görsün.
    Al bak sana evinden bi tabak kılçıklı ama lezzetli,halis-mulis göl japonu

Shot with DSC-T30 at 2007-07-06

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    ne güzel fotolar bunlar yaw denize giresim geldi
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi balıkçı olsun çamurdan olsun
    hani hiç levrek çupra yokmuydu vurmadınmı.yoksa bizede yokmu demiyelim diye o fotoları gizledinmi

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Ülkemizin cennet koylarından biri, fotolar için teşekkürler, emeğinize sağlık.
    Özellikle bol virajlı yolu zevk verecektir muhakkak.
    Poturdak

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    ülkemizde böyle yerlerin hâlâ varolduğunu bilmek sevindirici.....

Motosikleti
    Yeni resimler:

Shot with DSC-T30 at 2007-08-07

Shot at 2007-08-07

Shot at 2007-08-07

Cüneyt Övüç

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Koy ve deniz gerçekten çok güzel, çevresi de ormanlık alanı da gerçekten görülmeye değer. Ancak bu güzelim koya yapılan tesislerin kötülüğü, zevksiz ve kaçak yapılaşma. çöperin koy kenarında toplanması denize çöp kokuları eşliğinde girilmesi vs. buranın tüm güzelliği alıp götürmüş. Köylü artık fırsatçı olmuş. Buraya kendi aracınız yoksa ulaşım yok gittiğinizde kendini hapsolmuş gibi hissediyorsunuz ve herşey anormal pahalı. Otellere adımınızı atmayın. Biz geçen sene gittik tatilimiz burnumuzdan geldi. Otel sahibinden bi dayak yemediğimiz kaldı. Sebebi ise fiyatları pahalı bulmamız. kutu kola 5 ytl tavuş şiş 15 ytl olursa kusura bakmayın pahalı bulurum arkadaş. ben oraya tatile gidiyorum ama kazıklanmaya değil. Otel ücretinin 10 katını kredi kartımızdan çekmeleri de çabası... varsa çadırınız çadırda kalın belediye tesislerini kullanın onlar en azından biraz insaflı.
    Hayatonda

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı cuneytovuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet malesef hergeçen yıl aşşağısı daha bi çoraklaşıyor,birkaç yıl önce bacağım kalınlığında mürenalar vurduğum,renk renk deniz yıldızları,deniz tavşanları gördüğüm,kiloluk çipuraların çevremde dolaştığı,zarganaların insandan korkmadığı,siyah süngerlerle kaplı ekincikte artık canlı görmek için aramak gerekiyor.

Şahin kardeşim,daha sırada sultaniyesi,göceği,gökovası,kazancısı... ve daha pekçok güzel yer var sırada,motodolu.com sitesinin anadolu gezi rehberi için yazacağım tanıtım yazılarını diğer forum sitelerine de aktarıyorum ki cennet Köyceğizimiz hakettiği ilgiyi görsün.
    Al bak sana evinden bi tabak kılçıklı ama lezzetli,halis-mulis göl japonu

Shot with DSC-T30 at 2007-07-06
    evet haklısın daha nice güzellikleri olan bir coğrafyada yaşıyoruz.önceki gezilerimizde bizde elimizden geldiğince tanıtmaya çalıştık.marmaris bodrum göek fethiye olabilir ancak köyceğizin yeri herzaman farklıdır.gelecek sene askerlik bitince tanışmak dileklerimlebalıklarda benden olsun

Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koy ve deniz gerçekten çok güzel, çevresi de ormanlık alanı da gerçekten görülmeye değer. Ancak bu güzelim koya yapılan tesislerin kötülüğü, zevksiz ve kaçak yapılaşma. çöperin koy kenarında toplanması denize çöp kokuları eşliğinde girilmesi vs. buranın tüm güzelliği alıp götürmüş. Köylü artık fırsatçı olmuş. Buraya kendi aracınız yoksa ulaşım yok gittiğinizde kendini hapsolmuş gibi hissediyorsunuz ve herşey anormal pahalı. Otellere adımınızı atmayın. Biz geçen sene gittik tatilimiz burnumuzdan geldi. Otel sahibinden bi dayak yemediğimiz kaldı. Sebebi ise fiyatları pahalı bulmamız. kutu kola 5 ytl tavuş şiş 15 ytl olursa kusura bakmayın pahalı bulurum arkadaş. ben oraya tatile gidiyorum ama kazıklanmaya değil. Otel ücretinin 10 katını kredi kartımızdan çekmeleri de çabası... varsa çadırınız çadırda kalın belediye tesislerini kullanın onlar en azından biraz insaflı.
    bu konuda çok haklısınız.bunlarda giderilmesi gereken eksikliklerden birkaçı.bunun yanında koya yanaşan yatlarda gündüz saatleri içerisinde atıklarını denize bırakıyorlar ve buna dair herhangibir denetlemede yok.

gideceklere tavsiyem ise alın mangalınızı yiyeceğinizi içeceğinizi öyle gidin ve sahilin doğu kısmını tercih edin daha temiz oluyor.
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

denizaltına kadar inip içindeki güzellikleri fotoğraflandırmak ilgi alanın olsa gerek....paylaşım için teşekkürler...izlemekten büyük haz aldım...
    Fırtınayı Bekleyen Ben,Yetinmeye Çalışıyorum Rüzgarlarla...
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

hakkaten harika bir yer. ayrıca fotoğraflar da çok başarılı olmuş.
    ancak temmuz ve ağustos'ta ekincik'liler kendileri teknelerinin temizliğini kıyıya çok yakın yerde yaparak güzelim kıyının pislenmesine sebep oluyorlar. onun haricinde ormanın içinde harika bir koy. ve en güzel yanı da ormandan ve gölün kenarından kıvrılarak ilerleyen eşsiz yolu.
    ve ayrıca bir de bilgi ve tavsiye: orada sosyolojiyi filan bitirmiş gençten bir ailenin işlettiği onuncuköy pansiyon diye bir yer var. mezelerinin tadına bakmak ve onlarla tanışmak hamakta sallanmak yoldan sonra süper geliyor.
    weblerini de vereyim:
    http://www.ekinciktatil.com/

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    İYİ Suyun dibinde bişi yemedi seni Çok değişik bir gezi tebrikler
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    ellerine yüreğine saglık yurdum güzelliklerini bize gözterdiğin için saol
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Güzel bir aktivite olmuş ayrıca fotoğraflarda bayağı net...
    Bizler hep su üzerini görüntülüyoruz ama altıda bayağı güzel ve ilgi çekici aslında, paylaşım için teşekkürler
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Paylaşım için teşekkürler.Çok güzel fotolar devamını bekleriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler