Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uludağ Eteklerinden Abant'a yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT600, BMW R1200C
    Daha önceden planladığım Uludağ Buzul gölleri gezisini biraz daha büyüterek 22-23-24 Haziranda yapma fırsatı buldum.

Gezide iki rota belirmemiştim. Bunlar :
    1) Uludağ buzul gölleri
    2) Eskişehir Nallıhan yolundan Mudurnu-Abant

İlk'i maalesef gerçekleşmedi. Uludağ zirverye her iki taraftanda denememe rağmen Buzul göllerine erişemedim. İlk denemeyi Oteller-madenler bölgesinden ama yürüş mesafesinin 2.5 saat olduğundan Alaçam üzerinden deneme yaptım. Ancak orada da yolun kötü olması, gerek Biblo ile olmam gerek yalnız olduğumdan devam etmedim. Alaçam'dan Nazo ablanın yerini gidin (1100 metre rakımda serin bir yer) ve irmik helvasını yiyin :5:

Gezi hakkında bilgiler
    Rota: Tuzla - Bursa Uludağ (Oteller ve Alaçam) - Eskişehir - Nallıhan - Mudurnu - Abant
    Gezi Tarihleri: 22-24 hziran
    Toplam KM : 832 KM
    Fotoğraf Sayısı : 213
    Amaç : Hava sıcaklığından kaçarak yükseklerde dolaşmak.
    a) Uludağ maksimum 1820 metreye kadar çıktım.
    b) Hekimdağı Geçidi 1210 metre
    c) Abant 1230 metre

1.gün haritası (22 Haziran)

2.gün haritası (23 haziran)

Uludağ'da amaca ulaşamayınca çok az foto var.
    Otellerden inerken soluklanmak için durduğum bir yer...

Alaçam'dan zirveye çıkış yolu. 2-3 kişi gidersek tekrar deneyebiliriz...

Nazo Abla'nın yerindeyiz.. Burs'dan Ankara yolunda Kestel'den girin. 17 Km içeride kalıyor. Mutluka gidilmesi gereken bir yer.. Bursa'lı arkadaşlar götürmezlerki bu tür güzel yerlere bizi. (İrmik helvasını mutlaka yiyin)

Sonra Alaçam'dan İnegöl'e doğru gidiyoruz. Mezit'lerden geçe geçe yolun kenarında akan derenin verdiği serinlik ile yolculuk yapıyoruz.

Bozüyük'e varıp Eskişehir'e yaklaştığımızda Bursa'nın yeşilini bırakıp İçanadolu'nun çorak ovalarına geliyoruz.

Eskişehir'de bir gece konakladıktan sonra sonra ertesi sabah Sarıcakaya yoluna giriyoruz. Eskişehir dağlarla çevrili bir ovada kurulmuş bir şehir. Sakarya nehri buradan doğar, Karadeniz'de dökülür. Ama Eskişehir çoraktır. Sarıcakaya'ya giderken Eskişehir ovası

Birazdan Hekimdağ geçidini geçeceğiz.. İşte Hekimdağ

Hekimdağ tırmanışımız başladı ve son kez Eskişehir....Hekim Dağı geçidi 1200 metrede..

Hekimdağ'ı geçtiğinizde gözlerinize inanamıyorsunuz. Çoraklığı bırakıp Akdeniz iklimine hakim bir hava ve bitki örtüsü ile karşılaşıyorsunuz. Sarıcakaya'nın sebzesi ve meyvesi çok lezzetlidir.

Mayıslar Köyünün bulunduğu vadiye iniyoruz.

Mayıslar köyünü geçip, Nallıhan'a giderken çok değişik yeryüzü şekilleri ile karşılaşırsınız. Bu yol inanılmaz keyifli. Çekebildiğim çok az fotoğrafdan bir kaçı...

Altın sarısı tahıl tarlalarını geçerken dayanamadım, durdum onlarca foto aldım. İşte bir tanesi

Mudurnu'ya inen tepedeyiz. Yolculuğumuz rahat geçiyor. 1000-1200 metre yüksekteyiz ve sıcak çok rahatsız etmiyor.

Mudurnu yolundan Abant'a inişe geçiyoruz.

Abant'ta kamp alanına yerleşmeden önce Yaylalarını bir ziyaret edelim. istiyorum. Burada da enduro yapıyoruz. Mutlaka yakın zamanda gidin..

İşte biraz Abant fotoğrafı. Abant gölü çevresinde Biblo ile sürekli yürüdük. XT600'ümüz ise çadırın yanında dinlendi.

Yaylalarda yetişen Abant'lı kız çocuğu. (Maşallah diyelim..) Nasıl neşeli bir kız çocuğu anlatamam....

Sonra çadırımızı kuruyoruz.

Ertesi gün 06:30'da kalkıp fotoğraf çekmek için Biblo ile yürüyüşe başlıyoruz. işte bazıları.

Henüz göl bile uyanmamış.

Sonra ise geri dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Bolu dağında yemeğimizi yiyiyoruz. Ama yolcululuğun en zor yeri TEM'den İstanbul'a gelmek oldu. Asfalttan yükselen sıcak yüzünden Biblo'nun süreki susaması ve sıcaktan bunalması yüzünden sık sık mola vererek geldik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abovvvvvvv...ne tatlı bişey o...valla fotolarda süper anlatımda...dostum seni biz tutmasak Ağrıya direkt çıksan...sen motor aşkı ve zirve aşkını beraber yaşayanlardansız belli....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Aman diyeyim,ne güzel bir gezi bu böyle.Hemde Bursaya kadar gelip bizi teğet geçmişsiniz.Fotolar harika,yol arkadaşınız ise bambaşka.
    Elinize tekerinize sağlık,güzel paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    merhaba, gezin çok güzel olmuş, keşke haber verseydin bizlere de, abantta buluşabilirdik, neyse...

ben köpeği merak ettim doğrusu, o 832 km yola nasıl dayanmış o köpekcik,
    iyi mi etmişsin, yazık mı etmişsin anlamadım, neyse inşallah o da memnun olmuştur.
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bibloya bayıldım ..ama tüm gezi çok güzel
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı gintromurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dik.

şu gölün berraklığına bakın bi hele...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha XT600, BMW R1200C
    Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, gezin çok güzel olmuş, keşke haber verseydin bizlere de, abantta buluşabilirdik, neyse...

ben köpeği merak ettim doğrusu, o 832 km yola nasıl dayanmış o köpekcik,
    iyi mi etmişsin, yazık mı etmişsin anlamadım, neyse inşallah o da memnun olmuştur.
    marwel, biblo ile sürekli geziyoruz. Birincisi çok sık mola veriyorum. Biblo bu molalarda aşağıya iniyor. Genellikle çayırlık alanlar oluyor. Zemini yumuşak bir çanta içinde seyahat ediyor ve önümde sırt çantası içinde.

Bende ilk zamanlar çok düşündüm ama ne kadar mutlu olduğunu görsen ne demek istediğimi anlarsın.

Bir gün Biblo ile gezilerde herkesle tanıştırırım. Acayip sosyaldir. Isırmak gibi acayip şeyleri hiç bilmez...

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    süper bir gezi olmuş ya. tek kelimeyle harika.

yol arkadaşınıza ve fotoğraflara bayıldım.

aralarda kartpostal gibi olanlar var

Motosikleti
    Yamaha XT600, BMW R1200C
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper bir gezi olmuş ya. tek kelimeyle harika.

yol arkadaşınıza ve fotoğraflara bayıldım.

aralarda kartpostal gibi olanlar var
    Eskişehir civarında epey güzel yer var. Sarıcakaya'ya mutlaka gidin. özellikle bu mevsimde giderseniz sebzesiden, meyvesinden almadan geçmeyin.
    Hayat bir fonksiyon çöz çöz kudur

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @gintromurat

çok güzel bir gezi yapmışsın ayrıca biblo da çok tatlı maşallah.Paylaştığın için teşekkürler.
    Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Biblo cok sevimli Motosiklet yolculugunu bu kadar sevmesi de harika!
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Eskişehir civarında epey güzel yer var. Sarıcakaya'ya mutlaka gidin. özellikle bu mevsimde giderseniz sebzesiden, meyvesinden almadan geçmeyin.
    evet öyledir eskişehir. temmuzda 22 yıllık ben keşiflere başlayacağım inşallah

eskişehire tekrar geldiğiniz de sizinle ve bibloyla tanışmak isterim doğrusu

benim minişle de tanışırsınız

Motosikleti
    Yamaha XT600, BMW R1200C
    Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet öyledir eskişehir. temmuzda 22 yıllık ben keşiflere başlayacağım inşallah

eskişehire tekrar geldiğiniz de sizinle ve bibloyla tanışmak isterim doğrusu

benim minişle de tanışırsınız
    Eskişehir Kırka'ya gelemiyeceğiz ama sonraki Eskişehir'e doğru yolumuz düşerse Eskişehir tayfası ile tanışmak isteriz.

Miniş kedi mi, köpek mi?
    Hayat bir fonksiyon çöz çöz kudur

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özgürlüğün ve doğanın tadını ikinizde çok güzel çıkarmışsınız. biblodoki motor aşkı seninkinden daha fazla gibi ufacık çantanın içinde ne kadar mutlu gözüküyor. okadar eminimki , o çanta yolculuğunun sonunda doğaya kavuşacağını çok iyi biliyor. arkadaşlığınızı kıskanmadım desem yalan olur.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    İnsanın öyle bir yol arkadaşı olduktan sonra fizan'a bile gidesi gelir.Ne güzel bir anlatım,ne güzel fotoğraflar öyle!?
    Paylaşım için çok sağol.Eline,yüreğine sağlık.Biblo'yu öp benim için...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    yoL arkadaşın ne kadar da güzel !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    gerçekten harika köpecik te çok şeker hayattan zevk almak bu olsa gerek...

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Harika bir gezi.Tek başına bu kadar yol yapmak genelde sıkıcı gelir insanlara ama sen Biblo'yla ve doğayla arkadaşlık etmeyi becermişsin,başkasına ihtiyaç kalmamış.
    Bu arada her forumda atlayanlar olurdu,onlar henüz gelmemiş onların yerine yazayım. " Nerde Biblo'nun koruması,kaskı haa? Lütfen korumasız binmeyelim"
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    süper yaaaaa .........................
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Eskişehir Kırka'ya gelemiyeceğiz ama sonraki Eskişehir'e doğru yolumuz düşerse Eskişehir tayfası ile tanışmak isteriz.

Miniş kedi mi, köpek mi?
    Zaten bu seferlik bişi demiyorum ama bir dahakine haberimiz olmadan geçerseniz Eskişehir tayfası çok üzülür

Bu arada Miniş bir hamster

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler