Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

1 Haziran 2007 - İstanbul - Bilecik - İstanbul Turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Bir tane buldum, ama tam gözükmüyor, daha iyisini arıyorum:

[B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    cam ve çanta konusunda hoşuna giden neyse onu yap.
    benim fikrim;
    bu motor diğer harleylerin yanında daha spor bir motor. ön cam motoru klasikleştiriyor yani ağırlaştırıyor bence. softail gibi bir model olsaydı cam tak derdim. dedigim gibi bence cam bu motosikletin spor havasını bozuyor, daha ağır bir hava katıyor.
    çanta konusuna gelince, çantasına göre değişir ama görüntü açısından bence takmamak en güzeli.

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla tanıtım fotoları sandım dı.....Tebrik etmek lazım abini....

Motoru da özgürlüğe kavuşturduğun için ayrıca teşekkür ederim...

Ama ne yola gider o motor beee.....Ne zevkli olmuştur....
    E tanıtım fotosu bir nevi. Kendisini foruma tanıtıyoruz İlk fotoyu cepten çekmiştim, iğrenç çıkmıştı

Yol gerçekten zevkli idi. Otoban değilde, Gölpazarı - Taraklı arasındaki yol muhteşem zevkli geçti, yer yer düzlükler vardı uzun, orada zevkle 90km civarı, püfür püfür. Yumuşak virajlar vardı, onlar da ayrı bir keyifti. Çok keyif aldım yolculuktan, ağzım kulaklarımda

Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cam ve çanta konusunda hoşuna giden neyse onu yap.
    benim fikrim;
    bu motor diğer harleylerin yanında daha spor bir motor. ön cam motoru klasikleştiriyor yani ağırlaştırıyor bence. softail gibi bir model olsaydı cam tak derdim. dedigim gibi bence cam bu motosikletin spor havasını bozuyor, daha ağır bir hava katıyor.
    çanta konusuna gelince, çantasına göre değişir ama görüntü açısından bence takmamak en güzeli.
    Sana tamamen katılıyorum esasında. Ama otobanda hızlanınca, rüzgardan kahroluyor insan! Şehir içinde hiç ihtiyaç yok haliyle, özellikle yağmursuz havalarda kullanmayı düşündüğümden.

Çanta ise ayrı bir sorun. İşe giderken motorla gitmek istiyorum ama notebook bilgisayarı nereye koyacağım onu düşünüyorum kara kara!

Gerçek Harley'ciler ile V-rod'çular ayrılmış durumda zaten. V-rod'çular HOG turlarına giderken çekiniyorlar, laf ederler diye, korkarak gidiyorlar

Bir çanta örneği de burada. Bu çantanın altı siyah, üstü krom renkli olanları var, onu düşünüyorum:

Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilecik'te bir HD.
    ...woow...

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    sevgili kardeşim ilk açtığınız topic ten beri ne yapacak alışabilecekmi filan derken bütün yazılarınızı takip ettim..hatta bazen sizin adınıza endişelendim..ama kendi kendime iş güç sahibi delikanlılığı atlatmış aklı başında birine benziyor herhalde dikkat eder diye de kendi kendimi teselli ettim..ama görüyorumki maşallah olayı atlatmış sayılırsınız..tebrik ederim..ilk defa motor alacaksınız alırkende 300 kğ lık virod alacaksınız ve bilecik gezisine çıkacaksınız..gerçekten tebrik ederim..allah kaza bela vermesin ve huzur içerisinde binin ...b.çekmeceye tekrar gelirseniz size bir kahve ikram etmek isterim..hoşca kalın esen kalın

Motosikleti
    Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim ilk açtığınız topic ten beri ne yapacak alışabilecekmi filan derken bütün yazılarınızı takip ettim..hatta bazen sizin adınıza endişelendim..ama kendi kendime iş güç sahibi delikanlılığı atlatmış aklı başında birine benziyor herhalde dikkat eder diye de kendi kendimi teselli ettim..ama görüyorumki maşallah olayı atlatmış sayılırsınız..tebrik ederim..ilk defa motor alacaksınız alırkende 300 kğ lık virod alacaksınız ve bilecik gezisine çıkacaksınız..gerçekten tebrik ederim..allah kaza bela vermesin ve huzur içerisinde binin ...b.çekmeceye tekrar gelirseniz size bir kahve ikram etmek isterim..hoşca kalın esen kalın
    Cemal Bey, yazılar için teşekkürler. İlk başta bende de çok endişe vardı, ne tekim yazılarımdan anlaşılmıştır. İlk destekçilerimden DenizciMuzaffer ile aldığım gazla gidiyorum

Şaka bir yana, ufakken anormal çok bisiklete binerdik, hala o zamanlardan kalma reflekslerim devreye giriyor ben bile şaşırıyorum. Motora daha kolay alışmama çok yardımcı olduğuna inanıyorum bu gençken bisiklete binmenin.

Motor kesinlikle biraz yetenek istiyor, eğer o var ise ucundan, bir de biraz olgunluk var ise (hani show yapma ihtiyacı vs yok ise) dikkatle ama korkmadan kullanılırsa oluyor sanki. Ama Ikarus Sendromu hala beynimin bir köşesinde, en çok onda dikkat etmem gerekiyor.

Yorumlar için teşekkürler tekrar, Büyükçekmece'ye gelirsem (bilemiyorum o olaydan sonra artık ) acı kahvenizi içerim...

Saygılarımla,

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Merhaba ;

Öyle fotolar bulmuşsunuz ki insanın beğenmemesi çok zor tam olarak beğenmedim diyemiyorum çok şık durmuş... ancak ben şehir içinde kullanacak olsam şıkta olsa arkaya çanta koymazdım sanırım...

bende Nemrut arkadaşımız gibi düşünüyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Evet durum anlaşıldı o zaman. Bu camların ve çantaların kolay çıkarılıp takılanları var, en iyisi ondan almak. Şehir içinde ve gerekmeyen yerlerde çıkartılır, uzun yollarda takılır. En iyi çözüm bu gibi gözüküyor.

Bende tam içime sindirememiştim zaten. Teşekkürler yorumlar için.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    shadow adam yaktın vallah siteyi yaaa
    Her bir tarafım şişti ne diyeyim emeklerine sağlık, site de böyle estetize şeyler harika oldu.
    Çanta konusuna gelince. Şekil şemal endişeleri anlaşılır bir şey elbette. Ancak sen zamanla fulltime motorcu olacaksın. Taksi ye bile bindiğinde daral gelecektir. Bu yüzden geziydi, şehiriçiydi muhakkak bagaj-çanta lazım oluyor. Hatta şart diyebilirim. Dediğin gibi, tak çıkar olabilir çantalar ancak zamanla yerinden hiç sökmediğine sen de şaşıracaksın. Deme di deme

Ön cam işine gelince, uzun yıllar motora bineceğinden, bence o da şart ve iyi olur. Kış ayazlarında adam rüzgardan nereye saklanacağını şaşırıyor motor tepesinde. Saglık için en iyisi cam. Göğsüne vuran hava zamanla hasta edebilir.

Maceralarının devamını bekliyorum hevesle.(Nasıl? çok yorulmadın değil mi? Dediydim ben sana )
    Poturdak

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Abiciim motor reklemı gibi olmuşşş wallaaaa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Helal olsun abi sana.Ne diyeyim ki.Ama bu kadar kısa sürede motosiklete bu kadar alışıp kazasız belasız kullanabilmende aklının başında olmasının ve olgunluğunun katkısı büyük.Lütfen genç motorcu arkadaşlar buna benzer işlere girmesinler.Fotolar ve makina ise şahane
    Satılık Asya125t-Spidi mont

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Abi hersey bi yana makine cok guzel resimler super shadow abı senın bu makıneyı aldıgın gunu teslım almadan oncekı mesajlarını aldıgın zaman besıktasda cektıgın cıleyle karısık zevkı hepsını bılıyorum ama helal olsun sana gezı yazılarına basladın ama bu makıneyede gezı yazısı yakısır tabe bız hala tarzımızı bulamadık sımdılık ısı ogrenıyoruz ıstanbul trafıgınde pratık yapıyoruz benım dusuncem 5 yıl motor kullanmıs kılometre yapmıs bırını tecrubesı ıstanbulda o trafıkte karmasada o asfalt kalıtesınde motor kullanmıs bırının 1 senesıne esdeger lastıgın duz bassın abı kımse tutamaz senı ayrıca makınenın sesını cok merak edıyorum bu tarzın herseyı bı yana sesı bı yana herkese ıyı surusler

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadow adam yaktın vallah siteyi yaaa
    Her bir tarafım şişti ne diyeyim emeklerine sağlık, site de böyle estetize şeyler harika oldu.
    Çanta konusuna gelince. Şekil şemal endişeleri anlaşılır bir şey elbette. Ancak sen zamanla fulltime motorcu olacaksın. Taksi ye bile bindiğinde daral gelecektir. Bu yüzden geziydi, şehiriçiydi muhakkak bagaj-çanta lazım oluyor. Hatta şart diyebilirim. Dediğin gibi, tak çıkar olabilir çantalar ancak zamanla yerinden hiç sökmediğine sen de şaşıracaksın. Deme di deme

Ön cam işine gelince, uzun yıllar motora bineceğinden, bence o da şart ve iyi olur. Kış ayazlarında adam rüzgardan nereye saklanacağını şaşırıyor motor tepesinde. Saglık için en iyisi cam. Göğsüne vuran hava zamanla hasta edebilir.

Maceralarının devamını bekliyorum hevesle.(Nasıl? çok yorulmadın değil mi? Dediydim ben sana )
    Kolay sökülebilir takılabilir çanta ve cam alacağım, yoksa olmayacak dediğin gibi. Baktım sökmüyorum hiç, e demek ki ihtyaç varmış Şimdilik kış aylarında düşünmüyorum açıkçası kullanmayı, biraz daha zevk amaçlı benimki, güzel havalarda. Ama ilkbahar/sonbahar aylarında güzel hava olurda hava soğuk olur, o zaman cam çok işime yarar gerçekten.

Maceraların devamı gelecek inşallah ama tek başına hiç zevkli olmuyor gerçekten. Hep hayal ettiğim şöle gurup ile çıkmak. Sürekli takipteyim siteyi valla.

Yorulma konusunda gelince, beni en çok otoban yordu. Neden dersen, otobanda gitmekten çok haz etmedim, bitsin diye gittim. Virajlı hafif dönemeçli, 80-90 ile gittiğim yollardan çok daha zevk aldım. Ama 530km bayağı yordu, hele kuyruk sokumum her 60-90dk bir dayanılmaz ağrıdı, durdum mecburen. Sürücü ve artçı koltuğunu (artık motor dilinde ne deniyorsa) değiştireceğim ilk iş. Bir de cam ile çanta aldım mı, kimse durduramaz beni

Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun abi sana.Ne diyeyim ki.Ama bu kadar kısa sürede motosiklete bu kadar alışıp kazasız belasız kullanabilmende aklının başında olmasının ve olgunluğunun katkısı büyük.Lütfen genç motorcu arkadaşlar buna benzer işlere girmesinler.Fotolar ve makina ise şahane
    Özellikle her mesajımda uyarı yapmaya çalışıyorum. Herkesin kendi tecrübesi, deneyimi, kabiliyeti söz konusu. GENÇ ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT, EĞİTİM ALMADAN, KENDİNİZİ HAZIR HİSSETMEDEN ÇIKMAYIN YOLLARA, YAPMAYIN ÇILGINLIK, VE HER ZAMAN TAM KORUMA!!!

Fotolar için teşekkürler, ben de beğendim, iyi çekmiş bizim birader Benim cep tel ile çektiğim iğrenç fotolardan sonra gözüme hitap etti açıkçası...

Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hersey bi yana makine cok guzel resimler super shadow abı senın bu makıneyı aldıgın gunu teslım almadan oncekı mesajlarını aldıgın zaman besıktasda cektıgın cıleyle karısık zevkı hepsını bılıyorum ama helal olsun sana gezı yazılarına basladın ama bu makıneyede gezı yazısı yakısır tabe bız hala tarzımızı bulamadık sımdılık ısı ogrenıyoruz ıstanbul trafıgınde pratık yapıyoruz benım dusuncem 5 yıl motor kullanmıs kılometre yapmıs bırını tecrubesı ıstanbulda o trafıkte karmasada o asfalt kalıtesınde motor kullanmıs bırının 1 senesıne esdeger lastıgın duz bassın abı kımse tutamaz senı ayrıca makınenın sesını cok merak edıyorum bu tarzın herseyı bı yana sesı bı yana herkese ıyı surusler
    Farkında değilim, takipçim çokmuş Bazı arkadaşlar "bakalım ne zaman patlayacak bu" dedi içinden bence ama inşallah olmaz öyle bir şey. İstanbul'da trafikte kullanmak, dediğin gibi, çok hızlı öğretiyor insana herşeyi. Ama bu trafikte kullanmak hiç zevkli değil, ufak bir scooter ile çok daha fazla zevk alınabilir. Bir de motor bir ısınıyor bu sıcakta (ki daha başlamadı sıcaklar) altımda sanki bir kalorifer var!

Ses konusunda haklısın, ama benim motor bilindiği üzere klasik Harley'lerden değil. Dolayısı ile sesi de biraz farklı, www.1130cc.com sitesinde "Jetgiller'in Motoru" gibi ses çıkıyor diyorlar Ona da çözüm buldum da, buralarda yapabilirler mi doğru düzgün onu bilemiyorum. Bakacağız artık...

"Lastiğin düz bassın" lafını tuttum...

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiciim motor reklemı gibi olmuşşş wallaaaa
    Sağol hocam, komisyon alıyorum satışlardan da

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Abicin nettin sen! aynı tarihlerde bende o yoldaydım ben de uzun yol videom ile fotoğrafları hazırlıyorum az sonra koyacağım. Gitmeden evvel konuşuyorduk ama gideceğinden bahsetmemiştin Tavsiyen üzerine gidişi Taraklıdan yaptım yol mükemmeldi. 120 foto ve 3 saatlik videoyu işlemek kolay olmuyor

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...l-videosu.html
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fotograflar süper , aksesuar sevmeyen biri olduğum için vrod benim olsaydı ole bırakırdım

Motosikleti
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicin nettin sen! aynı tarihlerde bende o yoldaydım ben de uzun yol videom ile fotoğrafları hazırlıyorum az sonra koyacağım. Gitmeden evvel konuşuyorduk ama gideceğinden bahsetmemiştin Tavsiyen üzerine gidişi Taraklıdan yaptım yol mükemmeldi. 120 foto ve 3 saatlik videoyu işlemek kolay olmuyor

http://www.motosiklet.net/forum/gezi...l-videosu.html
    Abi sorma, oraya gideceğim diyordum ama bu kadar erken olacağını bende tahmin etmemiştim. Bileck'te işim vardı, gitmişken motorla gittim. Nasıl beğendin mi Taraklı yolu'nu. Ben çok beğendim açıkçası, benim için süperdi.

Senin fotoları merakla bekliyorum, eminim çok daha güzel ve bol fotoğraf vardır...

Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotograflar süper , aksesuar sevmeyen biri olduğum için vrod benim olsaydı ole bırakırdım
    Yarama tuz basmayın! İhtiyaçtan koyacağım, mecburen ne yapalım artık. Aksesuarları çıkartır öyle çekerim bundan sonraki fotoları, negatif yorum almak bu zamandan sonra zor gelir bana

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Of of of, manzara bahane motor şahane Resimlerden birini arka plan yaptım walla Geçen gün senin motorun aynısından Moda tarafında gördüm, sırf arka tekerleği seyretmek istediğimden geçemedim trafikte, usul usul arkasından gittim. Kız arkadaşım da çok beğendi motoru, kıskanmadım da değil hani
    Sadece notebook için yan çanta alacaksan diye söylüyorum, Axo'nun sert sırt notebook çantaları var, 100 eu falan, onlardan alırsan notebook sorunun çözülür. Ben de işe gidip gelirken notebook taşıyorum, o çantadan almaya değmez diyerekten, orjinal çantasını sırtıma çapraz asıyorum gayet dengeli oluyor.
    Camı da çok büyük tutmazsan iyi olur bence, senin motor oldukça sportif görünüyor, renkli küçük bir cam da işini görebilir.
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sevgili Shadowman,

yan çanta olayı zaten kolay. Kullanacağın zaman takarsın, istemediğin zaman çıkartırsın.

Rüzgarlığa gelince, bahsettiğin küçük boylar gayet güzel duruyor. Nerde kaldı ki naked motorlarda bile kalıplarına orantılı olarak rüzgarlık takılıyor.

Ayrıca, kullandığın motor bir cruiser. Ne rüzgarlık ne yan ne de arka çanta garip durmaz. Ama zevk meselesi tabii ki...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet durum anlaşıldı o zaman. Bu camların ve çantaların kolay çıkarılıp takılanları var, en iyisi ondan almak. Şehir içinde ve gerekmeyen yerlerde çıkartılır, uzun yollarda takılır. En iyi çözüm bu gibi gözüküyor.

Bende tam içime sindirememiştim zaten. Teşekkürler yorumlar için.
    Bencede en iyi çözüm bu. Çantayı gerekli olduğu zaman takabilirsin. Cam ise sürekli durabilir. Görüntüyü bozacağını sanmıyorum. En önemlisi senin zevkin. Nasıl içine siniyorsa öyle yap.

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    Shadow.Man
    gıpta etmemek elde değil. sihir gibi. bu fotoğrafların yükseğini bir kataloğa koysan çok rahat reklam fotoğrafı işlevi görür. hele arka tekerleğin... tekerleği icat eden adam, icat ettiği şeyin bu hale geldiğini görseydi ağlardı herhalde! heybet bu kadar mı elle tutulur? yalnız dizüstü bilgisayar için yan çanta daha iyi bir fikir. ben de sırt çantama koyup gidiyordum, kaza yapınca çanta bir tarafa, bilgisayar bir tarafa fırladı. çok sağlıklı değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler