Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

[MT Konya] Keyifli virajların sonundaki cennet... KİLİSTRA

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Yaklaşan yaz artık ciddi ciddi kendini hissettirmeye başlasa da Konyada,öğrenci arkadaşlarımızım (misal ben) mevcut ya da yaklaşan sınavları,büyüklerimizin ailelerine zaman ayırma gereksinimleri sebebiyle planlı bir gezi yapmak bu hafta nasip olmadı.Artık gelenekselleştiği üzere pazar günü düğün pilavına gitmek için anlaştık.Gezinin kalanı ise tam anlamıyla doğaçlama olarak gelişti.

Videolar:

http://www.youtube.com/watch?v=3V31MuJR6Jg
    http://www.youtube.com/watch?v=xUtWMMexOu8
    http://www.youtube.com/watch?v=gyFa_oEqHoQ

Tuğberk kardeşimizin pilav davetiyle Konya Honda bayisinin önünde buluşuyoruz.Aradan geçen günlerde birbirimizin yüzünü,muhabbetini özlediğimiz için geç kalanları beklemek dahi keyifli oluyor sabahın dokuzunda.

Düğün yemeğinin verildiği yere yük katarındaki develer gibi bir-bir girip,parkediyor,güne başlangıç fotoğrafı çekmeyte "çalışıyoruz".Çalışıyoruz diyorum çünkü bunca aç insanı aynı karede hareketsiz yakalamak çok zor.

Herkes içten içe uyumaya devam etse de,fotoğraf için gülümsemeye çalışıyor.

Gözler mahmur,suratlar masum,karınlar aç.Adettendir servis beklenirken daha önceki pilav anıları anlatılıyor.

Herkesin kafasında "bu saatte tatlı uykumu bölmeye değermi" şüpheleri halen olsa da,gözler masamızla ilgilenecek,dolu dolu tabakları getirip,hafifleyenleri götürecek elemanı arıyor.Bu sırada diğer masalarda şaşkın şaşkın bizi izliyor,ellerimizde kasklar,üstümüzde tulumlar,montlar,ortamın tabiatına uymadığımız için ilgi çekiyoruz.

İlk çorba tabağının ufukta belirmesiyle ağızlar,kulaklara doğru yanaşıyor,gözler parlıyor...

Uykuymuş,sohbetmiş,motormuş,tekermiş... Hepsine bir mola verilip kaşıkların taşıma performansı sınanıyor.Şövalyelerin kılıçları misali kaşıklar şakır-şukur çarpıştırılıyor,üstelik daha sadece çorba var masada,sahneye kavurma çıkınca olanları anlatmaya yürek dayanmıyor...

Bizden başka onlarca masa var ve dediğim gibi insanlar her lokmadan sonra dönüp bize şaşkın bakışlar fırlatıyor.Daha önce motorseverler olarak düğün yemeğine katıldığımız bir başka çiftin evliliği yürümediği için,linçedilme riskine karşı bizde temkinliyiz.Herşey kısmetle alakalı tabi ama "ayağınız hayırsız" denip,torku yüksek amcalarca,yüksek devirde yıpratılmamak için tedbiri elden bırakmamak lazım...

Başrol oyuncumuz teşrif ediyor.(Bilgi: Eti,altındaki pilav dahi görünmeyecek kadar çok olan tabağa "denizaltı" deniyor.Ayrıca iştah/mide performansınızı arttırmak için,önceden sirke içmek,yemek arasında limon suyu içmek,pilava tahta kaşıkla gelmek öneriliyor (: Ama konyaya yolunuz düşerde düğün yemeğinde bulunma fırsatınız olursa siz siz olun motorunuzun taşıyacağından fazla yemeyin,sonra sonunuz aşşağıdaki gibi olur)

Yukarda bahsettiğim olay şimdi geliyor.Resimde 3 pilavsever var hangisinin doyduğunu nerden anlarız ?

Cevap: Sandalyesi ilk kırılan doymuştur.

Konyada geçirdiğim yıllarda bir şey öğrendiysem,o da; "pilavdan asla dozunda kalkılmaz","doz kaçınca maden suyu soğuk olan,manzaralı bir yer bulunur,içtiğimiz milyonlarca sodayla bu mekanın sahibi mutluluktan çıldırtılır"

Doyan mideler,kontrolü tekrar beyne devreder,her konuda yapılan uzun sahbetlerin ardından vücut heyecen ve keyif ister.Doğal sonuç olarak program yapılır,yollara düşülür.Bizde eylenceli virajları,boş yolları,yeşil manzarası için önceki gezide gitmeyen arkadaşları da (misal,gene ben) düşünerek,Konya yakınlarındaki "Kilistra" adındaki tarihi mekana doğru yola çıkıyoruz.Ancak şeytan.. pardon Sonere uyduğum için grup sürüşünü,tasvib etmediğim şekilde bozup önden gaz açıyoruz.Aynalarımız boş kalınca durup bekliyoruz.

İlk gelen Yılmazdan scooter kullanan bir arkadaşın,direksiyonu tarlaya doğru kırdığını öğreniyoruz.Neyseki arkadaşımızda hasar yok,motorundaki birkaç çizikle nazar savuşturuyoruz.

CBF lerimiz adeta bu dar,hafif bozuk,virajlı yollar için imal edilmiş...

Bir motorsever bize rastlasa eminim çok şaşırırdı,dağ başında,köy yollarında,tezek kokuları arasında dünyanın en hızlı motorlarından bazıları,zzr1100,hayabusa ve Sahibi Mehmet abinin inceliğiyle sürme ve sesine aşık olma fırsatı bulduğum cbr600f...

Sigara molası,içmeyenler için bitmek bilmiyor,dolayısıyla Tuğberk ve Yılmaz yaratıcılıklarını konuşturuyor ve ortaya bu çıkıyor "hiç"...

Sonunda Kilistra görünüyor,dev bir vadinin duvarlarına açılmış,boy boy,şekil şekil mağaralar,mağara dediğime bakmayın,odaları,pencereleri hatta bazılarının ikinci katı bile var.

Uzun kış ve bol bol beyaz ardından,yeşile özlem gideriyoruz,motorları atıp,eldivenleri kaybedip ): çayıra yayılıyoruz...

"Ne kadar sevimli bi böcek..."

"A aaa sevimli bikaç yüz böcek daha..."

"Hayret öbür bacağımdada var,burası kalabalıklaşmayamı başladı ?"

"Kolumda,bacağımda,sırtımda bişeylermi var ! Canını seven kaçsııııııııııın...."

Bisürü çiçek ve bir böcek geyiği vardır ya,hah işte o,bu (:

Aşırı dozda papatya+cepler dolusu çağla sonuç; kırlarda sekerek dolaşan,çayırların güzeli Soner...

Bahsettiğim kayalara oyulmuş evlerden biri.Biraz mobilya,elektrik,su,adsl bağlantısı,dolu bir buzlolabı,plazma tv ve hoşsohbet komşularla gayet yaşanabilir bi yer olabilir bence...!

Çağla ağaçlarını sömürerek arazide keşfe çıkıyoruz.Doğa,Konya standartlarına göre şahane...Yeşile doyduğumuz hissediyoruz,pek ağaç olmasa da...

Dağlardaki oyuklara girerek kafamıza bişeyler düşürüp,heyecan,macera yaratmaya çalışıyoruz ama nafile,bi türlü ölemiyoruz.(Allah korusun seslerini duyar gibi oluyorum)

Bulduğumuz herşeyi kurcalamamıza,her deliğe girmemize rağmen hala hayattayız.

Bi kısım arkadaşlar şanslarını yüksek uçurumlarda,yamaçlarda deniyor ama nafile...

Hava hafif hafif bulutlanıyor,bu motorcu adam için kalk borusu gibi bişey,tamam şekerdeğiliz eriyelim ama ayaküstü zatüre olmaya da gerek yok...

Tarihin tozlu sayfalarından bi amca dağa ev kazımakla kalmamış,kaçak ikinci katı bile çıkmış.Buna "geceoyuldu","gecekazındı","gecedelindi" gibi isimler koyabiliriz gecekondu misali (:

Mağara ve daha çok mağara....

Şaka bir yana peribacalarıyla benzerlik gösteren bu yapıların ve bu doğanın mutlaka gezilip,görülmesi taraftarıyım.

Doğaana tüm güzelliklerini göstermişken,makro merakımı tatmin etmek için arka arkaya deklanşöre basıyorum.

Her baktığınız yerde farklı farklı renkler,garip ama güzel canlılar...

Türlü türlü börtü-böcük (:

Kilistra,dağlarla çepeçevre çevrili (çok fazlamı "ç" kullandım yoksa sadece banamı öyle geldi ?!)olması yüzünden Konya ovasında adeta bir vaha...

Sonerin arkadaşlarından son bir poz;papatyalar ya da bir arkadaşımın deyişiyle "patpatyalar" (:

Sonere bundan sonra "çiçek Soner" demeyi düşünüyorum,bıraksak orda yatıcaktı.Bu kadar doğadan sonra aklıma ilginç birşey takıldı ; açık hava vücudu yorar derler ya,eğer doğruysa tüm vahşi hayvanların uyuşuk ya da baygın olması gerekmezmi ?

Kilistrayı arkamızda bırakıp dönüş yoluna koyuluyoruz.

Hiç hesapta yokken dolu dolu bir gezi yaptık,yanlız bırakmayan,katkısı olan herkese,bizi düğün yemeğine davet eden Tuğberk kardeşimize,bize böyle güzel bir memleket bırakan ATAMIZA ve zaman ayırıp bu başlığı okuyan tüm motorseverlere kendi adıma teşekkür ederim.
    Erkan şimşek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    ya eline yüreğine sağlık ya
    nasılda uğraşmışsın
    bir kaç yere bakıp yatacaktım ama
    vaktimin hepsini senin topiğine harcadım
    yorumlarda resimlerde süper
    allah sizleri hiç ayırmasın
    sana ve arkadaşlarına iyi sürüşler diliyorum
    kendime de iyi uykular
    konyaya yolum düşerse düğün pilavı aklımda olacak
    belki aynı börtü böceğe ben de rastlarım

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Güzel gezi olmus hocam bol böcekli bir gezimi deseydik yoksa

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Durun daha yüzlerce resim var. Bu sene içinde hepsi eklenir Cüneyt eline sağlık. Her zamanki gibi anlatımın harika, sıra Yılmaz da.
    Free Motorcycle Team

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    tebrikler ve teşekkürler.

Motosikleti
    Kapatalım bu bahsi lütfen..
    paylaşım için teşekkürler.iyi vakit geçirmişsiniz
    yakın çekim börtü böcük resimleri çok güzel

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    guzel bir gezi olmus paylasim icin tesekkurler
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    şahsen bir pilav sever olarak gezinizden çok hoşlandım pilav ve ve manzara çok güzel emeğinize sağlık teşekkürler paylaşım için
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Çok güzel gezi oldu. Gelirken skoda pilotu yüzünden grup sürüşünden çıktım
    Oğuz çekti resimleri, yolda o kadar çok resim çekmiş ki yanyana koysak video olur Birkaç tanesini koyarak okula kaçayım

Her gezide olduğu gibi kendi motorumun fotoğraflarıyla bitiriyorum. Bencil miyim ne

Oğuz manzara çeker insan bi. Bu fotolar ne
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    geziniz müthiş olmuş.şimdi bende kendimi doğaya vurmak istiyorum

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotolar süper,anlatım süper,grup süper,motorlar süpeer! Bizede ağzımızın suyunu silmek kalıyor
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

clawman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 siyah
    cüneyt olum sen delisin ya .o nasıl anlatim öyle öldüm gülmekten .ellerin dert görmesin
    ve senin şu foto makinasına gerçekten bittim ne kadar güzel çekiyor öyle alet.çocukluğumdan beri kaç milyon kere gördüğüm böceklr gözüme ayrı bir güzel geldi.ha bide aklıma gelmişken sensin len papatya kaskını nıye cıkaarmadın papatyaların içince uzun saçlarınıda dağıtsaydında görseydik kim daha güzel papatya oluyor

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    tek kelime ile H A R İ K A ! paylaşım için teşekkür ederiz..
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

abilerim gezi güzeldi ama artçı olmak hoşuma gitmedi

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Puhaha!! Sabahtan beri topikte geziniyorum, videoları yeni farkettim iyi mi?

Öldüm ya gülmekten. Tam yakalamışsın karnı doyanı hahaha.

Tek kelimeyle harika bir anlatım Cüneyt, eline sağlık. Free Motorcycle Team
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    cbr 125
    elinize ayağınıza saglık arkadaşlar gezilerinizin devamını dileriz..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    elinizize ayağınıza sağlık güzel gezi olmuş.Gene fotograflar cuneytovuc,dan gelmiş.Cbf 150ci nede olsa
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alaaammm
    Delürceeem yaaa.
    Muğla MT nin ağır abiğlerinden sonra, Konya nın bu delifişenkleri çıktı meydana yaa
    Utanmadan geziyolar, grup sürüşü yapıyolar, çayıra çimene yayılıyolar, antik meraklarına yenik düşüyolar, sağ salimen dönüp; siteye harika hikayesi olan 4/4 lük bir topic açıyolar.
    Bizler de zavallı İstanbul un, zavallı asfalt sürücüleri olarak, yağmır yağmasa da sahilde bir tur atsak, mangal yapanların mangallarını koklayıp yalansak, kadar aciz tabiat özlemi yapıyoz
    Hem Muğla ya hem Konya ya yerlleşecez o zaman.
    teşekkürler arkadaşlar. iyi bir 15 dakika geçirdim. emeğinize, gidonunuza, megapikselinize sağlık.
    yutkunup duralım işte.
    konya MT den iyi bir Grup mu çıktı ne???
    Poturdak

hondapilotu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CGL 125
    Bakmak gezmekten daha keyfli geldi eline sağlık Cüneyt abi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence gezi harika olmuş.ama resimleri kim çektiyse ellerine sağlık..mükemmel olmuş....paylasım için sagolun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)