Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15.04.2007 [Adana MT] Feke Kalesi - Saimbeyli Obruk Şelalesi Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Bu haftasonu yaptığımız gezimizi de çok şükür kazasız belasız tamamladık. Gezimizde ufak tefek sorunlar yaşayan arkadaşlarımız olsada genede çok güzel vakit geçirdik. Yağmur, çamur, güneş, soğuk her türlü iklimi de yaşadık. Muhteşem manzara eşliğinde yaptığımız gezimizi akşam 21:00 sularında eve gelerek tamamladık. İşte fotoğraflarla gezi raporumuz.

Fotoğraflar: Sezen & Hasan

Pazar sabahı kötü bir baş ağrısıyla uyandım. Pencereden gökyüzüne baktımda bulutların yoğunlaştığını, yağmurun bizi sinsice beklediğini gördüm. Kalkıp bir iki birşey atıştırıp motora fotoğraf makinelerini, bir iki malzemeyi koydum. Kaskı temizledim. Zinciri yağladım ve kız arkadaşımı alarak kulübe vardım. Kulüpten Naci63 (Veyis hoca) ile yola çıkıp Buruk Mezarlığında qrar (Erhan) ile buluştuk. Yeşil buğday tarlalarının arasında kıvrılarak yol alan Kozan yolunda yol almaya başladık. Kısa bir süre sonra Kozan'a varmıştık. Adana MT boğazına düşkün bir grup olduğundan qrar (Erhan)'ın teklifi doğrultusunda kendimizi ciğercide bulduk.

Ciğercide Tekin abiyle (SARHOŞ) karşılaştık. O da ciğer yemeye gelmiş.

Biz yoldayken TT532 (Tamer) bana SMS yollamış ve yolda olduğunu belirtmişti. Biz ciğerleri yedikten sonra çay keyfi sırasında Tamer geldi. Sonrasında asıl hedefimiz olan Feke Kalesi ve Saimbeyli Obruk Şelalesi ne doğru yola koyulduk.

İşte yoldayız. İlk olarak Kozan barajını görüyoruz. Bu sene kar'ın az yağması sebebiyle su seviyesi oldukça düşük ve bu sebeple tarla sulaması bu sene yapılamayacak.

Yoldayız

Baraj setinin üstünden geçiyoruz. Mobiletli bir köylüde bize eşlik ediyor.

Kozan'ın ünlü mesire yeri Dağılcak'a varıyoruz. Yeşil bir güzellik bizi karşılıyor. İnsanlar aileleriyle, sevgilileriyle, kankalarıyla gelmiş eğleniyor sohbet ediyor. Çok güzel bir ortam.

Dağılcağa kısa bir baktıktan sonra Feke'ye doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde çok güzel yayla evleri gözümüze çarpıyor. Bu güzel doğayla bütünleşik olan bu ahşap evlerin yerini artık betonarme çirkin yapılar almakta. Lütfen yetkililer bu konuya duyarlı olsun ve bu güzel coğrafya bozulmasın.

Güzel manzara eşliğinde yol alıyoruz. Yolun virajlı olması da bize ayrı bir keyif veriyor. Motorun lastiğini eşit aşındırabiliyorum

Çulluuşağı'na varıyoruz. Gene o güzelim ahşap yayla evleri bizi karşılıyor.

Su molası vermek için duruyoruz. Erhan ve Tamer 'de arkadan geliyorlar.

Çevreden manzaralar.

Beklediğimiz kişilerden sadece Tamer geliyor ve Erhan'ın motorunun zincirinin çıktığını söylüyor. Hep beraber Erhan'ın yanına dönüyoruz (300mt ilerdeyiz )

Zincir sorunu çözüldükten sonra tekrardan yola koyuluyoruz.

Feke'ye varıyoruz.

Feke çıkışında Göksu nehrinin o güzel görüntüsüne bakmadan geçmiyoruz ve motorları sağa çekip manzarayı izliyoruz.

Bu arada Feke belediyesini göreve çağırıyorum. Bu güzelim vadiyi kirleten bu terbiyesiz vatan hainlerini blup cezasını versinler. Önüne gelen çöpü buraya atmışlar. Şiddetle kınıyorum.

Feke Kalesi'ne doğru yola koyuluyoruz. Manzara yol muhteşem herkes mest olmuş durumda.

Sonunda kale yoluna giriyoruz. Tamamen stabilize ve bol tozlu. Motorlardan indiğimizde hepimiz kardan adam gibiydik

İşte kale göründü.

Manzara harika. Kaleden baktığınızda ise çok daha güzel.

Motorları park edip kaleye doğru yola çıkıyoruz. Kale hakkında kısa bir bilgi.

Feke Kalesi

Feke İlçesi’nin kuzeydoğusundaki bir tepe üzerindedir.Buradan geçen kervan yolunu kontrol etmek amacıyla XII.yüzyılda yapılmıştır. İlk kez Bizanslıların yaptırdığı, sonra da Selçukluların kullandığı kaledir. Dikdörtgen bir plân düzeni gösterir. Sekiz burcu ve bir gözetleme kulesi vardır. Günümüzde bu burçların yarıdan fazlası toprağa gömülmüş durumdadır. Kale içerisinde yapı kalıntılarının izleri bulunmaktadır. Tek giriş kapısı güney yönündedir.

Surun ihtişamı harika. Savaşa hazır beklemekte.

Manzara muhteşem.

Kale kapısındayım.

Tamer ve Erhan

Şu kemer yapısına bakın. Yıllardır sağlam bir şekilde duruyor.

Geldiğimiz yol. Nasılda kıvrılıyor.

Erhan su sarnıcının tepesinde

Surların üzerinde geziyorum, manzarayı izliyorum.

Kaleyi gezdikten sonra artık dönüş yoluna koyuluyoruz.

Hepimizden önce inen Tamer (TT532) yorgunluktan kendini yere atmış.

Motorlara atlayıp Saimbeyliye doğru yola koyluyoruz. Birden önümüze sığırlar çıkıyor hayvanlar bizle beraber yürümeye başlıyor. Bir an kendimi atlı sığır çobanı (Cowboy der Amerikalılar) gibi hissediyorum.

Hayvanları sürdükten sonra Feke - Saimbeyli yoluna varıyoruz. O sırada Feke'li bir kardeşimiz bizden yardım istiyor. Lastiği patlamış ve pompamız varmı diye bize soruyor. Erhan'ın motoru arızalandığında o kadar el ettik arabalara sadece korna çaldılar. Duran bir tanesinde de istediğimiz takımı yoktu ama bu arkadaş bizden yardım istedi ve bizde yardım ettik. Yanımda taşıdığım pompayla lastiğini şişirdik ve o da yoluna devam etti.

Tekrar yollardayız

Öpüşüp koklaşan sığırlar ve Göksu nehri hayvanlar işini biliyor

Yola devam

Oyy oyy virajlara bak. Resmen coşuyorum.

Yolda kısa bir mola ve yamaçtaki mağaralar

İşte Adana MT süzülerek geçiyor. Süpersiniz.

Sonunda Saimbeyli'ye varıyoruz. Ancak havada bulutlar iyice yoğunlaştı. Vizörüme birkaç damla yağmur düşüyor ve Allah'a dua ediyorum akşam yağsın diye. Saimbeyli çıkışında Obruk Şelalesi yoluna giriyoruz. Bu yolda stabilize çıkıyor. Bundan sonra her motor gelebilir demiyecem yalancı çıkartıyor beni yollar

İşte yağmur başladı. Korktuğumuz başımıza geliyor. Hava zaten soğuk birde ıslanınca daha da soğuyacak. İşin kötü tarafı meteorolojiye inanan Tamer kotla. Kız arkadaşıma daha motosiklet pantalonu alamadığımız için o da kotla. Durum iyice kötüye gidiyor.

Yağmur durunca fotoğraflamaya devam az bir yolumuz kaldı.

Sonunda şelaleye varıyoruz. Süper bir manzara. Keşke güneşte olsa diyorum ama hava iyice kapanmakta ve yağmur nerdeyse yağmakta.

Her yerden su akıyor.

Bu fotoğraflardan sonra yağmur çilenmeden sağnağa doğru yöneldi. Hemen motorlara atladık ve yakın bir benzinciye doğru yola koyulduk. Bu arada Şelale yoluna girdiğimizde Veyis hocamızın lambasının yanmadığını fark etmiştik. Veyis hoca herşeyi kontrol etti ama sorunu çözemedik. Bizde benzinlikte bakalım dedik.

Benzinlikte motorla uğraştık ama sorunu çözemedik. Veyis hoca lambasız olarak aramızda Adana'ya kadar götürmeyi kararlaştırdık. Benzincide çalışanlar sağolsunlan kahve ikram ettiler. Soba başın da da üşüyenler ısınmaya çalıştı. Bir süre sonra yağmur azalınca ve saat de ilerleyince yemek için Feke ye gitmeye karar verdik. Yol boyu yağmur yağdı. Bazen güneş açtı ağaçlar, yol parıldadı. Kimi zaman bulut çöktü ortamı kararttı. Çok keyifli bir sürüş oldu ve sonunda Feke'ye vardık. Tesadüf eseri bir yer seçtik ve yemeği söyledik. Sonrasında iyiki burayı seçmişiz dedik.

Erhan hemen ocakbaşına geçti. Yeri hemen sahiplendik. Adam bile şaşırdı

Bu gezide Tamer'in hepimizden daha iştahlı olduğunuda görmüş olduk. Yemek öncesi şokella alıp hepimizi yoldan çıkarttı. İşte şokella katliamı görüntüleri

Bende geçtim kasaya biraz keyf yaptım. Gazete okudum.

Sonunda iş yeri sahibi "Buyurun abi" dedi. Kebaplarımız gelmişti.

Yemeklerimizi yedik ve dönüş yoluna koyulmak için hazırlanmaya başladık. Dışarıda çok sevimli bir köpekle biraz oynadım.

Motorlarımıza biniyoruz.

Sonunda yola koyulduk ve gece zor ve soğuk bir yolculuktan sonra Adana'ya vardık. Günün yorgunluğunu sıcak bir duşla atıp uykuya daldım.

Çok güzel geçen bu geziye katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    motosikletimle vedalaştığım bu gezi bir çok yönden enleri içeriyor:

en keyifli, en uzun yolu katetdiğimiz, en çok üşüdüğümüz,en çok acıktığımız, en çok gece sürüşü yaptığımız, en çok ıslandığımız, en yorucu gezi idi....

motorumda benimle vedalaşmayı unutmadı ve zincir attı

işte fotoğraflar:

veyis hocam ve göksu

tamer ve göksu:

ben ve göksu:

işte ilk feke kalesi:

sezen bizi fotolarken bizde onu fotoluyorduk:

kaleden etraf manzaraları:

sezen ve hasan "fotoğraf aşıkları"

feke den ayrılıp saimbeyliye doğru yolumuza devam ettik. yolda yağmur başladı. ilçeyi geçtikten hemen sonra doğa harikası "obruk şelalesi". yağmur altında sürüş eziyetine değiyor....

şelaleden ayrılıp kendimizi saimbeylide bir benzinliğe atıyoruz. hem benzin ikmali hemde sıcak kahve......

daha sonra yağmur hafifliyor ve tekrar fekeye gidiyoruz. artık açlıktan kırılan Adana MT kendini bir lokantaya atıyor.

fırsatçı tamer. göya mangal yelliyor. tamamen menfaati gereği; ısınıyor yaww

bende yellemek istiyorum!!!!

benden bu kadar.. çok güzel ve keyifli bir gezi idi.

ve şimdi bomba patlıyor. son fotoğrafı yüklerken, telefonum çaldı; telefonumu açtım ve şu sıralar ençok duymayı istediğim ses bana gel motosikletin geldi diyor.

artık Suzuki V-strom 650 Abs ile aranızdayım

yehuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hasancığım, ellerine sağlık her zaman olduğu gibi fotolar yine güzel. Nefesim yetmeyeceği için çıkamadığım kale ve lamba tamiri için uğraştığım için göremediğim şelale resimleri için de ayrıca teşekkürler. Görmenin zevki ayrı olduğu için görmüş gibi olmasam da merakım gitmiş oldu.
    Sana ve Erhana son 80 km de bana eskortluk ederek Adana'ya ulaştırdığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Nice geziye birlikte gitmek dileğiyle.. Selamlar

Erhan kardeş, sanırım resimleri sonradan eklemişsin. Şimdi gördüm. Hakikaten harika resimler. Sen de Hasan gibi epey ustalaşmışsın. Teşekkürler. Bu arada motorunun gelmesine inan çok sevindim. Sabah geçerken bayinin önünde durdum ama birşey göremeyince tüh demiştim. Neyse sen şimdi güzel haberi verdin. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Akşama doğru 16:00--17:00 civarı klüpte olursan bakalım motoruna. Selamlar.

The_BEAST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Not YET :(

haksızlık...

Niyeee yaaa hasan bana bunu yapiyorsun acimiyormusun bana hic... yazik deil mi ankaralarda yalniz dururken sen boyle seyler yapıyorsun
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"]The_BEAST ;)[/SIZE][/FONT][/B]

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Arkadaşlar çok güzel gezmişsiniz fotolar harika. Sayenizde gezmiş gibi oldum, paylaşım için teşekkürler....

Bu arada doktor, yeni motosikletin hayırlı olsun... Darısı başıma artık..
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    super gezi olmus paylasim icin tesekkurler...
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Valla çok güzel bir gezi yapmışsınız resimler süper paylaşım için teşekkürler
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    hasan yıne hoş ,güzel bir gezi olmuş zaten Adana MT ye bu yakişir manzara ,doga ve sizler mükemmelsınız yolunuz acık olsun daha nıce gezilere kazasız belasız Gaziantep MT den sevgılerle......

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    çok güzel bir gezi olmuş tekerlerinize saglık arkadaslar mugla mt den sevgiler...
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Güzel gezi her zamanki gibi paylaştığınız için teşekkürler. Yolunuz hep açık olsun.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aman hasan abi kendine dıkkat et korktuum walla
    yıne super bı gezı olmus tebrıkler
    [COLOR="DarkRed"][/COLOR][FONT="Arial Black"][/FONT]MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ:queen:

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Adana mt yi tebrik ediyorum.. yine cok güzel bir gezi olmuş.. Yagmurlu çamurlu.. ama resimlere bakılırsa Değmiş.. hepinizin emeğine sağlık.. inşallah başka gezilerde görüşmek dileğiyle...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

TT532 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gerçekten çoooook güzel bir gezi olmuş tam anlamıyla üşüdüğümüze değdi.. Resimlerlede birleşince.. ellerinize sağlık.

Bu arada bi teklifim var "Obruk Şelalesi" bundan sonra "Donduk Şelalesi" olsun..

qrar; motorunda hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah! Darısı kimin başınaysa artık ?!

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    güzel olmuş gerçekten emeğininize sağlık yani bilgisayarın başında bizi taa nerelere götürdünüz teşekkürler ama gezmesinin daha zevkli olduğunuda biliyorum
    bu arada bugün motorumu sattım 250 lik temiz honda arıyorum veya başka ne önerirsiniz selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Paylaşım için teşekkürler makine.Harika resimler.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Hepinizin emeğine sağlık

Ya bu seferde ben arıza yaptım. İnanılır gibi değil. Bu sefer motorum sapasağlamdı. Ancak cumartesi günü öksürükle başlayan rahatsızlık yanlış ilaç kullanımıyla pazar sabahı kabusa dönüştü.

Bahçelerim var dere kenarı
    Hasan götürüyor kızarmış pirzolayı
    Veyis hocam gelmiş klüp önüne
    Arıyor teknikhocayı

Peksimeti yerim çorbanın ardınan
    gözümü açamadım nalet hastalıktan
    kasksız montsuz binersen motora
    Hastalanırda bakarsın arkalarından

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @Naci63 Teşekkürler Veyis hocam.

@The_BEAST Serdar'ım motor alda Ankara'ya gelim beraber gezelim

@fevri Murat sende olacaktın abi süperdi. Tam macera. Ama bir daha tekrarlayacağız gezecek çok yer var.

@Alcohol Teşekkürler.

@wild wolf Teşekkürler. Gezilesi mekanlar. Mutlaka vakit ayırın.

@AYDEMİR Sağolasın kardeşim. Birkaç güne kadar Gaziantep MT'ye bir süprizimiz olabilir sıkı durun

@illegalrider Sağolasın. Sizin gezilerde güzel oluyor. Akdeniz bölgesi durmuyor Muğla'ya selamlar.

@ylmzzz Sağolasın. Teşekkür ederim.

@mattet Teşekkürler. Evet oldukça yüksek. Oralarda olmak çok keyfili. Sanırım adrenalin bağımlılığı bir müddet sonra duyarsızlık yapıyor. Bayağı yüksek dimi?

@msoysarac Mehmet'im sağolasın. Şimdi tek eksiğim olan motosiklet botum dün kargodan geldi. Acayip mutlu oldum. Artık yağmurda tek savunmasız yer olan ayağımda kuru kalacağı için yağmur da bizi durduramayacak gibi. Ceyhan'a selamlar.

@TT532 Sen Allah'a şükret tam sağnak yağmadı. birde öyle yağsaydı belden aşşağın çok ıslanır Adana'ya kadar da ekstra donardın. Genede güzel eğlendik Bundan sonraki gezilere katılmamazlık etmezsin sanırım bu maceradan sonra

@ahmetnr Ahmet'im sağolasın. Gözümüzü kulağımızı açarız. Varsa temiz uygun fiyatlı birşey ayarlarız abi.

@a vagrant Teşekkürler.

@teknikhoca Tolga hocam geçmiş olsun. Vardır bir hayırı derken bak çıktı bile. Gelseydin yağmura yakalanacak ve belki bu yağmurdan hastalanacaktın. Aman dikkat et kendine.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Yamaha XT600
    Bu hafta evimde pineklemeyi daha doğrusu yeni aldığım oyuncakla uğraşmayı tercih ettiğimden bir yere gitmedim. Ama siz gene durmamışsınız yeriniz de ...
    @qrar, son bir yolculukmuydu bu? duyduğuma göre kara bir tay söz konusuymuş...

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    bu hafta kader birliği yapmışız.hepimiz doğada temiz havaya çıkmışız.bizdede lastik problemi oldu.teknik aksaklıklar oldu.sağ selamet bitirmişiz gezilerimizi.

muğla mt den selamlar hasan abi.elleriniz dert görmesin
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    Alıntı azimuth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta evimde pineklemeyi daha doğrusu yeni aldığım oyuncakla uğraşmayı tercih ettiğimden bir yere gitmedim. Ama siz gene durmamışsınız yeriniz de ...
    @qrar, son bir yolculukmuydu bu? duyduğuma göre kara bir tay söz konusuymuş...
    yahu herkesin gözünden kaçıyor. eklediğim fotoğrafların sonunda koyu bir yazı var.

0 km. Mat siyah. Suzuki DL 650 Abs V-Strom...........

dün geldi. montajını ustalarla beraber yaptım. aksesuarların bir kısmıda dahil. şimdi fatura ve uygnluk belgesini beklemekteyim. malum plaka olmadan gezilmiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler