Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Istanbuldan Antalyaya Sahil şeridinden 8 Gün 2500 Km + Msn Den Canli Yayin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2001-F650 GS
    bu seneki yaz tatilim için planlar yapmaya başlamıştım aklımdaki düşünce yunanistan üzerinden
    feribotla bodrum oradanda sahil şeridinden istanbul diye düşünüyordum ama maddi sıkıntılar ve
    vize işlemleri için geç kalmam nedeni ile bu plandan vazgeçerek güzel bir sahil şeridinden
    batı rotası çızdim kendime aslında çok planlanmış bir gezi de sayılmaz dı ama en azından gideceğim
    yolu kafamda hayal etmiştim hayal ettiğim rota ortalama aşşadaki gibi çok güzel çizemedim ama neyse
    pazar günü 14:00 da ben aşkım ve kızım (korkamyın 3 kişi değiliz motorum benim kızım olurda ona kızım diyorum
    satarken kız gibi bakmış desinler diye deil sevgimden dolayı) feribotu ile yenikapıdan bandırma ya feribot ile geçtik birbuçuk saatte bandırmada
    olduk aynı feribotta 1200 gs li bir alman çift de vardı selenin üstüne kalın bi koyun postu koymuşlardı
    çok yumuşak olduğu beliydi ne gerek var dedim önce ama yolculuğun 4. gününden sonra o adama hak vermeye
    başladım bendehavlu koyarak bi çözüm buldum ama hepinize ders olsun kestaneyi seven korunsun nediyelim

bu haritayı kullandım sanmayın ercan kardeşimden yediğim deli bir t.c. karayolları hritası vardı süperdi
    çok işimi gördü burdan ercana da teşekkürlerimi iletiyim

bandırmada indik
    bu arada bazı arkadaşlar beni hatırlayacaktır birkaç hafta öncesinden webcam ve msn ile motor üzerinden
    yolculuk esnasında canlı yayın yapacağımı ikiteker.org ve motosiklet.net sitelerinde açıklamıştım 1 hafta
    oncesinden msn listeme akın akın kişiler eklenmeye başladı ve ilk yayının 17:30 civarında balıkesir
    yolundan yapacağımı açıklamıştım ki ilk yayın fiyaskoyla sonuçlandı sorun bende deildi internet erişimini
    turkcell connecet kartıyla sağlıyodum balıkesir manisa yolu üzerinde turkcell iyi çekiyordu fakat edge hizmeti
    başlamamıştı bunuda orda turkceli aradıktan sonra öğrendim her baz istasyonunda edgee hizmeti yokmuş napalım
    yola devam ettim

bursadayız pardon balıkesirr galiba yada ikisinnin arası bi yer yayın yapamadık ama yola devam

haritadan kendini takip etmek gerçekten çok zevkli oluyor balıkesiri geçtik manisaya yaklaşıyoruz

balıkesir bitti manisa ya girdik yol uzun

yolculuk devam ediyor en sonunda manisada bitti izmir yoluna bağlandık ilk durağım kuşadası diye kararlaştırmıştım
    aydına hava kararmadan girerim diye düşünmüştüm ama hiçbişey planlandığı gibi yürümüyor

izmirde biraz dolaşırım demiştim ama planlarım tutmadı daha ben izmirdeyken hava karardı bir an once aydın kuşadasına
    varmam gerekli diye otobandan durmadan aydına devam ettim yorgunluk kendini hissettirmeye başladı

otoban dan devam ederek sonunda kuşadasına vardık saat 10 u geçiyordu aslında yolculuğa çıktığımda gece yolculuğunu
    planlamamıştım ama mecbur kaldım bu arada hayatımda içmediğim suyu yolculuk esnasında da içmiş oldum bi ara
    yemek borumun yosun tuttuğunu falan hissettim küçük bir pansiyon duş ve ardından kesintisiz ir uyku
    ve sabah kuşadasını dolaştık güzeldi baya ama denize girmedik hemen yola çıkıp ikinci durağımızı bulalım
    dedik kuşadasındaki küçük bir turdan sonnra hemen didim yaptık

didimde denize girmek süperdi plajın adını unuttum ama ünlü bir plajdı
    sexy vücudumu görüp bana kimse aşık olmasın diye denize girerkenki resimlerimi eklemiyorum (:
    bu arada kızım nasıl çıkmış arkadaşlar ben ona kızım diyorum
    aslan kızım benimm 2500 km yol boyunca tık demedi lastikde patlamadı ama ne gariptir yolculuk bitti evin önünde
    debriyaj telim koptu kızım beni çok seviyo ya yolda koptuğunu düşünemiyorum bile

didimde kalmadık bi kaç saat denize girdik birazda dolaştıktan sonra apollon tapınağına çıktık ya apollonmuydu
    artemismiydi karıştırdım ama baya büyük bişeydi sütünlar falan süper bi görüntü bu tapınak da didimden muğla milas a
    giden yol üzerinde zaten

sonra tekrar yola çıktık didim milas yolu üzerinde molalarım sırasında yayın denemeli yaptım ve bağlantı çok iyi
    biraz süpriz gibi oldu ama o gün toplamda 15 kişi yi online yakaladım ve herbirine yayın yapmaya çalıştım ama büyük bir
    sorun vardı güneş çok şiddetli ve elimdeki kamera dandik sadece bembeyaz bir parıldama ve o anda mc gayver ruhum ortaya
    çıktı kamerayı kaskımın arasına sıkıştırdım ve güneş gözlüğünü açtım ve süper sadece küçük bir sorun vardı oda izleyen
    arkadaşlar kafalarını yan çeviriyolardı çünkü görüntü yamuktu napalım birde okada millete ekran görüntülerini yakalayın
    dedim kimse yakalamamış biz bu kadar uğraşalım yayın yapalım kimse karşılık vermezin oldumu yani bu arada toplamda 4 kere
    yayın yaptım bodrum yolu donuşte ısparta marmaris ve kaş uzerinde farklı zamanlarda yayın yaptım ortalama 20 dakika boyunca
    maximum 20 kişiye aynı anda yayın yaptım

bu resimdeki yolda yayın ypmıştım
    izleyen arkadaşlar hatırlar

herneyse tekrar yola cıkalım

marmarise giderrken süper manzara bulduk ve yumulup saatlerce muhabbet etik tam kafa dinlemelik bi yer

sonrakidurağım muğla marmaris bu arada ben bu yayını yapacağımı açıkladığımda forumdan marmaris motor federasyonu başkanı
    Güneş Karaçetin ile görüştüm kendisi marmarise geldiğimde uğramamı istedi güneş abi ile orada tanıştık tek kelime ile
    mükemmel bir insan marmaris hakkında ve sonraki rotamız hakkında çok yarımcı oldu marmariste yapılan motor şenliği hakkında
    konuştuk yaptıklarını anlattıda gerçekten bu işe adamış kendini süper bir organizasyonu tırnakları ile başarmış diyebilirim
    2007 de haziranda yapılacak olan 2. sinin hazırlıklarına başladığını duydum tanıdığım en büyük motorcu motorcucelebiye ve
    ailesine buradan selamlarımı iletiyorum seneye bende şenlikteyim güneş abi görüşmek üzere kendisine aslında burada çok
    fazla bişey yazmama da gerek yok çoğunuzun tanıdığına inanıyorum zaten marmaris motor şenliği hakkında ikiteker.org. da açık
    bir konu var
    güneş abi ile autoroute da rota çiziyoruz

bir gün marmaris de kaldık ve tüm yolculuk sonunda favori tatil mekanı olarak marmarisi seçtim dev gibi barlar sokağı
    sedir adası kız kumu vs gibi bir çok doğal yeri alışveriş merkezleri limanı sahili hem şehirleşip hemde doğasından bir şey
    kaybetmeden ayakta duruyo herkeze tavsiye ederim

marmarise iniş bayağı engebeli ve çok dik bir yol dikkatli olunn

tatil diye yola çıkmıştım ama hiçde atile benzemiyo çalışırken daha az yoruluyodum ben

marmarisde biraz dinlendik ve 2 gün kalmaya karar verdikk açıkçası hoşumuza gitti 2. gün marmarisi gezmeye karar verdik
    güneş abiden aldığımız talimatlarla önce sedir adasına gittik biliyosunuzdur hani varya kloepatra adası kumu meşur olan
    ada oraya gittik ama ressim çekemedim fotoğraf makinasının pilleri bitti
    ordan marmarisin 2.güzel bölgesi olan kızkumuna gittik burayıda duymuşunuzdur zalim kraldan eteğindeki kumları denize
    serpiştirerek kendisine yol açmak suretiyle kaçmaya çalışırken yolunu kaybeden bir kız tarafından oluşturulduğu söylenen
    doğa harikası bir mekan gerçekten süper yuru yuru bilek seviyesinde su

buda aşkımla benim resmim

güzel bir deniz süper bir doğa
    geri dönüş yoluna koyulduk marmaris den sonra datça vardı haritada baktımda datçaya girip çıkmam bana hem 1 gün hemde 200
    km yol kaybına neden olur diye rotamdan çıkardım önümüzde fethiye ve bodrum var süre azalıyor tatilin son bir kaç günü
    yol yapmadan dinlenmem gerkli marmarisin dönüşünde doğayla daha fazla haşır neşir olduk yol üzerinde konaklamalık süper
    yerler var

bu arada yol üzerinde bir sürü yer keşfediyoruz noel baba da bunlardan birisi noel babanın doğduğu yeri bulduk
    aslında bişeyde yok tu koyun ortasında noel bana anıtı ve bir klise resimlerini bulamadım ama bahsettiğim yere yakın bi
    noktadaki kaynak suyu noktası

yine düştük yollara

fetiye yakınlarından teyet geçtik geçen sene ordaydım bir daha görmemin anlamı yok dedim ve drek bodruma devam ettik

yorgunluk ve selenin vücudumda oluşturduğu hasar nedeniyle çektiğim acı canmı dayanır saatlerce o sıcakta

ve işte hava kararırken bodruma giriyoruz
    bu arada bu iki resim benim yolculuk sırasında çektiğim en süper resimler

bir gün turgutreis de kalıyouz ve sabah meteorda deniz keyfi

bu arada gezdiğim yerlerin en pahallısı bodrumdu arkadaşlar ne varsa anlamadım ama
    muğla gezimizi tamamladıkdan sonra antalyaya doğru yola çıkıyorum

antalyada ilk durak olimpos olimposda kadirin ağaç evlerinde kalıyoruz gerçekten çok iyi

yorgunluk doruğa ulaştı 2 gun olimposda kaldık son durağımız olan antalya merkeze doğru yola çıktık yolda araçların
    serinlemesi için lokantaların yanında araba duşları vardır motorum hararet yapmadı ama ben yeterince hararet yaptım
    o suyun altından geçmek gerçekten çok zevkli herkeze tavsiye ederim

son durağa vardık küçük bi yağmur sonrasında çamur olan bir yolda ilerledik ve son halimiz aşşağıda kızımda çok
    yoruldu zaten resme bakın ne hale gelmiş bundan sonra 3 -4 gün antalyada kaldık arkadaşlarımızla bulştuk yan çantalarım
    olmadığıiçin gerekli elbiselerin hepsini kargoyla yollamıştık antalyaya yenileri giyinip eskileri kargoyla istanbula
    yolladık
    güzel bir tatilden sonra dönüş yolu ısparta afyon kütahya izmitteki bir arkadaşımıza da uğradıkdan sonra istanbul
    toplam da 2450 km yol 9 depo benzin 8 gün tatil dönüşü artık koltuğa oturamaz hale gelmiştim ama hepsine değdi
    mükemmel bir maceraydı...

Bir gün ölünce sorgu sırası beklediğim esnada arkamdakine dönüp hayattayken hiç motor kullandınmı diyeceğim.

arkadaşlar apar topar yazmam nedeni ile biraz dağınık oldu noktalamalarıda unutmuşum ama anlaşılırdır umarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten harika bir macera olmuştur eminim. Ayrıca "Bir gün ölünce sorgu sırası beklediğim esnada arkamdakine dönüp hayattayken hiç motor kullandın mı diyeceğim." sözüne de bayıldım doğrusu. Tam imzalık söz bu. Yüreğine sağlık. Daha nice seneler sağlıkla motosiklet kullanman dileğiyle darısı bizim yapacağımız seyahatlere diyelim. Tebrikler.

(Tatilde lüks bir otele biraz para bulan herkes gidebilir ama ömründe bunu bir kere bile yapabilmiş olmak ne büyük bir yaşam zaferidir değil mi? )
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    süper gezmişsiniz bravo süper ya son fotolara bittim valla
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    bravo doğrusu.gerçek bir enduro'cu ruhu...

speet34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi darısı başımıza,

X_CANNERY_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aroraKS-200 chopper
    Asil Hayat Bu Ya .....

bonapart_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500(200.)
    çok güzel bir gezi olmuş tebrikler.
    [CENTER]İzimiz Yol Olur[/CENTER]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Planını yaptığım iki geziden birincisini yapmışsın..İnşallah önümüzdeki senelerde bende yaparım.3000km lik marmara-ege-akdeniz kıyı şeridi antalya ya kadar...2.planım biraz zor.artvine kadar 6000km karadenz turu...Bunları inşallah bir gün gerçekleştiririm...
    AKIN FİDAN

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler. Apollon tapınağı çok muazzam bir yapı. Bende bu yaz orayı gezdim. Bu kısım ana şehre uzakta. Asıl şehir 22km ilerde buruna doğru. Malesef ben oraya gidemedim hiç vaktim yoktu. Olimpos antik şehrinide umarım komple gezmişsindir. Ağaçların, çalıların içinde kocaman bir şehir var.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    birçok motorcunun isteyipte yapamadıgını yapmışsın...süper.........
    125 ZN
    06 ZN 181

alpino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp 600 1999
    çok güzel bir gezi olmuş inşallah bir gün benede gerçekleştirim

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi tebrikler ama bence feriboyla bandırmaya gececegine tekrdag üzerinden gidip çanakkaleyi de görseydin belki biraz fazla yorulurdun ama görülecek o kadar cok yer varki bi dahaki sefer bence bu güzergahı izlemelisin

paylasim için tesekkürler...

bu arada motosikleti satışa cıkardıgını gördüm piyasası nedir acaba?...

speet34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir gezi olduğu için tekrar okudum, yenileri yokmu ?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    işte tur budur bende süper olmuşya allah kerkeze böyle bi gezi nasip etsin..
    98 Beygir.....

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    tebrikler.güzel bir seyahat olmuş.işte bu yüzden A2 ye yazıldım.ağır ağır sakin sakin.haftasonları yazın.ne zaman güneş kendini bana gösterirse.az kaldı az.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu rotanın çok benzeri kafamdaydı zaten. hatta bodrum dışında bire bir diyebilirim. planlarıma şimdiden başladım. bu geziyide referanslarımından birisi olarak kaydediyorum. paylaşım için teşekkür ederim. rüzgarınız eksik olmasın.
    ==============================
    ==============================

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten harika bir macera olmuştur eminim. Ayrıca "Bir gün ölünce sorgu sırası beklediğim esnada arkamdakine dönüp hayattayken hiç motor kullandın mı diyeceğim." sözüne de bayıldım doğrusu. Tam imzalık söz bu. Yüreğine sağlık. Daha nice seneler sağlıkla motosiklet kullanman dileğiyle darısı bizim yapacağımız seyahatlere diyelim. Tebrikler.

(Tatilde lüks bir otele biraz para bulan herkes gidebilir ama ömründe bunu bir kere bile yapabilmiş olmak ne büyük bir yaşam zaferidir değil mi? )
    Takıldım kaldım ben de o lafa, bir dakka baktım öyle boş boş. Ne yazmışın be öyle birader

Ayağına sağlık, sele üstü uzuvlarına sağlık , hakkaten şahane gezi olmuş. Kızın da pek güzelmiş laf aramızda
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okurken ,bi ara bende yolda hissettim kendimi,

teşekkürler.
    güzel bakan , güzel görür.

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Valla ne mutlu size
    Şahane olmuş teşekkürler
    Ayıp olmazsa ne kadar para gittiğini soracaktım
    Malum bizde bööle bişey yapalım dersek
    Daha çok merak ettiğim konaklama nerde ne kadar??
    Şimdiden teşekkürler nice uzun kıç ve bel ağrısız gezilere

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Resimler çok güzel, okuması da zevkli. Motora diyecek yok zaten. Bravo
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler