Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

"TommyGun, Espresso, Cyan ve Mustafa" ile Birtat Köftecisi (KIRKLARELİ).

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıktım ya..
    Dünden beri yemek yemedim, hala acıkmadım.
    Guven ve tecrube0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohhh! Vize'den geçmişsiniz. İki sene muayene derdi yok artık motorların.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler süpersiniz
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar teşekkürler iyi dilekleriniz için. Weekend Warriors turizm hizmetleri olarak bir sonraki geziye sizleri de bekler, güvenli sürüşler dileriz.
    espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Güzel bi gezi, Tebrikler... Afiyet şeker olsun!...
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Şahane bir gezi olmuş. Ankara’dan selamlar. (Facebook’taki yaşlı dayı yorumları gibi oldu bu ya )
    espresso, Gökhan_Aygün ve tommygun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Xmax 400 var. Bu dediğiniz güç eksikliğini o anlamda karşılıyor. Son hız olarak da 160 lara bir çırpıda ulaşıvermesi güzel. Ama yoldaki çukuru tümseği hissettirmesi gerçekten problem. Ayrıca scooterde oturma pozisyonuna ben alışamadım nedense. Hafif kamburlaştırıyor sırtı. Ve bende sırt ağrısı oluyor. Bu ağrı olmasa çukuru tümseği umursamayıp Xmax 400 den çok memnun olacağım. Ama gel gör ki sırt ağrısı...
    boyunuz 1.75 üzeri ise böyle bir problem olabilir,ben xmax300 den çok memnun olmama rağmen bel ve sırt ağrısı yaptığı icin sattım,her şeyi denedim,100 km den sonra sırt ağrısı başlıyor,ben ki günübirlik 1000+ km leri görmüş adamım,100 km de perişan ediyordu.Bu japonlar kendi fiziki yapılarına göre motor yapıyor demek ki
    Böyle bir sorun olmasa xmax300 le avrupa turu bile yapabilirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Çok güzel bir gezi olmuş,keyifle okudum.Kırklareli'ne gittiğinizde köftenin yanına hardaliye isteyin,yöresel bir icecektir.O tarafta Kırklareli Dereköy sınır kapısı arasında da mükemmel bir yol var,viraj yapmak icin idealdir.
    tommygun, espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Maşallah agalar, ne güzel etmişsiniz, muhabbetiniz bol olsun. Tekeriniz düz bassın.
    tommygun, Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Tebrikler güzel bir gezi olmuş yakinda olsam bende katılmak isterdim.
    Gökhan_Aygün, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Güzel gezi olmuş. Uzun zamandır köfte turu yapamıyorum. Özendim size.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Güzel bir gezi olmuş. Bursa taraflarına yol düşerse mihmandarlık yapabilirim.

Espresso kardeşim, sana da artık scooter değil de depolu bir motor tavsiye ederim. V Strom 650 (2017 model ve üstü) ile başlaman gayet uygun olur. Dünya varmış diyeceksin..

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Xmax 400 var. Bu dediğiniz güç eksikliğini o anlamda karşılıyor. Son hız olarak da 160 lara bir çırpıda ulaşıvermesi güzel. Ama yoldaki çukuru tümseği hissettirmesi gerçekten problem. Ayrıca scooterde oturma pozisyonuna ben alışamadım nedense. Hafif kamburlaştırıyor sırtı. Ve bende sırt ağrısı oluyor. Bu ağrı olmasa çukuru tümseği umursamayıp Xmax 400 den çok memnun olacağım. Ama gel gör ki sırt ağrısı...
    2018 Xmax 300 kullanıyorum. Bir önceki kasada var mı bilgim yok ancak benim kullanmış olduğum kasada gidonu kapatan plastik aksamları söktüğünüzde gidon için ön ve arka olarak 2 farklı ayarda montaj imkanı bulunuyor. Ben gidonu ileri alınca baya rahat ettim ve sırtta kürek kemiğinin orada oluşan ağrılarım son buldu. Rhino gidon yükseltme aparatı da taktım ancak Xmax için bu aparatın o kadar gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum, bence Xmax'de sürüş hissiyatını olumsuz etkiliyor. Gidon ayarını ileri alarak bir değerlendirme yapmanızı tavsiye ederim.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Yorum yapmıyorum...
    (Sevgili Tommygun, sen anladın)
    Gökhan_Aygün, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tommy nin bir harley e geçme zamanı gelmiş. Bun da köftelerinde payı büyük bence.
    Gökhan_Aygün, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommy nin bir harley e geçme zamanı gelmiş. Bun da köftelerinde payı büyük bence.
    Oakley gözlük alıp eğitmen mi olsam?
    espresso ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Vay be forumundaki kişileri böyle görünce çok şaşırdım. Ne mutlu size

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Bursa taraflarına yol düşerse mihmandarlık yapabilirim.

Espresso kardeşim, sana da artık scooter değil de depolu bir motor tavsiye ederim. V Strom 650 (2017 model ve üstü) ile başlaman gayet uygun olur. Dünya varmış diyeceksin..
    Cyan'ın vstrom 650'sinde gözüm.

Titiz adam, çok iyi bakıyor, 2 yıl içinde eninde sonunda sıkılıp başka motor almak isteyecek benim de anca o zamana kadar para biriktirebilirim zaten. Vstrom 650 tam da bizim köfte turu rotalarına uygun bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyunuz 1.75 üzeri ise böyle bir problem olabilir,ben xmax300 den çok memnun olmama rağmen bel ve sırt ağrısı yaptığı icin sattım,her şeyi denedim,100 km den sonra sırt ağrısı başlıyor,ben ki günübirlik 1000+ km leri görmüş adamım,100 km de perişan ediyordu.Bu japonlar kendi fiziki yapılarına göre motor yapıyor demek ki
    Böyle bir sorun olmasa xmax300 le avrupa turu bile yapabilirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Çok güzel bir gezi olmuş,keyifle okudum.Kırklareli'ne gittiğinizde köftenin yanına hardaliye isteyin,yöresel bir icecektir.O tarafta Kırklareli Dereköy sınır kapısı arasında da mükemmel bir yol var,viraj yapmak icin idealdir.
    Boyum 1.80 ve xmax ile uzun sürüşlerden sonra belim ağrıyor. Gidon hafiften biraz daha yükselse sanki daha rahat edecekmişim gibi geliyor. Bu japonlar kendi boylarına göre yapmışlar diyeceğim ama boyu 1.75'in altında olanlar da ayakları yere zor değer, ilginç bir ergonimisi olmuş. Şehir için kısa sürüşlerde yarım saatte falan sorun olmuyor ama bir saat molasız gidersem yolda sırtım ağrıyor, sonrasında da 2-3 günde anca geçen hafif bir bel ağrısı başlıyor. Cumartesi eve geldim, sırt ağrım çabuk geçti ama hala belim de ağrıyor.
    Zaten Lüleburgaz'a taşındım, burada şehir içi gideceğim çoğu yer yürüme mesafesinde diye motoru hiç çıkarmıyorum, ancak etraftaki köfteci rotalarında sürerim, bu rotalar için de vstrom 650 gibi bir motor daha uygun, her gün işe gidip gelmeyince xmax sürmemin anlamı kalmadı gibi artık.

Kırklareli'nin hardaliye adındaki içeceğini çocukluktan biliyorum. Üzümden mayalanarak yapılan bir tür alkolsuz şarap denebilir, çok lezzetli bir şey. BUrada marketlerde denk geldim ama henüz yeni taşınma telaşı falan almadım, alayım, çocuklar de severse çok güzel olur, çok faydalı bir içecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 Xmax 300 kullanıyorum. Bir önceki kasada var mı bilgim yok ancak benim kullanmış olduğum kasada gidonu kapatan plastik aksamları söktüğünüzde gidon için ön ve arka olarak 2 farklı ayarda montaj imkanı bulunuyor. Ben gidonu ileri alınca baya rahat ettim ve sırtta kürek kemiğinin orada oluşan ağrılarım son buldu. Rhino gidon yükseltme aparatı da taktım ancak Xmax için bu aparatın o kadar gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum, bence Xmax'de sürüş hissiyatını olumsuz etkiliyor. Gidon ayarını ileri alarak bir değerlendirme yapmanızı tavsiye ederim.

https://r.resimlink.com/di-tErSQ0.jpeg
    https://r.resimlink.com/2K-bp.jpeg
    https://r.resimlink.com/WD7In_hATv.jpeg
    https://r.resimlink.com/4AVjWOcs.jpeg
    Benim xmax'ın yağ değişimi zamanı yaklaşıyor, servise gittiğimde sorarım, benimki 2016 model ama sanırım gidonun bu kısmı aynıdır. Hangi pozisyondaysa bir de diğerini denerim.
    Cyan, mertowski ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cyan'ın vstrom 650'sinde gözüm.

Titiz adam, çok iyi bakıyor, 2 yıl içinde eninde sonunda sıkılıp başka motor almak isteyecek benim de anca o zamana kadar para biriktirebilirim zaten. Vstrom 650 tam da bizim köfte turu rotalarına uygun bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Boyum 1.80 ve xmax ile uzun sürüşlerden sonra belim ağrıyor. Gidon hafiften biraz daha yükselse sanki daha rahat edecekmişim gibi geliyor. Bu japonlar kendi boylarına göre yapmışlar diyeceğim ama boyu 1.75'in altında olanlar da ayakları yere zor değer, ilginç bir ergonimisi olmuş. Şehir için kısa sürüşlerde yarım saatte falan sorun olmuyor ama bir saat molasız gidersem yolda sırtım ağrıyor, sonrasında da 2-3 günde anca geçen hafif bir bel ağrısı başlıyor. Cumartesi eve geldim, sırt ağrım çabuk geçti ama hala belim de ağrıyor.
    Zaten Lüleburgaz'a taşındım, burada şehir içi gideceğim çoğu yer yürüme mesafesinde diye motoru hiç çıkarmıyorum, ancak etraftaki köfteci rotalarında sürerim, bu rotalar için de vstrom 650 gibi bir motor daha uygun, her gün işe gidip gelmeyince xmax sürmemin anlamı kalmadı gibi artık.

Kırklareli'nin hardaliye adındaki içeceğini çocukluktan biliyorum. Üzümden mayalanarak yapılan bir tür alkolsuz şarap denebilir, çok lezzetli bir şey. BUrada marketlerde denk geldim ama henüz yeni taşınma telaşı falan almadım, alayım, çocuklar de severse çok güzel olur, çok faydalı bir içecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Benim xmax'ın yağ değişimi zamanı yaklaşıyor, servise gittiğimde sorarım, benimki 2016 model ama sanırım gidonun bu kısmı aynıdır. Hangi pozisyondaysa bir de diğerini denerim.
    Bu işin x max le falan çok alakası yok aga.... Yaşlanıyoruz demiyeyim de, artık genç değiliz diyeyim. Eskiden 300 km lik yolu uzun yoldan saymazdık, şimdi şehir içinde 15 km işe gitmek bile uzun geliyor bazen, sırt-baş ağrısından.

Nedendir bilemem ben kendimi x-max te (hatta tüm scooter larda) hiç güvende hissedemiyorum. Ayağım falan yere tam basıyor, daha ağır motorlarda sürdüm ama ne bileyim, depoyu sıkıca sarınca ki o kontrol hissi scooterda yok mesele bende.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin x max le falan çok alakası yok aga.... Yaşlanıyoruz demiyeyim de, artık genç değiliz diyeyim. Eskiden 300 km lik yolu uzun yoldan saymazdık, şimdi şehir içinde 15 km işe gitmek bile uzun geliyor bazen, sırt-baş ağrısından.

Nedendir bilemem ben kendimi x-max te (hatta tüm scooter larda) hiç güvende hissedemiyorum. Ayağım falan yere tam basıyor, daha ağır motorlarda sürdüm ama ne bileyim, depoyu sıkıca sarınca ki o kontrol hissi scooterda yok mesele bende.
    Ben artık yaşlandım diyebiliyorum yaş 50'yi geçti, gençlik zamanlarındaki gibi değil artık.

Aslında xmax'da kendimi çok güvende hissediyorum, çok dengeli bir motor, öyle depoyu sıkıca sarayım falan beklentim yok ama işte bel ağrısı yapıyor uzun süre sürünce, asfalt motoru ne de olsa, TEM otoyolunda 130km gidince bu bel ağrısı olmuyor mesela ama ara yollarda oluyor çünkü en ufak çukuru hissettiriyor.

Gözüm vstrom 650'de, zaten öyle bir şey alsam son motorum olur, daha büyük motorlara artık yaşım uygun değil.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Maşallah ekip güzel, rota güzel, makinalar ayrı güzel. Keyfiniz daim olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)