Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

"TommyGun, Espresso, Cyan ve Mustafa" ile Birtat Köftecisi (KIRKLARELİ).

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Herkese Selamlar,

Espresso ağabeyin taşınmasını bahane edip, Kırklareli yönüne bir gezi planı yaptık.

Bu plan dahilinde, Opet (Çatalca/Subaşı) buluşmalı, Birtat Köftecisi (Kırklareli) rotamız vardı.
    ----------------
    Katılımcılar

YAMAHA/X-MAX 250 (Espresso)
    SUZUKI/V-Strom 650A (Cyan)
    KAWASAKI/ER-6f (Tommygun)
    HONDA/Vfr 800X (Gökhan_Aygün)
    HONDA/Cbr 500R (Mustafa)
    ----------------
    Rota Bilgisi

https://maps.app.goo.gl/oeekL8sS3z3FT7geA
    ----------------
    Fotoğraflar

----------------
    Video

----------------
    Rota Görseli
    tommygun, espresso, Bilinmez ve 41 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Güzel bir gün geçirip, kazasız belasız evlerimize döndük.. Bu rota bence çok güzel. Çatalca Subaşı-Tekirdağ Saray arası 60 kilometrelik yol hem viraj yapmak hem de düzde ara ara hızlanmak için ideal, aynı zamanda bölgenin orman manzarası da harika. Saray'ın içinden çıktıktan sonra Kırklareli Vize'ye kadar yine tempo yükseltilebilecek 15-20 km bir yol daha var. Vize içinden geçerken haliyle yavaş geçiyoruz. Vize'den çıktıktan sonra da ister Poyralı'dan sapın İğneada'ya gidin ister düz devam edin Kırklareli Merkez'e ulaşın. Hem çok yorucu olmayan hem de eğlenceli olan bu rotayı henüz yapmamış İstanbul ya da çevre illerde ikamet edenler varsa, havalar hazır güzelken şiddetle tavsiye ediyorum.

Güzergahta çok fazla hafriyat kamyonları var ve bunlar biraz sıkıntı yaratabiliyor. Hem asfaltı mahvediyorlar hem de yavaş gittiklerinden arkalarında bazen 8-10 arabalık kuyruklar oluşabiliyor, arabaları sollayarak bu kuyrukları teker teker aşıyoruz ama o kamyoncuya da sövüp sayıyoruz.

Muhabbet, sohbet güzeldi, köfteler enfesti. Vize kalesi, Atatürk'ün evi görülmeye değerdi. Foto ve video çekimleri için Gökhan sana teşekkür ediyorum.
    espresso, tecrube0, Cyan ve 17 diğerleri bunu beğendiler..

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Güzel bir gezi olmuş. Keyfiniz daim olsun. Bende kimseyi bulamadım 😞tek başıma bu gün foçada viraj çalıştım.
    tommygun, espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben geziye Vize'den katıldım. Pınarhisar'dan katılmak bana daha yakın olacaktı ama motor sürmüş olayım diye köy yollarından, daha önce Tomygun ile gittiğimiz meşhur köftecinin olduğu Ahmetbey kasabası üzerinden Vize'ye gittim, Vize kalesini navigasyonla buldum, orada arkadaşlarla buluşup yola devam ettik. Güzel sürüş oldu, hem sohbetler hem yollar güzeldi. Dönüşte Pınarhisar'dan ayrılıp Lüleburgaz'a geri döndüm. Yaklaşık 170km yol yapmış oldum.

Ayıptır söylemesi, köftecide ayı gibi yedik, eve dönünce akşam yemeği yemedim, hala bu saat olmuş acıkmadım. Ahmetbey köftecisinden daha güzel bu köftecinin köfteleri.

Bu rotayı Tomygun anlatmış zaten, çok keyifli bir rota, Çatalca Subaşı köyüne kadar istanbul içinden TEM ve Kuzey marmara otobanı ile ulaşılıyor, oradan sonra Kırklareline kadar çok güzel yollar var. Benim motor hariç en küçük 500cc motor vardı ama hem arkadaşlar çok abartı yardırmadılar ben yetişeyim diye biraz yavaş gittiler hem de zaten virajlı yollar, 250cc scooter ile de çok da geride kalmadan yetişebildim.
    Cyan, Guven, tommygun ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok güzel bir geziydi, motorun pasını aldık, aküsü de ağzına kadar doldu. (406km yapmışım, en uzaktan gelen Mustafa 500'ü bulmuş olabilir...)

Öyle güzel yedik ki akşam yemek yemedim. Bu gün ilk defa benim motorun TC devreye girdi, güzel özellikmiş.

Organizasyon ve çekimler için teşekkürler Gökhan.
    espresso, Guven, tommygun ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Lezzetli ve güzel bir gezi olmuş.
    Tebrik ederim.
    tommygun, espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Git gel ne kadar sürüyor acaba ?
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git gel ne kadar sürüyor acaba ?
    Sabah erken çıkıp akşam üstü evde olacakmışsınız gibi bir 5-6 saatiniz gider.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Oo hem gezi güzel hem de köfteler.
    Elinize sağlık
    espresso ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohhh! Vize'den geçmişsiniz. İki sene muayene derdi yok artık motorların.

Ekip güzel, rota güzel, köfte güzel. Daha n'olsun...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    güzel bir köfte etkinliği olmuş
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    imreniyorum valla...

Xmax ta guzel makineymis. Buralarda yaygin degil hic.

Videonun sonunda eldivensiz gorunce icin gitti... Low side olunca yerle ilk temas avuc ici oluyor. Aman dikkat. Kask bir, eldiven iki.
    espresso ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imreniyorum valla...

Xmax ta guzel makineymis. Buralarda yaygin degil hic.

Videonun sonunda eldivensiz gorunce icin gitti... Low side olunca yerle ilk temas avuc ici oluyor. Aman dikkat. Kask bir, eldiven iki.
    xmax aslında şehir içi makinesi. Sele altında dev gibi iki tam kapalı kask sığan bagajı var. Ben almaya karar verirken işe gidip gelmek için almıştım, sele altı bagajına kocaman laptop çantası sığıyor, laptop çantamı oraya atar, işe giderken de paçalar çamur olmadan rahat rahat İstanbul trafiğinde gidip gelirim diyerek almıştım ama pandemi her şeyi değiştirdi artık evden çalışıyorum, haliyle şehir içinde sürmüyorum, zaten şehir içi yakın mesafeler için biraz fazla büyük. Bir eksikliği de bu xmax'ler avrupa'da 300cc olarak satılıyor, yeterince gücü var, yani hafta sonu şehir dışında gezeyim köfte yiyeyim rotalarına daha uygun ama 250cc olunca aradaki o kadarcık fark kendini belli ediyor, mesela dünkü gezide önde kamyon arkada 5-10 araba sıralanmış gelişli gidişli yollarda 70-80'le giderken öndeki aniden hızlanıp arabayı sollayıp arabaları birer birer geçeyim konusu zor oluyor, ekipten geri kaldığım tek zamanlar böyle durumlarda oldu, az biraz daha ek gücü olaymış iyiymiş diyorum, yoksa düz yolda rahat 120-130a çıkıyor bu da ama sollama durumlarında aniden hızlanabilmek lazım, ben de biraz temkinli gittiğim için sollamalarda zorlandım, zaten yolda düz çizgi varsa karşıyı görebiliyor olsam da bu düz çizgi olduğuna göre kesin benim göremediğim bir şeyler vardır boşuna dğeildir deyip kesinlikle sollamaya çıkmam, o virajlı yollarda da zaten çok kısa olan kesikli çizgili yerlerde aniden hızlıca sollayıp güvenli bir şekilde şeride geçebilmek önemli.
    xmax 250'nin bir eksisi de güzel yol istiyor, yani bozuk köy yollarında fazla tangur tungur gidiyor.
    Para olsa honda x-adv 750 alabilsem tam ideal olacak bana ama artık scooterdan vazgeçme noktasına geldim, 650cc civarı arada bozuk yollarda üzmeyecek ama çok da mt7 gibi kontrolu zor olmayan motorlara bakıyorum.
    jonvolkan, haluk23, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax aslında şehir içi makinesi. Sele altında dev gibi iki tam kapalı kask sığan bagajı var. Ben almaya karar verirken işe gidip gelmek için almıştım, sele altı bagajına kocaman laptop çantası sığıyor, laptop çantamı oraya atar, işe giderken de paçalar çamur olmadan rahat rahat İstanbul trafiğinde gidip gelirim diyerek almıştım ama pandemi her şeyi değiştirdi artık evden çalışıyorum, haliyle şehir içinde sürmüyorum, zaten şehir içi yakın mesafeler için biraz fazla büyük. Bir eksikliği de bu xmax'ler avrupa'da 300cc olarak satılıyor, yeterince gücü var, yani hafta sonu şehir dışında gezeyim köfte yiyeyim rotalarına daha uygun ama 250cc olunca aradaki o kadarcık fark kendini belli ediyor, mesela dünkü gezide önde kamyon arkada 5-10 araba sıralanmış gelişli gidişli yollarda 70-80'le giderken öndeki aniden hızlanıp arabayı sollayıp arabaları birer birer geçeyim konusu zor oluyor, ekipten geri kaldığım tek zamanlar böyle durumlarda oldu, az biraz daha ek gücü olaymış iyiymiş diyorum, yoksa düz yolda rahat 120-130a çıkıyor bu da ama sollama durumlarında aniden hızlanabilmek lazım, ben de biraz temkinli gittiğim için sollamalarda zorlandım, zaten yolda düz çizgi varsa karşıyı görebiliyor olsam da bu düz çizgi olduğuna göre kesin benim göremediğim bir şeyler vardır boşuna dğeildir deyip kesinlikle sollamaya çıkmam, o virajlı yollarda da zaten çok kısa olan kesikli çizgili yerlerde aniden hızlıca sollayıp güvenli bir şekilde şeride geçebilmek önemli.
    xmax 250'nin bir eksisi de güzel yol istiyor, yani bozuk köy yollarında fazla tangur tungur gidiyor.
    Para olsa honda x-adv 750 alabilsem tam ideal olacak bana ama artık scooterdan vazgeçme noktasına geldim, 650cc civarı arada bozuk yollarda üzmeyecek ama çok da mt7 gibi kontrolu zor olmayan motorlara bakıyorum.
    Bende Xmax 400 var. Bu dediğiniz güç eksikliğini o anlamda karşılıyor. Son hız olarak da 160 lara bir çırpıda ulaşıvermesi güzel. Ama yoldaki çukuru tümseği hissettirmesi gerçekten problem. Ayrıca scooterde oturma pozisyonuna ben alışamadım nedense. Hafif kamburlaştırıyor sırtı. Ve bende sırt ağrısı oluyor. Bu ağrı olmasa çukuru tümseği umursamayıp Xmax 400 den çok memnun olacağım. Ama gel gör ki sırt ağrısı...
    espresso, mertowski ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Haberim olup davet edilseydim eslik ederdim.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Xmax 400 var. Bu dediğiniz güç eksikliğini o anlamda karşılıyor. Son hız olarak da 160 lara bir çırpıda ulaşıvermesi güzel. Ama yoldaki çukuru tümseği hissettirmesi gerçekten problem. Ayrıca scooterde oturma pozisyonuna ben alışamadım nedense. Hafif kamburlaştırıyor sırtı. Ve bende sırt ağrısı oluyor. Bu ağrı olmasa çukuru tümseği umursamayıp Xmax 400 den çok memnun olacağım. Ama gel gör ki sırt ağrısı...
    O sırt ağrısı uzun yolda benim de başıma geliyor az da olsa. 2cm daha gidon yükseltme taksam çözülecek gibi ama ihmal ediyorum hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberim olup davet edilseydim eslik ederdim.
    çok son anda karar verildi.
    Benim hazından izin koparmam bile cuma akşamını buldu mesela.
    tommygun, Gökhan_Aygün ve Beto87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Acıktım ya..
    espresso, Guven ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Fotoğraf şampiyonlar ligi gibi maşallah, nice köfte turlarına.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)