Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

enduro-adana çakıt vadisi geçişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tintinopsella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS DAKAR ve xt125r
    son dönemde iyice dağ taş damarları kabaran başka işleri yokmuş gibi sürekli torosarı ordan burdan, vadiden, dağdan,en tepesinden altından üstünden kevgire çeviren adana-enduro gurubu bu hafta da bir başka toros geçişi ile tekrar karşınızda..bu sefer rotamız volkan'ın (pazer) önerisiyle 1900 lerin başında adana-ankara demiryolu yapımı esnasında almanların demiryolunu inşaa edebilmek amacıyla çakıt vadisinin tepelerinde açtığı servis yolunu kullanarak torosları geçmek..yolun 40 km kısmı asfalt ardından toprak yol.. büyük kısmı köyler arasında kullanılan düzgün toprak yollar ancak vadideki eski yol oldukça kötü durumda sonuçta ilk 45 dakkika sonrasında toprağa girilecek ve hava kararana kadar dağda tepede toprakta taşta debelenilecek....

katılımcılar

mesut(mdogruc) KTM 640 lc4
    bendeniz fakir BMW F650GS
    fatih BMWF650GS
    volkan NX4 falcon
    Kardeşim Onur, Yamaha XT125R (fındık)
    ve Başar ve kamyonu R1150R

çeşitli aksiliklerin üst üste gelmesi ile (allahtan yanımızda bir kamyon vardı çeke çeke çalıştırdı motorları) adanadan biraz geç çıksak da ilk durağımız karaisalıda kahvaltı ve çay molası..(bu arada 40 km lik karaisalı yolunun büyük kısmında bir o tarla bir bu tarla şekilinde gelen ekip üyelerimiz ile 40 km yi bi satte alamadık)

ardından yol çalışmaları dolayısıyla kazınan ve asfalttan toprağa dönen bir yoldan hacıkırı na geldik..bu noktadan sonra dağlara gideceğimiz için kısa bir mola yaptık

bu kadar yaramazlık sever adam bir araya gelip gezi yapınca, molada köydeki çocuklara eğlence çıktı tek teker olsun ordan in oraya çık olsun zıpla hopla kaydır daire çizdir olsun yarım saat harcandı...

her molada "ya abi ben motor kullanmaya geldim ne dinlenecem ya" diyen kardeşim bu sefer her zamanki gibi biz mola verirken bir oraya bir buraya dönerek hoplayıp zıplayarak gezideki diğer insanlardan 50 km fazla yol yaptı

ardından dağlara doğru yükseldikçe manzara güzelleşti artık tüm çukurova havanın da açık olması nedeniyle ayaklarımızın altında

onur yine molada bir o yana bir bu yana..

her bulunan delikten geçiş...

ve artık vadiye geldik..gerçekten uçurum fotolarda belli olmasa da korkunç

uçurumlar öncesi son mola

bu arada uçurumların yuksekliği hakkında bir fikir olsun

ancak yol ne kadar tehlikeli olsa da manzaralar inanılmaz

bazı yerlerden geçişler bizi biraz zorladı..özellikle bir yerde fatih'in gs'i tekerlerin ikiside kilitli olmasına rağmen, bende arkadan kaymasın diye tutmama rağmen 10m boyunca bana çakıl kayağı yaptırdı

ama geniş alan bulduğumuzda durup manzaranın keyfini çıkartayı ihmal etmedik

bunlar 1900 lerin başında bu tren yolu inşaası için yolu yapan almanların kaldıkları yerlerin kalıntıları..anlatılana göre o kadar çok çalışan varmış ki bu işçilerin özel barları lokalleri hatta genelevleri varmış..

yol nispeten güzelleşince hız artmaya başlıyor

bir iki yerde tren yolu servis yoluna çok yakın seyrediyor

eh her taş yol ile ilgili geziyi okuduğumda içim gidredi...meğer adana da da varmış böyle...hemde altı 150m uçurum olanından...!!

vadiye zoom lu alttan akan çakıt

ve vadinin en alt kısımlarına iniş

bu noktadan sonra yol hızlı toprak yola dönüştü ve malesef makinanın hafızası doldu ..belemedik köyünü geçip yola çıkana kadar foto çekemedim ama diğer arkadaşlar güzel fotolar ekler sanırım

bu arada belirtmeden geçemeyeceğim gezinin en müthiş performansını kamyonu(hatta çekici-kamyon) (R1150R) ile gelen başar yaptı...
    bu arada belki merak eden vardır bir yerden geçerken r1150r sanki enduro gibi tamamen yerden kesildi.....artık r1150r sadece kamyon değil "zıplayan-çekici-kamyon"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper bir geziydi.
    Benim yüzünden Adana'dan çok geç ayrıldık.Üst üste aksilikler yaşadım.Başar abi'ye, Fakir abi'ye, Fatih abi'ye ve geziyi düzenleyen, ben dahil herkesi şevke getiren Onur abi'ye teşekkürler.
    Bundan sonra bir süreliğine gezilerde yokum ama dönüşüm muhteşem olacak.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Güzel gezi olmuş. Bir an önce enduroyu kapmam gerektiğini hatırlattı bana
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    başkada bişey demiyorum

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    resimlere bakarken çok heyecanlandık.BRAVO diyoruz başka bişey demiyoruz.Müthiş güzel bir gezi olmuş.Çok teşekkürler

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Iımm bu kadar enduro gözlerim kamaştı,tebrikler..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun ruhu budur bence iş motordan başka ulaşım aracını kullanamayacağın şartlarda sürüş yapmak ..yoksa soğuğa ne gerek var atla arabaya git. aç klimanı..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    işte budur abicim...yorum bile yapılamaz süperrrrrr.....

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Maşallah gene iyi gezmişsiniz Fakir. Mesut abi de almış KTM bize haber vermiyor kırıldım. Volkan senle özel ilgilenecem

Bu güzergahı cross motor aldığımda bende geçicem inşallah. Paylaşım için teşekkürler.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

ENGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne yazıkki artık yok
    MUHTEŞEM MANZARALAR BUMUDUR DERLERYA BUDUR İŞTE MOTOSİKLETİN ARAÇTAN ZİYADE FELSEFESİNİN OLDUĞUNU İSPATLAYAN KISKANDIRACAK SEVİYEDE GÜZEL BİR GEZİ HEPİNİZİ TEBRİK EDER KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM

Motosikleti
    ne istersen var :P
    güzel gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler, KTM için hayırlı olsun

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkan senle özel ilgilenecem
    ben de ben de
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hep nasıl olduğunu merak ettiğim yoldan gitmişsiniz. Keşke belemedik civarını da çekebilseydiniz. Süper bir gezi olmuş. Ellerinize sağlık. Bol enduro/cross'lu günler ve manzaralar dilerim.

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    adanada böyle bir parkur varmış demekki ellerinize sağlık

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    walla bravo mesut bey demin aradim ne yaptin ktm'i deneyebildinmi dedim .... Bana ufak bi deneme yapabildim dedi.. Bu ne mutevazilik kardesim ....
    Dunya ne ufak dimi dun belgrat ormanlarinda bugun adana'nin daglarinda.
    Sevgiler
    bberksan (Ex ktm owner)

Motosikleti
    Çin İşİ CroS 200:)
    yeni bi croscu olarak çook begendim gerçekten..gezi süper olmuş..
    [FONT="System"][/FONT] Kap Redbull"unu Gel GÜzelim::comico::

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Çok güzel aderenalin dolu bir gezı olmus. Volkan dostum hayırlı olsun, sonunda nx4 une kavusmussun.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    harika yerler arkadaşlar bu yaz oraya gelip birkaaç gün kalıp oraları gezmek farz oldu özellikle vadiyi oraya nasıl gidilir adananın neresinde kalıyor acaba.

musta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250i
    İşte Enduro özgürlüğü

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    harıka arkadaslar tebrıkler paylasım ıcın saolunnn
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

motorlar çok güzel ve parkur müthiş ben kendimi orda hayal dahi edemiyorum peki amatörce olucak ama sormadan edemiycem yoldaki çakıl taşları birbirinize fırlamadı mı? Biraz motoru o yolda kullanırken neler yaşadınız bunlardan da bahsedebilir misisniz?
    İYİ ŞANSIMIZ BOL OLSUN MOTOSİKLET KARDEŞLİĞİ:rendeer:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler