Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

[MT GAZİANTEP ] Rumkale gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    MT GAZİANTEP olarak bu haftaki gezizimizi ilimizin kuzey dogusunda bulunan yavuzeli ilcesine bagli rumkale idi cok şükür gezimizi kazasız belasız bitirdik(beni ari sokmasi hariç) yine cok güzel bir gezi oldu geziye katılan tüm arkadaşlara burdan tekrar teşekür ederim....

RUMKALE HAKKINDA UFAK BİR BİLGİ
    Rumkale’nin doğu ve batıdan olmak üzere iki ana giriş kapısı mevcuttur. Doğu girişi Fırat nehriyle, batı girişi ise Merzimen çayı üzerine kurulmuştu. Bugün sadece ayaklarının kalıntısı mevcut olan köprü, kara ile irtibatı sağlamaktaydı. Buradan patika yolla kalenin giriş kapısına çıkılmaktadır. Batı cephesinde yol üzerine 20m. aralıklarla 4 tane kule şeklinde kapı yapılarak savunma açısından büyük kolaylık sağlanmıştır. Batı surlarda kuzeyden itibaren birinci kapı dikdörtgen planlıdır. Nöldeke birinci kapının olduğu yerde bir türbe ve bir iskele olduğundan bahsetmiştir. İkinci kapı kareye yakın dikdörtgen planlı yarım daire şeklindedir. Üçünçü kapı tahrip olmuştur. Dördüncü kapı kare planlı haç tonozludur. Beşinci kapı kalenin Fırat’a bakan doğu cephesindedir. Dikdörtgen biçimli bu kapı, içte biri yuvarlak, diğeri sivri kemerli iki niş içine alınmıştır.
    Hz. İsanın havarilerinden Johannes (Yuhanna) ‘in Roma döneminde Rumkale’yi mesken yaparak kayadan oyma bir odada incilin nüshalarını çoğalttığı rivayet edilir. 11. yüzyılda Rumkale Hromgla’ adıyla önemli bir konumdadır. 1113 te III. Grigoris Rumkale’yi Joscelin’in dul karısından satın almış, katolikosluk (başpiskoposluk) makamını buraya yerleştirmiştir. Şair aziz Nerses mezheplerin birleştirilmesi nedeniyle imparator elçileri, Kayşum ve Yakubi baş patrikler ile Rum kale’de toplantılar yapmıştır. 13. yüzyılda Rumkale’de bir çok Yakubi’nin olması sebebiyle Yakubi Patriği II. Ignace, Rumkale’de bir kilise yaptırmıştır. Sonraları kaleyi patriklik makamı olarak seçmiştir. 1279 da kaleyi kuşatan Memluklular bu aşamada kaleyi zaptedememişlerdir. Ancak Memluklu sultanı Melik el-Eşref 1292 de Rumkale’yi tekrar kuşatmış olup, Rumkale’nin fethi gerçekleşmiştir. Sultanın emriyle Suriye naibi Sancar Suca tarafından tamir ettirilen Rumkale, Kal’at el Müslimin adını almıştır. Daha sonraları ise Kale-i Zerrin (Altın Kale) olarak adlandırılmıştır. Rumkale Memluklular zamanında yeniden uç kalesi olarak kullanılmışsa da, eski parlak dönemini bir daha yaşayamamıştır.

Kaynak:http://www.yavuzeli.gov.tr

MT hazir yolacıkmak için

[IMG][/IMG]

yollardayız.......

[IMG][/IMG]

Yavuzeli ilcesinde cay molasi

[IMG][IMG][/IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

ve karşinizda o buyuleyici güzellik fırat ve rumkale

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Teknedeyiz kendimize uygun bir yer arıyoruz yemek yemek için

[IMG][/IMG]

ve o uygun yeri bulyoruz rahat yeri bulduk pınarda var yanımızda ohhh

[IMG][/IMG]

yemek hazırlıgı kahvalti yapmamişiz zil çaliyor karnımıiz..

[IMG][/IMG]

harun ateş yakmakla meşgul..yakabilirse tabi

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

cevreden bir kaç göruntü

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bu arada kebablar pişiyor

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bu bizim ali (ceyhun20) allahım esirgesin 1,92 boy 102 kilo düşmanına göster geri cekil.. maşallah bin sefer

[IMG][/IMG]

sofra hazir hucummmmmm

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

yemekten sonra tekne turu

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ve yüzme vakti fırattın sularuna kendimizi birakıyoruz...sbu arkadaş hasan aramıza yeni katıldı tekrar hoşgeldin hasan aramıza..

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

aha buda pis cınli gökhan (salton) suya can gelegi oldugu halde giremedi korktu korkak çinliiiii

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Tekrar teknedeyız istikamet rum kale ama benın makinenin pili bitti bundan sonraki fotolar biraz bozuk tamda zamanında bitti piller oysa yeni almiştim bol bol pilleri aldıgım yerin kulaklarını cınlattım

[IMG][IMG][/IMG][/IMG]

ve rumkale girişi

[IMG][/IMG]

burasi rum kalenın üstu

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][img=http://img182.imageshack.us/img182/7178/40sh6.jpg][/IMG]

burasi kuyu arkadaşlar ilginç

[IMG][/IMG]

kuyu girişi içeriye merdivenlerle inılıyor

[IMG]http://[/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

kale üzerinden bir kaç foto

[IMG][/IMG]

Gaziantep mt grubu

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

bu fotograf makinesinin de pilleri bitti dönüş yolunu cekemedik ne diyelim saglık olsun ama en kısa zamanda buraya tekrar gelecegiz allah kısmet ederse

GAZİANTEP MT den sevgilerle...

GÖRÜŞMEK ÜZERE.....
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erkengel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSR600
    ilk yorum benden olsun bari Tek kelimeyle süper süper süper bi geziydi.Katılan arkadaşlara teşekkür ederim.En çokta işinden gücünden vakit ayırıp fotoları atan ali abiye teşekkürlerimi sunuyorum.ellerine saglık agam bu düşmana göster çek mevzusunu unutmadım.seninle bunu daha sonra hesaplaşacagız ali abi
    GSR600 27 J 9552
    2009 Minik kurabiye
    Hiç bir zaman koruyucu meleğinden hızlı gitme::159::

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    aydemir abi ben bu sene açarsın diye düşünüyodum bu konuyu ama ummadığım kadar aceleci çıktın vallaha

G.Antep mt yine yapmış yapacağını helal olsun çok güzel bi gezi olmuş ( Acıktım yavvvv )
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    çok güzel gezmişsiniz tebrikler , kebaplarda süper görünüyo

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    evet kazasız belasız hoş bir geziyi daha tamamladık Allah'a çok şükür.ama tekneden hiç memnun olmadım ben. Yüreğim ağzımda gittim hep. Aha şimdi alabora olduk olacağız derken, karaya ayak attığımda nerdeyse şükür namazı kılacaktım yahu.tüm bunlara rağmen neşemizi hiç bir şey bozamadı. Yollar mükemmeldi hele o virajlar,manzara. Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Fotolar için zamanından fedakarlık yapan grup liderimiz ali abiye de buradan teşekkürl ediyorum
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Süper Ötesi Harika bir gezi oldu herşey mükemmeldi tabi ali abi senin için ayrı şeyler söyleyemiyecem eşek arısı sol omzundan vurdu abi seni.. Benimde fırat'ın kenarındaki kayalar sudan çıkarken ayağımı kesti Fırat'ın suyu gerçekten çok tehlikeli ve çok sert bi suyu var 75 metre derinliğinde ama çok keyifliydi herşeye rağmen her ne kadar karnım doymasada kahvaltı yapmadan gittik hepimizde yahya sağolsun sayesinde karnım doymadı valla 1 ekmekle idare ettim üstüne üstlük yol yorgunluğu susuzluk sıkıntımızda oldu 10 kişi için 10 litre su aldık yanımıza Ordan Çinlinin birisi diyorki kim içecek abi o kadar suyu yaw fazla içemeyiz diyor birisi 15 tane ekmek fazla der bizi aç bırakır birisi su fazla der bizi susuz bırakır bundan sonra zaten suyumuda ekmeğimide yanımda getirecem valla dün kalenin tepesinde beynim sulandı susuzluktan 45 derece sıcaklık vardı herşey çok güzeldi bu saydığım bir 2 şey haricinde..Emeği Geçen herkese teşekkür ediyorum elinize kolunuza sağlık arkadaşlar..Başka gezilerde birlikte olmak dileğiyle görüşmek üzre...

Not :Gökhan Hariç Pis çinli seni!!!...

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Güzel bir gezi olmuş, mekan çok güzelmiş..

Paylaşım için teşekkürler.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    aydemir elinize sağlık valla içim giderek baktım gezi resimlerine aynısın inşallah oraya geldiğimizdede yaparız hasan bu resimleri görmesin onda kale hastalığı var selamlar tüm arkadaşlara
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    laaa yörüm ne kadar güzel bi gezi olmuş,Ali bu gezilerin altında sen varsın gibi görünüyot,tüm gaziantepli kardeşlerim emeğinize sağlık çok güzel bir gezi olmuş,,,,,,,,,,

amma antepe gelirssek okebaptan isterim,,,,,sonra bana yeriiiii demeyin
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    kanunı 150 cc
    slm gercekten guzel bır gezı oldu herkese sımdıden tsklr helede tekne macerası yahya kardes korkma ya tıtanık battı senelerce fılmı nı yaptılar bızımkınıde yaparlardı en azından....... ınsallah en kısazamda yenısını pılanlarız ve yaparız manzara cok guzeldı ama bıtr sorun var suda benım ve harunun ayagı kesıldı ben dun pansuman yaptırdım donuste burdanda haruna gecmıs olsun dıleklerımı sunuyorum ............

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydemir abi ben bu sene açarsın diye düşünüyodum bu konuyu ama ummadığım kadar aceleci çıktın vallaha

G.Antep mt yine yapmış yapacağını helal olsun çok güzel bi gezi olmuş ( Acıktım yavvvv )
    hiç sorma iso o kadar işin arasında birde bununla uygraştım evet güzel gezi oldu sana gel dedım gelmedın kacırdın kebebleri iso kardeşim

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel gezmişsiniz tebrikler , kebaplarda süper görünüyo
    alakan için teşekürler arkadaşim

Alıntı fevri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş, mekan çok güzelmiş..

Paylaşım için teşekkürler.
    biz teşekür edriz murat kardeş

Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydemir elinize sağlık valla içim giderek baktım gezi resimlerine aynısın inşallah oraya geldiğimizdede yaparız hasan bu resimleri görmesin onda kale hastalığı var selamlar tüm arkadaşlara
    inşallah ahmet kardeşim sizin hakkınız gecti bize özellikle senın cok hakkın var bir an önce ödemeliyiz sen gel aynısın daha güzelini yaparım siz gelin yeterki

Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laaa yörüm ne kadar güzel bi gezi olmuş,Ali bu gezilerin altında sen varsın gibi görünüyot,tüm gaziantepli kardeşlerim emeğinize sağlık çok güzel bir gezi olmuş,,,,,,,,,,

amma antepe gelirssek okebaptan isterim,,,,,sonra bana yeriiiii demeyin
    çağtay ne yapalım geziyoruz bu işler ekip işi
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Gaziantep MT'ye tekrar helal olsun diyorum.iyi gezi,güzel resimler ve herzamanki gibi şahane kebab.hepinizin emeğine yüreğine sağlık.haaa bu arada benim motorun satış işini unutmadınız dimiiii?acil hayırlı haberlerinizi bekliyorum.sevgilerimle.

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    arkadaşlar böyle güzel bir gezi organizasyonunda bizlerde olmak isteriz.hepinize osmaniye-kadirli MT'den selamlar.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    wayyy ; nası göremedm fotoları Tebrikler ANTeP TM Sizi sewiyorum Bi gün ben de aranızda oLacağım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    komşu elerinize saglık güzel gezi ama kebaplar tatlınız kadar ilgimi çekmiyor

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    evet ya tek kelımeyle muhtsem gezı oldu bence daha coooook gezı yapıcak gazıantep mt.... burdan tum arkadaslara slm yahya yıne de senı allah korudu yaw yoksa kesın batardık : )))) hayır sana bır sey olmaz da olan alinin nolan kaskına olurdu malum Euro uzerınden satılıyor va bayagı euro yapıyor )))))

Motosikleti
    IHZ jübiter 5 / 350cc
    gerçekden güzel bir gezi oldu emegi geçen tüm arkadaşların eline koluna tekerine saglık.

Motosikleti
    kanunı 150 cc
    mrb mt ya mutıs gezımızde ayagı kesılen ıkı arkadasımıza gecmıs olsun dıleklerımı ıletıyorum (harun &ve ben yanı) harun bu arada kanamaların hala suruyormu yanı sancın fılan varmı eger varsa yahyaı gonderelım gercı yahya sımdılık tıtanıgın sallanmasından mıdesı tutmustur ama neyse artık ıdare edeceksın kardes yaww ha bu arada senı yuzerken goremedım sadece kenarda dolasıyordun....ondada ayagını kestın helal sana nasıl becerdın..............neyse gecmıs olsun hııı untmadan cınlı madem yuzmesını bılmıyorsun can yelegı gıydırdık ama oda buyuk geldı kusura bakma artık ıdare edersın bır dahakı sefere soz senın vucuduna uygununu getırıcem alı abı sen masallah denız kızı gıbı yuzuyon yawwww ama bırde suya atlamasan bır atladın barajın yonudegıstı alım allah barajda ya su kalmasaydı ordakıler nerden ekmek yıyeceklerdı neyse allahtan onceden tedbırımızı aldıkta set yaptık kenarlara yoksa gerısını dusunemıyorum

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    [Gaziantep MT]den yine birlik beraberlik ve dostluk kokan(Kebap kokusunu saymazsak) bir gezi.Paylaşım için çok teşekkürler.

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Geçmiş Olsun dileklerin için teşekkür ederim kardeşim....Kanama dün öğleden sonra durdu pansuman yaptırdım şu an çok ağrıyor doktor dikiş atacaktı izin vermedim şunu öğrendim abi bilmediğin yerde yüzmeyeceksin zaten senin dediğin gibi tam suya girecektim ayağım kesildi girmemle çıkmam bir oldu..Senin kanamaların ne oldu halen devam ediyormu senin ayakta gitti

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler