Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trakya Gezisi - Bölüm 2 - Kirklareli

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Trakya gezimin ilk bolumune su linkten ulasabilirsiniz;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...1-kiyikoy.html

Kıyıköy içini gezdikten sonra bu kez Vize yoluna koyuldum. Kıyıköy - Vize yolu kalite olarak fena değil, orman içinden giden yaklaşık 40km. Vize 'de yakıt almak için durdum daha sonra da kahvaltı yapmadan yola çıktığım için kahvaltı yapacak bir yerler aradım. Ana caddeye yakın bir yerde bir kafede kahvaltı yapıp, Kırklareli'ye bir 40km daha devam ettim. Vize - Kırklareli yolunun bir kısmının asfaltı yenilenmiş ve çok güzel. Zaman zaman yol fotoğraf çekmek için harika görüntüler sunuyor.

Ismet Abi'nin pesinden mi gitsem.

Kırklareli'ye vardığımda saat neredeyse 12:00 olmuştu, şehir içine girip ilk olarak daha önceden haritamda işaretlediğim Atatürk Evi'ni buldum ancak öğle arası olması sebebiyle ziyarete kapalı idi, ben de hem açılış saatini beklemek hem de serinlemek için binanın karşısındaki çay bahçesinde soğuk bir limonata içtim. Limonata içerken haritaya bakarken, öğle yemeği için planladığım köftecinin yine gezme planımda olan kent müzesi ile karşı karşıya olduğunu farkettim. Çay bahçesinde beklemek yerine önce öğle yemeğini halledip müze sırasını değiştirdim. Yemek yediğim köfteciyi üye olduğum motosiklet.net sitesinden Tommygun önermişti sağolsun, iyi bir seçim yapmış. Çok aç olmadığım için köfteyi yarım porsiyon isteyip piyaza yüklendim. O sıcakta çok güzel gelen cacık ve tahinli Hayrabolu tatlısı yedikten sonra bir an acaba yerimden kalkmasam mı diye düşündüm. Biraz kendime gelince hemen karşıdaki kent müzesine girdim.

2 katlı bu güzel müzede çoğunlukla Vize/Saray/Kıyıköy/İğneada civarlarında bulunmus tarihi eserler sergileniyor. Bahçesinde çok sayıda sütun başı, mezar steli, lahit ve başka buluntular var. Çok zengin bir koleksiyonu olmasa da bölgenin değerlerini ortaya koymak için önemli bir müze.

Saatin 13:00 'ü geçtiğini farkedince bir sonraki durağım olan Kırklareli Atatürk Evi'ne gittim. Belediye tarafından restore edilmiş bir konakta düzenlenmiş olan müzede Atatürk fotoğraflarının sayısı ve çeşitliliği oldukça ilginç. Daha önce görmediğim bir kaç fotoğrafa denk geldim. Konağın odalarının her biri farklı konulara ayrılmış. Atatürk'ün ailesi için ayrı bir oda, kurmay heyeti ile birlikte çarpışmaları idare ettiği zamanlar için ayrı bir oda vs. Müze görevlileri sürekli binada dolaşarak müze ve Atatürk'ün Kırklareli ziyaretleri hakkında bilgi veriyor.

Müze binası olan konak dıştan da oldukça güzel görünüyor. Ayrılmadan önce konağın ve yanda otel olarak hazırlanacağı yazan binanın da fotoğraflarını çektim.Kırklareli'nde başka gezecek bir yerler planlamadığım için Atatürk Evi ziyaretinden sonra Edirne'ye doğru yola çıktım.

Bu da muzenin bekcisi

Cyan, Smlgndz, RuzgarAşkı ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hay maşallah ne güzel gezmişsin
    gurcanozturk bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ne güzel bir gezi olmuş.

Tek eleştireceğim noktası köfte olayı. Trakya'ya gidip de yarım porsiyon köfte yenir mi, en az bir buçuk yemek lazımdı, yanında da manda yoğurdu, piyaz ve üzerine de hayrabol tatlısı (biz ona ayrabol tatlısı deriz)

Devamını da bekliyoruz.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel bir gezi olmuş.

Tek eleştireceğim noktası köfte olayı. Trakya'ya gidip de yarım porsiyon köfte yenir mi, en az bir buçuk yemek lazımdı, yanında da manda yoğurdu, piyaz ve üzerine de hayrabol tatlısı (biz ona ayrabol tatlısı deriz)

Devamını da bekliyoruz.
    Sabah gec kahvalti, corba-kofte-piyaz-yogurt-tatli fazla gelir bana, zaten ogleleri cok fazla yiyen biri degilim hocam

Bir sonraki sehir Edirne, onu da bu aksam yazarim herhalde.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah gec kahvalti, corba-kofte-piyaz-yogurt-tatli fazla gelir bana, zaten ogleleri cok fazla yiyen biri degilim hocam

Bir sonraki sehir Edirne, onu da bu aksam yazarim herhalde.
    Trakya'da köfte yenecekse sabah kahvaltı pas geçilmeli, azıcık ölmeyecek kadar yiyip öğlen köfteye yumulmalı. Ama tabi ki burada latife yapıyoruz, herkesin yemek zevki ayrıdır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trakya'da köfte yenecekse sabah kahvaltı pas geçilmeli, azıcık ölmeyecek kadar yiyip öğlen köfteye yumulmalı. Ama tabi ki burada latife yapıyoruz, herkesin yemek zevki ayrıdır.
    Bizim geziye gelmedin, hadi "aile" dedik sustuk umarım bir sonraki "mangallı" aktivitede seni aramızda görürüz.
    espresso bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    İlkini de okudum, kafamda analiz ettim ve beğendim.

" Sana puanum 9 kanka "

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Her zamanki gibi rotayi unutmusum.

RuzgarAşkı bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Müze bekçisinin tatlılığı peki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler