Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kızıl Tilki'nin Tekirdağ Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu hafta sonu gerçekten çok sıcak geçti.Serinleyeyim diye havuza gittim cumartesi günü.Ama ne çare?.. Serinleyemiyorum.Havuzun suyuyla çay demlenir. Bir ara şezlongumda bir sağa bir sola kıpraşırken Kızıl Tilki'nin sesi çınladı kulaklarımda:"Şşşşt...Heyyyy..Hadi gelsene...Senin ilacın bende ..."
    Tilki'nin sesine kulak verdim ve öğlen saat 14:00'te terkettim havuzu.Hem ben suya girip biraz da olsa serinlemeye çalışırken zavallı Tilki dışarıda, güneşin altında, aç, susuz, rüzgarsız dursun muydu?İnsan yoldaşına böyle mi yapardı? Hemen tam koruma giyindik...
    Tam marşa bastım burnuma ızgara köfte kokusu geldi.Bu da "nereye gideyim" sorusuna cevap oldu:Tekirdağ!
    Tekirdağ'a giderken yolda sabredemem diye atıştırmalık bir iki sandviç ve suyumu da alıp vurduk kendimizi yola.Zaten kaç gündür sayıklıyordum "yol da yol" diye.

Büyükçekmece Silivri arasında şöyle bir durup baktım."Valla gidilesi yol" dedim.

İstanbul'dan uzaklaştıkça yol da güzelleşiyordu.

Yolun sağı solu boşalmaya, evler yerlerini ucu bucağı görünmeyen ovalara bırakmaya başladı.İnsanın yalnızlığı sevdiği ender durumlardan bir tanesi.Bunu da sadık yoldaşım Tilki ile tattım.

Bir ara, "hazır mayom da yanımda.sahile inip bir denize girsem mi" diye düşündüysem de acele etmeden yolun keyfini çıkarma fikri daha ağır bastı.Devam ettim.

İşte Tekirdağ göründü. Hazı Tekirdağ'a gelmişken bir noktaya değinmekte fayda görüyorum.İstanbul-Tekirdağ istikametinde Selimpaşa'dan sonra asfalt çalışması var.Yol bazı bölümlerde tek şeride düşüyor ve zemin son derece kötü.Şimdilik otoyolu kullanmak en iyisi.

Şehir merkezini yürüyerek gezeyim dedim.Hem Tilki de biraz dinlensin.Park edecek güvenli bir yer ararken bir de baktım Tilki'nin ikizi yolun sol tarafında.Hemen yanına bıraktım.Ben gezerken kardeşiyle vakit geçirsin.Bu ikizi bir yerden tanıyorum ama emin değilim.Dur bakalım.Dönüşte yine bakınırız etrafa.Sahibi belki MT ailesindendir.

Şehir merkezini dolaşırken Tekirdağ'a kanım ısındı hemen.Şehrin her yerinde çok sayıda motosiklet (çoğunlukla scooter) görebiliyorsunuz.

Ama keşke kasksız ve terlikle iki teker kullanan arkadaşları görmesek.

Hem fazla vaktim olmadığından hem de karnım acıktığından şehir merkezinde fazla gezmedim.Ama birkaç fotoğraf almayı da ihmal etmedim.

İşte bir kasksız daha enselendi. Maalesef.

Kiraz festivalini kaçırmışız.Ama motorcu umduğunu değil bulduğunu yer.Nitekim Tekirdağ'da yiyecek güzel birşeyler bulmak zor değil.Her yerde Tekirdağ köftesi var.Bir de bir çorba var ama adını anmayacağım.Donniedarko (Hasan) bozuluyor.

Az sonra içine gireceğim yer.

Bu da girmiş halim.Köfteleri yutarken.

Yemekten döndüğümde Tilki'nin kardeşinin sahibi ile tanışma şansım oldu.Ailemizden "tekirdag" isimli kardeşimizmiş meğer."X max kullanıcıları" topiğinde konuşuyorduk ama tanışmak da nasipmiş.Sağolsun çok misafirperver davrandı.Yemek ikram edip ağırlamak istedi ama artık dönüş vakti geldiğinden bir hatıra fotoğrafı ve tatlı, kısa bir sohbetten sonra yola çıktım.

Akşam güneşiyle huzura kavuşan ıssız yollar yoldaşımla beni bekliyor.Bu arada sıcaklık öğleye oranla 5 derece düştü.Allah'tan işkembe çorbasını pul bibere boğmuştum.Yanıyoruuuuuummm.

Dönüşte otoyolu tercih ettim.Bağlantı yolu ise çok çok güzeldi.Arada bir kıvrımlanan, pürüzsüz, ucu bucağı görünmeyen, iki tarafında engin ovalar bulunan ferah mı ferah bir yol.

Manzara değişti ama aldığımız keyif aynı kaldı.O yol hiç bitmesin istedik.

Bu da "Şimdi bir Pegaso'm olsaydı" dedirten ayçiçek tarlası. Kızıl Tilki duymasın.

Ben ayçiçek tarlasına bakıp hayal kurarken o da manzaranın keyfini çıkarıyordu.

Çok güzel bir geziydi.İnşallah bir dahaki sefere iki teker kardeşlerim de yanımda olur.Yollar gideriz.İstanbul'a dönerken bir ara aklıma geldi.İçimde bir ses "Arkana bak.Hiç görmeden geçip gittiğin bir güzelliği geride bırakmış olabilirsin." dedi.Hemen durdum ve geriye baktım.Gün bitiyordu.

Ve bitti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum belgesel tadında anlatarak, kaliteli fotoğraflarla süsleyerek güzel ve doyurucu bir yakın yerler gezi yazısı hazırlamışsın, basın - yayıncı biri olarak beğendim doğrusu. Daha nice geziler dilerim sana ve Kızıl Tilki'ye. Tebrikler.

Umarım bir gün bu site benim de gezi yazılarıma tanık olur. Amiiinn!!!
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bi gezi olmuş kutlarım

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    dostum harikasın.. tek gezmeninde tadı bir başka... tabi siz tek deil iki kişiydiniz o ayrı..
    CBR 600F Honda,

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Pis adam gözlerimi doldurdun valla.. Fakat niye doldu bilmiyorum ama çok güzel bir gezi olmuş sanki tekirdağa ben de gittim.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok gzl bir gzi olmuş

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir gezi olmuş nasıl canım çekti anlatamam, uzun ve güzel virajlı yollar. Harika manzaralar eşliğinde tatlı bir rüzgar esintisi, eline sağlık dostum Böyle hafta sonu sabahtan gitsek hava kararmadan dönsek olur mu acaba? Cuma günü Hava karardığından bizimkiler çok korkmuş bişey olacak diye. Belki gündüz vakti daha rahat izin alabilirim. Kendine çok iyi bak, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin hepimize

Birde benim asya 125t sorun çıkartır mı yolda? Malum gaz teli kopar, fren boşalır gibi düşünceler geliyor aklıma.

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    way dostuma bak insan bi haber verir dimi okadar yol bi müslümana fazla o yol en az iki motorun hakkı

şaka bi tarafa ellerine sağlık fotolar her zaman ki gibi harika
    bu arada bu uzun yol merağını giderebileceğin ağustosun 19-20 sinde izmir
    gidiş gelişimiz var seni ve kızıl tilkiyi bekleriz

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    dostum çok iyi bir gezi olmuş, anlık gezi eylemleri hoşuma gider fotografların çok guzel hele gun batımı fotoların yollar bozuk olmasaydı ve sıkışıklık olmasaydı e-5 te daha iyi keyif alabilirsin otobandan.

lata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    abı bızde senı aradık rıvada yoktun(ben praetorıan özgür)merak ettım sahsen ben
    ama gel gorkı sen tekırdaglarda takılıomussun bı ara beraber gıderız cok gusel yermıs ya
    as125t

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı -MUSTURAKİ- adlı üyeden alıntı
    way dostuma bak insan bi haber verir dimi okadar yol bi müslümana fazla o yol en az iki motorun hakkı

şaka bi tarafa ellerine sağlık fotolar her zaman ki gibi harika
    bu arada bu uzun yol merağını giderebileceğin ağustosun 19-20 sinde izmir
    gidiş gelişimiz var seni ve kızıl tilkiyi bekleriz
    Üstadım yıllık iznimi planlamaya çalışıyorum.Bir terslik olmazsa sizinle olacağım ama ne olur ne olmaz diye şimdiden birşey söylemek istemedim.Ama topiği takip ediyorum.

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kelsinusum ozanim süpersin ya benim yapmak isteyipte makinama güvenemeyip yapamadigim seyi yapmissin fotolar süper gezi süper makina güzel en çokta sen güzelsin rüzgarin bol olsun

Cuma akşamı Tekirdağ diye ortaya bir iki laf attın ama arkasında pek durmadın. Ne bilirdik senin gideceğini, hatta düşündüm ileriki toplanmalarımızda Tekirdağ a gidebilirmiyiz diye, hem yol sürüş hem ist.trafiğinden biraz kaçış olurdu. Ama fotolara bakılırsa güzel gezi olmuş. Haber etseydin gelirdim. Artık ileriki günlere
    Kazasız sürüşler sağlıklı günler

Dağdaki Ateş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gezi güzel, köfte güzel, fotolar mükemmel...

Güzel bir gezi olmuş, sayende Tekirdağ'a gidip geldim ama köftenin tadını alamadım, bir haftasonuda beraber gidelim.

zikzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    vayyyyyyyyy çakaaaaaaalllllllllll!!!!!!!!!!helal olsun diyor susuyorum

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    İçi geçti ne güzel bir gezi ne güzel bi anlatım tarzı. Sen en iyisi işi gücü bırak herhaftasonu bu tip geziler yap. Bence profesyonel gezginlere taş çıkarırcasına bi anlatam tarzında var.

Rüzgarın bol olsun

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çağıramadığım arkadaşlarımdan özür diliyorum.Ama dedim ya.Havuzda yatarken aniden geldi aklıma.Yakın zamanda gidelim.Köftemizi yiyelim.Batuhan'la da konuştuk.Toparlanalım diyor.Bu cuma konuşuruz belki.Tadına doyamadım zaten.Szielerle olursa daha da zevkli olacağından şüphem yok.

Dex cooler (okan), bence sorun çıkmaz.Motorunun bakımını güzelce yaparsın.Zaten yanımızda ustalar da olacak.Yavaş yavaş, manzaranın tadını çıkararak gideriz.Bu kez Tekirdağ'ı gezeriz erken gidip.Süper olur valla.

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim Ozan dostum motorun 300 bakımını yaptırdım şimdi 400 de. Yine bi bakım gerekli olacak. Umarım ailemden izin alabilirim. Sizlerle o akşam vakti bile nasıl keyif aldım. Şimdiden heyecanlandım

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    ozan kardeş, köfte ve işkembe çorbası oy oy oy.... geziyi bıraktım valla köfteler nezaman çıkacak dedim.

ağzımın sularını nasıl kesecem diye şimdi bisküvilere yapıştım ama olmadı

Kardeş güzel gezmişsin. Kızıl Tilkiyi kızdırma ha.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı lata adlı üyeden alıntı
    abı bızde senı aradık rıvada yoktun(ben praetorıan özgür)merak ettım sahsen ben
    ama gel gorkı sen tekırdaglarda takılıomussun bı ara beraber gıderız cok gusel yermıs ya

Merhaba Özgür'cüm.Aslında Riva'ya gelmeyi çok istemiştim ama pazar günü bir arkadaşımızın yardımına gitmemiz gerekti.O yüzden gelemedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler