Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW MOA Rallisi '06

Motovento
    REKLAM ALANI
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure

ABD BMW MOA (Motorcycle Owners Assocıiation) nın 2006 yılı toplantısı (Ralli tabir ediliyor) bu haftasonu Vermont un Burlington şehrinde yapıldı...Biz de New York tan birkaç arkadaş ve eşim Daisy ile kalktık gittik arkadaşlar.

Geçtiğimiz Perşembe sabahı yola koyularak Champlain gölüne ulaştık.. (Burlington un batısındaki büyük göl) Hava ve yollar nefisti.

Sagda solda küçük kasabalardan gecerken karsilastigimiz küçük gruplar bize bu ralli hakkinda ipuclari vermeye baslamıştı. Her cinsten, her yaştan ve her yerden BMW motosikletlerı yol boyunca görmek mimkündü.

Ve nihayet kampa ulaştık.

Arkada görülen beyaz çadırda giriş kaydı yapılıyor... Yaptırdık kaydımızı, ve bir motosiklet denizine daldık...

Evet, dağ taş BMW motosiklet... Biz açılış günü, Perşembe, ilk gelenlerdeniz ve kayıt sayısı 30bin i bulmuştu. Cumartesi günü kaydolan motosiklet sayısı 75bin i geçiyordu ki ayrılıp dönmek zorundaydık maalesef.

Tabii gelenler arasında oldukça ilginç örnekler vardı. Birkaç fotograf serpiştireceğim...

Bir treyler... Bu ve buna benzer yüzlerce sürücü, özellikle çiftler, treyler ile seyahat ediyor.

ve pek çok sepetli... Çeşit çeşit... Yüzlerce...

Yeni 1200Adventure da oldukça revaçtaydı.

Adv motor koruma demiri pekala standart GS de de güzel duruyor...

Bisiklete meraklı motosikletçiler için de ilginç çözümler vardı. İşte bir tanesi...

ScorpionIII ü duyanınız varmı? Ben ilk kez gördüm bu rallide...

Scorpion lar Grinnal Cars tarafından Avrupada yapılıyor. BMW K1200RS 130HP motor ve aktarma sistemi kullanıyorlar. Ayrıca LT de kullanılan elektrikli geri vitesi de var...

Merklılara web adresi : http://www.grinnallcars.com/content/home/grinnall.html

Toplantı alanında oldukça büyük bir fuar da kurulmuştu. Çeşitli firmalar özellikle BMW motosiklet ve sürücüleine yönelik akla hayale gelebilecek her türlü techizat, aksesuar, giyim-kuşam, yedek parça ve tüketim malzemesi satmakta ve tanıtmaktaydı. Bunların arasında tabiiki neredeyse bütün dünyadan gelmiş tur organizatörleride çeşitli motosiklet turları pazarlıyordu.

Onlara bakarken tam bir sürprizle karşılaştım... Kazım! "Kazoom" tur ! Türkiye ve ortadoğu motosiklet turları tanıtım ve rezervasyonları için orada hazır ve nazır, tam karşımdaydı. Kazımla önceki yıllardan tanışıyoruz. Sarıldık birbirimize...

Kazım ın web sitesi de şöyle...

http://www.kazoom-moto-adventures.com/

Duyduk duymadık demeyin, Kazım Türkiyenin tanıtımı için ve tabiiki Kazoom Tur için canla başla çalışan bomba gibi bir arkadaşımız. O gün ondan aldığım bir avuç nazar boncuğunu Amerikalılara dağıtıp biraz ben de gönüllü tanıtım yaptım sayılır.

Fuarda giriş bileti numaranızla kazanabileceğiniz birkaç klasik BMW da sergileniyordu...

Kimlere çıktı bilmiyorum ama bize çıkmadığından eminim...

BMW ABD nin bazı eyaletlerinde polis motosikleti olarak tercih ediliyor. Ancak geçen yıl girdiği ihalede California da kaybetmiş ve oradaki 2004 R1150RT-P ler şimdi satışta. Bir garajım olsa vallahi almıştım bir tane. İşe gidip gelmeye, trafiği yara yara yol almaya bire bir...

Cuma günü şehre, Burlington a indiğimizde de gördüğümüz manzara, en az kamp alanında olduğu kadar motosikletin de şehre yayılmış olduğu gerçeğiydi...

Şehrin yayalara mahsus ana caddesi motosikletlere ayrılmış, motosikletçilerle esnaf ve şehir halkı iyice kaynaşmışlardı...

Ertesi sabah da kamptan ayrılarak evimize döndük dostlar... Bu yılki rallide her gün yedi-sekiz seminer, sürüş okulu, GS le orman turları, rehberler eşliğinde Vermont ve Kanada turları gübü aktiviteler vardı.

Motosiklet servisleri, lastik, kaporta-boya, envai çeşit aksesuar montajları sağlanmıştı. Evlere şenlik bira çadırı ve türlü rock gruplarının konserleri, Alman mutfağı, ve özellikle BMW nun kendi satış aksesuar ve demonstrasyon merkezi görülmeye değer köşelerdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    bu fotoraflar harika ötesi

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    diyecek birşey bulamıyorum süper resimler eline saglıkkkkk

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Eline sağlık

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Enfes bir etkinlik, tam bir motosiklet cümbüşü.. Ben yine yolların güzelliğine takılı kaldım.

Abi sen bunu bizi kıskandırmak için yapıyon hep di mi
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Begendiginize sevindim, tesekkurler. Daha var birkac resim ve anlatilacak sey... Vaktim oldugunda ilave edecegim.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Valla kıskandım ya. Şu motorlara bak. Allah bizede birgün nasip eder inşallah.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    paylaşımın için teşekkürler. harika bir organizasyon işallah bizim ülkemizde de benzerleri olur.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    super fotolar yawwww
    amerika bmw manyagı olmusta haberimiz yokmus
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler