Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

istanbul-eskişehir (nc750x-rc125)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    kuzenimle uzun zamandır planladığımız eskişehir seyahatini ancak geçen haftasonu yapmaya fırsat bulduk.8 ekim cumartesi günü yollara düştük.hava durumunda marmara bölgesinde gün içinde yagmur bekleniyordu.fakat sabah hava pırıl pırıldı.

rotamız
    https://www.google.com.tr/maps/dir/Kadik%C3%B6y,+%C4%B0stanbul/Eski%C5%9Fehir/@40.4175542,28.7498987,8z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x14cac7b749c9ecdf:0x41e bb6401d7dbb82!2m2!1d29.08227!2d40.980141!1m5!1m1!1 s0x14cc3e08220c0e5f:0xbc89395938049a08!2m2!1d30.52 56311!2d39.7667061!5i2

cuma günü motoru konşuk serviste 6000 bakımını yaptırmıştım.saati 7.30 a kurmama ragmen bir türlü yataktan kalkamadım 9.30 gibi ilk marşımızı yapıyoruz vira bismillah

bir sonraki mahallede oturan kuzenimi de aldıktan sonra yola çıkıyoruz

ben kahvaltı yapmadığım için kurtköy mehmetcik vakfı tesislerinde ilk molamızı veriyoruz

motorlarımızı şubat ayındaki fuardan almıştık.aynı vakitlerde kadıköyde tescil ettirdik.sağolsunlar kadıköy gibi bir yerde ts plaka verdiler

kuzenimin motorunda sağolsun bagajda olmadığı için tüm yük bende.otelde kalacağımız için iki çantamız var onlar da arka çantada.ön bagajda ise özel çantalarımız var

otobandan yolumuza devam edip sapancadan sonra bilecik antalya istikametinden çıkış yapıyoruz.burdan sonra coğrafya ve iklim değişiyor.irili ufaklı tepeler eşlik ediyor.hava soğuyor ve ikinci mecburi mola.biraz üstümüze takviye yapıyoruz

kayalık şeklinde tepeler ve daglar

yine tingir mingir yolumuza devam ediyoruz.yolda ben gaza gelip solu kapatıp gidiyorum bir süre sonra malum 125 lik kuzen geride kalıyor ve sağa geçip kamyoncu dayılarla takılıyorum

bileciğe yaklastıkça yagmur damlaları vurmaya başlıyor.ilk benzinlikte yagmurlukları giyiyoruz

söğütün oralarda kayı boyunun sembolu olan ıyı anıtında hatıra fotografları

ögle vakti karnımız acıkıyor.bozüyük şehir merkezine giriyoruz.dümdüz bir yol sağlı sollu dukkanlar var hiç birinde duramadık.daha doğrusu yagmur hızlı yağıyordu.soyunup dokulmeye usendik halbuki sağda anayola baktığımızda köfteci yusuf ve mc donalds varmış ama iş işten geçti tabi.o hırsla bastık direkt eskişehire.eskişehire yaklaştıkça yollar düzleşti,hava açıldı.

şehir merkezine geldik bu sefer de oteli arama derdine düştük.otel yeni açılmış pek kimse bilmiyor.haritadan bakınca yunus emre kampüsünün karsısındaymış.öyle sorunca hemen bulduk tabi

otelimiz bu.ramada

150 liraya bir gece 2 kişi kahvaltı dahil.otelden çok memnun kaldık tavsiye ederim.eşyaları attıktan sonra yemek yemek için çıkıyoruz.

yalnız şunu söyleyim eskişehirin berbat bir trafiği var.ışıklar en az 2 dakika sürüyor.şehri bilmiyoruz gezdiren de olmayınca odunpazarı evleri tabelasını görüyoruz.onu takip ediyouruz.

odunpazarı eski tarihi evlerin korunduğu bir bölge.bursa cumalıkızık a benziyor.burda meşhur balaban köfte yiyoruz.iskenderin köftelisi

atlıhan çarşıda el işi ve hatıra eşyalar satılıyor.bir iki magnet alıyoruz.biraz daha dolanıp otelimize dönüyoruz

akşam kuzeni arkadaşıyla buluşmak için gidiyor.ben otelde kalıyorum.gece bir çıkıp yürüyorum.şehir öğrenci agırlıklı kafeler ve eglence mekanları çokça mevcut.sabah otelde mükellef bir kahvaltı yapıp yollara düşüyoruz

eskisehirden cıktıktan sonra

dönüşte inegöl bursa yolunu tercih ediyoruz.o yolu da beğendik dagların arasında virajlı bir yoldu.üşengeçlikten daha foto çekmedik

ve akşam sağ salim eve varıyoruz.620 km lık güzel bir yolculuktu,herkese tavsiye ederim

MCV, Alper_tim, sailor33 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Daha nice uzun yollara hocam :')

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel ve uzun km'li bir gezi olmuş.
    Paylaşım için teşekkürler.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Gezi bilgileri ve paylaşım için teşekkürler. İnegöl- Bursa yolundan geriye döndüğünüzü yazmışsınız. O yolu tavsiye eder misiniz? Bilecik-Yalova üzerinden de dönebilirdiniz? O yolu niçin tercih etmediniz? Havalar müsait olunca ben de bir Eskişehir yolculuğu yapmayı planlıyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tebrikler, eskişehirin ışıklarına bende çok ayar oluyorum odunpazarı evleri güzel ancak gitmeden önce araştırsaydınız keşke şehrin doğusunda ve batısında 2 tane devasa park var içerisinde çok güzel şeyler var gezip görmeye değer, ayrıca adalar ve barlar sokağıda vardı.

bir dahakine artık gezersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi bilgileri ve paylaşım için teşekkürler. İnegöl- Bursa yolundan geriye döndüğünüzü yazmışsınız. O yolu tavsiye eder misiniz? Bilecik-Yalova üzerinden de dönebilirdiniz? O yolu niçin tercih etmediniz? Havalar müsait olunca ben de bir Eskişehir yolculuğu yapmayı planlıyorum.
    bozuyükten inegöle kadar mezitler bölgesini ve inegölün meşhur sisli rampalarını geçiyorsunuz, yolun büyük kısmı motosikletle görülmeye değer ve güzeldir, mezitlerin virajlarıda efsanedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler