Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

-- KTM Duke 250 ile AVRUPA TURU --

Motovento
    REKLAM ALANI
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Ktm 250 ile bu uzun yolda sizi en cok motor acisindan ne zorladi yada ne eksileri vardi duke'un, artilarinida soylerseniz, uzun yolda endurolara alisigiz duke naked bi motor, ruzgar alisi vs nasildi rahatsizlik verdi mi?? Comfort sele cidden o rahatsiz duke selesinden sonra yeterli rahatligi verdi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir gezi olmuş biz teker çevirmiş kadar mutlu olduk, benimde hevesimde bir avrupa turu var, fransda akrabalarımız var 2-3 günde yanlarına gitsem parisi gezsem çok güzel olur
    Ben o dedigini yaptim motorsuz sekilde

Pariste eifell in etrafındaki kafelerde oturmani tavsiye etmem 2 sicak cikolata 1 kruvasan 1 de waffle alip 2010 senesinin parasıyla 90 euro ödedim.

Ha çokmu ulan dersen o an banada koymadi

Simdi baya baya koyuyor

-----------------

Hocam gezinize hayran kaldim umarim cok daha iyilerini tekrar yaparsınız .

Gece gece aklima takılan ktm servisine tr plakali bir motorla girdiğinizde nasil yaklaştilar anlatirmisiniz

Hem naked hem turkiyeden geliyorsunuz
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mükemmel bir gezi olmuş. Fotoğraflar için çok teşekkürler.

Ben de motorla ilgili sizi memnun eden ve etmeyen konuları merak ediyorum. Uzun yol yapmış birisinin gözünden yakıt tüketimi, konforu, güvenilirliği, varsa pişmanlıklarınız ve sebepleri, vs... Olabildiğince detaya inebilirseniz sevinirim.
    Konuyu sabote edeceğini düşünüyorsanız, arzu ederseniz, sizin için uygun olan bir zamanda özel mesaj aracılığıyla da görüşebiliriz.
    Açıkcası ben motordan beklemediğim kadar memnun kaldım. Zaten rüzgar yiyeceğimi biliyordum onu bilerek çıktım yola. O yüzden o kısımda bir hoşnutsuzluğum olmadı. Yakıt tüketimi ortalama 3.5-4 arası yaktı 100 kmde. Ancak 140-150 gibi son süratlerde 1 saat yol aldığımda yakıt 5.2 litreye kadar çıktı. Onun haricinde sollamalardaki hızlanması, yoldaki verdiği güven, virajlarda verdiği güven vs gayet tatmin etti beni. Ancak duke ile böyle bir yol düşünülüyorsa mutlaka parası verilip orjinal sele alınmalı bence. Normal sele ile 100-200 km sonra toto uyuşuyordu ancak komfor sele ile günde 600km yol yaptığımda oldu. Motordan indiğimde gayet dinç bir şekilde hiçbir yorgunluk hissetmeden hunharca şehirleri gezebildik Motor açısından hiçbir pişmanlığım olmadı açıkcası

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 güne verilen 6000 tl pek çok kişinin hevesini kırmıştır heralde, yurdum çok güzel
    Açıkcası gidip çeşmede vs 1 hafta tatil yapacağıma( Aynı paraya denk geliyor aşağı yukarı) giderim 10-12 ülke gezerim. Amaç avrupa görmek ise eğer 6 bin liraya başka türlü 10-12 ülkeyi gezebileceğiniz bir opsiyon yok malesef. Dediğim gibi 1500 lira otel masrafını çıktığında 3-4 bin lira bir masraf oluyor ki bence hiçbirşey değil bu çapta bir gezi için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm 250 ile bu uzun yolda sizi en cok motor acisindan ne zorladi yada ne eksileri vardi duke'un, artilarinida soylerseniz, uzun yolda endurolara alisigiz duke naked bi motor, ruzgar alisi vs nasildi rahatsizlik verdi mi?? Comfort sele cidden o rahatsiz duke selesinden sonra yeterli rahatligi verdi mi?
    Yukarıdaki arkadaşın sorusunda verdim aslında bu cevapları Komfor sele kesinlikle parasını hakediyor. Yarı fiyatına jel sele kaplatma vs muhabbetleriyle karşılaştırılamaz bile. Ben inanılmaz rahat yolculuk yaptım sele konusundan. Hİçbir ağrı sızı hissetmedim. Duke un uzun yoldaki artıları çok hafif olması, çok rahat kontrol edilmesi, az yakması denilebilir. Rüzgar tabiki alıyor doğası gereği ancak 500-600 km yol yaptığımda dahi rüzgardan aşırı bir rahatsızlık duyduğum olmadı. Belkide hep naked kullandığım için artık vücut tepki vermiyor rüzgara )

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o dedigini yaptim motorsuz sekilde

Pariste eifell in etrafındaki kafelerde oturmani tavsiye etmem 2 sicak cikolata 1 kruvasan 1 de waffle alip 2010 senesinin parasıyla 90 euro ödedim.

Ha çokmu ulan dersen o an banada koymadi

Simdi baya baya koyuyor

-----------------

Hocam gezinize hayran kaldim umarim cok daha iyilerini tekrar yaparsınız .

Gece gece aklima takılan ktm servisine tr plakali bir motorla girdiğinizde nasil yaklaştilar anlatirmisiniz

Hem naked hem turkiyeden geliyorsunuz
    Haha açıkcası 4-5 tane servis gezmem, ekstra arayıp sormam gerekti boş yer bulabilmek için. Tüm servisler full nerdeyse bir ay boşluk yok Bu resimdeki de en büyük ktm bayisiymiş şehirdeki. Gittiğimde yine yer yoktu ama neyseki ilgilenen çocukla samimi bi sohbete girince ikna edebildim. Açıkcası bu motorla seyahat işi sadece bizim ülkemizde abartılan bir olay. Yani yok şu motorla uzun yol yapılır şunla yapılmaz vs ahkam kesenler sadece bizde var. Adam gayet normal karşıladı. Zaten yoldaki diğer motorcularla,insanlarla olan sohbetlerde de herkes her motorla uzun yol yapılabileceğinin bilincinde. Kimse garip karşılamıyor. İstersen 50 cc motorla gel
    GromNation

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Çok güzel bir gezi olmuş ayrıca böyle bir tur için harcadığınız paranın çok yakınını çeşme , bodrum gibi yerlerde harcamayı bende sizin gibi tercih etmiyorum.

2015 yılbaşı için büyükadada bir oteli aramıştım ve bana 2 gün için 2000 tl demişlerdi şok olmuştum. verdikleride hindi ve rakı birde konaklama bende 3000 tl para harcayarak 1 hafta Sırbıstana gittim uçak biletleri dahil ve yediğimizin , içtiğimizin haddi hesabı yoktu 2 kişi toplamda.
    Palakadir bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,mükemmel bir gezi olmuş.Fotoğraflar için çok teşekkürler.en çok da şu 3 fotodaki bölgede yaşamak isterdim.sanırım buralarda yaşayanlar ölmez.

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Gezi notlarınız ve fotoğraflara bayıldım, elinize sağlık..

Yalnız merak ettiğim birkaç konu var, gerçi sanırım ilk sayfada yazılmış ama, seyahatname gibi bir değerlendirme yazmanız veya özelden paylaşmanız mümkün mü?
    Ekipmanlarınız?
    Motosiklet tecrübe ve teknik bilginiz? (yani kendi başınıza motorun lastiğini değiştirebilir misiniz veya bakımını yapabilir misiniz)
    Vize ve gerekli evraklar? (sigorta, ehliyet, izinler)
    Yaşadığınız aksaklık, polis kontrolü, yol üzerinde yaşadığınız tecrübeler?
    Dönüş yolu ve zamanlamanız?

Çok uzun oldu yazamam derseniz anlarım Ama müsait bir anınızda burada paylaşırsanız sevinirim.

Tekrardan elinize sağlık, çok çok güzel bir gezi olmuş..

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,mükemmel bir gezi olmuş.Fotoğraflar için çok teşekkürler.en çok da şu 3 fotodaki bölgede yaşamak isterdim.sanırım buralarda yaşayanlar ölmez
    İnan aynı şeyleri ben de söyledim oralardan geçerken

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı efeeryurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi notlarınız ve fotoğraflara bayıldım, elinize sağlık..

Yalnız merak ettiğim birkaç konu var, gerçi sanırım ilk sayfada yazılmış ama, seyahatname gibi bir değerlendirme yazmanız veya özelden paylaşmanız mümkün mü?
    Ekipmanlarınız?
    Motosiklet tecrübe ve teknik bilginiz? (yani kendi başınıza motorun lastiğini değiştirebilir misiniz veya bakımını yapabilir misiniz)
    Vize ve gerekli evraklar? (sigorta, ehliyet, izinler)
    Yaşadığınız aksaklık, polis kontrolü, yol üzerinde yaşadığınız tecrübeler?
    Dönüş yolu ve zamanlamanız?

Çok uzun oldu yazamam derseniz anlarım Ama müsait bir anınızda burada paylaşırsanız sevinirim.

Tekrardan elinize sağlık, çok çok güzel bir gezi olmuş..
    Teşekkür ederim. Şu anda aslında bir websayfası oluşturuyorum. Gezi fotolarını, yazıları vs ordan paylaşacağım. Orası bittiğinde sorduğun soruların tüm cevapları orada olcaktır. Linkini burdan paylaşırım hazır olduğunda
    GromNation

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel gezi,güzel resimler.Paylaşım için teşekkürler.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Elinize sağlık uzun zamandır hırvatistan sırbıstan bulgaristan hattında sürmek isteyip farklı rotalara gitmem sebebi ile bu rotaya gidememiş biri olarak özlemimi bir nebze azaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Açıkcası bu motorla seyahat işi sadece bizim ülkemizde abartılan bir olay. Yani yok şu motorla uzun yol yapılır şunla yapılmaz vs ahkam kesenler sadece bizde var. Adam gayet normal karşıladı. Zaten yoldaki diğer motorcularla,insanlarla olan sohbetlerde de herkes her motorla uzun yol yapılabileceğinin bilincinde. Kimse garip karşılamıyor. İstersen 50 cc motorla gel

Bu noktada size kısmen katılabiliyorum . Motor ile seyahat zaman bütçe vs bir kaç durumun tek bir resimde olabilmesi ile gerçekleşiyor .
    Eğer zamanınız çok ve bütçeniz kısıtlı ise önce güzel bir seyahatname hazırlanıp çadır vs işlerine bakmanızda fayda olacaktır.
    Eğer zamanınız çoğumuz gibi maksimum 15 -20 gün ise biraz daha güçlü motorlar ile günlük yolculuk mesafenizi iyi planlayıp 250-500 cc bandında bir motor ile çadır vs işlerine girebilirsiniz .
    Eğer zamanınız gezeceğiniz rota için bol değil ise ( ki sizin rota buna benzer bir durum 19 gün 6500 km ) bu noktada güçlü motorlar ile şafak vakti yol yapıp gün içinde otel , deniz vs vs yapmanız daha verimli olacaktır .

Eğer eşiniz yada kız arkadaşınız vs ile yola çıkıyor iseniz kesinlikle 600 cc üzeri bir motor ile yola çıkmanızda fayda olacaktır. Toplam ağırlık + çantaların rüzgar direnci ile güç kaybını tolere etme şansınız olmayacaktır .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler