Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uçmakdere virajları

Motovento
    REKLAM ALANI
    gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Yol var Gidersen ! Viraj var Dönersen ! Pazartesi gününü fırsat bilip tek başıma Tekirdağ "Uçmakdere" köyüne doğru çıktım yola..
    Terapi gibi hatta sanki ödülmüş gibi bir yol ve manzara karşıladı beni mutlaka gidilip görülmeli; merak edenler için video çektim izlenebilir.

sinansari_fb, bpak, initial-D ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilen için güzel yeni ve çılgın sürücüler için tehlikeli

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    oooooohhh izlerken videoyu ofisimde ki bilgisayarımdan... Sanki uçak kokpitinde uçuyormuşum gibi oldum. Bi rüzgarım eksik fır fır...

Hocam gezi miss... Kameranıza yüreğinize sağlık. İyi geldi sabah sabah...

Motosikleti
    Skuter
    Teşekkürler arkadaşlar.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    reklamını yapmayın şu yolun abi,kalabalık oluyor,gelmesin kimse :D

hakikaten ha Barkın yüzünden geceden gider olduk boş bulmak için... Gündoğumunu orda izliyoruz.Piknikçiler bi yana bizim motorcular 20 li 50 li grupla gelmiyolar mı deli oluyorum.Grupla sanki viraj yapacaklar. Biri kaçırsa bakışını üçü beşi birbirine girecek haberleri yok.Tamam yalnız viraj yapmaya gidilmez fakat 5-6 kişi gelmiyo ki kimse...Ne güzel kendimize özgü virajlı doğal pistimiz vardı şu barkın yok mu ah ah...

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Gerçekten çok harika yollar. Tam gitmek istediğim türden. İstanbul anadolu yakasından kabaca nasıl gideceğimi anlatabilir misiniz acaba?
    Ps: kamera da erik gibiymiş maaşallah

Motosikleti
    Skuter
    ilk kez gittim diye olur böyle bir daha gidersem off the record

Muazzam yol hakikaten. Umarız böyle de doğal kalır. Çekim cok güzel olmuş. O yolda motosiklet sürmek nasip olmadı henüz ama arabayla yazın mekik dokuduğumu söyleyebilirim. En güzelide, videoda da söylediğiniz üzere kamyon ve iş makinesi vs. olmaması dolayısıyla tertemiz, çukursuz, yamasız, kazılmamış bir asfalt olması. Manzarasına zaten diyecek yok.

Motosikleti
    Skuter
    Hafta içi gitmek bence en mantıklısı ben tek başıma gittim ancak birisi ile gitmek güvenlik için iyidir..

Yukarıda da yazıldığı gibi kalabalık grup sürüşleri için epey tehlikeli bir yol aynı zamanda.
    Bence o yolun sırrı orayla baş başa kalmak. İşte ozaman arabayla bile olsanız okadar keyif veriyorki, motosikletle bambaşkadır.

Motosikleti
    Skuter
    Alıntı Oldskool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda da yazıldığı gibi kalabalık grup sürüşleri için epey tehlikeli bir yol aynı zamanda.
    Bence o yolun sırrı orayla baş başa kalmak. İşte ozaman arabayla bile olsanız okadar keyif veriyorki, motosikletle bambaşkadır.
    Kesinlikle öyle çünkü o yolda önünüzdeki kişi tempoyu belirliyor kendinizi özgür hissetmeniz pek mümkün değil.. Öndeki kişi gereksiz tempolu gittiğinde sizde aranın açılmaması için risk almaya başlayabilirsiniz..

Tek başınıza gitmek manzaranın yolun keyfine varmak en güzeli..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    güzel yerler ama viraj apexlerine dikkat ederseniz ve orta seride cok yakın gitmezseniz daha iyi olmaz mı?
    siz, düz yolda orta şeride yakın, ama virajlarda içeride kalıyorsunuz ya da şeridinizi ortalıyorsunuz.
    oysa, duz yolda seridinizi ortalayıp, virajlarda ( sağa dönüşlerde ) orta çizgiye yani apexe yaklaşarak, virajın derinliğini daha erken görme şansını yakalayabilirsiniz.
    sola donuşlarde ise yine bazen çizgiye yakın bazen de şeridinizin ortasına kayıyorsunuz.

ara ara ( rahatlıktan olsa gerek ) şerit taşmaları mevcut.
    ama unutmayın, her gezi bir antrenmandır.
    ufacık bir taş veya çıkıntı sizi daha içe veya dışa atabilir. o yüzden karşı şeride bu kadar yakın olmayın.
    hele hele ki, ülkemizde viraj almasını bilmeyen ve burun taşıran o kadar çok araç varken daha dikkatli olunuz.

nacizane bunları soylemeden geçemeyeceğim.
    tekeriniz düz bassın, devamını dilerim

Motosikleti
    Skuter
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yerler ama viraj apexlerine dikkat ederseniz ve orta seride cok yakın gitmezseniz daha iyi olmaz mı?
    siz, düz yolda orta şeride yakın, ama virajlarda içeride kalıyorsunuz ya da şeridinizi ortalıyorsunuz.
    oysa, duz yolda seridinizi ortalayıp, virajlarda ( sağa dönüşlerde ) orta çizgiye yani apexe yaklaşarak, virajın derinliğini daha erken görme şansını yakalayabilirsiniz.
    sola donuşlarde ise yine bazen çizgiye yakın bazen de şeridinizin ortasına kayıyorsunuz.

ara ara ( rahatlıktan olsa gerek ) şerit taşmaları mevcut.
    ama unutmayın, her gezi bir antrenmandır.
    ufacık bir taş veya çıkıntı sizi daha içe veya dışa atabilir. o yüzden karşı şeride bu kadar yakın olmayın.
    hele hele ki, ülkemizde viraj almasını bilmeyen ve burun taşıran o kadar çok araç varken daha dikkatli olunuz.

nacizane bunları soylemeden geçemeyeceğim.
    tekeriniz düz bassın, devamını dilerim
    Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkürler..

Genellikle bilmediğim yollarda virajlara temkinli giriyorum ve bu yollarda apeks aramak bana mantıklı gelmiyor ilk kez bu rotada sürüş yapmamdan kaynaklı belki teknik olarak yanlış bir yaklaşım ancak risk algım ve senelerin oturmuşluğu nedeniyle olabilir.. Düz yolda dediğiniz gibi içerde kalınabilir ancak görüşün açık olması sebebiyle bunlardan taviz vermişim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkürler..

Genellikle bilmediğim yollarda virajlara temkinli giriyorum ve bu yollarda apeks aramak bana mantıklı gelmiyor ilk kez bu rotada sürüş yapmamdan kaynaklı belki teknik olarak yanlış bir yaklaşım ancak risk algım ve senelerin oturmuşluğu nedeniyle olabilir.. Düz yolda dediğiniz gibi içerde kalınabilir ancak görüşün açık olması sebebiyle bunlardan taviz vermişim.
    olgunca anlayışınız için teşekkürler..
    inanın, virajlı yollarda pikniğe vs giderken arabayla bile şeridinden taşıp şeridimize girerek dönen o kadar çok arabayla akrşılaşıyorum ki..
    tüm gayretim buna maruz kalmamanızdır. umarım da kalmazsınız
    tekeriniz düz bassın, devamını bekliyoruz :9
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Skuter
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olgunca anlayışınız için teşekkürler..
    inanın, virajlı yollarda pikniğe vs giderken arabayla bile şeridinden taşıp şeridimize girerek dönen o kadar çok arabayla akrşılaşıyorum ki..
    tüm gayretim buna maruz kalmamanızdır. umarım da kalmazsınız
    tekeriniz düz bassın, devamını bekliyoruz :9
    Çok teşekkür ederim, sizinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok harika yollar. Tam gitmek istediğim türden. İstanbul anadolu yakasından kabaca nasıl gideceğimi anlatabilir misiniz acaba?
    Ps: kamera da erik gibiymiş maaşallah
    Tekirdağ merkezden kumbağ sapağına geldikten sonra kumbağın içinden uçmakdere yoluna ulaşılıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen için güzel yeni ve çılgın sürücüler için tehlikeli

Katılıyorum.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    gelmeyin buralar cok pis

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle yatılmaz daha fazla daha fazla

Motosikleti
    Skuter
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelmeyin buralar cok pis
    2 günde nasıl kirlenir ? hayran kaldım en kısa zamanda tekrar gelicem.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Mürefteli biri olarak bu yolun on sene önceki halini hatırlayınca gerçekten çok seviniyorum. Hem tekirdağ-mürefte-şarköy hattına alternatif yol oldu, hem de güzel bir gezi güzergahı. Şöyle örnek veriyim onbeş sene evvel bu yol tek şeritti, cepler vardı araçlar birbirine yol vererek geçerdi.

Bu arada şarap seven var ise. Uçmakdere'den Hoşköy üzerinden devam ederse Mürefte'ye varabilir. Çok güzel şaraplar vardır. Aker Şaraplarını öneririm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)