Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mersin-Arslanköy Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Mersin'de okumuş biri olarak bir çok yaylasını dolaştım ama Arslanköy taraflarına hiç gitmemiştim. Kuzenimi ve çocuklarını da özlemiştim, o zaman bir Mersin gezisi şart oldu. Geçtiğimiz Cuma günü iş çıkışı Kara Kedimle düştüm yollara.

Gün batımı seyehat etmek de ayrı bir zevk.

Bir çırpıda Mersin'deyim. Yeğenlerime sürpriz oldu sevinçten çıldırdılar. Ufaklıklara hediye de almıştım, çok mutlu oldular haliyle

Ben de az oynamadım halının çizgilerini kendime yol yapıp...

Eniştemin kitaplığı ve maket arabaları.

Bizim ufaklık Egemen'in çizdiği resim. Evet, şairin dediği gibi; "Birisi Barışı Başlatmalı!"

Bir tablonun önünde çektim Egemen'in yeni maket Ducati'sini, çok afilli oldu

Cumartesi sabah... Bugün Aydeniz'imin tenis kursu var, oraya gideceğiz. Bugün Mersin'de dolaşma günüm. Yukarılara Pazar günü çıkacağım.

Ego annesine çiçek toplamış parktan. Çok çapkın olacak bu çocuk büyüyünce

Decatlon'dayım. Bir kaç ihtiyacım var, hazır bulmuşken onları alayım diyorum. Mersindeki mağaza Adana'dakinden çok daha büyük.

Kara çaydanlığın yerini tutmaz ama kuzenimin kırmızı çaydanlığı da pek hoşuma gitti

Ve günlerden pazar. Bugün hep merak ettiğim Arslanköy'e gideceğim ve biraz dağları dinleyeceğim. Sabah Aydeniz yolcu ediyor beni, tabiki Kedi'yle hatıra pozu çektirmeden bırakmıyor

Önce Gözne'ye uğruyorum.

Gözne Kalesini ziyaret ediyorum. 5 TL alıyorlar girişte, ben de verdiğim para bi işe yarasın bari şu kaskım ve montumu emanet edeyim dedim görevliye, motoru da onun oturduğu yere bırakıp kaleyi gezmeye başladım. Hiç bir espirisi yok, insanlar içeride piknik yapıyor, duman altı bir mekan

Piknikçi ailelerden birinin çocuğundan rica ediyorum benim bir fotoğrafımı çeker misin diye. Ardından annesi geldi bir sokum kepab verdi, karnımı doyurdu

Gözne'den sıkıldım artık Arslanköy yolundayım. Dağ havası solumaya ve kıvrımlı yolların keyfini çıkarmaya başladım bile.

Tepelik bir yerde, taşlarla sabitlenmiş bir Türk Bayrağı fark edip biraz endurolara özenerek yolun dışını çıktım, tepeye tırmandım. Bayrak o kadar güzel dalgalanıyor ki Toroslarda, çok hoşuma gitti, epey bir vakit onun manzarasında dinlendim.

Çok zevkli virajlı bir yolda sallana sallana geze geze Arslanköy'e ulaştım. Yavaş gitmenin ve çevreyi izlemenin zevkini anlatamam.

Bir güneş paneli tesisi.

Köyü çevreleyen tepelerde hala kar var.

Arslanköy'den Fındıkpınarı'na geçen bir dağ yolu var, orayı yoklayayım dedim, ama çok çamurdu, benim motorum da tecrübem de bu macerayı kaldıracak kabiliyette olmadığından vaz geçtim, bir dere kenarında oturum biraz sessizliği dinledim.

Arslanköy'ün ucra köşelerini gezdikten sonra merkeze doğru yöneldim. Bir sulama göletinden köyün karşı tarafından fotoğraflar çektim.

1 Mart köyün kurtuluş tarihiymiş. Yani yarın köyde kutlamalar var, ama benim ne yazık ki dönmem lazım. Arslanköy çok vatansever, bilinçli ve yürekli insanların köyü. Kıbrıs savaşında da Mersin'e inip savaşa giden askerlerimize destek olmuş, hepsine kendi bağlarından üzümler ikram etmiş ve onları dönüşte de karşılamış insanlar. Ayrıca değil ülkemizin dünyanın en çok üniversite okumuş insanına sahip köylerinden biriymiş. Hemen hemen her haneden bir ve daha fazla öğretmen çıkaran enden köylerden.

Günün sonunda bir çayı hak ettim. Köyün kahvesine geçtim, iki bardak çay ve iki bardak kekik içtim. Amcalarla biraz muhabbet edip dönüş yoluna koyuldum.

Dönüşte de aynı yoldan döndüm, ama sanki çok ayrı çok daha güzel manzaralar izleyerek.. Keyifli bir yoldu vesselam.

Bu kırmızı renonun arka koltuğunda bi ufak kız çocuğu vardı. Kendisi ile yaklaşık bi 15 dakika oyun oynadık yolda Nasıl mı? önce el salladık bir birimize, sonra ben ayağa kalkıp sürmeye başladım, o da ayağa kalktı, sonra o koltuğun arkasına saklandı, ben de ön camın arkasına saklandım sürdüm sonra o gülmeye başladı benim komik hareketlerime, sonra babasından fırçayı yiyinde ben de kendilerini solladım ve devam ettim. yanakları al al olmuş 5 yaşlarında bir yörük kızıydı, keşke fotoğrafını çekebilseydim

Yol boyu ağaçların budanıp beyaza boyandığını gözlemledim. Sanırım kireçti bu gri-beyaz madde.

Derken bir virajın çıkışında önüme keçiler atladı (Mete abi olsaydı birine çarp da yiyelim derdi)

Hemen önlemimi alıp yavaşladım, sonra da sağa çekip sürünün çobanı ile sohbet ettim biraz. keşke sabah olsaydı vakit, biraz çobanla dağları dolaşırdım.

Akşamı ettim, gün dağların ardından batıyor.

Ah bu yollar...

Yoldan bu güzel manzara fotoğrafı Çetin Ağabeye gelsin.. Artık her yola çıkışımda ettiğim duamın içinde o da var. Yolcunun duasında olmak güzel şeydir belki...

Pazar akşam sağ salim kuzenimin evine geri döndüğümde Aydeniz bana sürpriz yapıyor. Kek yapacak bana

Ve günlerden Pazartesi, sabah erkenden yola çıkıyorum, İskenderun'a direkt ofise geçeceğim, o yüzden otobandan yardırıp gittim, hız limitlerimin biraz üstüne çıktım (110-120km)

El Clasico Mıstık Ustada mercimek çorbası, bol biberli, Başkan Amcanınki gibi

Ve ofisteyim.

Değirmenin yeni sayısı için bir Ahşap Oyma ustasi ile çekim vardı, röportaj da yaptım ve bunu yeni aldığım kompakt makine ile yaptım, bu ufak aletler de baya başarılı sonuçlar veriyor doğru ışığı bulduktan sonra.

İş çıkışı akşam Hamok Toplantısındanyım. Savaş abi ile güzel bir sürüşle Kıcı virajlarından Antakya'ya uzandık. Dostlarımızı özlemişiz

Kaplan abim ve efsane scooterı

Delüüü

Yine güzel bir toplantı oldu, her zamanki gibi.

Cuma günü başlayan motosiklet gezim pazartesi gece yarısı eve varmam ile bitiyor. Toplamda 800 küsür km yaptım, kuzenimgili ziyaret ettim, çocukları mutlu ettim, dağları dolaştım, dostları gördüm... Dağ yollarında Musa Eroğlu dinledim, Fuat Saka dinledim. Otobanda Cem Karaca, Yeni Türkü dinledim. Yollar ve müzikler, molada çay da varsa, doğal antidepresan üçlüsü...

Kara Kedime her geçen gün daha çok alışıyorum ve sevmeye başlıyorum. Yakıt tüketimi de hiç fena değil, otobanda 110 km hız ortalaması ile gittim 3.2 lt yaktı ortalama. Arslanköy turunda ise dağ yollarında sakin sürüşle yakıt tüketimi ortalama 2,6 lt oldu, özenle hesapladım Beni hiç yormadı, hiç bir sorun çıkarmadı. Tek sorun durduğum benzinliklerde görevlilerin meraklı soruları idi, markasını anlatmam çok uzun sürüyor O yüzden Kawasaki deyip geçiyorum artık , nasıl olsa aynı fabrikadan çıkıyorlar

Bu güzel geziyi sonlandırırken, eklıma en çok takılan ve üzüldüğüm hususu belirtmem lazım. Otobanda sabah ve gece sürüşlerimde çok sayıda "hayat kadını" ile karşılaşıyorum Adana Mersin civarı. Ve bu gezimde dönüşte Erzin' e yaklaşırken daha çocuk sayılacak yaşta birini rastladım kenarda. Çok canım sıkıldı... Hayat gerçekten zor... Ve her defasında benim moralimi bozmayı başarıyor bir şekilde.

Selam ile...
    Sokollu, macavale33, Motorcu-46 ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Harika
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    müthiş, o ufaklığın yaptığı mimik nedir ya.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflar da anlatım da çok güzel. Bu yağmurlu İstanbul sabahında iyi geldi.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Ayvagedikli birisi olarak zevkle okudum

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Hamok toplantısı

Herkese çok selamlar.

Sıtkı abi yine fotoğraflarda

Çok güzel bir gezi elinize sağlık !
    Guven bunu beğendi.

aligt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Kara özlemiştik Arslanköy taraflarını
    ağzımıza bal çaldın
    Gidek Mayısta birlikte
    hatta kamplı gidek

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Çok güzel bir gezi elinize sağlık kardeş.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika
    teşekkürler.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müthiş, o ufaklığın yaptığı mimik nedir ya.

Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar da anlatım da çok güzel. Bu yağmurlu İstanbul sabahında iyi geldi.
    teşekkürler.

Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvagedikli birisi olarak zevkle okudum
    teşekkürler. güzel yerler.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamok toplantısı

Herkese çok selamlar.

Sıtkı abi yine fotoğraflarda

Çok güzel bir gezi elinize sağlık !
    Eyvallah, Aleykum selam.

Alıntı aligt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara özlemiştik Arslanköy taraflarını
    ağzımıza bal çaldın
    Gidek Mayısta birlikte
    hatta kamplı gidek
    Çok güzel olur be Ali Ağabey.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi elinize sağlık kardeş.
    teşekkürler. selamlar herkese.
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel ve okadarda doyurucu bir gezi olmuş,fotoğraflar harikaydı ,raporuda iyi hazırlamışsın ,emeğine ve yüreğine sağlık,eskişehirden selamlar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    vay vay abıcım yazın gezı yaparsan bende gelebılırım hatay antakyadan

FatalRhytm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    memleketimi gezmişsin tekerine sağlık güzel bir gezi olmuş keşke o yollarda kendin pişir kendin ye tarzı yerler vardı birinde durup şöyle güzel bi pirzola yellendirseydin kendine ödül olarak muhteşem olurdu

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    süper gezi olmuş...
    Yolların kralı olmaz, kuralı olur......
    SEVELİM SEVİLELİM DÜNYA KİMSEYE KALMAZ

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Mustafa'm, ellerine sağlık. Güzel bir gezi olmuş.
    Toplantımızdan da fotograf eklemişsin. Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Allah bağışlasın hala flash fotoğraf makinesi kullanan görmek güzel

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel ve okadarda doyurucu bir gezi olmuş,fotoğraflar harikaydı ,raporuda iyi hazırlamışsın ,emeğine ve yüreğine sağlık,eskişehirden selamlar...
    Teşekkürler Hocam. Selamlar.

Alıntı aslan557 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay vay abıcım yazın gezı yaparsan bende gelebılırım hatay antakyadan
    Eyvallah, www.hamok.com Hatay motosiklet derneği sayfamıza üye olabilir ve takip edebilirsin gezilerimizi.

Alıntı FatalRhytm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    memleketimi gezmişsin tekerine sağlık güzel bir gezi olmuş keşke o yollarda kendin pişir kendin ye tarzı yerler vardı birinde durup şöyle güzel bi pirzola yellendirseydin kendine ödül olarak muhteşem olurdu
    Teşekkürler, çok güzel bir coğrafya idi gezdiğim yerler... Öyle pek dışarda yemek yiyen biri değilim mecbur kalmadıkça veya çok özel bir lezzet olmadıkça. Paramı daha farklı şeylere harcıyorum. O gün kuzenimlerde yemek işini halletmiştim Selamlar...

Alıntı ESGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi olmuş...
    Teşekkürler.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa'm, ellerine sağlık. Güzel bir gezi olmuş.
    Toplantımızdan da fotograf eklemişsin. Teşekkürler.
    Artık her gezimin sonu pazartesi toplantısıyla sonuçlanacak

Alıntı leylekbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bağışlasın hala flash fotoğraf makinesi kullanan görmek güzel
    Sıtkı Abiden bahsediyorsunuz sanırım, evet kendisi fotoğraf makinesini profesyonel bir flaş ile kullanıyor.
    Mustafa Kara

www.facebook.com/yollarvefotograf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler