Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mersin-Adana ve delilik

Motovento
    REKLAM ALANI
    art-niyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saat gece yarısını geçmişti 1 civarları ,canım sıkılıyordu .Kendime bi kahve yaptım,aynaya baktım bu saatte uyumam olanaksız üstelik cin gibiyim.Bütün bi hafta motora binemedim ,cuma günü oldu akşam yine binemedim arabayla çıkmıstım çünkü.
    Garaja indim bi yandan sevdiceğimi düşünüyordum bi yandan da ,motoruma bakıyodum ki bakmakla olmaz bu bin çoabuk motora diye bi ses duydum yada duyduğumu sandım.Kaskımı taktım ve yollardayım saat de 1 i geçmiş sokaklar ıssız...Mersin çoktan uykuya dalmış..
    Çevreyolunda giderken birde baktım Tarsus yolundayım , hergün geçtiğim yol burası beni sevdiğime götüren...ıssız kimsecikler yok nadiren araba geçiyor...
    Ürküyorum...

Bişeyler sağ elimi birdaha dürttü,Tarsusu kattım önüme sessizliğin kimsesizliğin tadı ancak bukadar güzel olabilirdi
    Yolda dümdüz olunca deymeyin keyfime...

Yolda bi ara tarlalardanyükselen alevleri gördüm çiftciler zararlı otları yakıyor olmalıydı muhteşem bir manzaraydı...

Tarsus a vardım motoru sağa çektim ve telefona sarıldım, 2 dk sonrada sevdiğim bana el sallıyordu,inanamadığı belli oluyordu...Gelmemi hem ummuyordu hemde istemiyordu tehlikeli olabilir diye..

Daha sonra sadece geçerken gördüğüm Tarsus da yeni yapılan "yarenlik" yoluna girdim motorla aslında buraya araba/motor ile girilmesi yasak,keyfini çıkara çıkara gezindim bikaç da foto alcaktım ki kameramın pili bitmiş o saatte civardaki tek büfeyi aradım buldum tam pilleri alacağım sırada 2 tane arkadaşımla karşılaştım Tarsus da oturuyorlar tabi şok geçirdiler neyaptığımı sordular bu saatte burada "geziyorum sadece" diyebildim ..İyimisin? diye sordular evet iyiydim hemde hiçkimsenin olamayacağı kadar iyi.

pillerimi aldım bir banka oturdum sigaramdan aldığım her nefese başka bir şarkı söyledim...

o sırada 5 adet genç gördüm, ellerinde müzik enstrümanları belli ki aynı frekanstayız yer,zaman vs..hemen kaynaştık meğer arkadaşlar müzisyenmiş kendimi tanıttım mesleğimin müzik olduğunu hobimin is hukuk olduğunu anlattım,
    ayaküstü muhabbetin tadına doyum olmadı pek çok konuda konustuk telefonlarımızı aldık beraber çalmalıyız dedik onlarıda uğurladıktan sonra...sevdiğim merak etmiş beni ,aradı,geçerken penceremin altında dur dedi,

apartmanlarının önüne gelirken,bi parça koptu pencereden bakan sevdiğimden,düşmedi "indi" ,eğildim aldım bir kağıda sarılmış çiçek ,başımı yukarı kaldırdım,bi parçada gülümsemesi indi üzerime,incitmeden el salladım ...
    biraz ilerde sağa çektim ve okudum ellerine yüreğine sağlık...

yola koyuldum , aynı yoldan aynı yangından geçtim ve saat 3ü geçiyordu eve vardığımda..herşey çok güzeldi..teşekkürler gece, teşekkürler kahve...

aşağıda daha önce yazdığım Adana-Mersin yolu izlenimlerim var...işe yarayabilir..

mersin adana arası yaklaşık 70 km lik bir yol

karayolu iki şehri birbirine bağlasada aslında hiç de şehirlerarası saki n bir
    yolda gidiyor gibi değilsiniz oldukca yoğun ve hızlı akan bir trafik var

ve sürekli kavşaklar bulunmkata bu kavşaklardan fabrikalara yük taşıyabn
    kamyonlar ok gibi yolun ortasına çıkıyor

yolun sadece tarsus çıkışı ve adana il sınırı kısmında trafik ışıkları
    yok diğer yerlerde ise sürekli ışıklarda beklemek zorunda kalıyorsunuz

benim gördüğüm en büyük tehlikes ise ATAŞ Rafinerisinden çıkan
    petrol tankerleri ve bunlardan yola akan yağ,benzin,mazot vb... maddeler
    buzun üzerinde gidiyor gibisiniz..

şehirden biraz uzaklaşınca bekleyen bir diğer tehlike ise rüzgar
    dümdüz ovanın üzerinde rüzgarı kesecek hiç bir yapı
    yok ve rüzgara dikkat etmek gerekiyor.Kamyonların ve yanınızdan hızla gecen
    arabaların rüzgarıda aklınızda kalsın.

yol hakkında söylenecek en olumlu söz 24 saat kontrol yapan trafik, jandarma ekipleri.her an için radara
    yakalanma ihtimali mevcut..dikkat etmek lazım,,gnelde trafik 90km civarında seyrediyor
    nadiren trafik canavarlarına rastlıyoruz..

gecici ve yakın zaman da
    düzeltilebilecek bir sorun olarak da Huzurkent civarındaki bozuk asfaltı söyleyebiliriz...
    yol makinalarca "taranmış" ve yarıklardan birine girdiğiniz anda kndinizi
    yol dışında bulmanız an meselesi...umarım yakın zamanda düzeltilir.

yol ticaretin kalbinin aTTığı bir yol olmasına
    çok önemli ve işlek olmasına rağmen ne yazıkkiçok kötü heryer çukurlarla dolu
    bazıları doğrudan kaza yapmanıza bile yol açabilir..

ve yollarda kedi köpek kirpi vs ölülerine çok rastlanıyor...hem bir leşe çarpma ihtimali
    hmde canlı bir hayvana çarpma ihtimali çok yüksek..

ve allahtan yol dümdüz 70km boyunca hiçbir viraj yok ancak bunun dez avantajı
    dikkatinizin çok cabuk dağılıyor olması bir anda dalabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hoca harikasın ya..

bu saatte o yol.. çok ii walla.. ama bana haber vermedin warya.. bende burda birisi arasada çıksam diye bekliyodm...
    CBR 600F Honda,

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Helal olsun kardeşe... Çok güsel olmuş be hocam..
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

ALMİNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hala şaşkınım sevdiğim gecenin bi yarısı seni o mükemmel sarı motorunla penceremin önünden geçerken gördüğüme..ilk başta böyle bi çılgınlık yaptığını duyduğumda çok telaşlanmıştım çünkü gecenin bi yarısı ve tek başınaydın..evine vardığındada içimdeki rahatlık ve mutlulukla iyi yapmış dedim yeniden bana yaşattığın mutluluk için tşk. seni seviyorum

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Ömür boyu mutluluklar dilerim...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    yahu ne ddim sana bilmemki...
    " aşk ile yanan cana neylesin dereler " demiş atalar. seni aşkının alevise hiç sönmesin dostum

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    İşte aşk dediğin böyle olur. Allah mutlu mesut etsin.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

art-niyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok teşekkürler

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Helal olsun arkadaş,allah tekerine de,yüreğine de,aşkına da zeval vermesin bravoooo.
    FUSUR-35

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    süpper yaa..ne diim ben sana artık..bende aynı şeyi yani gecenin bi vakti kontağı çevirip vurup gitmeyi istediğim için alıcam motor..en büyük isteğim bu benimde..ee artık neresi olursa, belki sevdiğmizin yanı belki boğazın ıssız bi köşesi, belkide gün doğumunu seyredebileceğim iyi bir yer.. istanbul burası gidecek çok yer var.

umarım herkes hayallerine kavuşur.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Anladım! Siz aşıksınız,hemde HAYATA ona sıkı sarılın lütfen ve sakın bırakmayın.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    super aman diim, kucucuk seylere kavga etmeyin, her zaman herseyi iyiye yorun:D cok guzel ya
    mesafeler de sorun diil, yeter ki yurekler bir olsun
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Lida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok guzel ya, harikasiniz! Allah mesut etsin!

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    işte bu yaa hayat bu ask bu. Motor ve aşk ikisi bir olunca tarifsizz.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    çok güzel

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    gecenin karanığında yalnız ucan kartal ömrün böle istediğin gibi sana neşe vererek geçsin başarılar
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

omerowen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200
    tebrik ederim başkanım allah mesut etsin bi ömür boyu mutluluklar alkışlamayanın çamaşır makinası bozulsun ama insan bi haber verir be gecenin bi yarısı belki gelirdik helal olsun bravo valla bende karşılıksız yaşıyorum karşılık alabilsemher hafta sonu ereğli mersin yapacam herhalde ama yokki
    motor şimdilik yok ama olursa HAYALLLL BUYSAA

cross33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cross
    başkanım senin ağzından bal dökülüyor ya sen hukukçusun ama edebiyatçı ruhun ağır basmış nedeni ya bir insan başından geçeni bukadar şahanemi anlatır be kardeşim kız arkadaşında çok şanslıymış böyle birini sevdiği için mutlulklar diliyor herşey gönlünce olsun diyorum seni seviyor saygılar sunuyorum

FaceToFace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 2006
    kardeşim sevği bu işte ne zaman ne yol aşk dediğin herşeye kadir tebrikler size hayat boyu mutluluklar

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    vay beeee ne aşk mış
    allah içbir zaman huzurunu agız tadınızı bozmasın
    almina sende abimizin değerini bil heeeee kimse yapmaz yani gecenin bi yarısı bu güzelliği

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler