Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gizli kalmış güzellikler hirfanlı baraj gölü / KIRŞEHİR-KAMAN

Motovento
    REKLAM ALANI
    baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    Ankaradan ve çevre illerden günübirlik gezi yapılabilecek br güzergah özellikle endurocular için keyif verici bir yol... yaklaşık 1 ay sonra bu organizasyonu yapmak istiyorum şimdiden duyurayım dedim

Hirfanlı Baraj Gölü

Baraj alanı Kaman, Kırşehir merkezi, Evren, Şereflikochisar ve Sarayiçi ilçelerini kapsar. Tuz gölünün kuzey doğusunda Kızılırmak üzerinde yer alan büyük baraj gölüdür. En derin yeri 70 metredir. Son yıllarda burada bulunan en yüksek su kuşu sayısı 133.809’dur. Büyüklüğünden dolayı alanın tamamı aynı gün içerisinde sayılamadığı için kışlayan gerçek su kuşu sayısının daha da fazla olduğu sanılmaktadır.

Bunlar arasında Macar ördeği (3560), elmabaş pakta ( 13.430), tepeli pakta (14.550), dikkuyruk (122) ve sakarmeke (68.350) sayılabilir. Bunlar, gözlemlerden elde edilmiş en yüksek sayılardadır. Baharda, büyük sayıda angıt ( en çok 2070) gözlenmiştir. Bölgedeki sulak alanlar donduğunda, göle çok sayıda sukuşu gelmektedir. Baraj Gölü adacıklardan az sayıda gülen sumrunun kuluçkaya yattığı bilinmektedir.

Baraj gölünün çevresinde yaz mevsiminde plaj ve piknik alanı olarak kullanılan ideal yerlerden biridir. Orta Anadolu’nun deniz ve plaj özlemini karşılayabilecek durumda olan hirfanlı barajı göl manzarası, çamlıkları, plajları ve sosyal tesisleri ile oldukça ilgi çekmektedir. Ayrıca göl balık avına da elverişlidir.

Göl çevresindeki en güzel doğal plajlar: Kırşehir’e 50 km uzaklıktaki Toklumen Köyü ile 25 km uzaklıktaki Sıdıklı Büyükoba Köyü kumsalları özellikle de Davulağıl bölgesinin plaj ve tesisleri ile Kamana 16 km uzaklıktaki Savcılı Büyükoba kumsallarıdır. Ayrıca il merkezine 27-30 km uzaklıkta bulunan Yeşilli, Uzunali ve Karaduraklı köylerinin

Baraj kıyıları da doğal plajlardır. Yaz aylarında bu çevreler kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Tüm bu yerlere ulaşım asfalt yollar sayesinde oldukça kolaydır. Hirfanlı barajındaki sosyal tesisler ile Toklumen kasabasındaki Aşık Sayit tesisleri ve Savcılı Büyükoba tesisleri restoran ihtiyacını karşılamaktadır.

2004 yılında 2004/ 8321 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla hirfanlı barajının büyük bir bölümünü kapsayan alan turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Hazırlanacak projelerle gelecekte suya dayalı rekreasyon faaliyetlerine yönelik turizm kullanımları için çok uygun alanlar olabilecektir

kaynak www.kirsehir.gov.tr
    Bacoman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu su tatlı su değilmi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    ewet bbrr tatlısu. hatta kızılırmaktan gelen su. şuanda avlanma yasağı var ama ayın 30 unda biticek. ben yaklaşık 1 ay sonra ankaradan ve çevre illerden buraya bi gezi organize etmeyi istiyorum gezginmotorcuda da yazdım görmüşsündür zaten.
    arkadaslar bu arada balık tutmak istiyenler içinde çok guzel olur şimdilik ön haber verme olsun bu ilerde bu konuyu gundeme getiricem
    Bacoman

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Çok güzelmiş, fotoğraf çekmek istedim şimdi..
    Ya keşke motoru yaza alabilsem

ahmet6946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gn 125
    baco kardeş mesafe kaç km
    Birgün alacağım DL650

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    hocam hiç ankaradan kamana gitmedim ama tahminen 160-170 km civarlarındadır geze geze gelinir işte zaten yol double
    Bacoman

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    su yüzülebilecek gibimi dip mil filan değil dimi

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    tabi arkadaslar hirfanlı barajında plaj var zaten resimlerdede görülüyor ayrıcan en derin yeri 70 mt. yani iç anadolunun denizi burasa

ayrıca kiralık teknelerle göle açılabiliyorsunuz balık tutalabiliyor falan çok guzel işte eğer bi aksilik çıkmazsa 1 aya kadar bu olayı organize edicem ankara , nevşehir ,kırıkkale, kayseri ,aksaray illerindeki mt üyelerinin katılması ile çok güzel şenlik havasında bi gün olucak umarım planlarımı gerçekleştirebilirim
    Bacoman

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    bunlar ne güzel resimler ya...

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    et hocam keyifle geliriz bide iyi balık lokantaları varsa değmeyin

Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    ne lokantası setr... balılkarı kendimiz tutup kendimiz pişirip kendimiz yeriz bee kendin git kendin tut kendin pişir kendin ye puhahah çok guzel oldu bee
    Bacoman

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    süper bir yermiş gerçekten. umarım güzel ve sorunsuz bir gezi olur.

imkanım olsa bu manzara için ben de gelirdim
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    çok keyifli
    olmuş teşekkürler paylaşımın için.
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler