Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köylerde Kaybolma,Scooter ile Offroad Denemeleri & Çınarcık Dipsiz Göl Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Selamlar;

Forumdan Erdem abi (Lucas) ile en son iki sene önce birlikte teker çevirdiğimizi hatırlayıp hadi abi artık yol yapalım,gezelim diyerek en sonunda 1 Kasım'a sözleşiyoruz.

Sonra Yalova'dan Emre kardeşim ve Mevlüt abi'ye haber edip planımızı yaptık. Plan dediğime bakmayın,sadece buluşacağımız yeri ve saati ayarladık,gerisi spontane geçti.

Sabaha saat;08:10

Hemen kalkıyorum. Hava buz gibi. Kat kat giyinip yola çıkıyorum. İlk iş oy kullanmak. Sabahın sakinliğinde oy verme işini halledip,bismillah deyip yola koyuluyorum.

Hava buz... Donuyoruz reis

Aksilik gece elcik korumalarını takarken tur camını kırdım. Tur camsız olmuyormuş. Göğsüme gelen rüzgar tokat manyağına çevirdi beni.
    Hem üşüyorum,hem dayak yiyorum.

Ama yolda olmak keyifli. Sabah sabah yol bomboş,sıkıştıran,kapışalım mı gardaşşşş diyen kuş serisi vb bilimum tehlikelerden uzak,rahat bir yol.

Saat 9 gibi Topçular'da buluşuyoruz. Altınova'ya sürüp oradan köylere doğru gideceğiz.

Altınova'da duruyoruz,kahvaltılık birşeyler alacağız.
    Erdem abi;

Mevlüt başkan;

Yola devam;

Bir köy kahvesinde duruyoruz,kahvaltı ediyoruz. Köy ahalisi sabah sabah kafasında teletabi gibi kamerasıyla bizi görünce "la oğlum işiniz yok mu der gibi baksa da girip,sobanın yanına çöküp kahvaltı işini hallediyoruz.

Yola devam. Nereye gittiğimizi bende bilmiyorum

Yol nefis. Altımda 90 cc,tatlı tabağı kadar jant çapı olan scootera rağmen hiç sıkıntı hissetmiyorum. Normalde scooter ile köy yolları keyifli olmaz ama yol gerçekten güzel.

İznik yerine Fevziye tabelasını görünce o tarafa doğru giriyoruz. Yolu bilmiyorum tabi,ne çıkacağı hakkında da en ufak bilgim yok. Ama ilerledikçe iyi ki diyoruz. Yol çok güzel,manzara nefis. Tabi hava halen soğuk.

Kısa bir mola;

Zavallı motor... Biraz sonra başına geleceklerden habersiz

Yalova Mt'nin güzel adamları...

Dinlendik. Ne yapalım,ne edelim diye düşünürken motosikletleri park ettiğimiz açık alanın içinde patika bir yol görüyoruz. Gidelim bakalım ne varmış diye o yola sapıyoruz.

Scooter ile offroad denemeleri başlıyor bilmeden.

Yolun genel durumu.

Ben ve Erdem abi yolun sonuna kadar iniyoruz. Önümüze dev bir balçık birikintisi gelince şansımızı zorlamıyoruz.

Araziye girmeyen temiz asfalt motorcuları yukarıda bizi bekliyor

Çılgın boxer yolları coşturuyor

Çok güzel indik ama geri dönüşte çıkamıyoruz. Motordan sesler gelmeye başladı Varyatörden sesler gelince el mahkum o kadar yolu elde çıkarmak zorunda kalıyorum

Boxer sıkıntısız çıkıyor...

Mevlüt başkan imdada koştu

Deniyorum ama motor gitmiyor,kavramada sorun var. Dağ başında elimize alacağız sanırım motoru.

Başa gelen çekilir

Sonra asfalta tekrar çıkıyoruz. Durmak yok,kaybolmaya devam...

Yollar,virajlar,manzara nefis abi...

Hiç bilmeden tamamen spontane sürüyoruz. Çukurköy diye bir köye geldik. Emre kardeşimizin eniştesi burada köy kahvesini işletiyormuş. Mola veriyoruz.

Nerdeyiz diye haritan kontrol ediyoruz,bundan sonra istikamet Yalova İstikham tepe...

Bizleri kahvehanesinde ağırlayan abimizle bir hatıra fotoğrafı çektiriyoruz...

Devam...

Yalova İstikham tepedeyiz...

Yol ezdi sanki

Yalova İstikham tepeden Yalova merkeze dönüyoruz. Erdem abi ve Mevlüt abi ayrılıyor. Biz Emre kardeşimle biraz daha gezelim diyoruz. İstikamet Çınarcık..

Çınarcık sahil;

Yola devam,Teşvkiye...

Orman ne güzel,ne güzel

Dipsiz Göl'e geldik...

Bütün kestaneleri toplamışlar.

Dönüşe geçiyoruz. Zira hava soğudu,üşümeye başladık yine...

Dönüş yolu...

Günün sonunda yapılan yol...

Kısa notlar:

• Karamürsel-İznik arasında kalan köy yolları çok güzel. Gezmek çok eğlenceli. Bilmediğiniz yollara sapmaktan korkmayın,köylerin birbiri ile bağlantıları var hep. Ya Yalova'dan ya İznik'ten ya Taşköprü'den mutlaka çıkacak bir yol bulursunuz. Depoları doldurmadan gitmeyin ama.
    • Yol üzerindeki köy kahvelerinde içinizi ısıtacak bir bardak çay,köydeki marketlerden alacağınız bisküvi,kraker gibi yiyecekler ile soba başında kısa bir mola keyfi yapabilirsiniz. Yemek için bir iki mekan var. Onun dışında mangalınızı alıp istediğiniz yerde mangalınızı yakabilirsiniz.
    • Bu yola arkadaşlarınızla çıkacaksanız hızla işi olmayan,yolun keyfini çıkarmasını bilen insanlarla yola çıkmanızı öneririm. Zira 40-50 km/h ile müthiş keyif alarak gezmek çok hoş. Sağolsun yola çıktığım Mevlüt abi,Erdem abi,Emre kardeşim bu hususta gözü kapalı fizana gidilecek kadar yola uyumlu sürdüler.
    • Çınarcık'tan sonraki Teşvikiye,ardından Dipsiz göl,daha üst rakımdaki yaylalar görülmeye değer. Teşvikiye'den itibaran yol kenarında mesire alanları,çay bahçeleri,restoranlar mevcut. Ailenizle birlikte gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz.
    • Dipsiz Göl'de,Göl manzarasına karşı mangalınızı yakmak diğer yemek alternatiflerinden.
    • Teşvikiye'den itibaran başlayan tırmanış yolu çok keyifli. Yeşillikler içinde,oksijeni içinize çekerek keyifli bir sürüş yapabilirsiniz. Yolda yer yer bozulmalar mevcut,aman hızla gitmeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esseruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Güzel gezi olmuş. O yollarda benim de kaybolmuşluğum var. Bir daha ki sefere Altınova köylerden devam edip İznik Gölü'ne inmenizi tavsiye ederim. Göl manzarası tepeden harika görünüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hah şöyle ;
    moderatorler gezsin,benzin paramızı aramızda toplayacağız,yetti gayrı !

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    güzel bir sonbahar gezisi olmuş,emeğinize ve yüreğinize sağlık,saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    arayışta
    Ah ah her zaman derim olanı var olmayanı . Darısı başıma.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    güzel manzaralar var elinize sağlık biraz crossluk yerlermiş sanki.

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manzara mükemmel. Güzel bir gezi olmuş tekerinize sağlık

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Okuması çok eğlenceli idi. Gezinin keyfini düşünemiyorum bile...
    paylaşımınız için teşekkürler

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vizelerden sonra ben de kaybolayım bari ama arkadaş yok

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi olmuş.Paylaşım için teşekkürler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Abi köpek var, sen önden geç. Vb. replikleri pek seyir defterinizde göremesekte, en kısa zamanda tekrar tekrarlayalım
    Şu Boxer'a bir çift cross lastik alayım da hele

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hah şöyle ;
    moderatorler gezsin,benzin paramızı aramızda toplayacağız,yetti gayrı !
    Gel birlikte gezelim ağabey. Çorlu'da gezecek yer bırakmamışlar, en son orada oturduğumda Emlak konutlarından hastaneye kadar bomboştu
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Çok eglenleceli ve harika manzara eşliğinde gezdik benim bile ilkkez gittiğim yerlere gittik yol arkadaşlarımda 10 numra olunca gezi sıkıntısız ve eğlenceli bir biçimde sonlandı. Çok tsekkürlerimi sunarım.. tek eksiğimiz mangaldı..

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Gerçekten çok eğlenceliydi, mükemmel yollar, gerçi dönüşte biraz üşüsekte Sende çok güzel anlatmışsın abi en yakın zamanda tekrarlamak ümidiyle, ellerine sağlık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)