Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tek başına Akdeniz & Ege turu, 1 hafta 2308 km...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acoskun1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    24 mayıs 2015 pazar sabahı başlayıp, 30 mayıs cumartesi akşamı tamamladığım, tek başına başlayıp, yolda yeni arkadaşlar edindiğim, sondan 1 gün öncede ilk defa motor festivaline katıldığım bir gezimi sizinle paylaşacağım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

geçenyıl gitmeyi çok istediğim, belkide motor da yeni olduğum için bir türlü cesaret edemediğim akdeniz ege turunu aylar öncesinden planladım. şartlar ne olursa olsun çıkacaktım, ve çıktım da. geçen yıl çadır,uyku tulumu, sandalye , şişme yatak gibi ekipmanları tamamlamıştım, tura çıkmadan önce portatif masa, kamp mutfak setini de (tencereler,çaydanlık, ispirto ocağı v.s) tamamladım... kampinglerde çadır kurmayı planlıyordum. ama fazla abartmışım galiba. sabah yola çıkmadan motoru yüklediğim de yükün çok fazla olduğu anladım, bu şekilde uzun yol alamayacağımı anlayıp, tüm kamp malzelemelerini bırakmak zorunda kaldım. kıyafetlerimi, yağmurluklarımı alıp yola çıktım. isterseniz bundan sonrasını resimlerle antatıp paylaşayım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]

rotam bu şekilde oldu. toplam da 2308 km yol yapmışım
    Apices, potasyum, EneS_Turker ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alanya - anamur - mersin - niğde - kayseri olarak geri dönerdim ben olsam. 250 km kadar yolu aynı güzergahtan dönmüşünüz ama olsun, resimleri bekliyoruz.
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750 S

motora kamp malzemelerini yükleyince gözüme çok fazla geldi, bu şekilde antalyaya gidemeyeceğimi anladım, yolda 110-120 ile gitmem gerekiyor, bir günde antalyada olmam gerekiyor. bende tüm kamp malzemelerimi brakıyorum.

çıkış kilometrem. sabah 7 de kalkıp, hazırlıklarla anca 10:00 da yola çıkabiliyorum.

aksaray ağaçlı tesisleri, araba ilede burdan geçtğiğmde hep mola verirdim. buraya kadar yaklaşık 160 km hiç mola vermeden geldim. ağaçlı tesislerinde çay içip,dinlendim ve sonra konyaya doğru yola çıktım. konyaya 50 km kala bezin s.o.s verdi. normalde 320-350 km giderdi aslında, 270 mm de sinyal verdi, yolda bildiğim bir istasyon olmadığından tedirgin oldum. küçük bir istasyon gördüm, mecburen alıcam. pompacı amcaya motorun çok hassas olduğunu , benzininiz temizse alayım , yoksa soru çıkar yolda kalırım dedim, amcada sevecen tavırları ile garanti verebileceğini, burada benzinin fazla gitmediğini , 3 ayda bir depoyu doldurduklarından dinlenmiş olduğunu belirtti, depoyu doldurduk, taze çayda demlemiş, ikram etti, birazda sohbet ettik. ve yola devam ettim.

seydişehir günaydın tesisleri

akseki de de mola veriyorum, ömer duruk tesisleri, herzaman yemeklerini güvenle yediğim bir tesisdir. ama bu defa yemek değilde hani motorcunun klasik yemeği gözleme canım çekti. daha doğrusu yörük çadırının içinde sunum yapıyorlardı yan gelip uzanarak dinlenmek istedim,gözlemeyi yedikden sonra da düşündüğüm gibi dinlendim.

akşam 10 gibi antalyaya varıyorum. ilk defa bir günde 630 km yol gitmiş oluorum. halama uğramak istiyorum , ama karnım aç. açık bir yerler arıyorum, lara tarafında köfte-piyazcılar açık, birine oturup yiyorum, yorgunluktan yerin ismini ve de resmini çekemiyorum. bu arada galatasaray şampiyonluğu kesinleşiyor, millet sokaklara dökülüyor, curcuna. yollarda da çalışmalar var, bi türlü konyaltı tarafına geçemiyorum, yollar kapalı. bir motorcu arkadaştan yardım istiyorum, sağolsun motoruyla bana eşlik edip yolu gösteriyor.meltem mahallesine geldiğimde gecenin 01 i oluyor, vakit geç olduğundan halamlara uğramaktan vaz geçiyorum, allahtan telefon açmamaıştım, hemen bir otel bulup yatıyorum konya altında. ve böylece 1. gün bitiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

2.gün

sabah uyanıp otelde verilen standart kahvaltıdan sonra konyaltı plajına doğru yürüyorum, yaklaşık 200 m. yolda bide motorize 112 acil istasyonu dikkatimi çekiyor, çok da hoşuma gidiyor, ama içeride kimse yok galiba , görüşemiyorum. deniz harika geliyor, bir yıldır hasretim. otele gidip, çantalarımı toplayıp zinciride yağladıktan sonra yola devam ediyorum.

yolda (kemere varmadan) kamping yazan bir yere giriyorum, ne kamp yapan nede sahibi yok piyasada.

tekirova da yıldırım kamp levhası görünce bakıyorum, sakin ve doğası muhteşem bir kamp.

olimpos

kadirin meşhur ağaç evleri. olimpos daki bütün konaklama yerleri ağaç bungalow lardan oluşuyor. sayısısız pansiyon, bungalow mevcut. en meşhurları kadirs ve bayrams.

olimposun deniz tarafına geçmiyorum, ayağımda problem var .(bir ay önce ayak başparmağım kırılmıştı, fazla yürüyemiyorum) adrasanı merak ettiğimden konaklamayı da adrasan da yapmaya karar veriyorum.

olimpos adrasan arası yol toprak, bazı yerleri sulamışlar, hatta su fazla kaçmış ve çamurlaşmış.

adrasan...

sahilde mavi yalı otelinde konaklıyorum, motoru da bahçesine koyuyorum, manzarası müthiş. otel boş ulduğundan en güzel iki odadan birinde kalıyorum, diğerine de ben den sonra gelen motorcu bir çift kalıyor. 3 tekerli goldwing kullanıyor, akşam yemeğinde beraber balık yiyoruz, hoş sohbetimiz de oluyor.

ve böylece 2. günde tamamlanıyor, müthiş bir mutluluk var içimde. devamını yarın yükleyeceğim, bayağı zor bir iş gezi raporu yazmak.
    @hmet42, EFEKAN09, mehmetenis ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

çok güzelmiş hocam buraya kadar

takipteyim

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel gezi olmuş.Paylaşım için teşekkürler
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    antalyada olimposta kaldığımız yerleri görünce çok sevindim =)

Bende kayseride 20 sene yaşadım. Motora izmirde başladım. Kayseride böyle faaliyeti görünce şaşırdım açıkcası

Takipteyim bu raporu

bayram tatilince çıkacağım gezi için güzel bi hazırlık oluyor : )

keyifli geziler

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    pulsar kimseyi mahçup etmedi , cabbar motosikletmiş.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geziniz gerçekten müthiş takipteyim

Motosikleti
    Kawasaki ninja 300
    Alkışlar size gelsin

Motosikleti
    arayışta
    Tebrikler, takipteyim.

abi çok güzel bir paylaşım, merakla bekliyorum devamını

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunuzdan yana olumlu olumsuz yorumlarınızı da yazın almayı düşünen arkadaşlar vardır belki

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    3.gün

resimleri yüklemede geciktiğim için kusura bakmayın, işler güçler...
    ve sabah oluyor, erken den kalkıp güneşin doğuşunu izliyorum. sonrada denize girip tertemiz sularda yüzüyorum.

[![image](http://i.hizliresim.com/a5g7r5.jpg)](http://hizliresim.com/a5g7r5)
    otelin arkasındaki dağ geçen yıl yanmış. çok üzüldüm...

necati bey, 3 tekerli goldwing in sahibi. sabah kahvatı da da görüşüp vedalaşıyoruz.

otelin işletmecisi yusuf bey. emekli olmuş burayı kiralamış, içini komple yenilemiş. hoş sohbet bir beyfendi idi. işlerinde başarılar diliyoru. otelin temizliği içinde kendilerine teşekkür ediyorum.

otelin aşçısı ziya... akşamki balıklar nefisti eline sağlık...

kaşa doğru yola çıkıyorum. resim de görünen yer kumluca, çevre yolu olmadığından şehrin içinden geçiliyor. güzel bir ilçe, turistik değil.

finike

demrenin içine karnımı doyurmak için giriyorum. neden se erken açıktım. ama canım sulu yemek istiyor, bir esnaf lokantasına giriyorum, en sevdiğim yemeklerden kuru fasülye. hemen istiyorum. yanımdakiler; çöp şişlere takılı köfte benzeri bişeyler yediklerini fark edip soruyorum, şiş diyor lar. iyi bide bunun tadına bakayım diyorum. da foto çekme sonuna doğru aklıma geliyor. vatandaşlarla sohbet ediyoruz, 5 yıl sonra buraları tanıyamıyacaksınız diyor biri. hava alanı 8 tane 5 yıldızlı otel yapılacağından bahsediyor, pek de inandırıcı gelmiyor ama bana...

ilçenin geçim kaynağı seracılık...

yola devam

ve kaş...

hakan ve hüdai ile bu kafede tanışıyoruz. o gün beraber gezip bir pansiyona yerleşiyoruz, izmirden tura çıkmış arkadaşlar, hakanın kuzeni özkan da antlyadan eşiyle motorla geliyor, akşam zeytin restorant da güzel bol mezeli bir balık yiyoruz, sonra başka bir kafe de muhabbete devam, pansiyona vardığımızda sabah 05:00 ve yatıyoruz..

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    benim 2014 yılında antalyanın batısından girişli ve izmir çıkışlı rotama benziyor,tüm sahil boyunca gezmiştim çok eğlenmiştim,umarım sizde çok eğlenir ve bu mutluluğu yaşarsınız,kaputaş plajı ve akyakaya mutlaka gitmelisiniz,yoksa çok şey kaçırırsız,güzel bir yaza başlangıç gezisi olmuş,kazasız ve cezasız bir yolculuk yapmanız dileğiyle hayırlı yolculuklar dilerim,-HAYAT GEZİNCE GÜZEL- ,saygılar...
    ybf55 bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    4. gün

sabah uyanıp, kahvaltımızı yapıp hakan hüdai ve ben birlikde gezerek fetiyey kadar beraber gidiyoruz. özkan la eşi kaşta kalmaya kara veriyor.

yolda kalkana da uğruyoruz...

fetiye

hakan la hüdai yi fetiyede bırakıp dalyana doğru yola çıkıyorum. dalyana gitmem deki amaç gezmek değil, nostalji. 25 yıl önce de sıkça gelirdim. izmirde fakültedeyken amcamlar memuriyet dolayısı ile ortaca-dalyan da kalıyorlardı, yaz tatillerinde ve kısa tatillerde sıkça ziyaret ederdim ve dalyana bayılırdım...

göçek geçitinden geçmeye karar verdim, altta yap işlet devret modeli ile şahsın biri tünel yapmış, paralı, fiyatını sormadım bile.

ortaca ya varıp önce karnımı doyuruyorum, lokanta da taze çıkmış kelle - paça, üzerinede başka bir şey yiyip dalyana geçiyorum, hava da kararıyor, otel bulmadan önce nostaljik bir gezi yapıyorum. dalyan campingi arıyorum, tek kişilik bungalow larda duş , olmadığını, ortak kullanımda olduğunu öğrenince, önüme ilk gelen apart otelde konaklıyorum.

5.gün
    sabah kalkıp dalyanı gezmeye devam.

burdaki teknelere binilip,20-30 dk sonra açık denize varılıyor. iztuzu plajına, caretta ların yumuta bıraktığı ünlü plaj. ben daha önceleri çokça gittiğimden, gidince de tüm günümü alacağında gitmiyorum.

yola çıkıyorum, sakar geçidinden geçip muğlaya uğruyorum. yatağana varmadan yağmur bastırıyor, bir istasyona girip bekliyorum, geçeceği yok, yağmurlukları giyiyorum, 10 dk sonra güneş yakıyor...

milası çıkar çıkmaz yol kenarında bu fırın şeklinde yeri görüp duruyorum. gözleme yapıyorlarmış. pazu otu ve çökelek karışımı gözlemeden yiyoru, tadı nefis. kesinlikle burdan yolu geçenler tatsınlar. köylüler çok iyi insanlar, candan...

bafa gölü

sökeyi de geçtikden sonra kuşadsına varıp, hemen festivalin yapıldığı jade beach club a geçiyorum. dernek başkanı ve yönetimindeki arkadaşlarla tanışıyorum, festivalin ilk günü olduğundan sakin, derneğin anlaştığı otellerden birine eşyalarımı bırakıp , festival alanına dönüp gece 01:00 a kadar hem eğleniyor, hemde yeni arkadaşlıklar, dostluklar ediniyorum.

6.gün

festivaide tanıştığım, istanbuldan katılan, aynı zamanda hemşehrim olan serkan ve eski dernek başkanı ayhan bey ;bu gün de kalmamı çok istedi ,ama olmadı prgramımda kuşadasına 1 gün ayırmıştım, aydın ve denizli de de arkadaşlara uğrayacağımdan, sabah kahvaltıdan sonra devam ettim.

yolda yine yağmura yalakalanıyorum.

Aydında fakülteden arkadaşlar uğramadan geçmiyorum, zaten hastane yolumun üstünde, doğumevinde kadriye nin yanına uğruyorum, devlet hastanesinde diğer bir arkadaşımız, esra ya haber veriyor, motoru hastane bahçesinde bırakıp araba ile sarıoğlu diye yöresel yemekler ağırlıklı bir restoran ta gidiyoruz, yemek yerken sağnak yağış başlıyor, 1-2 saat orda mahsur kalıyoruz, arabaya bile geçemiyoruz, o kadar şiddetli. ıslanıyoruz da tabi.

kalmam için çok ısrar ediyor arkadaşlarım, yağmurda yola çıkmamı istemiyorlar. ama denizlide arkadaşları ziyaret etmem gerektiğini söyleyip, yağmur hafifleyince yola çıkıyorum. nazilliye varmadan sağnak yine başlıyor. denizliye kadar hep yağdı, hatta denizli içinde gezerken de yağdı.

sağnak yağıştan dolayı gecikmeli vardım denizliye. bu lokantada karnımı doyurdum, salaş gibi görünüyordu, yağmurda fazla gezemiyecem dedim girdim, iyiki de girmişim, köftesin den yedim, nefisti, resimi unuttum, çıkarken dışarıdan çektim. belkide çok yorgun ve açıktığım için nefis gelmişti bilemiyorum.

aslında fakülteden arkadaşlarım gökhan ve arifi arayıp görüşmeyi düşünüyordum, ama sağnak yağışta motor sürmek o kadar yormuş tu ki beni, öğretmenevi ni aradım, boş yer yok, polis evin de de boşyer yok (belkide öğretmen veya polis olmadığımdan). booking .com dan güzel bir otel buldum, hemen gidip yerşeştim, ve uyudum.yağmurluklarımı, eldivenimi kuruması için astım..

7. ve son gün...

afyondan her geçtiğim de tok olsam bile asla yemeden geçmeyeceğim şey, sucuk döner. tok olduğumdan sadece bir yarım ekmek yiyorum.

ve yola devam. ankara üzeri dönmeyi planlamıştım, bir gece de yiğenlerimde kalmayı planlamıştım. ama eşim ve çocuklarımdan , evim den 1 hafta ayrı kalmak yeter deyip, plan değiştirip konya üstünden devam ettim. konyadan önce başlayıp kayseri ye kadar hep yağış vardı , kimi zaman çok hılzlanıyor, kimi zaman da azalıyrdu.

ılgın.

ve akşam saat 9 da eve varıyorum, eve varmadan depoyu fullüyorum.

gezi ile ilgili notlar:

-çok zevk aldım, tek çıkmamdan ötürü hiç sıkılmadım
    -motorun performansı çok iyi idi, hiç bir sorun çıkarmadı
    -71 lite banzin yaktım, 2308 km gittim, 330 tl benzin parası ödedim. ortalam 100 km de 3 litre yakmış.
    -diğer harcamaları hesaplamadım. ama otel fiatları turist olmadığın dan dipte idi. 35-65 arasında değişti.
    -antalya ya giderken ve denizliden giderken yollar double ve güzeldi. 110-120 ile hep gittim, bazen 145 de olduğu oldu.

hepinize bol sürüşlü geziler, sağlıcakla kalın, başka bir gezide buluşmak üzere...
    hgdr, ayhanş, basketci_m ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hocam iyi gezmişsiniz.
    Hüdai başkanla karşılaşmanızda büyük tesadüf olmuş.
    Kendi forumumuzun üyesi HELLAS'tır.
    acoskun1970 bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Tekerine sağlık çok güzel bir gezi olmuş,çok şükür kazasız belasız gidip gelmişsiniz.
    acoskun1970 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Millette para var geziyor a.g
    mehmetenis bunu beğendi.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    güzel gezi olmuş.Allah kaza bela vermesin.paylaşım için teşekkürler.
    acoskun1970 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Abi tokken bile yarım ekmek yiyor ben ise çok aç olduğumda yarım ekmek :D paylaşım için teşekkür ederim abi
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)