Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ANKARA'DAN, SAFRANBOLU'YA...

Motovento
    REKLAM ALANI
    13yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600F
    Merhaba arkadaşlar,
    Biraz gecikti ama nihayet derledim sizlerle gezimizi paylaşıyorum. 2 Mayıs'da düzenlenecek olan Safranbolu'daki motosiklet etkinliğin haberini alır almaz kafamda ufak ufak planları yapmaya başladım.
    Daha sonra siteden takip ettiğim doğa gezilerini çok seven Harun abi (@hakan_czy) ile iletişime geçtim ve yolculuk kararını aldık.
    Harun abiyi, Artos'a yaptığı tımanışın raporuna attığım yorum ile tanıdım. CRF 250 si olduğunu ve Ankara'ya yerleştiğini duyunca yazdım kendisine
    o da sağolsun beni kırmadı iletişime geçtik ve ilk kez bu gezide kendisiyle kanlı canlı tanışmış olduk.
    Ben daha sonra aynı mahallede olduğum Mehmet'i de davet ettim gezimize. Böylece 3 motor 4 kişi olduk. 4. kim diyeceksiniz, o da benim artçım olan nişanlım

Rotamız,

2 Mayıs sabah 6.30'da buluşma kararı aldık fakat Mehmet haricinde herkes geç kalınca yola 7.30'da anca çıkabildik. Geç kalınca haliyle yola çıkış fotolarını çekmeyi unuttum
    Yola çıktığımızda da aşırı sis olduğundan dolayı makineyi çıkarmadık İstanbul yoluna çıktık Harun abi ile buluştuk ve 15 km ötedeki benzin istasyonuna kadar devam edip sisin kalkmasını bekledik.
    Sis görüşümüzü 4-5m ye kadar düşürdüğü ve ıslattığı için fırında oturduk kahvaltımızı yaptık.

Harun abi CRF250'sini ve ekipmanını Edirne'de bıraktığı için diğer motoru CBF'le geldi. Kaskınıda bi arkadaşından temin etmiş.

Otoyol Trafik Polisinden de dikkatli gidin uyarısı aldık

Ve Mehmet.. Kendisi 17 yaşında inanması zor olsada doğru..

Nişanlım ve ben..

Harun abi

Kahvaltı, tanışma faslı ve yakıt tedariğinden sonra yola düştük, biraz biraz sis hala var.

İkili önde biz arkada, bu arada fotoğraflar nişanlımdan..

Yeşeren ekinleri arpaları görünce bile ferahlıyor yüreğim gri Ankara'dan sonra.

Herşey yolunda

Burda durup bidaha ki şehir merkezine kadar son fırın olduğunu söyledim çünkü hala doymamıştım. Ama Harun abi yanında börek getirdiğini söyledi ileride Kesikköprü barajı var orda zaten duracak manzarayı izleyecektik. Börekleri orda çayla götürürüm diyor ve gazlıyorum.

Yol süper görünüyor.

Kesikköprü barajı sapağındayız

Ve dalıyoruz içeri,

Ankara'nın içme suyu kaynaklarından birisi bu baraj, Kızılırmak üzerinde.

Uygun güzel manzaralı bi yer bulup durduk, esas kahvaltımızı burada yapacaktık ama sis engelleyince durum değişti çay içip kalkacaz.

Çevremizdeki manzarada böyle,

Şöyle yerleşelim dedik,

Suya yakın olalım dediler

Buraya oturalım dedik,

Banklar ıslak çıktı

En sonunda buraya oturduk oh be.

Mehmet'i almadık aramıza :D

Çay faslını bitirip yola devam ediyoruz.

Barajın yoldan görünüşleri,

Bol bol yol kenarı manzaralı fotoğrafımız var artçı ile yola çıkmanın faydaları

Döne döne iniyoruz Kızılcahamam'a

Şehir merkezi göründü.

Girişde durup bi fotoğraf çekilelim dedik, sonradan amma oyalanmışız diye isyan edeceğiz tabi.

Devam et ticari.

Ne mutlu Türk'üm diyene.

Gerede'ye gelmeden Bolu-Samsun yoluna sapıp Karabük'e bağlancaz tahimini 55km'miz var sapağa

Burda Çerkeş-Kızılcahamam yoluna sapıp geze geze gidelim mi diye bi konuştuk ama iyi ki de sapmamışız çok geç kalırdık daha sonra Harun abi ile inşaallah crosslarla köy yollarından bi rota tutturup gezicez oraları Işık Dağına doğru.

Tabela yılan çıkabülü diyor ona göre Harun abi :D

Vatandaşda kamera var güya ama hep biz onu çekiyoruz önden önden basıp gidiyor çakal.

Bu dakikadan sonra bulutlar şahane,

İkinci tırın önünde ki bit kadar şey Mehmet oluyor yine bastı gitti heycan var çocukta.

Yakaladık keratayı :D

Ufak bi mola

Tırcılara söverken, adlı sanatsal çalışma

Bu vatandaşı yakalayıp çekmek için çok uğraştım otlar arasında ama en sonunda güzel bi poz verdi.

Yol insanı hıza teşvik ediyor ama neyse ki crossla basamıyorum :D

Gerede'den Karabük'e saptıktan sonra Mehmet'in benzini bitiyor bu vesile ile biraz durup dinleniyoruz çayımızı içiyoruz.

Valla normalde de böyle yürüyosak işimiz var :D

Hatıra pozu,

Eşimle birlikte ilk uzunyol gezimiz iyki onunla yaptım bu geziyi.

Bu manzarayı görünce Harun abi ile ortak düşüncemiz hemen sohbete dökülüyor, alıp motorları dağ bayır düz gitmek vardı diye.

Patika resmen kendine çekiyor bol vaktimiz olacaktı ki..

Tekrar yoldayız, yol kenarına yakın bi gölet ismini unuttum. Bir köy ile aynı ismi taşıyordu.

Eğlenceli virajlı yollar başladı yine,

Ve Eskipazar'dayız...

Benim bel ağrım aşırı tutunca gruptan koptuk ve durmak zorunda kaldık. İleride Mehmet zaten gözden kayıptı, Harun abide gelmediğimizi görünce bi müddet sonra durmuş telefonla haberleştik bekliyor bizi.

O sırada eşim papatyaları fotoğrafladı.

2-3 km daha gidip Harun abinin yanına geldik tünele girmeden fotoğraflayalım istemiş.

Köprü üzerinde hem dinlendik hem fotoğraf çektik.

Bu poza bayıldım

Mehmet'e telefondan ulaştık bu arada o da tüneli geçtikten 4-5km sonra durmuş bizi bekliyor.
    Bu arada çanta demirini kendim yapmıştım fazla dik yaptığımdan dolayı yaslanma süngeri artçının sırtına batıyordu bi süre sonra iyce rahatsızlık verince çanta tablasını söküp geri aldık.

Ankara'ya döner dönmez demiri eğip düzleştirdim çok daha rahat ve yaslanılır konuma geldi.

Yola devam ediyoruz, güzel bi fotoğraf daha.

Ve oksijen yoksunu Karabük'deyiz.

Karabük Demir Çelik Fabrika'sı karşılıyor bizi tüm pisliği ile,

Bu memlekette yağmur, gri çamur gibi pis tozlarla gazlarla birlikte yağıyormuş. Yağmura yakalanırda hele ki üstünüz beyaz ise vay halinize.

Fabrikanın kalan kısmı solda.

Bu kadar güzel manzaradan çiçek böcekden sonra içimi baydı hem kokusuyla hem görüntüsü ile.

Karabük'den çıktık.

Safranbolu'dayız.

Etkinliğin yapıldığı meydana geliyoruz, bi ümitle bu kadar küçük bi alanda değildir diyerek dalıyoruz içeri

Heryerden gelen var yol boyuda bi çok grupla karşılaşmıştık zaten.

Aynı zamanda KTM test sürüşüde yaptıracak ama nerde ? Evet işte bu gördüğünüz alanda ne yazık ki...

Kent sakinleri çoğunlukta ve merakla beklerken ismini unuttuğum bi arkadaşımız kendi gösteri motoru ile bi kaç hareket yapıyor.

Ben internette afiş üzerinde bu güne dair daha çok gösteri ve etkinlik var diye okumuştum ama hepi topu 15dk bu arkadaşı izledik Belediye Başkan'ı konuşmasını yaptı ve kalabalık dağıldı. Kalanıda Pazar günü yani yarın devam edecekmiş... Bizde hava şartları yağmurlu gösteriyor diye günübirlik gelmiştik esas gün nasılsa C.tesi günü diye. Hüsran üstüne hüsran.
    Neyse hırsımızı test sürüşüne saklayıp Mehmet'le atladık KTM'lere. Ben bi hevesle stand önündeki dakar yarışı için çevrilmiş cross u test etmek istedim. Hani KTM denince akla ilk xtreme aksiyon gelir toz toprak çamur gelirya bende öyle düşündüm alır motoru gideriz gibisinden ama o test aracı değil dediler, gerçi olsa bile mermer üstünde cross da test edilmezdi.
    Test için Duke200 ve RC390 var sadece ilk biz test etcez ama alan çok ufak oturma odası gibi 1 den 2 ye atıyorsun vitesi alan bitiyor çok saçma test sürüşü için başka bi alan yokmuydu koca memlekette...

Mehmet yinede mutlu :D

Benim duruşum tüm hüsranı anlatıyor sanırım.

Bismillah dedim çıktım kaykay pistine, bi iki zorladım gidemiyoruz bari tekere getiriyim dedim ama nafile yer çok kayıyor pati çekiyor. Daha sonra gösteri yapan arkadaşa sordum nasıl sergileyebildin gösterini diye lastiğine kola dökmüş yapıştığından daha kolay gelmiş tekere ki zaten alışkın motor üstünde showa tekerleride uygun bu işe.

Motorları değiştik Mehmet'le.

5 dk sürüşten sonra fanı açtı zaten RC390 daracık alanda motor napsın.

Test sürüşünüde böylelikle bitirdik, motorlar şahane ama alan müsait değil napalım bunada şükür Allah'tan trustik bi memleketteyiz gezmeye de geldik yoksa daha çok söverdim.

Biz test sürüşünü gerçekleştiremezken! Harun abi de bi arkadaşı ile buluştu aynı anda Karabük'de okuyan kayınbiraderimde bize katıldı.Harun abinin arkadaşının kardeşi kafe işletiyormuş yükümüzü ve motorlarımızı oraya emanet ettik ve yemek yemeye gittik.
    Fotoğraf makinesinin hafızası dolunca yemek faslını çekemedim, cep telefonu ile arkadaşlar bi kaç poz aldı ama elime ulaşmadığı için koyamadım.
    Güzel bi yemekten sonra dolmuş ile çarşıya indik,

Cinci Hanı'na gircez,

Eşim ve kayınbiraderim,

Bu da yarı modern hatıramız

Ekip,

Tarihi bir camii avlusunun manzarası burası. Değerlendirdik,

Ara sokaklar ve çarşı,

Ahşap evler herzaman huzur verici geldi bana hele ki böyle güzel pencereler.

En tepede koyu kahve renginde ki terasa çıkıp gezdiğimiz yeri üstten görmek isterdik ama yorgunuz karşıdan görmekle yetindik.

Bu kapının hikayesi de tokmakları, eve gelenin bay ya da bayan olduğunu tokmak sesinden anlamak için iki ayrı tokmak yapmışlar birisi üstte ufak el şeklinde diğeride altta halka şeklinde. Ama hangisini bayan hangisini erkek çalıyor unuttum. Böyle bi konuşma geçti aramızda yanlış hatırlamadıysam. Espiriside, Ya transeksüelse napacak ? olmuştu :D

Tırmana tırmana en tepeye vardık,

Bu konağın adını unuttum.

Minyatür yapılar,

Bu da tepeden son karemiz,

Aşağı inip, lokumdur hediyelik eşyadır onları aldık ama bittik yorulduk zaten yaya yolu ya mermer gibi dizilmiş taş parçalarından ibaret yada bozuk arnavut kaldırımlarından ayağımızı burka burka bi hal olduk klasik tarihi yerleşim yolları işte..

Çarşının sokakları yine,

Burası müzeye çevrilmiş bi yapı ama girmedik vaktimiz yoktu çünkü 4tl de giriş ücreti vardı gayet uygun.

Bu duvarlar yanlış hatırlamıyorsam camii ye ait,

Bu camiinin arka kısmıydı sanırım

Günü bu şekilde sonlandırdık, dolmuşa binip motorlara gittik toparlanıp vedalaştık. Hafızam dolduğundan veda fotolarını diğer arkadaşlarım aldı ilerleyen zamanda onlarıda belki koyarız.
    Vedalaşıp toparlanıp benzin aldık diyesiye kadar zaten hava karardı biz yola düştük dönüş kısmını fotoğraflayamadık çünkü Eskipazar'ı geçtikten sonra tüm bu eğlencenin ve yorgunluğun yanına benim motor farı yaktı iş bu saatten sonra yerini sinire strese bıraktı.
    5-6 km kadar farsız Mehmet ve Harun abinin eskortluğunda benzinliğe kadar gittik, ön farı söktük 35w philips yerine 55w çin malı bi tane far bulup taktık ama onuda yaktı 1-2 km sonra. Yanımızda hertürlü arıza için ekipman var ama far kısmını ihmal etmişiz. Bu tip durumlar için bi tane ufak projektör şartmış ders oldu gerçi hava kararmadan yola çıkacaz demiştik ama geziye fazla kapılınca kaldık. Daha sonradan fazla akım gittiğini anladık ama ben yolun kalan kısmını yaklaşık 150 km farsız bazen Mehmet'in bazen Harun abinin farı eşliğinde bitirdim.
    Zaten Kızılcahamam'a kadar benzinlik yoktu yeni far alamadım ordan sonrada pek yol kalmadı diye devam ettik. Gözlerim pür dikkat açık aşırı yorucu şekilde ilerledim neyseki sağ salim vardık eve.

Kazan'da dinlendiğimiz benzinlik. Burada Osram marka 55-60w H4 far vardı ama almadım nasılsa yakacak diye sonradan çok pişman oldum eşek kafam diye çünkü Ankara'ya dönünce bu fardan taktım halen patlamadı.

Motor sahipleri dinlenmede.

Bu son moladan sonra az yolumuz kalmıştı durmadık ve bitirdik Ankara'ya girişte İstanbul yolu üzerinde vedalaştık yollar ayrıldı.
    Sinir stres ve yorgunluktan veda fotolarını almayı unuttum. Burdan Harun abi'ye herşey için teşekkür ediyorum güzel gezi oldu sıkı bi abim yol arkadaşım oldu.
    Mehmet'e de teşekkür ediyorum o da sık sık görüştüğüm bi kardeşim oldu.
    Harun abinin arkadaşı ve kayınbiraderim güzel ağırladılar bizi onlara da teşekkürler.

Siz forum üyeleri, zaman ayırıp okuduğunuz için ayrı ayrı teşekkürler, başka gezi raporunda görüşmek dileği ile...
    Levent, Phoenixs, meki 60 ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Haritadan sonraki resimler sanki açılmıyor :S

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sankisi fazla

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Plakasız motorla iyi cesaret uzun yol, polis motoru bağlasa bağlar yani. Ben anca çevreyolunda 3-5 tur attım o da eski motorumun plakasıyla plakasız gezsen zırt bırt önünü keserler gibi geliyo.

Motosikleti
    Honda 600F
    Bi kaç kez kontrol ettim açılıyor fakat internet hızı ya da pc hızı ile alakalı geç yükleniyor da olabilir.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasız motorla iyi cesaret uzun yol, polis motoru bağlasa bağlar yani. Ben anca çevreyolunda 3-5 tur attım o da eski motorumun plakasıyla plakasız gezsen zırt bırt önünü keserler gibi geliyo.
    Plakam var çantamda. Motorlu trafik polisiyle yanyana önlü arkalı selamlaşarak da gittim, çevirme önündende geçtim resimde gördüysen otoban trafik polisleri ilede denk geldik ama hiçbiri sormadı. Seninki daha riskliymiş ama :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Resimler 128 mpxl felan mi da biz göremiyoruz

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    süper gezi ve anlatım olmuş......

sokakbebesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD - Dyna wide glide
    DNS kullanınca resimler sorunsuz açılıyor arkadaşlar. Chrome kullanıyorsanız Zenmate ile sorunu çözebilirsiniz. (Pek çok açılmayan site, açılmayan resim sorunuyla beraber.)

Çok güzel bir gezi ve anlatım olmuş bu arada sanki sizinle birlikte bende gezmiş gibi oldum

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    güzel gezi, aynı yolu ben de geçen hafta yapmıştım deja-vu oldu.

Bu arada geziye nişanlı başlayıp evli bitirmişsiniz galiba. Tebrikler, allah bir yastıkta kocatsın

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    resimler bende de açılmıyor.resimlere tıklayınca güvenli internet uyarısı çıkıyor.birde dns değiştirerek deneyeyim bakalım.

Motosikleti
    CB 650 F
    Zevkle okudum. Nişanlın da motoru sevdiği için çok şanslısın. Ben eşime motoru bir türlü sevdiremedim.

çok güzel olmuş fotoğraflarda güzel Rabbim kaza bela vermesin

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Güzel bir gezi ve anlatım yapmışsınız.Allah mutluluk versin
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    Honda 600F
    Resimler 128 mpxl felan mi da biz göremiyoruz
    Siz değil sen görme diye 128mp yükledim.

Alıntı ESGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi ve anlatım olmuş......
    teşekkürler

Alıntı sokakbebesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DNS kullanınca resimler sorunsuz açılıyor arkadaşlar. Chrome kullanıyorsanız Zenmate ile sorunu çözebilirsiniz. (Pek çok açılmayan site, açılmayan resim sorunuyla beraber.)

Çok güzel bir gezi ve anlatım olmuş bu arada sanki sizinle birlikte bende gezmiş gibi oldum
    Teşekkürler açıklaman için resimleri göremeyen arkadaşlar için not olarak ekleyim.
    Ayrıyetten Dünya küçük derler o misal oldu sanırım sanal alemde küçükmüş profil ismini okur okumaz tanıdım seni yanılmıyorsam ya da benzerlik yoksa. Sadece sokakkulturu.com diyorum sana gerisini pm atarsan konuşuruz dostum

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi, aynı yolu ben de geçen hafta yapmıştım deja-vu oldu.

Bu arada geziye nişanlı başlayıp evli bitirmişsiniz galiba. Tebrikler, allah bir yastıkta kocatsın
    Amin, teşekkürler.

Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevkle okudum. Nişanlın da motoru sevdiği için çok şanslısın. Ben eşime motoru bir türlü sevdiremedim.
    Teşekkür ederim inşaallah sende bir gün sevdirirsin bi kez trafiğin olmadığı alanda bol manzara eşliğinde tur at bence gerisi gelecektir

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş fotoğraflarda güzel Rabbim kaza bela vermesin
    Amin hepimize, teşekkürler.

Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi ve anlatım yapmışsınız.Allah mutluluk versin
    Teşekkür ederim hepimize versin mutluluğu.

hakan_czy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 S
    malum yoldaydım telefonda eski. Yeni bakıyorum güzel bir gezi raporu olmuş bizdeki fotolarıda bir ara devamına mesaj olarak yükleriz eline sağlık Tanıştığımıza bende çok memnun oldum Tuna artık crosslar ile gezeriz yol arakadaşlığın ve gezi raporun için teşekkürler.
    adm12 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 600F
    Alıntı hakan_czy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum yoldaydım telefonda eski. Yeni bakıyorum güzel bir gezi raporu olmuş bizdeki fotolarıda bir ara devamına mesaj olarak yükleriz eline sağlık Tanıştığımıza bende çok memnun oldum Tuna artık crosslar ile gezeriz yol arakadaşlığın ve gezi raporun için teşekkürler.
    İnşaallah abicim bende teşekkür ederim.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Maşallah hocsm film gibi olmuş ne güzel gezmişsiniz ben yiba çarşısına pantolon almaya geldiğimde siz nişanlınız ile kask bakıyordunuz hatırladım size belki bi sonra ki gezide beraber gezeriz

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Harika gezi. Harun bey ile erek dağına birlikte tırmanmıştık. Bu gezide görmek hoş oldu. paylaşım için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Harun bey seni gezilerde görmek güzel. Sanırım kaskı değiştirmişsin.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok güzel bir gezi tebrikler.

Motosikleti
    Honda 600F
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocsm film gibi olmuş ne güzel gezmişsiniz ben yiba çarşısına pantolon almaya geldiğimde siz nişanlınız ile kask bakıyordunuz hatırladım size belki bi sonra ki gezide beraber gezeriz
    Tabiki neden olmasın Ankara içinde zaten sürekli geziyoruz katılırsanız seviniriz uzun yollara da gideriz.

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika gezi. Harun bey ile erek dağına birlikte tırmanmıştık. Bu gezide görmek hoş oldu. paylaşım için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Harun bey seni gezilerde görmek güzel. Sanırım kaskı değiştirmişsin.
    Teşekkür ederiz. Harun abi yerine cevap veriyim kaskı değiştirmedi geçici olarak onu kullandı.

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi tebrikler.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)