Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bozkır yaylaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    lamos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 ADV
    5 Haziran sabahı saat 8:00 de Konya çıkışında buluşuyoruz.Rotamız Seydişehir üzerinden Bozkır yaylaları...

Geciken arkadaşları beklerken çay içmek için Konya çıkışına doğru yola çıkıyoruz...

Taner kaskı ve eldivenleri sırılsıklam geliyor.Sabah yola çıkarken yıkarsan kurumaz be canım kardeşim.
    İlginç bir eldiven kurutma yöntemi...

Seydişehire doğru yola devam

Zirve Tesislerinde mola veriyoruz.Ali Osman abi rota planlaması için haritaları hazırlamış.
    Bize tercihimizi sorduğunda hepimizin kararı bol manzara ve off-road oldu.
    Tesislerde aramıza katılmak için bizi bekleyen Ramazan kardeşimle birlikte bölgeyi çok iyi bilen üç rehberimiz vardı…

Bozkır yaylalarına doğru sürdük motorlarımızı…

Yol üzerinde Ağaç Tepesinde mola veriyoruz…

Rehberimiz yolu şaşırınca bizi daha eziyetli ve bir o kadar da güzel başka bir yol için döndürüyor…

Artık asvaltı terketme zamanı…

Mustafa abi emekli bir sinema MAKİNİSTİ…Gezi boyunca profesyonelce sürekli çekimler yaptı…
    Ama hepimizin korkulu rüyası ,hiç yapmadım desede; meslek alışkanlığı araya parça atarsa yandık hepimiz!!!

‘’Bu yolda hiç biryere çıkacağa benzemiyor ama hadi hayırlısı’’ konuşmaları…

CBF 150 siyle kardeşim Taner çok başarılıydı…

Tabiki bu yol da çıkmıyor…Dönün geri…

İki arkadaş,iki dost gibi Hasanım ve babası…İnşaallah bizde çocuklarımızla bu güzellikleri böyle keyifle paylaşırız.Gönülden kutluyorum sizleri…

Klavuzumuz Ali Osman abi iki yanlış denemeden sonra bizi doğru yola getiriyor…
    Kendisi mahcubiyetini ifade etsede iyiki o yollarada girmişiz,her anı güzeldi…

Mola zamanı rakım 1700 m civarı…

Yola devam görecek çok güzellik var daha….

Bu güzel çimlerin arası tamamen çamur,her yerden su çıkıyor.Kılavuzumuz Osman abi bizim için çamur düzeyini test etti.Pınar başında kıyafetlerini bir yıkayışı vardı ki görmeye değerdi.Ama o görüntüleri sansürledik…

Bu dağlar sevgili dostumuzdan soruluyor…Çay için bizi yayla evine davet ediyor…Önden gidip çayı hazırlayacak…

Arka planda makinist Mustafa abim prodüksiyonuna devam editor…

Balkondaki manzara cana değdi…

v

Osman abi hala rota planlaması yapıyor…

Yorgunluk bu kadar mı keyifli olur…

Çayın en anlamlı hali…

Bulutlar kararıyor ve şimşekler çakmaya başladı.Balkonda yemeğimizi yedikten sonra bir an önce yola çıkma hazırlıklarına başlıyoruz.Gideceğimiz istikamete sıkı bir yağmur bizi bekliyor…

İlk durağımız Dipsiz Göl.Nilüferlerle bezenmiş bu şirin göletin çok derin olduğunu söylüyorlar.Hatta bir tarihte boğulan birini aramak için gelen dalgıçlar gölün dibini bulamamışlar…

Yağmur geliyor acilen yola devam,daha görülecek çok yer var…

Karşı dağda karların arasında görünen yol Eğrigöl yolu.Bir sonraki rotamız orası…

Yağmurdan da ancak böyle korunulur…

Sular burada birleşip Sarıot Gölüne gidiyor…

İstikamet Sarıot Yaylası ve Gölü…

Sarıot Gölünün içlerine kadar uzanan bir yol var .Göl kuruyunca yolun devamı açığa çıkıyormuş.

bortchu, MCV ve hgdr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    KTM 640 ADV
    Sarıot Gölünden Aygır Boğazına giden iki yol var.
    Birisi gölün yanındaki dağdan direk aşağı iniyor,
    diğeri ise uzunca bir mesafe dağı dolaşıyor.
    Önce kısa yolu zorlayalım dedik.
    Dedik ama yolu görünce buranın uzun zaman önce yol olduğunu anladık.
    artık yoldan eser yok.
    DL de ve TA da arazi lastiği yok,bunca ağırlık, hele DL birde artçılı.
    CBF in lastikler de uygun değil ama kilodan kazanıyor…
    Önce yol tercihini bize bıraktılar,büyük endurolar karar versin dediler.
    Kılavuz Osman abi hemen yolu tarife koyuldu.
    ’’Yolun sadece başlangıcı gördüğünüz gibi kötü.
    Zaten dağların başı kayalık , aşağıları toprak olur.Hemen aşağıda yol güzelleşiyor’’
    diyerek bizi kandırdığını aşağıda itiraf etti…
    Yoldaki kayalar tekerleri yarmak üzere,zemin kaygan ve çok dik.
    Hele virajlar o kaygan zemin yetmiyormuş gibi ‘’U’’ yu bırakın ‘’O’’ olmuş.
    Ama bütün zorluklara rağmen müthiş bir deneyimdi.
    YUSUF-MUSUF herkesler vardı ama en ufak falsosuz çok şükür parkuru tamamladık.
    Hasan kardeşimin DL ile bir kısmında artçılı indiği bu yoldaki performansını alkışlıyorum.

Bu yolda artçı mı olunur,yürümek daha kolay.Mehmet Ali abi doğanın tadını çıkarıyor…

Sağ salim Aygır Gediğindeyiz…Dağın dibinden müthiş bir su çıkıyor ve etraf cennetten bir parça.Yağmura rağmen herkes piknikte.Bozkır a 15 km mesafede mutlaka görülmesi gereken bir güzellik.

Karşı kayalıkların ortasında insan siluetindeki kayayı gösteriyorlar.Bütün uzuvları bulunan bir insan heykeli sanki.

Kendimizi Sorkun da kahvehaneye atıyoruz.Burada yudumlanan sıcacık çaylar ömre bedel…

Ne konuşuyorsak ?

Sorkun yaylalarında yediğimiz lavaş arası tulum peynirlerini daha eritmeden sevgili kılavuzumuz mangal için evlerine davet etti.

Herkes yorgunluktan bitmiş…

Işın hiç eksik olmadığı köy evlerinin, geniş pencere önlerinde teneke kutulardaki bu çiçeklerden daha güzelini tanımam.
    Güneş ilk onlara vurur,en son da onları selamlar.
    Işık hüzmeleri yapraklarının arasında oynaşırken
    karşı dağlara bakıp az hayal kurulmamıştır yanı başında…
    Hele hasret dolu gözlerle ,yolunu beklediğiniz birisi varsa en kadim yoldaşınız olur…
    Bu çiçeklerin güzelliği duygusundan gelir;
    Her şeyin en temizinin,en samimisinin,en katıksızının yaşandığı,
    köyümün evlerinde…

Köy bakkalından (Yayla Market)Meşhur Bozkır Tahini almak için duruyoruz.Orada öğreniyoruz ki tahinin hası yerli susamdan,su değirmeninde yapılırmış.Birde kepeği alınmadan ardıç odunuyla yavaş yavaş kavrulanından olacakmış…

Sorkun dan sonra Dereköy e doğru yola çıkıyoruz.

Ahh şu koyu sohbetlerin yapıldığı, tahta sandalyeli köy kahveleri yok mu…

Köyün bıçkın delikanlısı,ehliyet ve kask hak getire ama kuba motoru dört döndürüyor köy meydanında…

Ramazan kardeşimle vedalaşıp.Konyaya doğru yola çıkıyoruz…

May göleti nin yanında son kez soluklanıyoruz.

ÖZGÜRLÜK İŞLEMİŞSE RUHUNA…

BATAN GÜNEŞİ YAKALARCASINA ,
    GAZ AÇARSIN KARANLIKLARA….

ramizan83, mesut hoca, pardus81 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Tek kelimeyle mükemmel,böyle bomboş araziler bomboş yollar gördüğümde içime huzur doluyor.Bir gün istanbuldan kaçıcam doğayla iç içe ne kadar güzel yaa.resimlere baktıkça içim gitti.elinize sağlık çok güzel gezi olmuş.
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Taner_70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 640 adv
    yine döktürmüşün canım abim unutulmaz bir gezi idi emeği geçen tüm arkadaşlara teşekür ederim kazasız belasız nice gezilere

Motosikleti
    KTM 640 ADV
    Alıntı Taner_70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine döktürmüşün canım abim unutulmaz bir gezi idi emeği geçen tüm arkadaşlara teşekür ederim kazasız belasız nice gezilere
    Canım kardeşim birlikte daha nice gezilere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 ----------

Alıntı ExpendableS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle mükemmel,böyle bomboş araziler bomboş yollar gördüğümde içime huzur doluyor.Bir gün istanbuldan kaçıcam doğayla iç içe ne kadar güzel yaa.resimlere baktıkça içim gitti.elinize sağlık çok güzel gezi olmuş.
    güzel yorumunuza teşekürler...

Manzaralar ve dolayısıyla fotoğraflar çok güzel..
    Sağlam bir gezi yapmışsınız. Tekeriniz düz bassın..
    Paylaşım için teşekkür..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    transalp xl650
    hakkaten çok güzel bi gezi olmuş dolu dolu
    tam alı motoru gelesim geldi benim de

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    emeği geçen gidon tutan ellere sağlık.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah sabah iyi geldi.

Tekerinize ayağınıza sağlık.......

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    abi çok güzel bir gezi olmuş elinize sağlık konyaya giderken hadim üzrinden gitseydiniz abi bir değişiklik olurdu tabi nasıl gittiğinizi bilmiyorum da :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Çok güzel bir gezi olmuş, ayrıca bol fotoğraflı... gerçekten güzel fotoğraflar,
    ayrıca bu zorlu yollarda gösterdiğiniz çaba da takdire şayan.

Konya'yı bilirim, ancak atalarımın memleketi Bozkır'ı da sayenizde görmüş oldum.
    Teşekkür ederim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    resimler biraz bilgisayarı kasmışta olsa resimleri görünce mutlu oldum... gerçekten çok güzel kareler var.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bir grup marka model ayırımı yapmayan gerçek motorcuların gezilerini görünce daha mutlu oluyorum.Çünkü resimlerde komplekssiz adamları görüyorum.Resimler çok güzel,daha çok gezersiniz inşallah bizde gülümseyerek yeni resimlere bakabiliriz sayenizde.Yollarınızın yoldaşı olmanız dileğiyle...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Sadece kıyafetleri değil içleri motorcu olan insanları görmek çok güzel . Görmeyi özlediğim bir konuydu , hele ki eğrigöl taraflarına gitmek için fırsat kollayan benim için ....
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir grup marka model ayırımı yapmayan gerçek motorcuların gezilerini görünce daha mutlu oluyorum.Çünkü resimlerde komplekssiz adamları görüyorum.Resimler çok güzel,daha çok gezersiniz inşallah bizde gülümseyerek yeni resimlere bakabiliriz sayenizde.Yollarınızın yoldaşı olmanız dileğiyle...
    Forumdaş yazmış(mükemmel), bilmukabele der, devamlarının olmasını dilerim.

Motosikleti
    KTM 640 ADV
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece kıyafetleri değil içleri motorcu olan insanları görmek çok güzel . Görmeyi özlediğim bir konuydu , hele ki eğrigöl taraflarına gitmek için fırsat kollayan benim için ....
    İnsanlar motorlarının cc lerine göre değil,yüreklerinin cc lerine göre sınıflandırılır...
    O an sahip olabildiğiniz,binmekten keyif aldığınız,sizi tutkularınıza taşıyan motor,en iyi motordur...Yoksa başkalarının beğenisi için alınan motor ne kadar sizindir?
    Dolayısı ile insanları bir araya getiren şey motorların marka ve cc denkliği değil ,motorculuklarının ve motorculuktan anladıkları şeylerin denkliğidir...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ugur hocam devamlı sıteyı takıp etmeme ragmen anca gordum konuyu elınıze yuregınıze saglık cok guzel bır calışma hazırlamışsınız tekrar beklerız sızı bu taraflara ınşşş...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    30 aralık 2014,eskişehirden yazıyorum bu mesajı,bu gün eskişehire kar yağdı,ama ne kar yağdı, 35-40 cm ,bu kış aylarında malum motor gezisi pek yapılamıyor,bende oturdum bilgisayarın başına, geçmişte yapılmış gezilere bakarken UĞUR SEZEN abimin gezilerine bakıp inceliyordum,dışarıda kar var! ama ben geçmişte bahar aylarında konyada yapılmış bu gezide ,gördüklerime hayran oluyorum,tam bir doğa harikası olan bu yerler içimi ısıtıyor,o akan dereler,papatyalar,gelincikler ve bizim motorların atası olan eşekler ,atlar, ne gezi olmuş ama demekten kendimi alamıyorum,bu gezide bulunan motor sevdalılarına eskişehirden SELAM olsun,emeğinize ve yüreğinize sağlık,saygılar... -HAYAT GEZİNCE GÜZEL-
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    İnazuma
    şu an 31 aralık 2014... bu kadar güzel bir paylaşımı görünce bu sene kesin olarak iki tekerleğe dönüş yapmaya karar verdim. Lamos bey muhteşem paylaşım için tşk. umarım 2015 sezonunda birlikte başka bir gezi yaparız. slm
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)