Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bulgaristan Kardeniz sahil kasabaları ve Silistra CBF150 ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Herkeze merhaba bu yaz haziran ayında babamla ve bayramda eşimle gerçekleştirdiğim Bulgaristan gezisi.Haziran ayındaki gezim biraz zor oldu çok yağmur vardı ve giderken baya bi yağmura yakalandım ama yinede çok eğlendim.Fotoraflardan anlayacağınız gibi sahiller boştu turist akınına uğramamış normalde tıklım tıklım olur temmuzun ilk haftası Bulgaristanda deniz sezonu açılıyor gidecekseniz haziranda gitmeyin derim fotolar biraz karısık olabilir.

Srebarna Doğal Rezervi silistraya yaklasık 20 km yakınında bulunur, Srebarna Gölü ile etrafındaki doğal alanlardan oluşmakta olup, aynı zamanda Avrupa ile Afrika arasındaki kuş göç yolları üzerindedir. Tuna nehrinin batı yakasındadır. Srebarna doğal bir sulak alandır ve 180 çeşit göçmen kuş barındırır. Bu kuşların içinde en kayda değer olanlar Dalmaçya pelikanları, büyük ak balıkçıllar, gece balıkçılları, mor balıkçıllar, çeltikçi kuşları ve beyaz kaşıkçı balıkçıllarıdır.

Buda arkadasımın motoru Honda dio ilkez gordum bu modeli.

Bunlarda organik salatalarımız 

Silistra dan Romanyaya geçip ufak bi turlayıp geriye donuyoruz

Kranevo Albena Zlatnipiasatci birbirine çok yakınlar bulgaristanın önemli tatil merkezlerinden kranevoda toplam 3 gece 4 gün kaldım 60 leva hotele verdim yeme içme toplam 200 leva harcadım.

Babamla olan gezimizi bitiriyoruz bayramda eşimle Kiten Lozonets Sozopol gezimiz.

tobucket.com/albums/z358/sinka251/20140727_123136.jpg[/IMG]

Burası chernomorets sahil kasabası çok güzel bir yer.

Burgazdan bir tur atıp Sozopola dönüyoruz tekrar,çok güzel tarihi bir kasaba,komonizmadan kalma harabe Deniz okuluna gidiyoruz içine girmeye cesaret edemedim çok ıssız bir yerdi ama okulun mimari yapısı harika.

Kiten hoteldeki son akşamımız sabah yola cıkıyoruz.

[URL=http://s1185.photobucket.com/user/sinka251/media/20140730_115046.jpg.html][IMG]http://i1185.photobucket.com/albums/z358/sinka251/20140730_115046.jpg[/IM
    krd, hasanrs, tanertc ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbf150
    Güzel bir gezi olmuş, yani iki

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Güzel bir gezi olmuş elinize sağlık,gümrükte doldurduğunuz belgelerin örnekleri internette var mıdır, AB ülkelerinde, her ülkede motosiklete sigorta istyor mu? Misal bulgaristanda sigorta yaptırdınız,slovakya ya gittiniz,slovakyada ayrı bir sigorta istiyor mu?
    Tekeriniz düz bassın paylaşım için teşekkürler

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Birader eline sağlık. Fiyatlar, otel durumu hakkında bilgi verebilir misin?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Çok güzel bir gezi olmuş . Sayenizde bizde oralarda gezmiş gibi olduk. Biralar , yollar ve evler çok hoşuma gitti

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş elinize sağlık,gümrükte doldurduğunuz belgelerin örnekleri internette var mıdır, AB ülkelerinde, her ülkede motosiklete sigorta istyor mu? Misal bulgaristanda sigorta yaptırdınız,slovakya ya gittiniz,slovakyada ayrı bir sigorta istiyor mu?
    Tekeriniz düz bassın paylaşım için teşekkürler
    Ben bulgar vatandasi oldugum icin sadece yurt disi sigortasi yaptiriyorum oda avrupa birliginde olan ulkelerde gecerli mesela makedonyada gecmiyor sigortanin uzerinde hangi ulkelerde gectigi yaziyor bi ara okuyup yazarim,gumrukte ayrica yalilmasi gereken bisey yok Turk vatandasindan ayrica pasaport vize isyeniyo tabi uluslar arasi ehliyet isteyen ulkeler var yunanistan mesela kesinlikle giremezssin ehliyetlerimiz degistine bu dertten kurtuluruz umarim ehliyetim Turk sinitda birkac defa rusvet verdigim oldu bagzen sorun yaratiyolar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader eline sağlık. Fiyatlar, otel durumu hakkında bilgi verebilir misin?
    Hotel fiyatlari kalacaginiz yere gore dgisiyi 30 50tl arasi kalacak yerler var.Yeme icme ucuzda paramiz degersiz 1 leva 1.55 Turk lirasi civari yapiyo eskiden tam tersiydi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    sinan adaşım memleketin altını ustunu getırmıssın bı hafta sonu goruşelım ailecek çorluya gelırım ben sıkıntı olmaz yada avcılarda mustafa abının yanına gıerız orda da bı buluşma yaparız.seneye bı yunan gezısı yapalım olurmu

Motosikleti
    cbf150
    Olur sinan mustafa abinin ordada bulusabiliriz,yunana gideriz de su bizim ehliyetler gecmiyo yenileri bi ciksinda belki uluslar arasi gecerliligi olr.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Brıtçet çok güzel gezi olmuş tekerine sağlık.
    CBF için sigortayı nerde yaptırdın? TR demi yoksa sınırda BG tarafında mı?
    Kaç gün için kaç para ödedin sigorta için? birde BG de motorlar için vinetka lazım mı?

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Güzel bir gezi olmuş.......

Motosikleti
    cbf150
    Sigortayi bulgar siniri cikisinda yaptiriyorsin 60 leva Turk tarafindada yaptirabilirsin oda 95 liraydi ikiside 1 aylik.vinetka motorlara istemiyolar.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Güzel bir gezi olmuş. Toplam kaç km yol yaptın?

Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortayi bulgar siniri cikisinda yaptiriyorsin 60 leva Turk tarafindada yaptirabilirsin oda 95 liraydi ikiside 1 aylik.vinetka motorlara istemiyolar.
    Teşekkür ederim bilgiler içim. Bu fiyat acaba kaç cc ye kadar geçerli? sadece 150 cc için mi yoksa 250 e kadar mı geçerli?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı kralaslan_21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş. Toplam kaç km yol yaptın?
    iki kere gittim toplam 2000 km civari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgiler içim. Bu fiyat acaba kaç cc ye kadar geçerli? sadece 150 cc için mi yoksa 250 e kadar mı geçerli?
    cc farketmiyo 1200cc de ayni 50cc de 60 leva

Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kere gittim toplam 2000 km civari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

cc farketmiyo 1200cc de ayni 50cc de 60 leva
    Britcet,
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/135241-5600-km-18-gun-10-ulke-1000rr-ile-adriyatik-ve-alpler-gezisi.html#post3423197

Bu mesaja bakarsen eger. Burdaki arkadas 1000cc ile 150 tl ye yaptirmis sigortayi. Acaba te yaptirdigi icin mi yoksa buyu cc mi o yizden mi bu kadar pahali 150 tl odemis?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    cbf150
    Benim arkadsta 600 cc fazer var oda ayni fiyata yaptirdi.Belkide 2 aylik yaptirmis 150ye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Britcet,
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/135241-5600-km-18-gun-10-ulke-1000rr-ile-adriyatik-ve-alpler-gezisi.html#post3423197

Bu mesaja bakarsen eger. Burdaki arkadas 1000cc ile 150 tl ye yaptirmis sigortayi. Acaba te yaptirdigi icin mi yoksa buyu cc mi o yizden mi bu kadar pahali 150 tl odemis?
    Türkiyede yeşil kart sigortası Bulgaristan'dan pahalı.Ancak Bulgaristan Yeşilkart sigortasını da bazı ülkeler kabul etmiyor.Sadece Bulgaristan'a gidiyorsanız BG de yaptırmak mantıklı.
    ayrıca Motorun CC si ya da değeri farketmiyor.mobylette icin de aynı 1200 gs icin de.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede yeşil kart sigortası Bulgaristan'dan pahalı.Ancak Bulgaristan Yeşilkart sigortasını da bazı ülkeler kabul etmiyor.Sadece Bulgaristan'a gidiyorsanız BG de yaptırmak mantıklı.
    ayrıca Motorun CC si ya da değeri farketmiyor.mobylette icin de aynı 1200 gs icin de.
    Tesekkur ederim. Peki bulgar yesil sigortasi hangi ulklerde gectigini yada gecmedigini nerden ogrebiliriz?

Motosikleti
    cbf150
    Sigortanin uzerinde yaziyo hangi ulkelerde gectigi.Fotorafini cekip koyarim buraya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

http://www.rtbhasar.com.tr/sayfa.asp?pageid=21&yesilkart Burada yaziyor hangi ulkelerde gecerli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)