Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivas-Suşehri Kılıçkaya Barajı Gezimiz (05.09.2014 325 Km)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Arkadaşımla beraber aklımızda olan Kılıçkaya barajına gidip bir gece çadırda kalma planını yapmak nasip oldu.
    Yol güzergahımız aşağıda.Gidiş dönüş yaklaşık 325 Km yol yaptık.İki motor (MCX ve Vulture)sıkıntısız gidip döndük.

Motorlarımızı ve malzemeleri hazırlayıp Cuma günü öğleden sonra saat 15:00 civarı yola koyulduk.Malzemeler epey yer tuttu doğrusu.

Önce benzinliğe gidip atlarımızın karnını doyurduk.

Buradan aklımıza gelen zincir kilidini almak üzere Dolunay Motora Abdüssamet ustaya uğradık.

Hava sıcak olduğundan biran evvel yola çıkmak istiyoruz ve yola koyuluyoruz.
    Hafik ilçemizin girişinde ufak bir resim molası.

Buradan devam edip yol üzerindeki Tögürge Gölünün kenarında durup resim çekip biraz soluklanıyoruz.Hava iyi sıcak.Zamanında burayada çok balık tutmaya gelirdik.

Kuş gözetleme kulesi

Gölün kıyısında balık lokantası.Zaman müsait olmadığından giremedik.

Zara İlçemizin yol ayrımında hızlı bir resim duruşuyla yola devam ediyoruz.

Zara merkezden geçip Şerefiye yol ayrımına geldik.Giderken buradan gidip,dönüştede Gemin deresi yolundan dönmeye karar verdik.Bu yoludan daha öncedende gitmiştik.Çok güzel virajları ve manzaraları olan bir yol.

Köpekçik...

Sivasın meşhur eski valilerinden Halil Rıfat Paşanın zamanında zorluklarla açtırdığı yol üzerindeki yazıtta durup resim çektik.

zizulander, babaduru, Salih_T ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Çok yakınıma gelmişsiniz.
    Ben sıkıldıkça mangala gidiyorum Kılıçkaya'ya.
    Güzel bir gezi ve eğlence olmuşa benziyor. Tebrikler
    MCV bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Geziler iyidir severiz
    Kahverengi yan çantalar, kendi imalatınız mı?

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    resimlerin devamı varmı? sanki yarım kalmış gibi,şu ana kadar güzel bir gezi olmuş! kuş gözetleme kulübesinde kimse yoksa ve müsade ediliyorsa gece oradada kalına bilir herhalde,bakıyorumda yavaş yavaş gezilerin km leri uzamaya başlamış,bu geziye çıkma aşısı bir tuttumu ,bir dahaki seferler daha uzun geziler olur,siz değerli dostlara kazasız sürüşler dilrim,saygılar mehmet kardeşim.
    MCV bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel bir kamp organizasyonu yapmışsınız MCV.
    Raporun devamını bekliyoruz.
    MCV bunu beğendi.

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    kılıçkaya truzim halâ var mı bir zamanlar çok yolculuk yapmıştım..

Motosikleti
    Alıntı zizulander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakınıma gelmişsiniz.
    Ben sıkıldıkça mangala gidiyorum Kılıçkaya'ya.
    Güzel bir gezi ve eğlence olmuşa benziyor. Tebrikler
    Teşekkürler.Evet Şebinkarahisara yakın mevkiler.Kılıçkayaya ve çamlıgözeye çok balığa geldik.Son seneler biraz ara vermiştik.
    Motorlarla gezi bir bahane oldu doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziler iyidir severiz
    Kahverengi yan çantalar, kendi imalatınız mı?
    Aynen gezi severler hep burada zaten.Evet yan çantalar kendi imalatım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerin devamı varmı? sanki yarım kalmış gibi,şu ana kadar güzel bir gezi olmuş! kuş gözetleme kulübesinde kimse yoksa ve müsade ediliyorsa gece oradada kalına bilir herhalde,bakıyorumda yavaş yavaş gezilerin km leri uzamaya başlamış,bu geziye çıkma aşısı bir tuttumu ,bir dahaki seferler daha uzun geziler olur,siz değerli dostlara kazasız sürüşler dilrim,saygılar mehmet kardeşim.
    Teşekkürler Mesut hocam.Evet devamı gelecek.Kuş gözetleme kulübesinde belki kalınabilir.
    Arabayla Trakya ve güneydoğu bölgesi hariç çok geziler yaptım.Şimdi nasipse motorla da gezmek istiyorum.Yavaş yavaş mesafeleri artırıyorum.Bizim hocayı kandırabilsem daha neler olacakta.Dur bakalım,artık seneye inşallah.Cümlemize kazasız günler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir kamp organizasyonu yapmışsınız MCV.
    Raporun devamını bekliyoruz.
    Teşekkürler Güven hocam.Sizin gezilerinizide ilgiyle takip ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı ESGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kılıçkaya truzim halâ var mı bir zamanlar çok yolculuk yapmıştım..
    Kılıçkaya turizm kalktı.Bir zamanlar meşhurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Halil Rıfat Paşa Sivasa çok emeği geçmiş bir vali 1800lü yıllarda.O zamanki imkanlarla açılmış yollar.Osmanlıcasıda taşa işlenmiş .

Buradan ayrılıp yola devam ediyoruz.Bizim hoca bana çok kızıyor sık sık durup resim çekiyorum diye.Ama işin sonunda bu resimler hatıra kalıyor elimizde.
    Buradan sonra çamların arasında ilerliyor yol.Manzara çok güzel.Sivas genelde bozkır.Fakat böyle Karadenize yakın kesimlerde ormanlık bölgeler var.

İlerde bir çeşmede durup sularımızı doldurduk.Yolun karşı tarafında ahşap köprülü bir çeşme daha var.Çamların arasında manzara süper,su buz gibi akıyor.

Hocanında bir resmini alıyorum.Çokta havalı doğrusu...

Sularımızı doldurup yola devam ediyoruz.Bu sırada saatte ilerliyor.Hava yavaş yavaş kararmaya başladı

Yolda bir sürüye rastlıyoruz.Hocam ineklerin arasında slalom yaparken bende fırsattan istifade resim alıyorum.Çobanlarla selamlaşıp devam ediyoruz.

Şerefiye Beldesi vardık.

Hemen arka taraftada Göktepe ve Becekli köyleri yolu var.

Şerefiyenin içinden geçip devam ediyoruz.Yukarıda daha önce balığa da geldiğimiz Şerefiye göleti var.Uzaktan resmini çektim.

Şerefiye çıkışında bizi bir sürpriz karşıladı.Yolda çalışma var.Komple malzeme sermişler ve sermeyede devam ediyorlar.Resmen motor üstünde duramıyoruz.Tabiki hızımız iptal.Havada kararmaya döndü.Bu gidişle karanlıkta ancak varacağız baraj kıyısına.

Arazide yeniden bozkırlaştı.

2000 rakımlarda Hakim bir tepede durup resim çekiyoruz.Güneş batmak üzere.Sanki google earttan bakıyormuşum hissine kapıldım.Geldiğimiz yollar.

Buradan sonra yol çalışması bitti.Kötüde olsa asfalta kavuştuk.Buradan itibaren Suşehrine kadar rampa inerek virajlı yollardan ilerledik.Ara ara ben durarak resim aldım.Resmen gökyüzünde gibiyiz.

Karayollarının eski tesisi...Harabe olmuş.

Kılıçkaya barajı uzaktan göründü.Çooook uzaktan...

Virajlar virajlar...

Karatepe bal üretim ormanı mıntıkası

Şükür Suşehrine ulaştık.

Burada bir benzinlikte kısa bir mola verip Akıncılar ilçesi girişine kadar geldik.Hava tamamen karardı.Doğrusu farlarımız çokta yeterli değil.

Akıncılarda çalışan hocanın oğluda burada bize aracı ile katıldı.Onunda farlarının desteği ile baraj kıyısına ulaştık.Hemen biraz yakacak toplayıp ateşi yaktık.Saat 22:30 oldu.Çayımızı ateşe koyup oltalarımızı attık.

Hocanın oğlu Yusuf

Sayın hocam...

Acizane bendeniz...

Çayımızı içip biraz muhabbetten sonra hocayla beraber çadırlarımızı kurduk.Tabi hocamın çadır tek kişilik işi kolay...

Birkaç gece fotoğrafı.Hava güzel.Hafif bir rüzgar çıktı,ama fazla sürmedi neyseki.Sonra güzel sakin bir hava.Ay dolunay...Bulutların arasında kayboluyor.

Saatte 01:30 oldu bu arada.Çadırlarımıza girip uykuya dalıyoruz.Yorgunlukta olunca hemen uykuya dalıyoruz.
    Sabah güneş vururken uyandık.Baraj çok sakin.Oltalarımızı kontrol edip kahvaltı hazırlıklarına başlıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Barajda avlanan motorcu amcam ağlarını kontrol ediyor.Kılıçkaya barajının suyu çok azalmış.Kenarlardan suyun yükseldiğinde geldiği yerler belli.

Şaka bir tarafa balık bahane gezi şahane diyerek geldik ama balıkta tuttuk.
    Hatta bu kadar malzemenin içinde balıkları eve götürmek bile sıkıntı doğrusu

Kahvaltıdan sonra çadırlarımızı toplayıp dönüş hazırlıklarına başladık.

Havada çok sıcak.Yusuf yarı soyundu.Tam bu sırada oltamıza bir balık düştü.Çok neşeli ve heyecanlı bir şekilde balığı çıkardık.Yaklaşık 3 Kğ civarı aynalı sazan.Biz balık tutmak istemedikçe balık çıkıyor.Başka zamanda boş döneriz.Ne iş arkadaş???
    Yaklaşık toplamda 6 Kğ kadar bir balık oldu.Balıklarıda gölün kenarında temizleyip yan çantaya yerleştirdim.

Dönüşe geçiyoruz.Gece geçtiğimiz tarla yollarından tekrar asfalta doğru ilerliyoruz.

[![image](http://i.hizliresim.com/gLOaNZ.jpg)](http://hizliresim.com/gLOaNZ)

Asfalta yaklaşınca bir çeşmede durup kıyafetlerimizi giyip Yusufla vedalaşıp hocayla beraber yola koyuluyoruz

seyyid47 bunu beğendi.

Motosikleti

Akıncılar ilçemiz...

Samsun yolu burası.İlerden Sivasa yol ayrılacak

Depolarımız yarı civarı.Ben depo dolu gezmeyi sevdiğimden benzin almaya giriyorum.Hocam almıyor.Benzinlikte pompacı ile lafladık biraz.Motoru olan bir arkadaşta gelip bizim motorları inceledi.

Sivas yol ayrımı.Burdan sonra tırmanışa geçiyoruz.Gemin deresi denilen mevkii.Yol boyunca çalışmalar var.Tüneller yapılıyor.Bittiğinde Sivastan karadenizeçok daha kısa sürede ulaşılacak.

Gemin deresinin en keskin virajı.Durup bir soluklanıyoruz.Bu derede hakiki alabalık var.

Geminbeli geçidi.Aşağılarda yağmur varken burada kesin kar yağar.

Zara merkez...

Hafik Hükümet konağı bahçesinde mola verip hafiften atıştırıyoruz hocamla.

Ve sonunda sağsalim evdeyiz.

Toplamda 325 km yol yaptık.
    Okuma zahmetinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.Herkese kazasız,güzel günler ve geziler dilerim.Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)