Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1500 km Ege - Akdeniz - İç Anadolu (YBR)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

Bir ay önce böyle bir gezi yapmaya niyetlendim. Okul sınavlar stres vs derken sınavların bitimiyle başlarım böyle hayata ulan deyip kendimi yola vurdum.
    önce hazırlık aşamasında ,internetten birkaç sipariş verdim. motorumun yağını hava filtresini değiştirdim , zinciri temizleyip yağladım. çakmaklığı direk aküden çekip araya anahtar koydum böylece istemediğimde kapatabildim. (tabi ki uzun vadeli değil , bu tur boyunca yağmur yağmayacağını tahmin etmiştim).bununla telefonun yanı sıra fotoğraf makinamın bataryasını da şarj edebildim. bir de kör nokta aynası aldım.(ne yazık kı bir tanesi marmariste sıcağa dayanamayıp intahar etti )
    yedek olarak debriyaj teli , buji , patlamaya karşı hızlı şişirme tüpü vs. aldım.alet edevatım vardı , onları da hazırladım.

Lastik havalarını da bornova opette kontrol edip yola çıkıyorum

kan ter içinde yola koyulduktan sonra keyfim yerine geliyor.Acelem yok , sülalem raad mantığıyla sürüyorum. Arada bir canım sıkılınca kenara çekip fotoğraf çekiyorum. Kuşadası Selçuk ayrımı sonrası

Kuşadasında kamp yaptığım önder camping.fiyat 15 tl , elektrik internet var. yanda migros var.yabancı turistler çoğunluktaydı.

Kuşadasında biraz denize girip , biraz marinada yapılan eğlencede takıldıktan sonra biraz da fotoğraf çektim. enteresan bir araba beğenirmisiniz bilmem maçları izleyp uyudum ertesi gün marmarise kadar inmek hedefim.

İlk günkünden daha sağlam olması açısından bir çözüm getirdim.

Aydında çay molası

Muğlada yemek yedim , bir de manzaralı bir yere tırmanıp dinendim

Tekrar yol ve artık marmarise yaklaştık.Güzel bir kare çıkar deyip makinayı çıkardım.

kalacağım yer çubucak orman kampı.Datçaya giderken 20.kmde. fiyat öğrenci 17.5 tam 28. deniz güzel iskele var. elektrik var sanırım kullanmadım.internet yoktur sanırım. baya büyük bir yerdi ve çok sayıda çadır vardı. kamp alanının yola göre karşısında sabahleyin köylü pazarı kuruluyor. gözleme alıp yedim kahvaltıda.

datça yolundan marmaris.

Bir sonraki gün hedefim fethiye.ancak yolda bir problemle karşılaşıyorum ve göcek denen bir beldede kalmam gerekiyor.motosiklet problemi.
    karbüratörün dibindeki vida düşüyor.sağ ayağıma akan benzinle durumu farkediyorum.damlama değil resmen akıyor benzin.panik yapıyorum , deponun ne tarafta off olduğunu hatırlayamıyorum. filtreden hortumu çıkarıp yukarı büküyorum anca benzin duruyor.vidayı bulmak imkansız. yoldan geçen motosikletçi arkadaşlar yardım ediyorlar. banta deniyoruz ama bant eriyor. başka bir motorcu arkdaş beni 3 km kadar gerideki göcek e götürüyor. motosiklet tamircisi kapalı. gece bir motelde konaklıyorum. o sırada izmir mt deki arkadaşlara danışıyorum. onlar da sağolsunlar elinden geldiğince fikir veriyorlar. eğer tamircide vidadan yoksa ve izole etmenin yolunu bulamazsam en kötü fethiyeye kadar dolmuşla gideceğim. ancak sabah olunca işler yoluna giriyor. motosiklet tamircisi vidayı bulamıyor ama bir tanıdığının ybr sinden vidayı alıyor.tornacıda vidanın aynından yaptırıyoruz ve cuk diye oturuyor.bu şekilde yola devam ediyorum.
    arsız arsız fotoğraf da çektim o telaşede :D

o gece göcekte dışarı çıkıp iyi denebilecek fotoğraflar çektim.

Ve ertesi gün full moralle fethiyeye doğru yola çıkıyorum.
    fethiyeye az kala katrancı kamp alanı var. yukardan görüyorum. ama çok az mesafe katettim.biraz daha gitmeliyim bugün.

Ölüdenizde kamp yapmak amacındayım.

ancak ölüdenizde kamp yapacak yer bulamadım.ben de bir denize girip kaşa kadar yardırayım dedim.
    fethiyedeki dağa oyulmuş mezarlar.

yola devam ediyorum , toroslar gittikçe yaklaşıyor.artık antalya sınırlarına geçeceğim.hava acayip sıcak.resmen sıcak buhar yükseliyor asfalttan.
    bu yol mükemmel bir yol.akşamüstü ordan geçmek de bir şans oldu sanırım.mükemmel virajlar , arkadan bakan günbatımı , küçük cep şeklinde turkuaz koylar. gerçekten burası harika bir yer.
    yol üzerinde kalkan beldesi çok güzel gözüküyor. fotoğraf çekiyorum hemen

kaputaş sahili.2 dağın birleşme yerinde bir doğa harikası.

ve kaşa ulaşıyoruz.yol üzerinde hemen kaşa girmeden 2 km önce bir kamp alanı var. kaldığım en güzel yer burası bence. tuvaleti duşu güzel , elektrik var ,internet kaliteli , güvenlik kamerası var. ancak yol kenarı olduğundan araba sesi geliyor ve deniz de yolun karşısında.deniz oldukça temiz , sanırım kaştaki deniz bütün girdiğim denizler arasında en temizi güzeli diyebilirim.

çıkıp yiyecek birşeyler almak ve fotoğraf çekmek için kaşa iniyorum.

kaşta bir gece daha kalmak isterdim.ama sıkılmaktan korktum , yolda zaman geçiyor.tek kişi olunca yapacak birşey olmayınca can sıkılıyor.
    kaştan ayrılıp demreye gidiyorum.bir şeyler yeyip yola devam ediyorum.demredeki kamp alanını beğenmedim , ilerde olympos-çıralı bölgesinde kamp alanı görüyorum.kumlucada bir çay içip devam ediyorum ve elif kampingte kalıyorum.
    elif kamping her şeyiyle şirinleştirmeye çalışılmış , ama ben bundan hoşlanmadım. böyle aşk yuvası gibi biryer çıralıda marketler de pahalı. burda denize bile girmedim sabah. artık canım sıkıldı ve bir an önce antalyaya ve ötesine geçme düşüncesindeyim.fotoğraf da çekmedim aynı sebeple. 2 bölüm game of thrones izleyip uyudum.

antalyaya vardığımızı seralardan anlıyoruz

antalyada konyaaltı plajına üstten bir bakış atıp fotoğraf çekiyorum.

burger kingte tıkınıp yol çıkıyorum.
    afyona kadar bir tek keçiborluda mola verip çay içiyorum.
    ama karşıma enteresan bir servis geliyor. garsonun söylediğine göre kayseride bir de burda böyleymiş.

en çok yolu bu gün yaptım. 380 km yol geldim. kıçımın anatomisi seleye adaptasyon geliştirdi ve artık ağrımıyor.
    afyonda gece sınıf arkadaşımda ailesiyle iftara kalıyorum. oruç tutmadığımı çaktırmıyorum
    biraz gezdikten sonra öğretmenevinde kalıyorum. 3 kişilik oda işkence. biri horluyor , biri sabah 7 ye alarm kurmuş. ben de dinlenmeye çalışayım.
    sabah afyondan çıkıyorum ve adapazarında kadar geleceğim.son gün ve artık evimi özledim.

babaduru, tezer, khayyam ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    murat güzel gezmişsin tekerine sağlık..
    arada buluşmalara gel 1. geçit kantin cafee de yiz perşembe akşamları 21.30 da eski ofis yanı..

Motosikleti
    yok
    sağolasın ben de adapazarı tayfasıyla tanışmak istiyordum , perşembe iftar işleri falan çıkmazsa geleyim..

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel gezi olmuş tekerinize sağlık , paylaşım için teşekkürler
    MD.Murat bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Güzel gezi elinize sağlık . Ybr'nin hakkını vermişsiniz .
    MD.Murat bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Elinize sağlık.Çok güzel gezmişsiniz.
    MD.Murat bunu beğendi.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Elinize kesenize emeğimize sağlık..
    MD.Murat bunu beğendi.

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    totalde kaça patladı sana
    MD.Murat bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Motosikleti
    yok
    Alıntı mertekina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    totalde kaça patladı sana
    800 gibi masrafım oldu usta , birkaç gece motelde kalma , dışarda yemek , bir de ybr de dip gaz gidince şehir içine göre fazla yakması hesapladığımdan daha masraflı oldu.

teşekkürler arkadaşlar.birkaç kişi daha olsa efsane olurdu da tek kişi kaldım , ama gene de çok keyif aldım

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    ÇOK GÜZEL BİR GEZİ OLMUŞ,GERÇEKTEN BEĞENEREK OKUDUM VE RESİMLERE BAKTIM,AMA SENİN RESMİNİ HİÇ GÖREMEDİM,YİNEDE GÜZELDİ ,TEŞEKKÜRLER...
    MD.Murat bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    %80'i aynı olan turu ben de 3 hafta önce yaptım. Dejavu gibi oldu, hemi de Sakaryalı Tekerine sağlık tebrik ediyorum..
    MD.Murat bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah iyi gezmişsin...Tebrikler...
    MD.Murat bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    hocam kaş ta kaldığın kampın ismi ücretleri hakkında bilgi verebilirmisin ?

çok güzel gezi olmuş
    MD.Murat bunu beğendi.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Kaş'lı olduum için sorunuzun bir kısmını ben cevaplayayım, plajından anladım , işletme Olympos Mocamp, Fethiye yönünden Kaş marinaya girmeden önce hemen soldadır. Plajı ise sağda aradan yol geçer. Kaş merkeze 1.5km mesafede. Çok uzun yıllardır hizmet veren eski ve düzgün bir işletme. Ama fiyatları hakkında bilgim yok.
    MD.Murat ve deep_far bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    arkadaşın açıklaması doğru , fiyat olarak 20 tl verdim bir gece. sahildeki kamelyada puflar falan var orda vakit geçirdim baya. elektrik ve wifi de vardı sahilde.tabiki 20 tl nin içinde.
    tek dezavantajı sahil ile kampın arasında yol var , çadırda uyurken ben seslerden hiç rahatsız olmadım ama kuş uykulu olanlar zorlanır.
    deep_far bunu beğendi.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Helal olsun valla Evde pineklemek yerine vaktini motorunla yeni yerler görüp gezmeye harcamak gibisi yok.Motorum küçük diye yerinmektense binip gezmişsin En güzeli de bu.Nice güzel yolculuklara.
    MD.Murat bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Çok güzel gezi olmuş,tebrikler...
    MD.Murat bunu beğendi.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Selam. Güzel bir gezi yapmışsın. Toplam kaç günde bu geziyi yaptın?
    MD.Murat bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Bileğine sağlık güzel gezmissin. Ybr nin gücü adına. Eski bir kullanıcısı olarak Ybr ile uzun yol giderken keşke şöyle bir 250 lik Ybr yapsalar demisimdir hep. Sonra yaptılar fiyatından dolayı fiyasko. 5 sene önce Ybr 250 10bin den satılmaya calisilinca ellerinde patladı.
    MD.Murat bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    nedenini anlamadm ama aşağı doğru indikçe sırıtmaya başladım mutlu oldum la inş bende bi gün böyle uzun yola çıkarım
    MD.Murat bunu beğendi.
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)