Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST 1200 km test sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar yorumları yapacak arkadaşlar daha önce aynı secmente yani cbf 150 ybr 125 mondial drift motoran balancer tvs apachi vb motorları kullanmış ve bu motoru denemiş tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyoruz yoksa hayatında ilk veya bu sekmente yeni kullanan arkadaşların yorumları pek yararlı olmuyacaktır çünkü kıyaslama ve yorum tecrübe işidir bu arada herkez tarafsız yorum yapsın kimse bu motoru aldı diye egosuna yenik düşmesin unutmayın biz bu yorumlarla kaliteyi artırmada etki yapacak olanlarız ve bu yorumları basite almayın tek ricam boş laf değil kullanan ve kıyas yapan kişiler bu yorumları yapsın bizler ne kanuni ne honda ne yamaha vb firmalardan zengin değiliz ve bi çıkarımızda yok o yüzden ben yukarıda yorumumu yaptım sizlerde katkıda bulunursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

arkadaşın biri 1saat deneseydin demiş buna gerek yok tüm devir ve hızlarda denedim 1 saat deneyince nolacak bunu anlamadım ben diğer kullandığım motorlarla kıyasladım bana göre iyi değil ve almadım almamda bu motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

slm arkadaşlar yorumları yapacak arkadaşlar daha önce aynı secmente yani cbf 150 ybr 125 mondial drift motoran balancer tvs apachi vb motorları kullanmış ve bu motoru denemiş tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyoruz yoksa hayatında ilk veya bu sekmente yeni kullanan arkadaşların yorumları pek yararlı olmuyacaktır çünkü kıyaslama ve yorum tecrübe işidir bu arada herkez tarafsız yorum yapsın kimse bu motoru aldı diye egosuna yenik düşmesin unutmayın biz bu yorumlarla kaliteyi artırmada etki yapacak olanlarız ve bu yorumları basite almayın tek ricam boş laf değil kullanan ve kıyas yapan kişiler bu yorumları yapsın bizler ne kanuni ne honda ne yamaha vb firmalardan zengin değiliz ve bi çıkarımızda yok o yüzden ben yukarıda yorumumu yaptım sizlerde katkıda bulunursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    evet arkadaşlar 1 cbf 150 / 1 YBR 125 olan gönüllü gezmeyi seven arkadaş ariyoruz varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı sedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

arkadaşın biri 1saat deneseydin demiş buna gerek yok tüm devir ve hızlarda denedim 1 saat deneyince nolacak bunu anlamadım ben diğer kullandığım motorlarla kıyasladım bana göre iyi değil ve almadım almamda bu motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Dostum karar senin ister al ister alma burada iyisi kötüsü yaziliyor zaten kkimse sana zorla motor satmiyor keyif senin. ;)
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    [IMG][/IMG]

epey uğraştık arkadaşlar ama hoşumuza gitti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

montaj ve boya konusunda epey uğraştık ama görüntü ve işlevsellik hoşumuza gitti..
    Garip ve gknstyle bunu beğendiler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    vay hocam çok güzel olmuş..

motorla ilgili - leri yazabilir misiniz? almasaydım diyormusunuz?
    nedimkurt bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay hocam çok güzel olmuş..

motorla ilgili - leri yazabilir misiniz? almasaydım diyormusunuz?
    daha önce ybr125 im vardı inanın hiç aratmıyor.. aksine yakıt ve performans olarak çok daha ii
    eksi diye sayarsam yüksek devirlerde titreşim var o da benim için hiç sorun değil çünkü araçlarımı zorlamayı seven biri değilim araba olsun motor olsun sakin gitmeyi severim.. bu motorla sakin gittiğin sürece emin ol cbf ybr tvs bu üçündende konforlu.. selesi büyük cc motorlardaki gibi..
    ayrıca gidişi de dengeli..
    diğer eksisi de lastiklerin dubleks olmayışı o da ilerde takcaz bi çift dubleks halletcez o kadar
    saygılar
    Adem Balkan ve gknstyle bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    eyvallah hocam

bunlarda benden

Motosikleti
    bajaj dıscover125st 2014
    ekrem bey meraketıgım o kadaryol yapmışsınız benzın gostergesınden bash edermısın hep ful gosterıyor

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    80-90 lı hızlarda ne yakıyor bu alet motorları yeni aldınız şimdi ele avuca sığmaz az yakan az yakana

Alıntı senai 2180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekrem bey meraketıgım o kadaryol yapmışsınız benzın gostergesınden bash edermısın hep ful gosterıyor
    Değerli Senai Bey; yaptığımız testte motorların yakıt göstergeleri görünmüyor ama acaba arkadaşların gönderdiği resimlerimi kast ettiniz?.. Gösterge ile ilgili şöyle bir durum var. Deponuzu tam doldurduğunuz zaman ilk 150 km ibrede çok az bir hareket görünüyor. Size arızalı gibi bir his verebilir. 300 km. civarına geldiğiniz zaman ibre yarıda gibi oluyor. Sonrasında daha hızlı bir düşüş oluyor. Yedek depo hariç 10 lt civarı yakıt alıyorsunuz. Yedek depoya geçmeden kullanımınıza bağlı olarak 500-600 km arası yol gidiyorsunuz.Yedek depo musluğunuz kapalı gitmek her zaman en emniyetlisi. Bu şekilde ibre hareketini izlerseniz dediğim gibi olduğunu göreceksiniz. Gene de bir sorun var ise lütfen görüşelim.

Değerli Time-shift42 (rumuzunuz bu arada çok zor yazılıyor.sorusuna da cevap vermiş olayım. 80 km sabit hız ile 1 lt ile düz ve rüzgarsız yolda 60 km kadar yol yapabiliyorsunuz.

Saygılarımla...

Ekrem bey selamlar,
    Bu samandira konusu gercekten can sikici sifir alinan bir motor icin.366 km de yedek depoya gecti bu gun ve ibre yarim depoda idi..yedek depo ile ne kadar yol yapacagim bilemedigimden burda yazilmaz ise yakit olcumunu yapamayacagim yolda kalmamak icin..Servise yakin zamanda gidip bu durumu ortadan kaldirmalarini talep edecegim umuyorum ucret talep edilmez..Bu sirada 366 km normal depo tuketimi 60 km nin uzerine neredeyse hic cikmadan yapildi bi anormallik yokmu?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Cem34, ben 20 tl benzin ile 221 km yol yaptım.

sen full depoyla 366 mı gittim diyorsun?

Değerli arkadaşlar;

Discover ile ilgili bu forumda onlarca arkadaşım yakıt sarfiyatından bahsetti. Ortalama bir depo ile yedek depoya geçiş olmadan 500-600 km kadar yol yapabiliyorsunuz. Ki İstanbul içinde bu rakamları rahat sağlayan kurye arkadaşları biliyorum. Ortalama 1 km de 10 kuruş kadar yakıt sarfiyatı var.

Bu konu başlığının başında yapılan test ölçümleri de açık olarak yazıldı. Oradan tekrar kontrol edebilirsiniz.

Cem34 kardeşim en kısa zamanda bir servise görünsün, sorunu nedir. Bana da mail adresimden bilgi verebilir. Hangi servise gidecek ise yardımcı olurum. ekrem_ata@kuralkan.com.tr

Hayırlı geceler diliyorum...

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Gezi güzel test inandırıcı tarafsızmı şüpheli

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı sedat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yirmi yıllık motor geçmişim yarışlarda kazandığım kupalar 10 yıl moto kuryelik, iki teker üzerinde 1'5 milyonu aşan km ve tecrübeme dayanaraktan sana uzun süreli test etmeni önerdim.
    Görüyorum ki önyargı ile yaklaşımın devam ediyor. Bir yıl sonra göreceksin piyasanın yüzde ellisi Bajaj kullanıyor olacak. Acaba ozaman ne diyeceksin merak ediyorum.
    Biz bu motor için mükemmel demedik! Her markanın artı ve eksiler bulunmaktadır. Piyasada markalaşmış ürünler içinde ciddi anlamda kendine yer edinecek.
    okan218 ve Ali Özgün bunu beğendiler.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Senai Bey; yaptığımız testte motorların yakıt göstergeleri görünmüyor ama acaba arkadaşların gönderdiği resimlerimi kast ettiniz?.. Gösterge ile ilgili şöyle bir durum var. Deponuzu tam doldurduğunuz zaman ilk 150 km ibrede çok az bir hareket görünüyor. Size arızalı gibi bir his verebilir. 300 km. civarına geldiğiniz zaman ibre yarıda gibi oluyor. Sonrasında daha hızlı bir düşüş oluyor. Yedek depo hariç 10 lt civarı yakıt alıyorsunuz. Yedek depoya geçmeden kullanımınıza bağlı olarak 500-600 km arası yol gidiyorsunuz.Yedek depo musluğunuz kapalı gitmek her zaman en emniyetlisi. Bu şekilde ibre hareketini izlerseniz dediğim gibi olduğunu göreceksiniz. Gene de bir sorun var ise lütfen görüşelim.

Değerli Time-shift42 (rumuzunuz bu arada çok zor yazılıyor.sorusuna da cevap vermiş olayım. 80 km sabit hız ile 1 lt ile düz ve rüzgarsız yolda 60 km kadar yol yapabiliyorsunuz.

Saygılarımla...

80 km hizla giderseniz 60 km yol yapıldığını yazmışsınız
    1. sayfadaki tabloda ise
    80 km hizla 40 km yol gider yazılmış
    ???

muhendisane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıfırken yani ilk 1000 km içinde ne bekliyoruz? Gaz verdiğimizde motor full performans mı göstermeli. Motorda kendini koruma sistemine sahip yeni iken ani gaz tepkimesine yığılma ile karşılık veriyor. Karburatör üstünde gaz kelebeğinde ve farklı yerlerinde sensörler var. incelerseniz göreceksiniz. Zaman içinde kmre yaptıkça motor ciddi anlamda evrim geçiriyor.
    İşin özü şu Bir motor veya araç kısa bir test etme ile yorumlanmaz.Bir çok dergi vs. her araç yorumcular tarafından uzun süre, kmre kullanılır bütün veriler alındıktan sonra yorumlanır. Uzun süreli kullanmak gerekiyor.Benim motorum şuan 3 bin kmde ve satın aldığım zamanla şu anki motorum arasında çok fark var. Kurye arkadaşımın 8 bin km civarındaki motorunu kullandım inanılmaz fark olduğunu gördüm. Aracı km yaptıkça tanıyamıyorsunuz.
    Bu yığılma gaz yememe sorunu ben de test sürüşünde yaşamıştım ve teknik bir durum olduğuna kanaat getirmiştim. Discover'ın bu kadar cansız olacağına pek ihtimal vermemiştim.

Demekki haklıymışım. Bu sensör ve kısıtlama açıklamasından sonra içim rahatladı. Aydınlatma için teşekkürler.
    Dükkanlarım: bit.ly/muhendisane - bit.ly/muhendisane1

Evet degerli ekonomi rumuzlu arkadasim, haklisiniz. 60 km sabit hiz 1lt ile 60 km. olacak. Forumun girisinde yazildigi gibi. 80 km sabit hiz testi siddetli ruzgara karsi yapildi. Buradaki bizim tecrubemiz 1 lt ile 45-50 km. Civaridir. Saygilarimla...

Motosikleti
    sym gts 250
    Geziden bir kaç kare daha

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Tur camı ve depo kılıfını nereden temin edebiliriz.ben samsunda ikamet etmekteyim.ulaşabileceğim birinin telefonunu verebilirseniz çok mennun olurum...

lastik yorumları yapıldığından beri 3 ay geçti hala bir çözüm bulunumadı mı acaba bu motoru düşünüyorum fakat şu lastik konusu sıkıntı duruyor artık bajaj olaya bi el atsa

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler