Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletle ilk gezim (Datça-05/04/2014)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Sevgili arkadaşlar, yaklaşık 3 hafta önce ilk motosikletimi aldım. (TVS Apache RTR 150) Bu güne kadar, Akyaka-Muğla arasında işe gidip gelme amaçlı kullandım. Ama artık gezilere başlama zamanı geldi. Bugün motorumun ilk bakımı için Marmaris'e gidecektim. Oradan da Datça ve Knidos'a kadar uzanırım diye düşündüm. Perşembe akşam üzeri depomu doldurdum. Bu arada motor 440 km.de olmasına rağmen yarım depodan fazla benzinim vardı. Rodajda olduğumdan ve düşük devirli kullandığımdan olacak, fazla benzin yakmamıştım. Bakım için Cuma gününden Marmaris Motocan Ticaret'e (Tuğrul SARITAŞ)haber verdim. Bu sabah uyanır uyanmaz banyodaki işleri hallettikten sonra sıkı bir kahvaltı yaptım.

Sonra teçhizatımı kuşanıp motorumun yanına geldim. Biz yola çıkmaya hazırız.

Saat 09:45 gibi yola koyuldum, yoldan fotoğrafları görelim. İlk köy Gökçe.

İkinci köy Çetibeli

Marmaris göründü.

Servise girdik, bakım hazırlığı başladı. Motor soğurken kahvelerimizi içtik ve ustamız işine başladı.

Yağ değişimi, zincir, fren kontrolü, gevşeyen vida, cıvata, somun vb. yerlerin kontrolü ve sıkılmasından sonra yola çıkmaya hazırız. Motorum kardeşlerinin yanında çok mutlu. Servise ödediğim üret 40 TL. Bu arada rüzgar esmeye başladı, hava karışıyor. Ustamın bilgisayarından hava durumu kontrolü yaptık. Rüzgar sertleşiyor, az da olsa bir yağmur ihtimali var. Yola çıkacağız.

Yol tırtıklı, motor titriyor, rüzgar var

Manzara fotoğrafları.

Datça'ya geldim. Öğle yemeği yesem iyi olur. Marmaris'ten buraya kadar yaklaşık 90 km. yol yaptım. Datça'da iş arkadaşlarım var. Biraz görüşüp sohbet etsek iyi olur.

Datça'daki Toplum Sağlığı Merkezi bahçesine motoru park edip, oradaki meslektaşım Mehmet Abi'ye haber veriyorum. Onu beklerken çevrede birkaç kare fotoğraf çekiyorum.

Mehmet Abi'yle öğle yemeğimizi yedikten sonra çay içerken bir fotoğraf. (Saçın şeklinden rüzgar anlaşılıyor mu?)

Mehmet Abi, bana Mambochino Cafe'de bir kahve ısmarladı. Bu arada beni Knidos'a doğru yola çıkmaktan vazgeçirmeye çalışıyor. Çünkü çok rüzgar var. Bir yandan gitmek istiyorum, bir yandan haklı olduğunu düşünüyorum. Oraya daha önce hiç gitmedim. Rüzgar artıyor.

Cafenin önündeki manzaranın birkaç fotoğrafı

Mehmet Abi beni ikna ediyor, geri dönüyorum. Yani bir tarafım yemedi. Dönüşe geçince uyarılara hak veriyorum. Rüzgar artıyor.

Bu da bizim selfie fotoğrafımız

Dönüş yolunun manzara fotoğrafları

Burası fotoğraftan anlaşılmasa da yaklaşık 30 m.lik bir uçurum.

Marmaris'e uzanan yol (yılan gibi)

Marmaris göründü

Eve yaklaştık. Akçapınar Köyü'nü Gökova'ya bağlayan, okaliptüs ağaçlarının arasındaki eski yol.

Akşam üzeri 17:45 gibi Akyaka'daki evime ulaştım. Kazasız, keyifli, biraz zorlayıcı ve güzel bir ilk gezi oldu. Apache ve ben yaklaşık 240 km. yol yaptık. Bugün hedefim olan Knidos'a gidemedim. Belki bir dahaki sefere, hatta bir kaç arkadaşla birlikte daha da güzel olur. Güzel fotoğraflar çekmeye ve düzgün bir Türkçe ile yazmaya çalıştım. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Herkese kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    mesut hoca, naptinoisi, COMTAN ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    artçı lazım mı agabey....
    ilkervirlan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçı lazım mı agabey....
    Artçı konusunda henüz kendime güvenmiyorum kardeş. Biraz daha ustalaşınca neden olmasın.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Çok güzel bir gezi olmuş, maşallah apache de pek yakışıklıymış Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin her daim ve tabiki darısı başıma. Böyle güzel gezileri gördükçe içim gidiyor

Motosikleti
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş, maşallah apache de pek yakışıklıymış Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin her daim ve tabiki darısı başıma. Böyle güzel gezileri gördükçe içim gidiyor
    Teşekkür ederim. 21 yıllık ehliyetim var ama daha yeni motosiklet sahibi oldum. Geçen yıllara yanıyorum. Umarım hayalindeki motosiklete kavuşursun.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Ne güzel gezmişsiniz maşallah Çok da güzel yazıya dökmüşsünüz, apachenin de en sevdiğim rengi.. Daha ne olsun?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Çok güzel gezi gerçekten bende apache mi yeni aldım , fakat böyle bi gezi daha yapamadım. rüzgarda yola çıkmamışsın iyi etmişsin .

Motosikleti
    Teşekkürler dostlar.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Güzel bir gezi olmuş,rüzgar olmasaymış daha güzel olacakmış.Kazasız belasız nice güzel geziler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş,rüzgar olmasaymış daha güzel olacakmış.Kazasız belasız nice güzel geziler dilerim.
    Teşekkür ederim. Şimdi düşünüyorum da daha önce gittiğim, tanıdığım bir yol olsaydı ya da yanımda bir dost olsaydı kesin giderdim. Ama rüzgar ciddi anlamda sallıyordu. Belki bir dahaki sefere. Sana da kazasız keyifli sürüşler.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Şimdi düşünüyorum da daha önce gittiğim, tanıdığım bir yol olsaydı ya da yanımda bir dost olsaydı kesin giderdim. Ama rüzgar ciddi anlamda sallıyordu. Belki bir dahaki sefere. Sana da kazasız keyifli sürüşler.
    Teşekkür ederim,ben 4 yıldır yanlız geziyorum.Özelikle bilmediğim yeni yolları gitmeyi çok severim..Beni ne beklediğini bilmediğimden,heycanla ve merakla gidiyorum..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Güzel gezi olmuş , tekerine sağlık

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş , tekerine sağlık
    Sağolasın. Sana da kazasız keyifli sürüşler dilerim.
    cesur509 bunu beğendi.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Maşallah çok güzel bir gezi olmuş. Ama biraz kısa olum sanki. Bende rüzgardan korkuyorum rüzgar olduğunda bir kat daha yoruluyorsun. O yüzden iyiki rüzgardan dolayı geri dönmüşsün. Allah kaza bela vermesin inşallah...

Motosikleti
    Alıntı kralaslan_21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel bir gezi olmuş. Ama biraz kısa olum sanki. Bende rüzgardan korkuyorum rüzgar olduğunda bir kat daha yoruluyorsun. O yüzden iyiki rüzgardan dolayı geri dönmüşsün. Allah kaza bela vermesin inşallah...
    Teşekkür ederim. Benim gibi acemi için tatminkar ve sonraki geziler için güzel bir tecrübe oldu. Allah hepimize kazasız ve keyifli sürüşler versin.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Oncelikle motorun hayirli olsun , gectigimiz yaz gezdim oralari, cok guzel yerlerdi oralari, bayildim dogrusu, akyaka biraz sivri sinek vardi ama harika bir dogasi var, marmaris, kizkumu, dalyan heryeri cok begendim, senin gezin bana tatilimi hatirlatti, bu guzel geziyi bizimle paylastigin icintesekkurler saygilar...

Motosikleti
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle motorun hayirli olsun , gectigimiz yaz gezdim oralari, cok guzel yerlerdi oralari, bayildim dogrusu, akyaka biraz sivri sinek vardi ama harika bir dogasi var, marmaris, kizkumu, dalyan heryeri cok begendim, senin gezin bana tatilimi hatirlatti, bu guzel geziyi bizimle paylastigin icintesekkurler saygilar...
    Ben teşekkür ederim. Saygılar benden Hocam.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Tekerine taş değmesin hocam fotoğraflar memleketimi ne kadar özlediğimi hatırlattı yollarını bile özlemişim. Bide şunu gördüm biz servisi cart curt iyidir diye yamaha aldık izmirdeki servis para alıp motora anahtar değdirmiyor sen tvs de bunların hepsini yaptırdıysan çok iyi markaya bakmamak lazım demekki. Motorunda hayırlı olsun bu arada en beğendiğim renk

Motosikleti
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerine taş değmesin hocam fotoğraflar memleketimi ne kadar özlediğimi hatırlattı yollarını bile özlemişim. Bide şunu gördüm biz servisi cart curt iyidir diye yamaha aldık izmirdeki servis para alıp motora anahtar değdirmiyor sen tvs de bunların hepsini yaptırdıysan çok iyi markaya bakmamak lazım demekki. Motorunda hayırlı olsun bu arada en beğendiğim renk
    Çok teşekkür ederim.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın. Sana da kazasız keyifli sürüşler dilerim.
    Bugün 2 motosiklet Akyakaya'daydık , gerçekten çok güzel bir yer Çok şanslısınız
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler