Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nemrut dağı gezisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonu hüsranla biten bir gezi. 12.05.2013 Pazar günü sabahı nemrut dağı gezisi için sabah saat 06:15 de aşağıda görülen rota istikametinde gezime başladım..

İşte rotam..

sabah evden çıkış. Hazırlıklar tamam.

Elazığ gözeli, Malatya yol ayrımı yol yapım çalışmaları.

Kömürhan dan bir görünüm.

Kale ilçesi civarı Karakaya baraj gölü görünümü.

Pütürge istikametinde yapay bir gölet..

Malatya Pütürge yol ayrımından sonra Pütürge istikametine yaklaşık 20 Km. gittikten sonra yol yapım çalışmaları başlıyor görüntüde olduğu gibi 15 veya 20 Km. civarında..

Tepede verici istasyonu..

farklı açılardan farklı görüntüler..

Zirveye doğru tırmandıkça aşağının manzarası işte böyle..

Bulutların olduğu bölgeye doğru zirveden aşağıya doğru inmeye başladım.

Tepehan Köprüsü, nehir yatağı.

Tekrar zirveye tırmanış başladı..

Hedefe doğru yaklaştıkça ormanlık alanlar sıklaşmaya başlıyor.

Tepehan Yeşillikler içinde şirin bir belde..

Nemrut'a 19 Km.

Sabahın erken saatleri olduğundan kimselere rastlayamadım, tabii tabelada olmayınca köyün adının ne olduğunu öğrenemedim sonuçta şirin bir köyümüz..

Nemrut Köprüsü.

Başka bir köy..

Buradan itibaren yol bozulmaya başlıyor her ne kadar asfaltmış gibi görünse de asfalttan eser kalmamış tamamen yola serilmiş ham mıcır gibi çok dikkat etmek lazım..

Karapınar Köyü..

Nemrut Kahta yol ayrımı zirveye tırmanmaya devam..

Zirvede çektiğim resimlerin hepsi bembeyaz çıkmış sadece bu iki resim çıkmış. Bulut'un çok yoğun olmasında dolayı sanırım.

Ve dönerken kaza yaptığım yer. İşaretli olan yerde motoru yan yatırdım. Tabii bu yan yatırmaya sebep olan şey ise yukarı çıkışta açık olan yolun dönüşte heyelan neticesinde yarı yarıya kapanmış olmasından. taşlardan kaçayım derken ( resime dikkatli bakılırsa görülür yolun kenar kısmı tamamen mıcır dolu) olan oldu, motorum benden şanslıydı sadece camı kırıldı ama benim dizim döndü ve kaskımın vizör düğmesi sol köprücük kemiğime saplandı. hemen dizimi kontrol ettim çok şükür kırık falan yoktu uzanıp çantamdan su şişesini alıp soğutmaya çalıştım ve hemen motoru kaldırıp bir çeşme bulana kadar yola devam ettim. Çeşme başına gelince tekrar dizimi ve omzumu su ile soğutmaya çalıştım ama dizim şişmeye başlamıştı bile omuzum ise daha fena bir halde kolumu yukarıya kaldıramıyordum ve korkunç bir sancı vardı, daha fazla sıkıntıya düşmemek için hemen hareket ettim biran önce dönmem gerekiyordu.

Dizimin ve omzumun sancısına rağmen yine de Karakaya barajının bu görüntüsünü çekmeye karar verdim pek iyi olmasa da farklı birkaç kare.

Evet buradan itibaren resim çekemedim çünkü biran önce dönmem gerekiyordu dizim deki sancı bayağı artmaya başlamıştı.

Sonuç dizde yan bağlarda esneme menüsküs zedelenmesi omuzda doku ezilmesi ve 7 gün istirahat. Peki heykel resimleri nerede diye duyar gibiyim. Evet arkadaşlar heykel resimleri yok çünkü giriş bölümü yapmışlar ve bariyer kurmuşlar birde gişe eh olası bir durum bu Ülkemin her yerinde aynı giriş ücreti ödemek lazım, lazımda 30 tl 1 kişi için ödenmesi gereken ücret 10 tl de motor için ödenmesi gereken ücret toplam 40 tl. Aslında bu konuyu paylaşmak istemiyordum bu kadar yolu gittikten sonra 40 tl de verilirdi canım dediğinizi duyar gibiyim ama oradaki görevlilerle (!)konuşma ve sıra dışı tartışmayı buraya aktarmak istemiyorum inatta bir murat bende gezmiş oldum babında geriye döndüm. Unutmadan, bir otel ve kafeterya yapılmış.

Bu gezide böylece bitmiş oldu..
    BerKToprak, babaduru, [Turan] ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Güzel geziymiş ama kaza olayı kötü olmuş ciddi bişey değildir inş.

Güzel geziymiş ama kaza olayı kötü olmuş ciddi bişey değildir inş.

Dizim düzeldi ama omzumdaki ağrılar hala devam ediyor, tedavisine devam ediyoruz geçer inşallah

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun. Motosiklete binip, dönebilecek kadar ucuz atlatmışsınız. Verilmiş sadakanız varmış.

40 TL'ye gelirsek. UNESCO tarafından Dünya mirası alanı ilan edilmiş bir yeri biz dünyalılar da daha uygun bir fiyata görebilmeliyiz.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Geçmiş olsın dostum umarım en kısa zamanda toparlarsın elbette güzel vakit geçirmişsin bizimle paylaşma gereğinde bulunmuşsun insanın başına heran herşey gelebilir samimiyetinden dolayı teşekkürler bu tip gezilerin + ve - lerini göz önüne alıp kulağımıza küpe etmiş olacağız vesselam.

Arda ve Berk kardeşim her ikinize de teşekkür ediyorum, sevgili Arda bende de hata var müze kartımı almayı unutmuşum. Evet Berk kardeşim kötü bir alışkanlığım var hep yalnız geziyorum, hele hele bu mevsimde ve ulaşım yoğunluğunun hiç olmadığı bir dönemde böyle yerlere yalnız yapılan geziler tamamen risk.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    güzel gezi olmuş ama oralara tek başına gidecek kadar cesaretli olman da cabası allah korusun citti bir durum olsa ne olacaktı dağ başında
    bildiğim kadarıyla elazığ motosiklet gurubu var onlardan hiç tanıdık yok mu? birdaha böyle gezilere tek çıkmamanı tavsiye ederim.Allah korumuş tekerin düz bassın

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    öncelikle geçmiş olsun , kazaya çok üzüldüm, ilçe ve köy yollarının genelinde yollarda MICIR var,çok dikkat etmek gerekiyor!,ayrıca gezide çekmiş olduğun fotolar harika ,emeğinize ve tekerine sağlık paylaşım için teşekkür.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    Güzel gezi olmuş.

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş ama oralara tek başına gidecek kadar cesaretli olman da cabası allah korusun citti bir durum olsa ne olacaktı dağ başında
    bildiğim kadarıyla elazığ motosiklet gurubu var onlardan hiç tanıdık yok mu? birdaha böyle gezilere tek çıkmamanı tavsiye ederim.Allah korumuş tekerin düz bassın
    Speed tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Elazığ Moto23 var ve bende üyesiyim ancak bütün gezi planlarımı çok önceden yaptığımdan dolayı mutlaka gitmem lazımdı. Havanın kapalı, zaman zaman yağışlı olması neticesinde geziye katılması gereken diğer arkadaşım katılmayınca önceki gezilerimde olduğu gibi yine tek devam ettim. İyimi ediyorum hayır yukarıda da dediğim gibi kötü bir alışkanlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun , kazaya çok üzüldüm, ilçe ve köy yollarının genelinde yollarda MICIR var,çok dikkat etmek gerekiyor!,ayrıca gezide çekmiş olduğun fotolar harika ,emeğinize ve tekerine sağlık paylaşım için teşekkür.
    Çok teşekkür ederim Mesut Hocam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    Güzel gezi olmuş.
    Teşekkür ederim Madlive

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    çok geçmiş olsun abi allah acil şifalar versin.ben 2 sene önce gittiğimde para almamışlardı.

Teşekkür ederim fatih kardeşim, şu an için paralı çünkü tesisler falan yapılmış kısaca birilerine verilmiş işletiliyor doğal olarak ta işin ticareti yapılıyor..
    FatihC bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    güzel gezi olmuş...o kadar giriş parasın da resmen insafsızlık...neyse açmayım ağzımı şimdi...

geçmiş olsun bu arada...

Yapacak bişey yok Erro, Teşekkür ederim..

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum öncelikle geçmiş olsun.
    Acil şifalar.
    Çektiğin fotoğraflar gerçekten çok güzel. İnsanı yola düşmeye teşvik ediyor.
    Tekrar çok çok geçmiş olsun

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Gecmis olsun,guzel bir gezi olmus, simdi nasilsiniz, biran once eski sagligina kavusursunuz, tpehan beldesinden sonraki fotografta, nemrut 19km (altinda hangi dilde yaziyor 19)

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim, umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz tekrar. Öte yandan yine süper bir gezi olmuş, bizlerle paylaştığınız için tskler

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    eski görev yerim kahta...nostalji yaptım sayenizde...pazarlık yapsanız genelde fiyatı düşürüyorlardı...arkadan arsemia girişi var...oradan çok ücretsiz girdim aslında

Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle geçmiş olsun.
    Acil şifalar.
    Çektiğin fotoğraflar gerçekten çok güzel. İnsanı yola düşmeye teşvik ediyor.
    Tekrar çok çok geçmiş olsun
    Sinan kardeşim çok teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun,guzel bir gezi olmus, simdi nasilsiniz, biran once eski sagligina kavusursunuz, tpehan beldesinden sonraki fotografta, nemrut 19km (altinda hangi dilde yaziyor 19)
    Japon veya çince yazıyor yazıyor üstad...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski görev yerim kahta...nostalji yaptım sayenizde...pazarlık yapsanız genelde fiyatı düşürüyorlardı...arkadan arsemia girişi var...oradan çok ücretsiz girdim aslında
    yöreye ilk defa gittiğimden dolayı başka ne tür seçenek olur bilemedim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim, umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz tekrar. Öte yandan yine süper bir gezi olmuş, bizlerle paylaştığınız için tskler

çok teşekkür ederim sağolun..

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Muzaffer senin motoru bu gün Gaziantep'de Radyo amatörlüğü için sınav yapılan okulun kapısında gördüm,ama rastlaşamadık, 73's TA5ASA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)