Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güneydoğu turum ve fotoğrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gidişle birbirimizden ayrılmayacağız gibi nedeni ikinci el motosıkletle güvenemıyorum tarıhlarıyle yaptıkları km alakasız motosikletle yazdıkları fıyat alakasız benım istedığım cbf tarzı yüksek cc li motorlar pahalı geriye kalıyor ya cbr 250 ya da yine kara kızla baş başa kalacağız bakalım araştırıyorum henüz eğer değiştirmezsen seneye Balkan türünü karakızımla yapacağım herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    abi bu rapor bitmez bu gidişle.arkası yarınlarıda geçti dizi gibi...

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    helal olsun KOCAOLGUN başlamış olduğun gezi, görülebilecek ,takip edilebilecek çok değerli bir gezi ve anlatım,dediğin gibi önce hayal, sonra plan ve gerçekleştirme, bende senin gibi düşünüyorum haziran 15 te eskişehirden yola çıkıp bursa üzerinden çanakkaleye oradanda gökçeada'ya geçeceğim, benim motorda cbf150 430km reyi sence kaç saatte giderim,ortalama hız ne olmalı ,kaç km de bir dumalı ve ne kadar dinlenmeliyim, benim gezimin en uzun yolu, gidiş yolu olan 430 km re, birde sahilyolundan çanakkale,ayvalık, dikili,foça buralar gezilerek gidilecek,zamanda sıkıntı yok,birde dönüş yolu var, oda foçadan başlayacak manisa,salihli ,kütahya ve eskişehir bu yolda hemen hemen aynı 430 km civarı ,cbf 150 inşallah sorun çıkarmaz. şimdiden değerli yorumlarını bekliyorum, birde yanımıza ne almalıyız!!! bir liste yazarsan sevinirim .saygılar...
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Siz işin yarısını bıtırmıssınız karar verilmiş plan hazır zaman belirlenmiş geriye kalıyor yol hazırlığı mümkün olduğu kadar az hafıfı kıyafet alın yanınıza fuul koruma kesinlıkle olacak korumalı mont pantolon kapalı güneş vizörlü kask eldiven dizlik sırtlık yolda giderken çarpan sinek arı kelebek böcekten korunmak kaskdan içeri girmesini engellemek için geniş boyun bağı ben bunun için puşi kullandım etkili de oldu lastık köpüğü bır adat 9- 10 liraya satılıyor ayaklı lastık pompası ufak birşey zaten lastık tamir kiti birde Zincir yağı ve i pone olsun yedek motor yağı oda i pone olsun yola çıkmadan servısı fuul bakım yaptırın . Gidilecek yol düzmü virajımız bilmiyorum ama ne olursa olsun her 100-150 km de bir 5-10 dakıka dinlenın dinlenırken ellerinizi bacaklarınızı belinizi hareket ettirin egzersiz yapın zaten bu motorlar 120 km çok zorlanacak görüyor yol durumuna göre 90-110 arası gidebilirsiniz 90 dan sonra yakıt sarfıyatı artıyor ortalama 5 saatte hedefe varmalısınız fakat zamanınız var ise yol üzerinde gezilecek yerler kesinlıkle uğrayın yiyecek olarak kuruincir fındık badem c vitamın içerikli meyve ve en önemlisi de su alın zaman sorunu yoksa önünüze süre koymayın güzergahlarda gezilecek yerleri gezin uyku tulumu met ve çadırda alın yanınıza kamp kurmak oralarda güzeldir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Antep ovası göründü aşağısı fotoları çektiğim yer gâvur dağının zirvesi . Yel değirmenleri Çanakkale den sonra Antep'de de gördüm hemde çok sayıda yapılmış işte bu ya doğal enerji üretimi Antep Honda servısınden çıktım Antep içinde geziyorum ipek yolunda bu kervana rastladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Nihayet nizipe vardım yemek molası verdim kendime hava sıcak sıcak çok sıcak. ve Zeugma beni en çok etkıleyen yerler fotolara dikkatli bakarsanız mozaikleri pıs ve içme suyu tesisatlarını harika işçiliği görebilirsiniz iyisini bir zahmet gidip görün o havayı soluyun

Yorum yok fikiryok artık fotoğraf da yok o zaman
    rs_guven bunu beğendi.

hüseyin 52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apaçi rtr 150 2012 model
    ABİ TEBRİK EDERİM ÇOK GÜZEL BİR ANI SİZN İÇİN KAÇ GÜN SÜRDÜ BU GEZİNİZ BENDE APAÇİ İLE GİTMİŞTİM EŞİMLE BERABER İSTANBUL DAN EDİRNEYE ORDA OTELDE KALIP 2 GÜN 570 KM YOL YAPTIM 1 AY FALAN ÖNCE

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater BUDA SAPANCA KARTEPE DEN

Benim 13 gün sürdü toplam tüm güneydoğu yü ören ve tarıhı doğal guzellikteki yerleri. Gezdim yöresel yemeklerden tattım ama ben yalnız gittim

Motosikleti
    ya zaten 2 kişi uzun yolda yoruluyo insan bende gezmek isterim ama baya bi uzun zaman hep cadırda mı kaldınız hiç otelde kalmadınız mı biirde yaş kaç acaba

Motosikleti
    Honda Transalp XL 650
    Güzel bir gezi olmuş ama kazasız belasız tamamlamış olman en güzeli keyifli geziler diliyorum...
    hüseyin 52 bunu beğendi.

Motosikleti
    güzel güzel

Toplamda 5800 km yol yaptım benzin istasyonlarında öğretmen evlerinde otellerde tanıdık eş dost yanında uyku tulumumun içinde kaldım yaşım 38
    hüseyin 52, tezer ve Guven bunu beğendiler.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    hocam harıka bı gezı olmuş bende ağustosta buna benzer bı gezı yapacam benım rotam bursa dan yola cıkarak sahılden hopa yakadar gitmek yaklaşık 3000 km yol yapıcagımı tahmın edıyorum motorum apache size sormak ıstedıgım yakıt masrafı dışında toplam nekadar para harcadınız?
    benım planlarıma gore gunluk 100 tl artı yakıt artı yolda oluşabılecek extra durumlar için 500 tl dıye düşümdüm yaklaşık 10 gunluk bı gezı olacağını tahmın edıyorum sizce bu mıktarlar yeterlımı?

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    tekerıne saglık ınsallah daha ıyı gezılerde yaparsın yolun acık olsun

Harcayacağın para kişiye göre değişir senın ayırdığın para ile ben yakıt hariç en az oda en az bir ay gezerim hemde varlık içinde biraz sıksam daha fazla olur ama bu nedemek kimisi rahatına düşgündür her yerde otelde kalır kimisinde açar çadırı ya da uygun yerde girer uyku tulumu nun içine yada rica eder bir benzin istasyonundan veya girer camının içine uyur masa donatmazda sabah kendi malzemelerinle kahvaltı öylen basit şekilde geçiştir akşam da ye bir çeşit yemek oldu bitti heryer de meyve dolu ucuz yemek ler istanbul dan sonra heryerde ucuz yanı baskalarının harcadığı para size fikir veremez ama nasıl nerede kalacağım nerde mola vereceksin nerde dinleneceksin hepsını onceden planla ve mümkün olduğunca o plana Sadık kal ama ne yaparsan yap keyif al keyifle yap 350 km sağanak yağmur altında sürdüm donuma kadar Islandım ama yine de g ülebiliyordum o yağmurda motosıkletle sürmek bıle bana zevk verdı sıkıntı değil çünkü yola çıkarken kendimi Her türlü olumsuzluğa hazırlamıştım

HELAL OLSUN usta. eline ayağına sağlık. kazasız belasız nice gezilere )

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel yerler, güzel resimler de birde kendini çekseymişsin de gülcemalini görseymişiz

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo bencede.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harcayacağın para kişiye göre değişir senın ayırdığın para ile ben yakıt hariç en az oda en az bir ay gezerim hemde varlık içinde biraz sıksam daha fazla olur ama bu nedemek kimisi rahatına düşgündür her yerde otelde kalır kimisinde açar çadırı ya da uygun yerde girer uyku tulumu nun içine yada rica eder bir benzin istasyonundan veya girer camının içine uyur masa donatmazda sabah kendi malzemelerinle kahvaltı öylen basit şekilde geçiştir akşam da ye bir çeşit yemek oldu bitti heryer de meyve dolu ucuz yemek ler istanbul dan sonra heryerde ucuz yanı baskalarının harcadığı para size fikir veremez ama nasıl nerede kalacağım nerde mola vereceksin nerde dinleneceksin hepsını onceden planla ve mümkün olduğunca o plana Sadık kal ama ne yaparsan yap keyif al keyifle yap 350 km sağanak yağmur altında sürdüm donuma kadar Islandım ama yine de g ülebiliyordum o yağmurda motosıkletle sürmek bıle bana zevk verdı sıkıntı değil çünkü yola çıkarken kendimi Her türlü olumsuzluğa hazırlamıştım
    Güzel bir gezi olmuş.
    Mardin'e uğradınız mı,uğradıysanız nereleri hangi ilçeleri gezdiniz.
    Toplam 5800 km'de cbf ne kadar yaktı ?
    B RH +

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hocam emeğinize sağlık. Tekerinize taş değmesin. Yanlız Adana gibi bir yerde kebabı çok pahalı yemişssiniz. Maksimum 7 tl ye çok güzel yerler var. Sanırım mekandan dolayı fiyat uçmuş

Resimlerin devamında kendi resmimi de koyacağım mardın de midyat mor gabriel Ömer li sahur kızıltepe nüseybin Mardin merkez gezdim Ne kadar yaktiğinı hesaplamadım km de 130 140 kadar yaktı 90 km den sonra yakıt fazlalasıyor hissedilir oranda hemde yine söylüyorum çok yakan araç yok pahalı yakıt var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)