Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

20.06.2013 günübirlik ilk kez artçı ile istanbul sakarya kocaali gidiş geliş 550 km

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    başlıktan da anlaşılacağı üzere 20.06.2013 günübirlik ilk kez artçı ile istanbul sakarya kocaali gidiş geliş 550 km yol katettim. cbr 250 r ile 2nci uzun yol yolculuğum artçı ile ilk kez olmak üzere 3 aylık vitesli sürücüsü olarak gezinin öncelikle olumlu ve olumsuz yönlerini anlatıcam.
    olumlular:
    sık sık hemen hemen her dinlenme yerinde mola verdiğim için 250 km lik gidişte hiç yorulmadık.ortalama 120 140 arası gittik. gitmeden önce zinciri temizleyip yağlayıp lastik hava basıncı kontrol fren kontrol rutin kontrolleri yaptıktan sonra yola çıktık.giderken hiç sıkıntı yaşamadık.
    3 ay oldu şuan 4400 km de cbr 250 im çok memnunum şu aşamada.
    olumsuzlar:
    dönüş yorucuydu çünkü günü birlik ilk kez hemde artçı ile hemen hemen 600 km yol yapmak ve 35 derece sıcakta ful koruma gezmek ve üstelik eğilerek gitmek biraz yorucuydu.özellikle mangal yapıp etleri yedikten sonra mayışma oldu biraz yatıp dinlendim.ancak artçı yolda az kalsın uyuyakalacağını söyledi.birinci olumsuzluk bu sonradan otobana girmeden ilk büfeye gidip kahve içti kendine geldi.
    2.sırtım ağrıyordu yavaş yavaş vücutta uyuşmalar baş gösterdi kalça altı kemikler ağrıyuordu nede olsa racing selesi sert oluyor. kilomda 87 olunca iyice ağırlık çökünce ağrılar yavaş yavaş yolun sonuna doğru kendini belli etti her dinlenme yerinde muhakkak mola vermeme rağmen 10 dakikalık molalar. su ihtiyac ve bacakları eklem yerlerini haraket ettirdim her molada. ama yetmedi bu molalar.
    3.sıcak yorgunluk ve ağrılar sonucu istanbul boğazına girerken çok trafik vardı boğaz köprüsüne tam girişte orda emniyet şeridide çok küçülüyor. trafikten kurtulmak için ordan 10 km hızla çok yavaş bir şekilde giderken iyice yorulmaktan dur kalktan dolayı arkadaşın sağ bacağındaki pantolan bariyerin tozunu almış bariyere sürtmemiş sadece pantolon bez le temizlersinya toz alırsın oda öyle olmuş.
    4.boğaziçi köprüsüne tam girişte solumdaki araç aniden sağ kapıyı açtı zınk diye benim hızımda 20 km civarı ; kapıyı farkeder farketmez maksimum panik frenleme ile tekerleri kitlemeden (her hafta maksimum fren panik fren çalışma pratikleri yapan biri olarak meyvesini bu olayda almaktan dolayı kendimi sevmeye başladım)durmayı başardım iyiki kapıyı geri çekmedi çekseydi geri çekerken tam zamanında duran ben(kapı bana vurucaktı ) adam gördü ben geri çıktım sonra kapıyı tekrar kapattı.
    5.artçı mola da wc ye gitmemiş sadece su içtik molalarda. otobana tekrar çıktım ( son mola yerinden ) artçı demezmi abi acil wc ye gitmem bas gaza bas dedi. olum sık dişini (poponu)dedim benim umurumda olmadı açıkcası kızdımda .paniklesem hız yapsam zaten köprüden çıkmışız geziyi işkenceye çevirdi son anda. ve şunu anladımki artçı ile uzun yol vede cbr ile asla
    geziden seçtiklerimden bir kaç resim

istanbul gişeler sakaryaya giderken

Uploaded with ImageShack.us
    ilk mola yeri (wc yazısına bakmayın görevli ben deyilim )

körfez sahil izmite doğru giderken

ve sakarya

karasuya doğru

yüzmeden sonra ara mola dinlenmesi artçı arkadaş ile tavlada ben kazandım magnumları mecburen o aldı

kocaali sahili çocuklar ne güzel sallanıyor

yavaş yavaş kocaaliden köye giderken dik bayır ve rampa yollar ve keskin virajlı virajları dönemessen uçurumu boyluyorsun

ve nihayet köye eve ulaştık

mangal küçük çaplı

dayım ve artçı arkadaş ile afiyet olsun

mangaldan sonra yorgunluk çökünce tertemiz toprak ağaç kokan sadece kuş sesi olan insan ve arabanın olmadığı bir yerde insan kendini cennette gibi hissediyor ve dinleniyorum

dut ağacı karatoprak köyünün karadutu simsiyah oluyor büyüyünce ve tadı bambaşka siyah dut yiyenler bilirler

fındıklar henüz olgunlaşmamış

kaynak suyu sürekli akıyor ve buz gibi 35 derecede bu kadar soğuk su şaşırdım ve kana kana içtim bizim damacana sularına maden sularına yeminle 10 basar.

dayıoğlu saolsun mangal ve bize kocaaliden köye kadar eşlik etti oda motosikletini yeni almış resimdeki mondial 100 luk yarı otomatik

umarım resimlere bakarken sizide oralara götürmüşümdür 1 günlük yorucu bir gün sonunda eve varınca hemen uyuyakalmışım.çünkü ilk kez 1 günde 600 kmye yakın yol ve gene ilk kez artçı ile 600 km yol yaptım.
    herkese kazasız belasız iyi yolculuklar. BOL ŞANS.......orhan
    tezer, mhmtesk, speed_dream ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam güzel gezi olmuş deniz suyu gayet güzel bende salı akşamı küçük boğaz da yatıya kaldım
    balığa gittim gece sabah ta denize girdim
    kocaali sahili 10 numara benim yandan kayınconun orda cafe si var arasıra giderim tavla oynamadan köfte magnum ikram eder sağ olsun
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    deniz suyu hem sıcak hemde temiz kumsalıda ayrı güzel keşfedilmemiş cennet akdenizin antalyası karadenizin incisi derler bilirsin ozaman
    F54 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    resimler geldi sonunda demek...
    kazasız belasız nice geziler dilerim orhanım.
    bir gün buralara da beklerim
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler geldi sonunda demek...
    kazasız belasız nice geziler dilerim orhanım.
    bir gün buralara da beklerim
    teşekkürler sencer abi oraya artık inşallah 600 cc yi alınca yıllık izinde gelmeye çalışırım abi

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Deniz,yeşil,doğa,mangal,yol maşallah hepsinden tatmışsınız güzel gezi olmuş tebrikler

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deniz,yeşil,doğa,mangal,yol maşallah hepsinden tatmışsınız güzel gezi olmuş tebrikler
    günübirlik hepsini yaşadım teşekkürler darısı herkesin başına

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Gezi Çok Güzel Olmus eyvallahhh.. 250 r binmek daha nasip olmadı ama 125 r den biliyorum benım valla bu motorla 2 kişi yola çıkılmaz. Çıkılırda adamın gıcı bası ağriyo. Bu motorla tek qezecen baba. Yarın 250 ye Allah'ın izni ile kavuşuyorum..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi Çok Güzel Olmus eyvallahhh.. 250 r binmek daha nasip olmadı ama 125 r den biliyorum benım valla bu motorla 2 kişi yola çıkılmaz. Çıkılırda adamın gıcı bası ağriyo. Bu motorla tek qezecen baba. Yarın 250 ye Allah'ın izni ile kavuşuyorum..
    Hayirli olsun.
    Evet kic bas agritiyor

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam güzel gezi olmuş deniz suyu gayet güzel bende salı akşamı küçük boğaz da yatıya kaldım
    balığa gittim gece sabah ta denize girdim
    kocaali sahili 10 numara benim yandan kayınconun orda cafe si var arasıra giderim tavla oynamadan köfte magnum ikram eder sağ olsun
    fatih reis bizi de oralara götür, sponsor ol bize de magnum al kızgın kumlardan serin sulara atlıyalım..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    çok güzel ya zamanımız olsada bizde şöyle bi gezsek :D üniversite iş köpek gezdirme üniversite iş köpek gezdirme :D bide kendimizi gezdirebilsek
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    motor şık gezi şahane
    ama sıcaklar başladı kendine biran önce yazlık bir mont edinsen iyi olacak gibi görünüyor
    barodi bunu beğendi.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay, yeni kasa cbr 250yi görmüş oldum, çok da iyi olmuş çok da güzel olmuş
    barodi bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barodi hocam, motosikletle uzun yol 500+ km yollarda fiziksel kondisyonun çok faydası oluyor. yorulma eşiğini daha üst km lere çekiyor

Aralarda spor yapıyormusun spor severmisin bilmiyorum ama, biraz sınav mekik le kol ve bel kaslarını hafif forma sokarsan çok faydası oluyor. Malum motor araba koltuğu gibi değil en ufak yorgunluk belirtisi dikat dağınıklı konsantrasyon ve keyif kaybı olarak sürüşe yansıyor..

Ama bir günde 600 km de hiç fena değil zaten limitlerde bir sürüş yapmışsın Daha fazlası gereksiz risk ve tehlike.
    barodi bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı DARKSTAR54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih reis bizi de oralara götür, sponsor ol bize de magnum al kızgın kumlardan serin sulara atlıyalım..
    ben sizi her yere götüreyim yavrum ne istiyorsanız alayım istediğiniz soğuk suya girmek olsun yani sokarız hafızz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay, yeni kasa cbr 250yi görmüş oldum, çok da iyi olmuş çok da güzel olmuş
    yeni kasa ancak modifiyeli bu kendim bir kaçparça değişiklik yaptım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)