Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kemaliye Karanlık kanyon gezisi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    21.04.2013 Pazar Benim için güzel bir gün. Nöbetim yok daha önceden planlamış olduğum Kemaliye Karanlık Kanyon gezisine gidebilirim. Gidebilirim de ya havanın durumu??? >:( felaket kapalı yağmurlu hadi git gidebilirsen, adımız çılgın motorcuya çıktıya gideceksem giderim arkadaş, Akşam Alican kardeşimizle sözleşmiştik. Aradım o benden önce hazırlanmış. Buluşma noktasında buluştuktan sonra yola koyulduk. Koyulduk koyulmasına amma çakmak tepeye gelmiştik ki bir yağmur >:( üstüne üstlük yol çalışmasından dolayı her taraf alabildiğince çamur motorlar ha bire kayıyor, geçici çözüm hemen çakmak tepe tesislerindeki çardaklardan birtanesine atıyor Alican kendini, bende bunu fırsat bilip başladım resim çekmeye, bir müddet sonra yağmur dindi amma Alican'ın bu geziye gelmesine ekipmanı müsaade etmiyordu sadece kask kafi değildi. Alican'ı ikna edip geri gönderdim ben devam ettim, işte rotam ve resimler....

işte yolun hali...

Çakmak Tepe tesisleri Alican üşümüş gibi görünüyor...

Bundan sonrasında resimler konuşuyor..

Aha benim düldül arka taraf ise Keban barajı..

Ne çabuk Arapgire geldim bende bilmiyorum...

Ağın Kemaliye yol ayrımı..

Şu karşı dağın yamacına kurulan köy, Akıl işi değil oraya nasıl gidip ev yapmışlar :(
    yapmışlar işte sanki banamı soracaklardı. :-[

Manzara Harika...

Vali Recep YAZICIOĞLU Köprüsü..

Bu bölgede yerleşim merkezleri hep böyle yüksek yarlerde....

İlçeye doğru yaklaştıkça yol kenarlarında belirli aralıklarla görebileceğiniz Hayrat çeşmeler ve yolcu bekleme yerleri göze çarpıyor, ayrıca yöre halkını içtenlikle kutluyorum, bu çeşme, yolcu bekleme ve sığınma evleri o kadar temiz ve düzenli ki helal olsun Kemaliyeliler demekten başka bişey aklıma gelmedi.. Buyurun resimi

Küçük bir Şelale...

Şu görüntünün güzelliğine diyecek yok Valla.....

İşte Kemaliye göründü...

Üfff şu güzelliğe bakın..

Alın bir tane daha tepe üstüne yapılmış bir konut Mühendislik harikası bana göre çünkü orada denge unsuru ön plana çıkıyor gibime geldi. Yine de işi uzmanı yorumlarsa daha iyi olur benimki si öylesine bir öngörü...
    Ayrıca bu evi Serdar hocam da daha önce yapmış oldukları bir gezide görüntülemiş..

İlçe merkezine çok yakın bir şelale daha

Şimdi sırada Karanlık Kanyon girişi var. Bundan sonraki görüntüler karanlık kanyondan .
    ilk Tünel girişi..

Bu köprü Erzincan - İliç'i Kemaliye ye bağlayan tek bağlantı yolu..

Şimdi ilk tünelden geçip, yola devam ediyorum..

Bu güzel yerde bizim düldülü de ihmal etmiyorum...

Evet arkadaşlar bu köprüden karşıya geçmiyoruz. Rafting yarışlarının yapıldığı yerleri daha yakından görmek için yolumuza düz devam ediyoruz ama yol stabilize, hatta patika yol.

Önemli bir bilgi daha bu geçeceğimiz yoldaki bütün tünellere isim verilmiş, yolun yapımında ve tünellerin açılmasında emeği geçen bütün Kemaliye sevdalılarının adları tünellerin girişindeki altta resimde de görüleceği üzere panoda yer almış..

Yolun en geniş olduğu yerlerden..

Bu kadar tünel yeterli sanırım. çünkü çok kısa mesafeli yerlerde açık havayı görebiliyorsunuz sürekli tünel var..

Tünellerin ardı arkası kesilmeyince bende buradaki çeşmeden suyumu içip, motorumun çamurlarını da temizledikten sonra geri dönmeye karar verdim..

Motorun yıkamasını bitirdim geri dönecekken bir anda tünel içinden gelen motor seslerinin yaklaşmasını bekledim ve resimlerde de göreceğiniz gibi balık tutmaya giden Kemaliyeli 2 teker sevdalıları. Su tedariklerini yaptıktan, benim düldül hakkında bayağı bir soru yağmuruna tutulduktan sonra fazla geç olmadan hayırlı yolculuklar dileyerek ayrıldılar. İçten samimi bu değerli arkadaşlara da buradan teşekkür ediyorum.

Öndeki arkadaş benim motoru inceliyor ama arkadaki arkadaş neyi inceliyor çözemedim...

;D

Hah bu resimden anlaşıldı o arkadaş ta benim motoru inceliyormuş.. :D

Veee Dönüş başladı...

Yine güzel ilçeden farklı görüntüler..

Benzin istasyonundan Sami abi. Onada buradan çok teşekkür ederim güler yüzlü kadirşinas bir büyüğümüz...

Burası LÖK HANE; lökhane tut, ceviz, fındık, fıstık, v.b. şeylerin (bizdeki adı ile SOKU larda) dövülerek macun kıvamına getirildiği yere deniliyor. Çok şanssız bir gündeyim. Ne alacak nede resmini çekecek ürün kalmamış:(

Dönüş Yolu...

Keban Çay molası...

Evet değerli arkadaşlar bu gezi bu kadar. biraz uzun oldu ama bu güzellikleri ayrıntılarıyla paylaşmak istedim sizlerle. sonraki gezi raporlarında buluşmak üzere....
    makseli, KeaSH-07, CHNXENTER ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Gezi,gezinin geçtiği tüm mekanlar harika...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    çok güzel gezi olmuş. elinize sağlık

motorlar ne idi acaba ?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    benim memleket
    ekaragz82 bunu beğendi.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Yav arkadaş bütün herkes profosyonel geziciymiş de haberim yok Hocam emeğine sağlık gerçekten harika..

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    fotoğraflar güzel gezi güzel tabki bu fotoğrafları paylaştığın için teşekkürler ;)

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel gezi olmuş yüreğinize sağlık

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canım Anadolum; her yeri bir başka güzel...çok çok teşekkürler, harika olmuş...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Benim memleketim kemaliye-başpınar.. ellerinize sağlık güzel gezi olmuş

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    güzel gezi olmuş doğal güzellikler ise ayrı bir dünya emeğinize sağlık deponuz yedek modu görmesin

ekaragz82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE
    süper bir gezi olmuş 3 sene önce tvs ile gitmiştim süper yerler. Eğindeki Kırkgözü göremedim fotolarda ugramadınız mı yoksa fotoğraflamadınız mı?
    Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Güzel gezi olmuş. Bi max daha gördüm ya ölsemde gam yemem artık, Motoru inceleyen çocuğun arkasındaki sanırım civata gevşetmiş

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

motorlardan 2 si Kanuni idi diğerine dikkat etmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Olumsuz fotoğrafla yamadım

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Çok güzel bir gezi olmuş.. fotolar, manzaralar süper.. Bu arada kanyonlar neden bende bu kadar hayranlık uyandırıyor hala çözemedim.. fırsatım olsa dünya üzerindeki bütün kanyonları dolaşmak isterdim..

Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş.. fotolar, manzaralar süper.. Bu arada kanyonlar neden bende bu kadar hayranlık uyandırıyor hala çözemedim.. fırsatım olsa dünya üzerindeki bütün kanyonları dolaşmak isterdim..
    Gerçekten çok güzel bir ilçemiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)