Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Güneydoğu turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mayıs ayının 2 şinde bir terslik olmaz ise İstanbul dan yola çıkacağım Ankara üzeri Güneydoğu'ya gideceğim Urfa mardın Diyarbakır Siirt hasankeyf Batman v.b bir tür yapacağım motorum cbf150 bakımlı beşbin km de uzun yol deneyimim İstanbul Çanakkale aynı gün gidiş dönüş bu gideceğim güzergahı bilen daha önce motosiklet ile giden varmı fikir ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum
    erays bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Allah yolunu açık etsin. Benimde hayalimdeki gezidir. o tarafları çok merak ediyorum.

Sana tafsiyem , yorulunca gözlerin yanınca ne şartta olursa olsun mutlaka dur mola ver yada hiç devam etme dinlen.
    Ayrıca geze geze gittiğin yolu bir çırpıda geri gelmeye çalışma. Seni acele ettirmeyecek kadar erken dön. Dönüşü son dakikaya bırakma.
    oguzcelik bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Guzel rota fakat cbf 150 ile o yol cok sıkar.
    Gidilmez demiyorum ama rotanizda bazi bolumlerde cok duz yol var ve etrafta birsey yok (mesela ankara -adana arasi )

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Ankara - Adana arasinin gozunu seveyim, hele bir Gaziantep sonrasini gorun. Ben gittim (motosikletle degil) gordum. kupkuru islenmemis arazi baska birsey yok. Aklimdaki tek rota (simdilik) Karadeniz (Rize ve Artvin) Kackarlar. Yesili, akarsulari, daglari ve iklim kosullari ile yazin yapilmasi gereken cok guzel bir rota. Hic gitmediyseniz gidin gorun, gezin tabiiki fikriniz olsun oralarla ilgili ama dikkatli olun. ;)

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    inşallah güzel bir gezi olur. Sana bu gezide eşlik edemem ama ankarayı çıkınca 70 km sonra kırıkkale var kırıkkale çıkışına kadar eşlik ederim. Birde çayımızı içmiş olursun. Geçersen mutlaka bekliyorum.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

biglebowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayseri'ye kadar geldigini farzederek asagidaki guzergahi tavsiye edebilirim;

Kayseri-Talas-Pinarbasi-Sariz-Goksun-Maras(Bol manzarali gecis ve Maras'da konaklama ya da cok yorgun degilsen Antep'e kadar devam. orada konaklama. Sabah Mozaik muzesini gormeni tavsiye ederim. Muze gezisi sonrasi Urfa'ya gecebilir, Balikli Golu de gorup eger hala duruyorsa Gulizar konukevinde konaklayabilirsin, yemekler ve sira gecesi cok guzeldi)

Viransehir-Kiziltepe uzerinden Mardin'e gecip sehri gezdikten sonra Midyata gecip orada konaklayabilirsin. Sabahinda Hasankeyf! Siirt'de gezilecek neresi var bilmiyorum ama Siirt'i de goreceksen ya Siirt'de ya da batman da konaklaman gerekebilir. Sabahinda Diyarbakir ve Siverek uzerinden Kahta. Kahta'da bir otelde kalip eger Nemrut dag yolu aciksa, sabaha karsi saat 0300 sularinda yola dusmek suretiyle, dagda gundogumunu seyredebilirsin. Iyi giyinmeyi unutma sakin! Gun dogumundan sonra otele donup tekrar dinlenebilirsin. Sonra da Arsemia antik kenti ve Roma koprusunu de gordukten sonra donus Adiyaman-Elbistan uzerinde Kayseri.

Gittigin sehirlerde gezecegin yerleri onceden belirlemeni tavsiye ederim. Ornegin Urfa'da Harran'a gideceksen, Mardin ve Midyatta Suryani kiliselerini, Antep ve Diyarbakir'da kaleleri ve elsanatlari carsilarini goreceksen ona gore bir seyahat ve konaklama plani cikarmanda fayda var. Bu plani belirledikten sonra da, hangi gun hangi sehirde konaklamayi planliyorsan, kalmak istedigin yerin iletisim bilgilerini internetten bulup mutlaka arayip orada olacagin tarihi ve bu tarihin, duruma gore, bir gun onceye ya da bir gun sonraya sarkabilecegini hatirlatmanda fayda var.

Bu guzergahta cadir kurabilecegin bir camping ya da mocamp oldugunu sanmiyorum bu yuzden cadir-tulum-mat'i hic kendine agirlik etme derim. Gerci uzun yolda uzerine yaslaniyosun ve epey dinlendiriyor ama yine de sen bilirsin.

Ogle yemeklerinde cok sorun yasamazsin ama her ihtimale karsi yaninda findik, badem, kuru uzum ve kayisi bulundurursan iyi olur. Yemek yiyebilecegin bir yer bulana kadar seni idare eder.

Simdilik aklima gelenler bunlar. Yazarken ben de cok heveslendim ama neyse...

Yolun acik olsun...
    speed_dream, brds, hgdr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayının 2 şinde bir terslik olmaz ise İstanbul dan yola çıkacağım Ankara üzeri Güneydoğu'ya gideceğim Urfa mardın Diyarbakır Siirt hasankeyf Batman v.b bir tür yapacağım motorum cbf150 bakımlı beşbin km de uzun yol deneyimim İstanbul Çanakkale aynı gün gidiş dönüş bu gideceğim güzergahı bilen daha önce motosiklet ile giden varmı fikir ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum
    hocam mayıs 2 olmasaydı sana eşlik ederdim inan
    gerçi bu aralar mayısta gelsemmi diye düşünüyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli arkadaşlar güzergah konusunda paylaşımlarını yazıyorlar ancak 150 cc' lik bir motorla yolculuklarını hep gündüz yap lütfen. Çünkü zaten kör gibi görmüyorlar birleri birde gece karanlığında onlardan kaçmaya uğraşarak riske girme.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    kocaolgun bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    1 ya da 2 hafta erteleyebilirseniz, Adana-Mardin arası size eşlik edebilirim.
    Hem Adana'da sizi bir gece misafir de ederim.
    brds bunu beğendi.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Kısmetse bende Haziranın ilk haftasonu sabahın ilk saatlerinden yola çıkarakAnkaradan Diyarbakıra gitmeyi düşünüyorum.Amacım gezmek değil ama yine de şöyle yemek yiye yiye geze göre gideyim diyorum.Yolunuz şimdiden açık olsun.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim hepinize güzel fikirlerinize zaten dinlenerek gitmeyi düşüneceğim 100 - 150 km de dinlenmeyi düşünüyorum ki daha önceki yolculuklarımda böyle yaptım sizden daha çok güzergah ve yanımda götüreceklerin konusunda yardım istiyorum astorojna fırsat olursa kesinlikle uğrayacağım teşekkür ederim
    astorojna bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    gideceğin yol çok uzun motorunun tüm bakımlarını yaptırmadan yola çıkma
    @biglebowski nickli arkadaş durumu zaten güzel bir şekilde açıklamış...
    be urfada yaşıyorum urfaya geldiğinde iş durumum müsayit olursa sana eşlik ederim bir sıkıntın olursa yardımcı olurum ama dediğim gibi iş durumum izin verirse inşallah müsait olurum
    tekerin düz bassın
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Tek başına yolculuğu hiç ama hiç ama hiç tavisye etmiyorum. Ben cg ile denizli-Mardin yaptım. Keşke o anı yaşamasaydım diye kendime sürekli kızdım ve halen kızarım. İstediğin motosikletle yolculuğa çıkarsın ancak küçük motosikletlerle düz yollar çekilmiyor. çünkü hızıyla orantı sağladığında ve artık yoldan sıkıldığında yol bitmek bilmeyecektir. Bundan ötürü bakın aynı motorda iki kişi demiyorum en az iki motor olacak diyorum. Bu yazımı okuduktan sonra yine de çıkarsanız yola ne demek istediğimi tam anlayacaksınız. Ancak şehirlerde tanıdıklarınız varsa ve buralarda bir müddet kalacaksanız o anki dinlenme sıcak sohbet vs. attığınız yolun acısını unutturabilir. Tabi mecburum motosikletle gitmeye çünkü motoru da götürmem gerekiyor orda yaşıyorum bir iş dolayısıyla buralardaydım diyorsanız yine diyeceğim şey verin bir yolcu parası motor için de atın otobüse yolunuz açık olsun. Her halde ALLAH (c.c.) sizinle olsun.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben bir teklifte bulundum ama sağolsun cevap verme tenezzülünde bile bulunmadı.
    Bende teklifimi geri çekiyorum

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir teklifte bulundum ama sağolsun cevap verme tenezzülünde bile bulunmadı.
    Bende teklifimi geri çekiyorum
    valla kardeşim bence en güzel teklifleri yapmışsın. Artık kendisi bilir. ben seni bundan dolayı tebrik ediyorum valla. Artık ben o taraflardan geçersem tanışırız.hm

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim bence en güzel teklifleri yapmışsın. Artık kendisi bilir. ben seni bundan dolayı tebrik ediyorum valla. Artık ben o taraflardan geçersem tanışırız.hm
    Başım gözüm üstüne, her zaman beklerim..!!

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başım gözüm üstüne, her zaman beklerim..!!
    Estağfirullah. Başın gözün sağolsun. ALLAH Razı olsun.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfirullah. Başın gözün sağolsun. ALLAH Razı olsun.
    Allah sizden de razı olsun..!!

Rs güven kardeş sık sık giremiyorum nete kusura bakma cevap yazmamadım sağlasın bende isterdim erteleyebilmek ama olmuyor iş yerinden böyle istediler düşünmen yeter sağlasın

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hiç problem değil, şaka yapmıştım.
    Yinede Adana'dan geçerseniz, size bir kebap yedirmek isterim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)