Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hafta Sonu Kaçamaği - Yunanistan Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    sabah olmaycak sanırım )
    (09.06.2012 - 10.06.2012) c.tesi pazar olmak üzre 2 gun yunanistan gezisi yapıcam allahın izniyle..dedeağaç (alexandroupoli),gümülcüne (komotini),iskeçe (xanthi) kavala , ve Selanik (Thessaloniki)... yaklaşık 1.000 - 1.100 km lik bi gezi olucak..fotolarla geri dönucem.. ;)

Garip, babaduru ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    fotoları sabırsızlıkla bekliyoruz.
    güle güle gidip gelin.
    vlknsyrn bunu beğendi.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Hayırlı yolculuklar fotoları bekliyoruz...
    vlknsyrn bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kazasız belasız çok konforlu bir yolculuk olması dileğiyle.....
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    günaydın arkdaslar..rotada ufak bi değişiklik oldu gümülcüne (komotini),iskeçe (xanthi) kavala , ve Selanik (Thessaloniki) buralara gidemedim... :(
    dedeağaç (alexandroupoli) ve civarı türk köylerini gezdim buyrun

c.tesi sabah 9:30 civarı hareket ettim ortalama hızım 170-180
    gumruge gelince memur arkdslar tanıdık oldugundan panayırcı motoru gibi bi tur attırırmısın derken 5-6 kez arkdslarla gumruk içinde turladık..o arada x-ray kontrolune girmek için onunde duran 2 motor vardı 2 manita kullanırmus onları ise bu sitede girince gördum balkan ülkelerini gezen 2 kız kardeşmişler )
    http://www.motosiklet.net/forum/son-...e-gezecek.html

yunan tarafı ve sözde nöbet tutan yunan askerleri :D

Yunan kapısınıda gectikten sonra Frappe ıcın mola verdiğimde yanıma bi 4 tokmak daha geldii yanlız gitmekten kurtuldum )
    derken tanıstık elemanla evine gidiyormuss komotiniye türkiyede calişiyormus..
    yunan yolunda cok iştah ile gitmek istediğim virajları sordum ve beraber gazladık ;)

virajlardan cıktık amma daha gideri var virajın !!! saat 15:00 -15:30 fln siyah asfalt ve sıcak lastıkler sakız gibi oldu tam kıvamda ama bugun luk viraja ara verip akarkayıt alırken minare sini gördugum turk koyune gidelim ;)

180 km sonra

Benzin alırken Batı trakyanın milletvekilide denkleştik lafladık Türkiye ye tgrt habere konuk olarak gidiyormuş söz verdi gecerken tekirdağ köftesi yeyip istanbula gecicekmiş ama bizim turkıye de oldugu gibi ne bir koruma nede bir söföru var ınanın koca milletvekili mercedesi kendi kullanırdu..helal olsun !

arkadaslar turk köyune ulaştim ve camii ne gittim kapısında elinde tesspih kır saclı tatlı bi dedemiz otruyordu elini öptuk basladık muhabete..koyde 1 buyuk camii olan bu camii cemaati cok değilmiş..gençler gelmiyormus (cuma namazı hariç) ve yunan hükümeti camıının hocasının aylık maasını ödemedigi için köy halkı aralarında toplayıp oduyormus :( camii camaati az oldugundan hocanın aylık maası toplanamadıgından camiiye gunde 3 kere yani 3 namaz saati hoca gelebiliyormuş... 5 vakit namaz a okadarlık paraları yetişmediği için gelemiyormus baska köylere gidiyorlarmış..içim acıdı üzücü bi olay :(
    helallestik ve yola koyulduk...

bu yol kenarlarında var coğunlukla küçük kiliselerin espiriside arkdaslar orda ölen kişiyi temsil ediyormuş..yani bunları nerde görurseniz bilin ki biri burda ölmüs ve yunanlılar ggecerken durup dualarının okuyup hediye olarak içlerine zeytin yağı bozukluk euro takı cakmak vs... seyler bırakırmıs...
    bizim cakal turk tırcılarıda :D durup islerine lazım olan seyleri alıp bi fatiha okuyup devam ederlermiş :D:DD ama ben hariç )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Güzel bir gezi, güzel fotoğraflar volkan teşekkürler paylaşım için. Motosikleti yurtdışına çıkarmak için ne kadar para verdin, triptik artık gerekmiyormuş sanırım, bunun dışında diğer belgelere ne kadar ödedin ?
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    nerde kalmıstık :D

burasıda turk koyu girdim turladım bi allahın kulunu gormedim deri dondum cıktım :D hava sıcak ondanmı acaba ?:S

bunu bende anlamadım ??

yollar mayın tarlası gibi coban dayıylada lafladık hayatından memnun

yunanın meshur kapalı yolları avrupa birliği oncesi yapmışlar avrupa birliğine girince AB yolları otobanı değiştirmiş ve tablo bu git git gitt yol kapalı hayde geri dön :D

yolda gördum geri dondum bi poz verdi aldım karsıdan karsıya gecirdim bıraktım caliların arasına

bir kapalı yol daha giriyoruz yola dank tabela allahtan hızlı değilim

su döktuk yola devam

arkdaslar ısaretlediğim yer dagın tepesinde bi kilise yolu bulursam oraya cıkıcam

bulduk yoluuu

vee zirveye ulaştiık adamlar nereye klise yapmıslar bee

az once asagıdan yukarsını ısaretlediğim yer

aksam konaklama yapacagım yer dedeağaç navigasyon gibi dağ her yer görunuyor hatta telefon bile turk sebekesine gecti

eray_uluyazı ve yebete bunu beğendiler.
    ...

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    On numara gezi ya yalnız o kapalı yol nasıl bişi öle ya insan hızlı gelse orada kalır hiç belli olmuyor

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    eveet dedeağacta hava basladı kararmaya yarın yani 10.06.12 pazar gunu dostumun cocugun vaftisi var ama vaftis oncesi sabahkii virajlara tekrar gitmek istiyorum kasıntı o biçim

arkdslar bu yol 15-05-12 15-09-12 arası saat 20:00 ile gece 01:00 arası trafige kapalı alan..millet colugunu cocugunu köpegini alıo cadde sahil boyu turluo bir tane motorlu tasıt görmen imkansız ama tabii biz turkler heryerde belli etcez kocaman abilerden biri land roverini koymuşş 34 plaka camında da yunan polisi cezayı yapıstırmıs öyle duruyordu

ama şunu bilin ki benım gibi sivrisinek istilasına yakalanmamak icin sivri kovucu fıs fıs lardan almayı unutmayın maf oldum

ve aksam oldu yatışşş.. pazar sabahı çok renkli olmasını umiid ediyorum
    ...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    hey be , gezi super cidden bayildim. Toplam kac km yapmis oldunuz?
    vlknsyrn bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    harika fotolar tebrik ederim...
    vlknsyrn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    gün aydıı sabaa olduu kavaltı etmeye yer aradım bulamadım motorcuların kafeye cektim en sonunda..tabi butun cantamı kaskımı montumu yanıma aldım motorda bişi bırakmadım ve motoruma en yakın masaya oturdum..5 - 10 dk ortalıgı kestim gelen butun motorcular herseylerini motora bırakıp oturuyorlar ben amele gibi herseyimi masama aldım halbuki motorla oturdugum masa 5 metre var yok aramız ..gelen garson turk cıktı sordum ..abi gönlum rahat olsun herseyini motora bırak 2 gun sonra gel yine aynı bulursun kimse bişeyini ellemez dedi menuden sectık bişiler gele gele bu geldi buyrun afiyetle kahvaltımm

kavaltiyı ettik topingi aldık sıra geldi tekrardan virajlı yola gitmeye..oncelikle öyle cok sert bi viraj değil...200-210 ile girebiliosun uzun tatlı donus yonune göre meyillli siyah asfallt super bi yol bide saat 15:00 gibi cıktım yol yanıyor lastıkler oldu sakız gibi yere yapısıyor inanın virajlı yol yaklasık 25 km lık bi yol dağa inip cıkmalıı tam 4 kere ındım cıktım tadını cıkardım

sıra geldi arkdsımın cocugunun vaftis töreninee 9 aylık cocuu zeytin yağlı suya bandırıp cıkarıolar yıkadılar

papaz suyu okuo ufluyo sıcaklıgını ölçuo hazırlıoo

buda papazın vokalıstı yan ses uğultu yapıo

cocuuk anadan dogma hazır ama kazana sokarken görcektiniz can havlıyle naasıl aglıo cocuk yazık dedım ıcımden ama dinlerinin gereklerini yerine getiriyorlar sanki biz sunnet olurken aglamadık

arkamdaki buyuk tabloyu fark etmedim bi döneyim dedim dayı korkuttu benı dayı sen kimsin bee

duvardaki resimleri cözemedim sordum resimlerdeki her kişinin yunanda bir kilisesi varmış :S ilginç

vaftis töreni bitti yedik iştik uğurladılar beni fazla geceye kalmadan dönelim dedik..far lensim ve kaskın vizoru gece sorun yapıyor...yazım hataları olmuştur..kalın sağlıcakla..

zenon ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    ...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Güzel olmuş helal olsun :D Evrak işleri benim gözümü çok korkutuyor. Ne gerekli ne yaptırdın kac para nerde hallettin?
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi, güzel fotoğraflar volkan teşekkürler paylaşım için. Motosikleti yurtdışına çıkarmak için ne kadar para verdin, triptik artık gerekmiyormuş sanırım, bunun dışında diğer belgelere ne kadar ödedin ?
    sağollasın..benım için guzel F icin sıcak hararetli bi geziydi

vala benım passaportum vizem beynelminel ehliyetim var..bi motora yesil sigorta greenkart cıkarmak gerekiyordu onuda ipsala da gumrukte cıkarttım 60 euroya okadar...ilk cıkış yapcak sıfırdan baslıyorsan..pasaportun olucak yunan konsolosluktan vize alıcaksın beynelminel ehliyet vede yesil sigorta gerekmekte...
    hemen fiyatlarda..
    pasaport fiyatları nette arastır hatırlamıorum..benımki 10 yıllık..
    vize yunan kons.luguna 130 lira harc parası
    beynelminel ehliyet ilk ise 280 yeniletmek 180 lira
    yesil sigorta green kart 60 euro 15 gunlugu,, 1 yıllıı 380 euro ıstedıgın zamana göre fiyat değişir..
    saygılar ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On numara gezi ya yalnız o kapalı yol nasıl bişi öle ya insan hızlı gelse orada kalır hiç belli olmuyor
    aslında belli oluomuş yol cizgileri sarı oluyormuş. 2 kere girince kapalı yollara sonra girmemeye basladım ama anlayana kadar filelere girip gol olunmazssa tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey be , gezi super cidden bayildim. Toplam kac km yapmis oldunuz?
    hiç hesaplamadım siz sorunca hesapladım toplam 860 km
    zenon ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    ...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Cevap için teşekürler.
    vlknsyrn bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    güzel bir gezi olmuş yüreğinize sağlık
    vlknsyrn bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    müthiş gezi olmuş
    vlknsyrn bunu beğendi.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    yabancı dil you now me i now you düzeyinde olduğu için cesaret edemiyorum yurt dışı gezisine yoksa yunanistan gitmek istediğim yerlerin başında geliyo
    çok güzel gezi olmuş tekerinize sağlık
    vlknsyrn bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı dil you now me i now you düzeyinde olduğu için cesaret edemiyorum yurt dışı gezisine yoksa yunanistan gitmek istediğim yerlerin başında geliyo
    çok güzel gezi olmuş tekerinize sağlık
    stn coğusu turkceyi bilior cat pat anlasıyorsun
    ...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    anlattığına göre masraflar böyle bi güzel gezi için çok ta para tutmuyormuş
    benim sorum şu bu evraklar tahmini kaç günde hazırlanır benim gibi zaman sıkıntısı olan arkadaşlar için de sormuş olayım
    vlknsyrn bunu beğendi.
    harley is making love with davidson

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)