Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul'dan Çanakkale, Arıklı, Assos, Cunda1150 Km'lik bir gezi...26-30 Haziran 2012

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Arkadaşlar merhaba..

İsmim Cüneyt...motosikletimi 4 yıl önce arkadaşlarımın motosiklet alması ile aldım ve şunu diyebilirim ki hayatıma kattığım en buyuk artılardan biri idi...Gezilerimizi genelde bu aynı grupla yapıyoruz fakat bu sefer aramızda sürekli gezilerimizin plan önderliğini yapan Tamer arkadaşımız ülke dışında olacağı için onsuz gidecektik...Fatih suzuki dl 650'si ile, Atakan KTM 950 adv ile ben de suzuki bandit gsf 650 sa ile gidecektik..Ekleyeceğim fotoğraflara, fotoğraf çekmeyi çok sevdiğim halde, yolda arkadaşlarıma duralım fotoğraf çekelim önerisini bile getirmedim çünkü bütün kıştan beri motosiklet kullanmayı çok özlemiştik ve rotaya varana dek durmadık.. Rotamız Tekirdağ üzerinden Gelibolu ve Çanakkale Şehitlikleri, Çanakkale'de bir gece konaklama, daha sonra Arıklı'da konaklama ve en son olarak da Cunda...Neyse yola çıkmadan önce buluştuk ve kahvaltımızı yaptık...

Eeee kasklar pırıl pırıl olmuşlardı...

Atakan arkadaşımız da bize katıldı ve kahvaltı böylece son buldu...

Veee böylece yola çıkmaya hazırdık...

İlk rotamız Çanakkale Şehitlikleri idi ve fazla duraklamadan oraya vardık. Orayı dolaştıktan sonra aklıma şu geldi...Yıllar boyu amerikan filmleri, kahramanları izlemiş durmuştuk, ve hala yeni nesil buna devam etmekte idi... Ama orayı dolaştıktan sonra bizlere yıllardır verilmeye çalışılan batı hayranlığının aslında ne kadar saçma olduğu, bizim ulusumuzun istediği taktirde her türlü imkansızın hakkından geleceği, şehitliklerde başka ırklardan, memleketlerden, dinlerden gelen halkımızın ellerinde silahları, cephaneleri, yiyecek ekmekleri olmaksızın kendi vatanlarına saldıran bunca aç gözlü devletlere karşı Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde neler yapabileceklerini tüm dünyaya göstermelerinin nasıl büyük bir tarih olduğunu gördüm..Bence herkes sık sık şehitlerimizi ziyaret etmeli ve özellikle çocuklarını buraya götürmeliler ki televizyonlarda oynayan salak saçma dizilere bakacağına yeni nesil, bu yaşananları gördükten sonra Atatürk'ün de dediği gibi "MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR" cümlesini kafalarına yazabilsinler...Simdi oradan çektiğim resimleri sizlerle paylaşayım...

Şehitliklere Varış..

ANZAC koyu...

57. Alay Sehitliği...

Çanakkale Şehitleri Anıtı..

Kilitbhair ve Çanakkale'ye geçiş...

Çanakkale'de herhangi bir otelde kalacağız diye rezervasyon yaptırmamıştık..Kisi başı 40 TL'den bir otel ile anlaştık..gerçekten çok temiz ve klimalı bir oteldi...ve hem Gelibolu'ya kadar ve Çanakkale Şehitliklerinde geçirdiğimiz öğleden sonradan dolayı hem acıkmıştık hem de Çanakkale'yi biraz gezip bundan sonraki rotamız olan Assos'a çok yakın Arıklı için yola çıkmadan önce biraz yemek yemek istiyorduk...ve yemek için Yalova restorani seçtik..gerçekten manzarasi, yemekleri, mezeleri çok iyi idi..tavsiye ederim...

Gözlerden yorgunluk akiyor..ama çatıdayız ve hava ruzgarli...

Yemekten sonra midye yiyelim dedik bir tabak..Ama Atakan arkadaşımız ben yemem söylemeyn demesine rağmen gelen 3. tabakta bile bizden daha fazla yedi..eee genclik var ))

Gündüz biraz daha gezdik Çanakkale'yi ve Arıklı'ya yola çıktık...

Nusret mayin gemisi..

ARIKLI ve ASSOS..

İstanbul'dan yola çıkmadan önce bir kampta kalalım diye düşünmüştük ve telefonla buldum Gagara doğa kampını..ama pek emin değildim nasıl bir yer olduğu hakkinda..fakat gittikten sonra anladım ki hem işletenler, genç bir kardeşimiz işletiyor ailesi ile beraber, hem temizlik, hem denizin güzelliği açısından benden tam puan aldı..içinde hem bungalovlar, hem çadır için yer, hem de saman evler var..içinde alkol satılmıyor..isteyen 300 m. uzaktan alabilir..zaten Assos 15 km. o nedenle gidip bizim yaptığımız gibi güzel bir akşam yemeği yenebilir..Gargara da bir gece konakladık ve obur gün de Cunda istikametine doğru yola çıktık..Gargara'ya bungalovda kişi başı 35 TL ödedik...Ama son bir not..denizi muhteşem...

Sagda solda o kadar yemek yedik ki.. herhalde hamak beni kaldirmadi

Assos...

Mezeler çok güzeldi..

Yemekten sonra kahve ve dondurma tabii ki...hepsi diet bunlarin

Veeee Cundaaaa....

Ve Cunda'ya da giderken yer ayırtmamıştık..orada Fatih arkadaşımızın bildiği bir otel vardı..kişi başı 60 TL'den anlaştık..burada kaldğımız sürece amacımız denize girmek, yemek ve içmek, ayrica yola Bursa üzerinden cıkacağımiz için dinlenmekti..Bursa bizim için genelde hep donuş yoludur..Eski garajların karşısındaki Uludağ kebapçısına mutlaka uğrariz..ve şimdi de Cunda fotograflari..
    nezih77 ve audioslave bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Üstadım açık söyleyeyim öyle kıskandım ki. Çok çok güzel fotoğraflarda, anlatımınızda. Ellerinize sağlık. En çok takılı kaldığım iki nokta; 1. Şehitlikler.. Fotoğrafta bile gördüğümde nefesim daralıyor, hele ki 57.Alay şehitliğinde. Gittiğim zaman da milletten saklaya saklaya dökmüştüm göz yaşlarını. Her neyse 2. olarak o kahve ve midyelere gecenin bu saatinde öyle içim gitti ki tahmin dahi edemezsiniz

Tekrar teşekkürler. Cunda'yı bekliyorum bu arada.

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Paylaşım için teşekkürler tekeriniz düz bassın
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Ve Cunda'ya da giderken yer ayırtmamıştık..orada Fatih arkadaşımızın bildiği bir otel vardı..kişi başı 60 TL'den anlaştık..burada kaldğımız sürece amacımız denize girmek, yemek ve içmek, ayrica yola Bursa üzerinden cıkacağımiz için dinlenmekti..Bursa bizim için genelde hep donuş yoludur..Eski garajların karşısındaki Uludağ kebapçısına mutlaka uğrariz..ve şimdi de Cunda fotograflari..

Yolda guzel mayolar satan bir outlet bulduk...sonra düşnük ki Fatih sevmez böyle renkli mayo falan ona zorla aldırdık..Gezi boyu sürekli bunun hakkında kızgın yorumlar yapti

Kaldığımız otel..

Tas Kahve..

Dolunaya daha var...

Mezelerrrr..

Bence her sey muhteşemdi Boncuk'ta ozellikle beğendili ahtapot ve akyadan yapılan balık pastırması..

Her gece kederdeyim mi diyor Fatih?

Atakan haberleri alıyor..

Fatih'in bir fotoğraf çalışması..

Renkli şort oldu, çay içmeye başladı...sıra zeytinde

Ve Bursa üzerinden dönüş..Uludağ Kebapçısı...

Ve arkadaşlar bir gezinin daha sonuna gelindi..Umarim motosiklet.net'teki ilk gezi sunumumuzda çok kalabalık yapmamış ve sürç-i lisan yapmamışızdır..motosikletlerinizle, rüzgarınızla ve dostlarınızla güzel geziler yapmanız dileği ile...

Sevgiler,

Cuneyt Yavaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Emre kardesim..Senin hissettiklerinin aynılarını bizlerde hissettik..Bu kadar ülke dolaştım..ne ülkemden ve ülkemin insanından güzelini, ne onlardan daha misafirperverini ve dost canlısını gördüm...İnşallah Cunda'ya bir dahaki seferinde geldiğimizde tanışırız..sevgilerimle... Not.. Cunda resimlerini de ekledim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Çok teşekkür ederim Nadir Kardeşim..Sevgiler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Demin program dondu anlamadim Emre kardesim..mesajim gittimi bilemiyorum..Yeniden yaziyorum..Bu kadar ülke gördüm ne ülkem ve ülkemin insani kadar dost canlısı, cesur ve iyi insanlar görmedim..Aslında bu gezileri daha fazla sıklaştırmak lazım motosikletli gruplar tarafindan...Yiyecekler için yapacağım bir sey yok..bizler genc kardesimiz disinda yaslı adamlarız..hep yiyiyoruz hem de iciyoruz..o nedenle gecenin bu vaktinde bu resimler icin ozur dilerim ) Cunda resimlerini de ekledim..Orada Boncuk restorani cok sevdik..Sefi Mehmet, ve Murat vardi ve ahcibasi Veysi..bizlere evimizde oldugumuzu hissettirdiler...Sevgilerimle....

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Cunda'da sizleri gördüm,hatta çataltepe de sizin motorların arkasında benim kırmızı apache vardı,bilseydim keşke daha önceden tanışmış olsak sizleri ağırlardım memleketimde..resimler güzel olmuş ellerinize sağlık..bir sonraki cunda turunuzda mutlaka görüşmek isterim..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel paylaşım keyifler her daim güzel olsun..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Burak kardesim..Keske tanışmış olsaydık...İnşallah bir daha ki sefere Cundaya geldiğimizde mutlaka tanışalım...Boncuk'un oralardan geçersen Veysi usta, Mehmet ve Murat'a selam et bizlerden..bizim icin de denize gir, bol bol meze ye Cunda'da ) ssevgilerimle...facebook'dan yukleyebilirsin beni..cuneyt yavas...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Çok teşekkurler Fatih kardeşim...

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Jun8-69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demin program dondu anlamadim Emre kardesim..mesajim gittimi bilemiyorum..Yeniden yaziyorum..Bu kadar ülke gördüm ne ülkem ve ülkemin insani kadar dost canlısı, cesur ve iyi insanlar görmedim..Aslında bu gezileri daha fazla sıklaştırmak lazım motosikletli gruplar tarafindan...Yiyecekler için yapacağım bir sey yok..bizler genc kardesimiz disinda yaslı adamlarız..hep yiyiyoruz hem de iciyoruz..o nedenle gecenin bu vaktinde bu resimler icin ozur dilerim ) Cunda resimlerini de ekledim..Orada Boncuk restorani cok sevdik..Sefi Mehmet, ve Murat vardi ve ahcibasi Veysi..bizlere evimizde oldugumuzu hissettirdiler...Sevgilerimle....
    Çok teşekkürler abicim, geleceğinizi bilsem dün bende Cunda'da idim en azından tanışmak veyahut denk gelmek isterdim sizlerle Artık umarım başka bir zaman da ve başka bir yerde denk geliriz. Resimler için tekrar tekrar teşekkür ederim, izlemesi ve okuması bile apayrı bir keyifti. Hayırlı geceler...
    Jun8-69 bunu beğendi.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    tekerlerinize sağlık güzel fotolar...
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Çok teşekkurler Tamer kardeşim...Ayrica bir bandit sahibi ile tanişmak sevindirdi beni...Sevgiler...

imirgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    resimler kaliteli heralde profesyonel makiana kullandınız ay'ın kraterleri bile net görünüyor ayrıca kebap güzel görünüyor emeğinize sağlık..
    "Koruma ekipmanlarım tam sıra kısmette varsa motosiklet satın almak."

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Muhammet kardesim..guzel sozleriniz icin cok tesekkur edelim..makinem cok profesyonel olmasa bile guzel bir secim diyelim..Fujifilm Finepix HS10..bu makineyi secimimin nedegi motosiklet gezilerinde diger profesyonel makineler gibi yanimda lens tasmamam..odaklanma ve secime gore cekim sansim bulunuyor...yeniden cok tesekkurler...sevgiler..

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Jun8-69 bunu beğendi.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    Harika kareler harika bir gezi tekerinize sağlık bende insallah ramazandan sonra yıllık iznimi motorumla bu rotada yapmayı planlıyorum paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Tesekkurler Yuce kardesim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Cok sagol Okan kardesim..biz bu rotadan cok memnun kaldik..yalniz sana nacizane bir tavsiyem once Canakkaleye var ve bir gece dinlen sonra sabahtan Gelibolu'ya git ve orada sehitligi zaman ayirarak gez..Ayrica sana Arıklı'yi tavsiye ederim..Aksama Assos'a da gidersin yemek yemege..Gargara kampinda kalabilirsin cok guzel ve deniz gercekten iyi..Cunda'da da Boncuk restoran'a git..Veysi usta ve Murat ile de tanis..bizim bu geziyi yaptigimizi soyle..orada mutlaka begendili ahtapot ve akya baligindan pastirma ye...diger mezeler zaten cok guzel..Cunda'da kaldigimiz otelin ismi var fotograflarda...orada sahibi ile konus..Bosnak ve ailesi Eskisehir'den Cuneyt isimli arkadasimiz gelmisti buraya dersin..herhalde yapar bir fiyat sana...ve yol calismalarina dikkat et..cok mucur var bazi yerlerde..donuste de Bursa'da eski garajlarin karsi arasinda Uludag kebapcisina ugramayi unutma...Sahibine, resimlerde yanimizda resmi var, arkadaslarim gelmisti buraya dersin..mavi motorlu de..onunla da tanis..onun da motorsikleti var...Yolun acik acik olsun.. sevgiler..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    cüneyt bey,güzel bir gezi ve paylaşımı olmuş.ben buradaki her geziden kendime memnun kalınan otel/restaurant isimleri gibi notlar alıyorum.sizi gezinizdende notlar aldım.umarım bende bir gezimde bu notları kullanma fırsatı yakalayabilirim.ADANA'dan selam olsun.
    Jun8-69 bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    GÜZEL bir kezi tekerler her daim düz basa...
    Jun8-69 bunu beğendi.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    tavsiyelerin için çok teşekkür ederim abi resimlerdede zaten hepsi ayrı ayrı nezih yerler benimde çok hoşuma gitti hepsinin ismini not aldım inşallah gittiğimde bende güzel bir gezi yazısı paylaşıcam burda 2 yaz önce ayvalık yapmıştım bu sitedede hatta gezi yazım var tadı apayrı ayvalık tarafının yollara gelince her hafta işim gereği tatil bölgelerine gidip geldiğim için dediğiniz gibi mıcır dolu yollar- yol çalısması vs vs hepsini ezberledim artık tekrar sağolasın abi
    Jun8-69 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bandit GSF 650 SA
    Bora abicim...Umarim gezimizdeki vermeye calıstıgım bilgiler yararlı olmustur..Aslında yaptıgınız seyler cok yararlı..bir geziye cıkmadan once herkes arastırıyor internet'ten kac km, hangi yollar tercih edilmeli ve nerede ne yenir gibi..bizim bu gezide eksik yaptiğimiz sey bence su idi..o kadar ozlemistik ki motosiklet kullanmayı yollardaki sapaklari cekmedik ve direkt rotaya odaklandık...bundan sonraki gezimizde eklememiz lazim bu fotografları..Adana'ya bizden selam olsun..Kazancilarda bizim icin bir kebap yersin..sevgilerimle...Cuneyt

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    güzel ve eylenceli bir gezi olmuş fotoğrflar çok güzel
    tekrardan tatile çıkasım geldi tekeriniz düz bassın
    Jun8-69 bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)