Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Erzincan-Mersin Gezisi(Tavsiye)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150KN
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum... Erzincan da memurum Mersindeki ailemin yanına TVS Apache 150 RTR ile gitmeyi düşünüyorum. Amacım gezmek farklılık olsun ama küçük bir sorunum var daha önce hiç uzun yola çıkmadım) Uzun yol yapmış üstadlardan yola çıkmadan önce fikir almak istedim. Şimdiden öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum....
    [COLOR="#008080"]http://www.polisozelharekat.com/[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    yanınıza lastik tamir kiti alın...
    yola cıkmadan tüm vidalarını kontrol edin...özellikle de teker vidalarını....
    tamir malzemeleri,fener,motor yağı,zincir yağı,yedek gaz-debriyaj teli,far ampulü gibi yedekleri mutlaka alın...
    hoş benım motorumda bu saydıklarım şehir dışı,içi fark etmez her zaman bulunur...
    kesinlikle tapa gaz gitmeyin...ani hızlanma gibi durum olursa hızınızı artırabilesiniz...
    kendinizi belli bir saate odaklamayın..keyfini çıkara çıkara geze geze gidin...

Motosikleti
    150KN
    Hocam önerileriniz için çok sagolun ama dedigin yedekleri alsam bile bi arıza durumunda kullanabilecegimi hiç sanmıyorum. motor hakkında sadece sürmeyi biliyorum

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    o zaman sorun olabilir...akşama kalsanız ve far lambanız patlasa değiştiremez misiniz...
    yada ne bilim lastik patladı...dublex ise fitil takamaz mısınız...(önermiyorum ama)yada onun yerine lastiğe hava yerıne basılan sprey var...onuda mı basamaz mısınız...sinek ilacı şişesinde
    hortumu siboba takıp basıyon tuşuna o lastiği şişiriyor ve patlagı kapatıyor...(büyük yarıl değil ise) en azından tamirciye kadar götürüyor...
    debiraj telini de değiştiremiyorsanız bence yola cıkmayın... yolda ne olacağı hiç belli olmaz...
    bir defa racer200 ile kastamonuya giderken silindir üst kapağı-gömleği tutan 4 tane saplamalardan birisi gevşedi ve conta patlatmıstı...orda motoru söktüm yeniden conta kestirdim taktım yerine ve ankaraya gelmiştim...gelince de orjınal conta ile değiştirmiştim...

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı date1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı günler diliyorum... Erzincan da memurum Mersindeki ailemin yanına TVS Apache 150 RTR ile gitmeyi düşünüyorum. Amacım gezmek farklılık olsun ama küçük bir sorunum var daha önce hiç uzun yola çıkmadım) Uzun yol yapmış üstadlardan yola çıkmadan önce fikir almak istedim. Şimdiden öneride bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorum....
    ,
    Merhaba ben de erzincan da memurum.ybr kullanıcısıyım.belki görmüşsündür.küçük yer burası.Kendi başıma gezip duruyorum.Birlikte gezi yapsak fena olmaz hani..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    150KN
    inglor müsait isen tlefonumu çaldırsana

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sorun olabilir...akşama kalsanız ve far lambanız patlasa değiştiremez misiniz...
    yada ne bilim lastik patladı...dublex ise fitil takamaz mısınız...(önermiyorum ama)yada onun yerine lastiğe hava yerıne basılan sprey var...onuda mı basamaz mısınız...sinek ilacı şişesinde
    hortumu siboba takıp basıyon tuşuna o lastiği şişiriyor ve patlagı kapatıyor...(büyük yarıl değil ise) en azından tamirciye kadar götürüyor...
    debiraj telini de değiştiremiyorsanız bence yola cıkmayın... yolda ne olacağı hiç belli olmaz...
    bir defa racer200 ile kastamonuya giderken silindir üst kapağı-gömleği tutan 4 tane saplamalardan birisi gevşedi ve conta patlatmıstı...orda motoru söktüm yeniden conta kestirdim taktım yerine ve ankaraya gelmiştim...gelince de orjınal conta ile değiştirmiştim...
    malesef hocam bir keresinde mersinde torosların eteginde motoru düşürdüm çalışmadı sonra 2-3km motoru itekledikten sonra gözüme bir kaplo takıldı kabloyu bi yere taktım çalıştı yani motor ustası kadar tecrübem var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)