Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

[MT İstanbul] Sahilde balık avlama yarışmasına katılmak isteyenler!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hadi rastgele.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    gelmeyi çok isterim inş. cumartesi yada pazar ikisinden birinde bende gelirim, erken olmasıda çok iyi görüşmek üzre...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    1:samet
    2:tomass
    3:nahzuvay
    4:cbr1100xx belki??
    5- tekteker_ramço
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bana sorarsanızda cumartesi olması daha güzel olur..kıraçaları fazla bekletmeyelim değilmi????

yer olarakta sahildeki kumcuları pendiğe doğru geçtikten sonra müsait bir yer olarak düşündüm ben.

olayı bilenler bilir ama bilmeyenler için sabah namazıyla gün doğarken sahil kıyısında olmak ve olta atmak insana büyük huzur veriyor..hele birde şansın rastgelirse değme keyfine...eve dönüş yorabiliyor biraz ama balık olsun-olmasın deyiyor....

5: tekteker_ramço
    6: Hattat hasan
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsanızda cumartesi olması daha güzel olur..kıraçaları fazla bekletmeyelim değilmi????

yer olarakta sahildeki kumcuları pendiğe doğru geçtikten sonra müsait bir yer olarak düşündüm ben.

olayı bilenler bilir ama bilmeyenler için sabah namazıyla gün doğarken sahil kıyısında olmak ve olta atmak insana büyük huzur veriyor..hele birde şansın rastgelirse değme keyfine...eve dönüş yorabiliyor biraz ama balık olsun-olmasın deyiyor....

muhabbet olsun balık bahanesi tabi genede kısmetimiz açık olsun yani balık tutacaklara , ben anlamadığım için olaya seyirci olarak katılıcam
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi rastgele.
    teşekkürler..

ama ödülümüz ne olacak?? onu belirlemedik....

en çok balığı tutan tüm balıkları götürsemi acep???

Motosikleti
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhabbet olsun balık bahanesi tabi genede kısmetimiz açık olsun yani balık tutacaklara , ben anlamadığım için olaya seyirci olarak katılıcam
    balık nasip kısmet.... geçen gün 2 saatte hiç yakalayamadım...... ama muhabbete ortak olmak önemli... bide samet abinin balıklara ortak olmak önemli....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balık nasip kısmet.... geçen gün 2 saatte hiç yakalayamadım...... ama muhabbete ortak olmak önemli... bide samet abinin balıklara ortak olmak önemli....
    iddalısın yani

ben şimdiden eve söyledim cumartesi yemek yapmayın..balık yiyeceğiz...
    bizim arkadaşlar bana çalışacaklar dedim

Motosikleti
    iddalısın yani

ben şimdiden eve söyledim cumartesi yemek yapmayın..balık yiyeceğiz...
    bizim arkadaşlar bana çalışacaklar dedim

bence bişey söyleme.... acemi çaylak balıkçılarla balığa gideceğim... ben tutarım onlar benden alır de..... o sebebten tedarikli olsun..... sen eve balık götüremezsin....

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON

bence bişey söyleme.... acemi çaylak balıkçılarla balığa gideceğim... ben tutarım onlar benden alır de..... o sebebten tedarikli olsun..... sen eve balık götüremezsin....
    Bu gidişle memlekette balık bırakmıyacaksınız gibim .... bundan kelli geleneksel balık buluşması mt istanbul etkinliği yaparız artıkın....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    valla iyi olurdu samet ama bu sefer kayış atacam arkadaş kusuruma bakmayın

tuttuğunuz kıraçaları kuyruğuyla birlikte lüpletin çıtır çıtır

hakkaten süper olur sabahın 6 sında mis gibi ..... kumpanyada orda olunca , hele birde şaşırıpta balık tutarsanız

aman ütadım yanlış anlama yani nasip işi balık işi o anlamda
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    irfan dostum senide bekleriz.....

Motosikleti
    irfan dostum senide bekleriz.....
    valla ramazan uzun zamandır takımlara elim gitmiyor işten güçten , aslında iyi olur fakat o saatte orada olsam bile işe yetişemem o günün akşamı da düğünüm var ,

bu sefer ben yokum nasip işte yoksa balık bahane dee..

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunca yıllık balıkçıyım ve motosiklet.net üyesiyim " Emre Abi sende gelir misin ? listeye seni de ekleyelim mi ?" diye soran yok işin esprisi bir tarafa ben de gelmek istiyorum ayarlayabilirsem geleceğim ..... kazasız sürüşler
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ramazan uzun zamandır takımlara elim gitmiyor işten güçten , aslında iyi olur fakat o saatte orada olsam bile işe yetişemem o günün akşamı da düğünüm var ,

bu sefer ben yokum nasip işte yoksa balık bahane dee..
    bir dahaki sefere tarihi sen belirlersin mekanıda biz geliriz..... orda kulaklarını çınlatırız.... hemi biz seni balık için değil sabah yanımıza gelirken getireceğin ekmekler için istemiştik..... sıcak ekmek ile kahvaltı yapardık....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:11 ----------

7- emre _tnl

Motosikleti
    bir dahaki sefere tarihi sen belirlersin mekanıda biz geliriz..... orda kulaklarını çınlatırız.... hemi biz seni balık için değil sabah yanımıza gelirken getireceğin ekmekler için istemiştik..... sıcak ekmek ile kahvaltı yapardık....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:11 ----------

7- emre _tnl
    iyi olur ekmek sorun değil ramazan birdahaki sefere inşallah..

Motosikleti
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunca yıllık balıkçıyım ve motosiklet.net üyesiyim " Emre Abi sende gelir misin ? listeye seni de ekleyelim mi ?" diye soran yok işin esprisi bir tarafa ben de gelmek istiyorum ayarlayabilirsem geleceğim ..... kazasız sürüşler
    gel tabiki...sahilde herkese yer var....

av işi sanırım saat 10:30 en fazla 11:00 e kadar sürer sanırım...belki o kadarda sürmeyebilir...herkes evine balıkla gidebilir-gitmeyebilir...
    bunun adı cılık tır..av-cılık..

ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz da...
    dün akşam bahsettiğim yerde kıyıdan 4lü 5li çekiyorlardı..umarım bize de biraz kalmıştır...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:36 ----------

Küçük çocuk,... deniz kenarına oturmuş, gözlerini de ilerdeki bir noktaya dikmişti. Belki de bir saattir öylece duruyordu. Onun bu hâli, alışveriş için balıkçı sandallarının kıyıya dönmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini çekti. Yaşlı adam, seke seke onun yanına gid...ip:

— Merhaba delikanlı!. dedi. Bu gün deniz çok harika değil mi? Küçük çocuk, başını çevirmeden;

— Ama rüzgârlı, dedi. Topum denize düşünce sürükleyip götürdü. Adam, çocuğun yanına oturup:

— Eğer biraz genç olsaydım, yüzüp onu alırdım!. dedi. Ama şimdi adım bile atamıyorum.

Küçük çocuk, ona cevap vermedi. Ve kıyıdan uzaklaşan topunu daha iyi görebilmek için, hemen yanındaki tümseğe çıktı. Yaşlı adam, sakin bir ses tonuyla:

— Ümidini hiçbir zaman kaybetme!. dedi. Bence dua etsen çok iyi olur. Çocuk, büyük bir sevinçle:

— Dua etsem topum geri gelir mi? diye sordu. Denize düştüğü yeri bilir mi?

— Allah isterse eğer, ona öğretir!. dedi ihtiyar. Topun geri gelmese de, duaların sevabı sana yeter.

Küçük çocuk, yaşlı adamın sözlerini biraz düşündükten sonra, her okuduğunda dedesinden bahşiş kopardığı duaları ard arda sıraladı. Daha sonra da, topun dönmesi için Allah’tan yardım istedi. Ama üzüntüsü azalmamıştı. O topa bir sürü para harcamış, bayram parasını bile ona katmıştı. Şimdi artık tek şansı, bazen olduğu gibi, rüzgârın âniden yön değiştirmesiydi. Ama deniz çok büyüktü, topu ise küçücük. Akşam üstü hava biraz daha sertleşti. Ve güneş batmak üzereyken sandallar döndü. Çocuk, eve gitmek istemiyordu. Bu yüzden de ihtiyarla birlikte oyalandı. Yaşlı adam, hep aynı balıkçıdan alışveriş yapardı. Sonunda onu bulup:

— Avınız inşallah iyi geçmiştir!. dedi. Eğer varsa, birkaç kilo alabilirim. Sandaldaki adam, bir kova içindeki balıkları gösterip:

— Zaten ancak o kadarcık tutmuştum, dedi. Denizde “av” diye bir şey kalmadı.

— Dua etmeyi denediniz mi? diye atıldı çocuk. Ümidinizi sakın kaybetmeyin!.

Balıkçı için her şey tesadüftü. Bunun için de “rasgele” derlerdi. Ama şimdi bir şey hatırlamıştı. Yıllar yılı unuttuğu bir şeyi. Çocuğun yanaklarını okşarken:

— Dua ha!. diye mırıldandı. O zaman tutar mıyım?

— Tutamasanız bile, duaların sevabı size yeter, dedi çocuk. Bunu yeni öğrendim.

Balıkçı, böyle bir sözü ilk defa duyuyordu. Başını ağır ağır sallayarak:

— Ben de yeni öğrendim!. diye gülümsedi. Üstelik de küçük bir öğretmenden.

Çocuk, bu sözlerden çok hoşlanmıştı. Artık topun gitmesine üzülmüyordu. Yanındaki yaşlı adam ona bir göz kırparken, balıkçı tekrar sandala yöneldi ve ağların üzerindeki eski örtüyü açtı. Bir top vardı orada. Henüz ıslak olduğundan, ışıl ışıl parıldayan bir futbol topu.

Balıkçı, onu çocuğa uzatıp:

— Öğretmenlerin hakkı hiç ödenmez!. dedi. Bunu biraz önce denizde buldum!.

Küçük çocuk, rüyada olmalıydı. Hiç beklenmedik şeylerin yaşandığı bir rüya. Aceleyle sağa sola bakındı. Ama her şey gerçekti. Balıkçı da, sandal da, ihtiyar da... Topu ise, işte ellerindeydi. Ona sıkıca sarılıp:

— Bir daha benden izinsiz gezmek yok!. dedi. Ya dua etmeseydim ne olurdun?

Motosikleti
    bu güzel hikaye için teşekkür ederim samet abi ben yola çıkarken seni ararım ve hangi gün toplanma kararı alındı acaba ?

Motosikleti
    pazar günü için bir talep gelmediğine göre bu işi cumartesi yapıyoruz inşallah....

ben güneş doğarken oradayım...05:20 gibi engeç...dileyen dilediği saatte gelebilir...en erken 09:00..en geç 11:00 a kadar orada oluruz sanırım...
    balık durumuna göre 11:30 da olabilir...

hakkımızda hayırlısı.....

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    pazar günü için bir talep gelmediğine göre bu işi cumartesi yapıyoruz inşallah....

ben güneş doğarken oradayım...05:20 gibi engeç...dileyen dilediği saatte gelebilir...en erken 09:00..en geç 11:00 a kadar orada oluruz sanırım...
    balık durumuna göre 11:30 da olabilir...

hakkımızda hayırlısı.....
    Amin kardeşim Allaha emanet olun....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)