Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

07 EKİM 2010 PERŞEMBE - Rahmetli TUĞPER'in Duruşması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bu böyle devam ederse emrecim sonunda katili affedecekler
    onun için zemin hazırlıyorlar gibi geliyor bana
    tüm bu olaylar mahkemeler felan sonunda tuğper kardeşimizin motora binmesinden dolayı suçlu bulunmasıyla sonuçlancak sanki yazık
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Adalet adil olarak karar vermezse...Gereken ailesi tarafından yapılmalı bence..

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Dünkü duruşmada davalının asıl suçlu olduğu ispatlanmış olup karşı tarafın itirazı dolayısıyla süreç yine uzatılmaya çalışılmıştır. Gerçekler gün gibi ortada fakat sonuca ulaşılamıyor.
    Ailesi ve sevenleri zaten Allah'a havale ettik o zatı ama eğer bu dava sonucunda lehimize bir sonuç alamazsak ve hatta dediğiniz gibi olaylar tersine dönüp de saçma sapan kararlar ya da söylemler olursa o zaman ben kendi adıma nasıl tepki veririm artık bilemiyorum. Zira sabır bitti tükendi ....

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    süreci çok yakından takip etmediğim için yanlış bilgi verebiliyor olabilirim, aynı şekilde kimseyi yanlış bir şekilde umutlandırmakta istemem.

dün akşam babam ile aramda şöyle bir diyalog geçti;

ben rahmetli Tuğper'in kazasını çok önceden (motor kullanmaya başlamadan önce ve foruma üye olmadan önce buradan takip ettiğim kadarıyla) babama bahsetmiştim. dün akşamda duruşmaya gittiğimi, kazadan sonra polislerin tavrı ve karşı tarafın tutumu, ayrıca hakimlerin dosyaya olan ilgisizliği yüzünden adaletin bir türlü yerini bulamadığını ve Tuğhan Bey'in dediği gibi 10 yapraklık dosyanın giderek kalınlaştığını anlattım babama. Babam ise yanıt olarak mahkeme sonucunun ne olursa olsun yargıtayın bu dosyayı ele alması durumunda adaletin gerçekleşeceğini söyledi (motosiklet ve aracın üzerindeki boya izlerinin kriminalden gelen rapora göre örtüşmesi doğrultusunda)

Babam kadıköy 1. ticari asliye mahkemesinde bilirkişilik yapıyor, tabi bu konu onun branşı değil ama bu şekilde yargıtaydan tekrar incelenmesi için geri dönen bir çok dosyalar oluyor, bazen evde birlikte okuyoruz dosyaları. bazı bilirkişilerin işi zamanında yetiştirip, parasını alabilmek için baştan savma bir şekilde yazdığı bir çok dosya geliyor.

bence bu yüzden umutsuz olmaya gerek yok. er yada geç adalet yerini bulacaktır diye düşünüyorum. karşı tarafın çirkefliği yanına kalmayacaktır ama verilen ceza yeterli olacak mı derseniz, ülkemizdeki adalet sistemine bakarsak maalesef yeterli olmayacak diye düşünüyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Biliyorsunuzdur Bursa'da geçen yıl biri, direksiyon hakimiyetini yitirip otobüs durağına daldı. Otobüs durağında bekleyen 5 kişi öldü. Sanık olarak yargılanan kişi tutukluydu 10 aydan beri. mahkeme yattığı süreyi göz önüne alıp, suçun cezası nedeniyle tahliyesine karar verdi. Türkiye'de tutukluluk hali malesef cezalandırmaya eşit hale getirildiği için bu sanığın alacağı hüküm'de büyük ihtimalle bu olacaktır.

Durakta otobüs beklerken ölen 5 kişi ve ceza yaklaşık 20 ay. İndirimlerle 10 ay yat çık. Trafikte bile sayılmazlardı. Üstelik Trafikte olanlarda 8/8 suçluluk nadir verilen bir durumdur.

Kısacası elbet adalet yerini bulacaktır. Yargıtay'dan döner, olmadı daha üst mahkemeden. (artık Anayasa mahkemesi mi bakar, AB mi bilemiyorum son referandum sonrası ama)

Peki bu yerini bulan adalet vicdanlardaki sızıyı dindirecek midir? Hiç sanmıyorum...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuzdur Bursa'da geçen yıl biri, direksiyon hakimiyetini yitirip otobüs durağına daldı. Otobüs durağında bekleyen 5 kişi öldü. Sanık olarak yargılanan kişi tutukluydu 10 aydan beri. mahkeme yattığı süreyi göz önüne alıp, suçun cezası nedeniyle tahliyesine karar verdi. Türkiye'de tutukluluk hali malesef cezalandırmaya eşit hale getirildiği için bu sanığın alacağı hüküm'de büyük ihtimalle bu olacaktır.

Durakta otobüs beklerken ölen 5 kişi ve ceza yaklaşık 20 ay. İndirimlerle 10 ay yat çık. Trafikte bile sayılmazlardı. Üstelik Trafikte olanlarda 8/8 suçluluk nadir verilen bir durumdur.

Kısacası elbet adalet yerini bulacaktır. Yargıtay'dan döner, olmadı daha üst mahkemeden. (artık Anayasa mahkemesi mi bakar, AB mi bilemiyorum son referandum sonrası ama)

Peki bu yerini bulan adalet vicdanlardaki sızıyı dindirecek midir? Hiç sanmıyorum...
    Çok yerinde bir örnek oldu bence de..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Kazaya karışan elemanı bilen bikaç kişi ile sohbetim oldu geçenlerde, para konuşur durumlarından bahsettiler biraz. Hiçbirşey boşuna gecikmiyodur eminim, vakit zaman gelince ilahi adalet ama bu dünyada ama öteki dünyada yerini bulur. Umarım Allah nasip ederde bizde görürüz..
    GKN MOTORS

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Simdi aklima geldi bu Topic..
    Emre cim yani yine birsey yok ortada...
    Birde o video kayitlari silinikti falan hani?
    Onlari arastiracaktilar..
    Sanirim birsey cikmadi ortaya..
    Buna deginmedigine göre sonuc yok yani..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler